Boba Fett: Zákon podsvetia

• Česko Boba Fett: Zákon podsvětí (viac)

Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

Harry89

Díky Stvořiteli za Favreaua a Filoniho! Všechno, co podělala ta stvůra Kennedyovic s trapákem Jar Jar Abramsem, Johnssonem a ani nevím, kdo zprznil to poslední, seriály více než kompenzují. Linka s Tuskeny byla fajn ale bylo jí zbytečně moc. Din & Grogu - třešnička na dortíčku. CGI Luka doufám do jeho seriálu ještě doladí, v některých záběrech vypadal divně. Mouchy to mělo ale za 4* to určitě stojí. Teď už jenom počkat do 25.5. na Obiho :) Edit: Jo, devítku taky zprznil Jar Jar... ()

Merotren

Tak to bychom měli. Upřímně nevím, co na to říct. Tato minisérie (doufám, že to tak zůstane a nedostaneme 2. řadu, prosím jen to ne) je jako horská dráha, jednou jsi dole, jednou nahoře a skončíš zase dole. Po pomalém a ne moc záživném rozjezdu přijde jedno z nejlepších Star Wars posledních let (ep. 5/6) jen aby to zase skončilo v průměru. Jestli jsem po shlédnutí Epizody 9 řekl, že je to sračka, ale stejně jsem tomu i tak dal 6/10, tak i tak mě to bavilo víc než tohle. Asi to bude tím, že to bylo zábavné tím, jak to bylo stupidní. Tohle je ale čiré zoufalství. Kdyby tam nebyly ty dvě Mandalorian 2.5 epizody, tak by to bylo ještě horší. Nechápu, co se stalo, ale prosím už nikdy víc. A z těch jejich celkem 10 oznámených titulů "věřím" snad už jen Obi-Wanovi. Po odkoupení Disneym je to fakt už jenom jedno prznění za druhým s výjimkou Mandaloriana a Rogue One, i ten Last Jedi se mi zamlouval tím, jak byl jinačí oproti všemu ostatnímu. 5-5.5/10 ()

Kchamobrasko

Tohle byla parádní podívaná. První čtyři epizody byli úplný průměr. Části z minulosti byli celkem dobrý obzvlášť život s tuskeny, ale ty části z města byli celkem nuda. Aspoň jsme vydělil pár super postav. Ale pak to začalo. 5 epizoda Returm of the Mandalorian. Skvělá epizoda plná super momentů a známých postav. Sice nevím proč to není první díl 3 série Mandaloriana, ale proč ne, a ta pecka pokračovala do 6 epizody a to bylo perfektní. Luke, Ashoka a Grogu. No prostě dokonalost. Poslední epizoda byla asi nejvíc epická a stálo to za to. 7,5/10 ()

colis

První čtyři díly těžkej průměr, pak to přišel Mando a zvedl hodnocení a závěr opět průměr. Děj málo vykreslenej, postavy bez logických motivů a celý je to nějak málo uvěřitelný. Jediná hudba stojí za zmínku, ta byla EPIC! Jinak jsem se docela nudil. Kdyby tento seroš nevznikl, patrně by se nic závratného ve SW světě nestalo, protože ty dvě epizody se mohly odehrát klidně v Mandovi.  I přes to se do SW světa hrozně rád vracím. 6/10 ()

Johny203 odpad!

Priemer epizód mi síce vychádza na 3 hviezdy ale tu sa nedá inak. Hlavný problém je v tom že seriál, ktorý začína potitulkovou scénou v Mandovi, nám sľuboval pohľad na Boba Fetta ako bossa podsvetia pričom táto dejová linka je od začiatku utlačovaná. Najprv flashbackmi a následne dokonca dejovou líniou  iných postáv, aj takých ktoré majú vlastné projekty.  Scenáristická vyprázdnenosť....Jon Favreau nielenže nie je schopný naservírovať jeden celistvý príbeh o Boba Fettovi, ale tak isto prináša množstvo scenáristický lapsusov a hlúpostí. Réžia je priemerná, ničím nezaujímavá až na jednu jedinú úvodnú sekvenciu epizódy, ktorú točila malá Howardová. Postava Boba Fetta a aj samotný Rancor sa dočkali obrovskej demytizácie a nazývať toto menom Star Wars  je poníženým značky. Verím že najslávnejší vesmírny lovec sa ešte raz dočká svojej šance a že pri tom už nebude Jon Favreau. Tomu by mali udeliť doživotný zákaz písania scenárov. Na jeho Disney Wars projektoch by sa dalo prednášať ako sa nerobí scenáristika. ()

