Expanze - Série 6

(séria)

Holden a posádka Rocinante bojují po boku spojené flotily Země a Marsu, aby ochránili vnitřní planety před smrtícím a ničivým tažením Marca Inarose a jeho Svobodného námořnictva. Mezitím na vzdálené planetě za Prstenci povstává nová síla. (Prime Video)

Anderton

Šiesta séria pokračuje v línii päťky, avšak je, vzhľadom na počet častí, o niečo hutnejšia. Prím tu hrá politika a boje medzi viacerými stranami, čo ale znamená, že bude treba spojiť sily pri vedomí, že ten skutočný nepriateľ je len jeden. Alebo ak chcete, podľa pravidla nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ. Tých väčších, vizuálne úchvatných scén tu veľa nie je, v podstate ich máme iba v pilote a vo finále. Šesťka svojim spôsobom príbeh ukončila, ale samozrejme by sme asi každý privítali ešte jednu sériu, kde by sa "dokleplo" úplne všetko. Domyslieť si ale veci nie je obzvlášť problematické. ()

silentname

6. séria "The Expanse" opäť pôsobí neukončene. Mám ešte veľké množstvo otázok. Najmä ohľadom toho sveta so zvláštnymi tvormi. Pretože po dopozeraní mám úprimne pocit, že toto všetko sme mohli zo série vytiahnuť a o nič by sme vlastne neprišli. Neviem aký to malo prínos pre zvyšok seriálu, než ako zaujímavá odbočka? Možno seriál skončil a vznikne nová séria, ktorá sa bude tomuto venovať viac. Netuším. Každopádne je treba povedať, že tam asi sú moje jediné problémy. Je to zaujímavé, ale dokopy to nijakým spôsobom nemení zvyšok seriálu, ktorý by sa bez tých scénok pohodlne obišiel. Čo sa ostatného týka, je tu ešte niekoľko ďalších vecí, ktoré úplne asi nechápem, ale nejdem sa v tom skúšať moc hrabať. Postavy sú stále skvelé, vizuálne je to kvalitné, má to atmosféru, má to aj tú veľkú dávku politiky a všetko dokopy sa to prepája vo veľké finále, ktoré vďaka tomu, že má len 6 epizód má podľa mňa oveľa lepšie tempo, než minulé série. Zrazu som mal pocit, že som sa pri sledovaní nenudil. Každú epizódu som bol zvedavý čo sa bude diať ďalej ako to dopadne, k čomu dospejeme a podobne. A keď sme došli na koniec, pôsobilo to skutočne ako keby sme sa dostali do finále. Je tu priestor pre pokračovanie? Áno. Podľa všetkého ho ale už nedostaneme. Hoci si myslím, že by sme si ho ešte zaslúžili. Minimálne aby niektoré momentky mohli dostať väčší priestor a význam. Ale nevadí. Som spokojný s tým čo mám. Hodnotenie: B+ ()

Necrotongue

Pátá série mě nemálo zklamala, takže jsem k šesté řadě přistupoval jen velmi nerad a s velkými obavami. Jak jsem se zaradoval, když jsem zjistil, že jsem se bál úplně zbytečně. Tvůrci tentokrát téměř nevatili a vrátili se téměř ke staré dobré Expanzi. Bylo to pro mě fajn rozloučení s jednou z mála pořádných scifáren, a kdyby se ze scénáře téměř zcela nevytratila protomolekula, o níž to vlastně původně celé bylo, zřejmě bych se odhodlal i k pátému kousku. / Poučení: Předimenzování je jedním z největších problémů lidského druhu. Od Ocelového Města až po Prstenec. ()

3DD!3

Neukončené. To nejzajímavější z minulé série zde prakticky pouze zopakovali s tím, že dojížděli politickou linku a hodně, ale opravdu hodně se válčilo. Což je fajn a kvalitní, ale nám šlo především o odhalování zásadních záhad. Té z minula. Proč brána rozkládá lodě na prvočinitele? A nové, jak pejsci oživují mrtvoly? ()

Wallis3

Žel Expanze se dosrala a pod notou politických keců se zakončila... Tohle měl být konec? Velkolepé finále? Ne, jen grandiózní zklamání, kdy se věci, které se tak napínavě započaly, smrskly kolem úplně něčeho jiného a dalo by se říct,  že se vše vytratilo. Nějaké Innaros mi byl v závěru ukradenej a kam že se vytratil vzorek protomolekuly, ukázáno na tom, že tam nějaký prazvířata dokáží "opravit " mrtvé, byla ubohost. Achjo,  někdy mám pocit, že přestat sledovat TV je malé osobní vítězství. ()

• Při pohledu na životní funkce členů výsadkových týmů Alfa, Bravo a Charlie můžeme vidět spousty jmen z různých sci-fi seriálů, filmů a her. Můžeme zde najít třeba Cmd. Sheparda ze hry „Mass Effect“, Jacka O'Neila ze seriálu Stargate (od r. 1997), Ellen Ripley z Vetřelce (1979), Willama Rikere ze seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987). nebo Sarah Connor z Terminátora (1984). (KiritoSenpai)