MatyRock

This is the way...but little bit different. Seriál s Bobou Fettem byl lákavou odbočkou od Mandaloriana, u níž jsem doufal v zajímavý mafiánský příběh z Tatooinu. Ve výsledné podobě je ovšem The Book of Boba Fett nesoustředěný, rozlítaný a fanservisem prošpikovaný kousek, který si alespoň uchovává ducha Star Wars a skvělý draze vypadající vizuál. Nejslabším dílkem celku je dějová linka v přítomnosti, ta má zbytečně málo prostoru a je nejméně zajímavá. Linka v minulosti působí o něco lépe, přesto mi přišla částečně promarněná, nicméně píseční lidé byli fajn. Epizody s Mandem jsou zdaleka nejlepší, což je škoda, protože namísto seriálu o Boba Fettovi divák sleduje něco jako třetí sérii Mandaloriana. Aby toho nebylo málo, zavítáme na chvíli navštívit Luka s Groguem. Chudák Boba je ve výsledku nejméně zajímavou postavou, i přestože se Temuera Morrison opravdu snaží. Závěrečný díl ve stylu velkolepého CGI finále jakž takž funguje, a musím konstatovat, že Cad Bane a jeho převedení z animáku do hrané podoby se opravdu povedlo. 6/10 ()

patient333

Hovoril som si, na čo robia seriál o Mandalorianovi, to nikoho zaujímať nebude a bolo to dobré. Teraz som si hovoril okej, pri Mandalorianovi vyťažili maximálny potenciál, načo robia seriál o Boba Fett, aj tak to vlastne nebola nejako zvlášť zaujímavá postava...a mýlil som sa opäť. Book of Boba Fett ma zaskočil svojou prirodzenosťou, jednoduchým dejovým rozprávaním rozdeleným do 2 časových línií, ktoré však na seba krásne nadväzujú. Máme tu kopec referencií na originálnu trilógiu aj na Mandaloriana a samozrejme nezostane len pri referenciách. Čo sa týka seriálu tak vizuálne parádne, všetko to čo mala super prvá trilógia, rozmanitý svet, masky, prostredia. Štýl rozdelený na polo western a polo mafiánsky film, zaujímavá ale dobrá kombinácia. Seriál má nejaké chybky, hlavne ten finálny epicky fight ma celkovo moc nenadchol ale inač, za mňa perfektný SW náboj ktorého som sa nevedel nabažiť. ()

Asanoth

Považuji se za poměrně velkého fanouška Star Wars. Četl jsem spoustu EU knih, jako náctiletí jsme s partou kluků hltali i Epizody I-III, chtěli jsme dokonce natočit amatérský film ze Staré republiky. Mandalorian se mi přes své zjevné vady fakt líbil - myslím, že ukázal, jak může SW vypadat a kapitola 16 ukázala, jak měla/mohla vypadat celá nová trilogie - žádný přiblbý skákání a červený oči... Nicméně, kvality BoBF asi nejvíc ukazuje to, že jsem viděl první dva díly, pak začal koukat na The Expanse a What we do in the shadows a úplně zapomněl, že tenhle seriál existuje. Pak jsem si teda bohužel zase vzpomněl a dokoukal to. Myslím, že Mandaloriana a BoBF lze přirovnat z Pánovi prstenů a Hobbitovi - LotR byl točený s láskou jako sen režiséra a Hobbit byl točený pro prachy. Mandalorian byl asi taky točený pro prachy, ale cítím tam trochu touhu Jona Favreau vrátit zdánlivě navždy ztracený svět staré trilogie a jeho atmosféru, což se mu podle mě docela, opět, přes zjevné vady, povedlo. Book of Boba Fett je čistá ždímačka na peníze bez jakékoliv snahy o něco alespoň připomínajícího filmařinu. Příběh 0 (možná příběh mezi Tuskeny trochu víc), postavy generické, nudné, ploché,  celý seriál je jen pozadí, na kterém se mohou střídat staré postavy SW a akční scény bez jakékoliv myšlenky - zdravíme Marvel. Star Wars kdysi byly kult a série třech  (možná dvou) skvělých filmů, které měly všechno. Teď už jsou ale skutečně jen způsob, jak vydělat peníze bez jakékoliv snahy o myšlenku a degradují z hlediska kinematografie ke většině komiksové produkce. Alespoň, že máme ty předdisneyovské knížky... ()

kickwait

Z této série mám špatný pocit, protože nejlepší díly v podstatě vůbec nebyly o Boba Fettovi, ale o Mandalorianovi, což mi vůbec nevadilo, ale nemělo by být o postavě, po které se tato série jmenuje ? No to asi ne. První epizody byly většinou odpadky, zejména čtvrtá. Tenhle díl mě tak ohromil, už kvůli parchantům na extra vybarvených motorkách, kteří se hlavně vůbec nevešli do písčité Tatooine. O to víc mě dráždilo, že s Bobem Fettem, postavou, která zabíjí další fotky života, udělali naprosto kladnou postavu. Dávám čtyři hvězdy kvůli příběhu písečných lidí. ()

Zaks

Seriál nie je možné neporovnávať s Mandalorianom. Rozdiely v kvalite určite sú, aj keď rukopis Favreauva je poznať. Úplne iná je hudba, ale pri motívoch z Mandy som pookrial. Škoda, že tajomno plechovej prilby sa v tomto seriály až príliš často porušovalo a nie moc sympatický ksicht hlavného hrdinu sa zbytočne pretŕčal. ()

huhuhu783

Jak začít. Když sem nějak potřeboval zabít den abych mohl regenerovat v naprostým klidu,taxe tohle hodilo. Děj je plitkej a rozhodně na něm nestojí celá série. Nicméně sem to osobně pobral tak jako by sme se všichni měli zúčastnit jakési návštěvní šnůry po předešlých známých a koukali tak na to co se komu přihodilo mezi tím co sme je neviděli. Někdy sou ty kecy nudný a o ničem a Boba Fett ja nakonec fakt sluníčkář. Nicméně ten regenerační boxík bych si zakoupil.Nevíte někdo co je to za značku a gde to prodávají :-) ()

BIDY

Disney se snaží vyprávět čím dál větší příběh, který zasahuje do více seriálů. Pokud jste neviděli Mandaloriana, spoustu věcí je nemožné chápat. Nejlepší epizody tohohle seriálu bych připsal právě dílům, kde se Boba Fett vůbec neobjevuje, což u originu v pořádku není. ()

Dejf19

No tohle bylo hodně rozpačité. Začne to skvěle, první dva díly jsou parádní a člověk se dozvídá co se dělo s Bobou po ep VI. Pak to začne hodně kulhat a to i díky neherci Temuerovi, a vlastně i nezajímavém ději, který se nikam neposouvá. To nejzajímavější přijde až s pátou epizodou a jak už tady mnozí psali je to hlavně díky tomu, že hlavní protagonista v této epizodě vůbec není. Jo vrátí se nám Mando a zachrání celou tuhle show aby se udržela nad 70% na CSFD. Věřím tomu, že kdyby se pokračovali pouze Bobou hodnocení by bylo výrazně nižší. Takže fajn karty jsou rozdané víme kdo je na které straně tušíme co se má stát v poslední epizodě a můžeme se jen usadit a užít si to. Bohužel onu poslední epizodu režíruje Rodriguez, kterému se to celé rozpadne pod rukama, jo tohle bolí. Vůbec nechápu, že se na to někdo podíval a řekl "Jo tohle je super, tohle pustíme, to se bude lidem líbit" bylo to utrpení, bohužel.. a je to škoda protože ten konec se dle mého názoru dal vymyslet jinak, nebo alespoň se dal lépe netočit a neudělat ze všech kladných postav nesmrtelné lidi co mají na sobě nějaké kouzlo, že nejdou zasáhnout. Už aby tady byl Kenobi a trojka Manda :).... Top momenty - Přepadení vlaku v ep 2. Příchod Manda na scénu. Top postavy - Mando, Fennec ()

sh3riff

Normálně za 3 .. Akce a scénář je ale takový trošku dětský. Ale Grogu a Mandalorian to zachránili a jenom kvůli těm vtipům :) ()

MathLover

Boba Fett alias Duna...75% Bylo to trochu jako dívat se na Herbertovu Dunu. Děj se totiž odehrává na pouštní planetě Tatooine, kde se, podobně jako v Duně, hlavní hrdina (mimochodem také pocházející z planety bohaté na vodu) naučí soužití s domorodými písečnými kmeny a osvojí si jejich způsoby. Svou roli zde samozřejmě sehraje i obchod s kořením a Boba Fett se nakonec stane "vůdcem" (ochráncem) této planety (přičemž předvede i "jízdu" na Rancorovi)... Vzhledem k tomu, že se nacházíme na planetě, kde vyrůstal Luke Skywalker, který v seriálu ostatně také vystupuje, samozřejmě zde (kromě reálií z Duny) převládaly hlavně osvědčené a "všemi milované" reálie ze světa Star Wars. A kdo by přímo nemiloval malého Baby Yodu, kterého jsme si v Mandalorianovi všichni oblíbili...O to bolestnější pak bylo sledovat, jak si malý roztomilý "zelenoušatec" musí vybrat mezi životem s Mandalorianem a jediským výcvikem... Seriál se mi celkově líbil (cítila jsem nostalgii i nosná SW témata, jako třeba boj proti utlačovatelům - což je v těchto dnech dost důležité!). ()

unYso

Jediné, čo zachránilo tento odpad seriál, je Mando, Grogu, Rancor a možno aj flashbacky z prvých dvoch dielov. Inak celkovo absolútna bieda, nudil som sa takmer pri každej scéne, total klišé, bez logiky, bez nápadu, bez hlbšej zápletky. Zbytočné a nudné rozhovory, veľa zbytočných a nudných postáv, braindead enemy a nobrain scény. Takto to dopadne, keď štyria režiséri robia 7 dielny seriál. ()

Filmozrout7

První polovina seriálu, odehrávající se na staré známé planetě Tatooine, byla velmi rozvláčná, vracející se vzpomínky Boby byly zajímavé, ale jakmile se snažil budovat impérium po Huttech “pomocí respektu”, tak jsem mu to nevěřil. Jakmile přišel na scénu teen motorkářský gang, kvalita šla ještě dolů  a přišla na mě nuda. Jenže druhá polovina plná známých postav dopadla skvěle, a tak mě seriál dobře naladil na nadcházejícího Kenobiho. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023