Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (CinemArt SK)

Cruchot

Vizuálně je tenhle animák prostě nádherný. Technicky se jedná možná o vůbec nejlepší animovaný film, který jsem kdy viděl a každý dolar toho obřího rozpočtu je tu opravdu znát. Kdybych si zaspoileroval a stručně tu převyprávěl děj, asi by i ten na "papíře" vypadal zajímavě (přeci jen se jedná o film pro mladší publikum a ne sofistikované sci-fi pro náročnějšího diváka). Nicméně, přes všechno výše uvedené, mě film nijak zvlášť nebavil. Je tu poměrně dost zajímavých nápadů a kočka je prostě super, ale nějak to není ono. Možná lépe napsané postavy? Dotažený scénář? Méně "filozofování" a hluchých míst? Nezapomnělo se na politickou hyperkorektnost (děti se tak např. dozvídají, že je úplně normální, když 2 maminky spolu mají dítě), ale zapomnělo se sem namíchat to "něco", díky čemuž se mi tak líbily snad všechny starší pixarovky. ()

Urukhaj98

Animák, který při propagaci lehce klamal tělem. Není to žádná nadstavba Toy Story, jak by se mohlo zdát, ale povedené staromilské dobrodružství ve vizuálně atraktivním retro sci-fi kabátu, ve kterém hraje náhodou hlavní roli předobraz slavné hračky. A je hrozná škoda, že to propadlo. 8/10 ()

Torgal

Tomuto filmu sa podarilo ma totálne minúť, aj keď som veľkým fanúšikom vesmírnych sci-fi a to už je čo povedať. Animačne si to Pixar síce všetko vypilal ako sme uňho zvyknutý, no príbeh a postavy jednoducho neboli dostatočne zaujímavé. Nech nechodím okolo horúcej kaše tak za seba vravím, že to bola nuda. Buzz sa donekonečna (a ešte ďalej) snaží o to isté, pričom každému divákovi musí byť jasné, že oveľa rozumnejšie by sa zachoval keby sa na to radšej vykašľal a svoju energiu obrátil iným smerom. Okrem úsmevného robokocúra sú pritom všetci protagonisti strašne matní, možno kvôli tomu, že tu sú len preto aby v závere prekonali samých seba (a svoje mindráky) a poslali tak deťom hrejivé posolstvo. Celkovo mi v tomto filme akútne chýbal kus srdca a nadšenia. Všetko bolo také sterilné, ako by to vypadlo z generátora. Och a aby som nezabudol, Giacchinova hudba bola tentokrát zarážajúco príšerná a to predovšetkým kvôli obludne nadužívanému hlavnému hudobnému motívu na ktorý som si počas sledovania vypestoval alergiu. 5/10 ()

Shaleman

První půlka skvělá, druhá už taková ta typická disneyovská akční atrakce. Film na sílu, v podstatě bez emocí a humoru. Film (nejen) o Buzzovi může být jen jeden - Toy Story! ()

Likan7

Skvělá první půlka, u který jsem moc nechápal to zdejší trojkové hodnocení většiny. Jenže jak jsme se dostali k "hlavní" partě a začali řešit roboty, začal jsem se nudit čím dál víc. Až jsem si posledních 10 minut pak musel pustit znova, protože mě Rakeťák ke konci nebavil tak, že jsem ztratil zájem film dosledovat. Nemá to pixarovské kouzlo, přehlednou akci nebo alespoň vtip. Robokocour je sice skvělej, ale nevyužitý. Chtělo to lepší příběh... ()

rublik05

Vizuální stránka je přímo úchvatná, Pixar zkrátka znovu ukázal, kdo je tady králem. Líbilo se mi i celkové technické zpracování, které je rovněž na maximální možné úrovni. Scénář je naproti tomu velice jednoduchý, díky střízlivé stopáži však příběh ani moc nenudí, docela rychle uteče, má vtipné i vážné polohy, Buzz Rakeťák je tahounem celého filmu, hodně prostoru si však pro sebe krade sympatický a vtipný robotický kocour Sox. Osobně jsem asi čekal něco malinko odlišného, každopádně Rakeťáka hodnotím veskrze kladně, s odstupem času si možná vyslouží vyšší hodnocení, zatím je to spíše takový lepší průměr. 6/10. ()

Khalia

Proč má tahle skvělá Pixarovka o přátelství, o vyrovnání se s pocitem viny (s krásnou alegorií na niterný boj sám se sebou) v kabátku bezchybně animovaného sci-fi prostředí tak nízké hodnocení? Tedy, ne, že bych vůbec netušila proč... Ale tím spíš mám chuť si vzteky dupnout. Možná to taky vidím jinak, protože neporovnávám s Toy Story, neporovnávám s ničím, co jsem dosud viděla. Možná by to lidé měli dělat častěji. ()

balcazar

Toy Story bolo super, Buzz bol výrazná, hoci mnou nie najobľúbenejšia postava. Vtipnú jazdu v jeho filme nečakajte. To by mi až tak nevadilo, animák nemusí byť vtipný na to, aby bol zaujímavý. Tu však akoby sa tvorcovia nevyhrali s detailmi, ktoré dotvárajú dojem z filmu a postupne preklápajú hodnotenie k vyššiemu. Od prvej minúty som mal z filmu pocit priemernosti a to sa ani na chvíľu nezmenilo k lepšiemu. ()

Karmin

Velmi nenáročná pixarovka, která nemá čím urazit, naopak pozitivní mi přišlo, že hlavním hrdinům se prakticky pořád nic nedaří, ale takovým uvěřitelným způsobem. Takový je skutečný život. Žádné tradiční "arogance-pád na hubu-sebereflexe-úspěch", ale něco jako "soustavné rytí držkou v hlíně při konstantní úrovni arogance" :D ()

ForGump

Podle mě už se začíná Pixar čím dál více vyčerpávat a nedovede ve svých filmech držet konzistentní tempo, o nějakém tom invenčnějším ději ani nemluvě. Byť opět jsou tu velmi zábavné nápady, od ohromně úžasného kočobota Soxe, ZapZapy, nebo divoké liány. Ale celkově to bohužel už postrádalo to, co od Pixaru čekám vždy, a to radost promíchanou s dojetím, tady jsem toho dostal poskrovnu. Pixar diváky prostě svými prvními filmy namlsal až příliš a teď už to nejsou vynikající bijáky, ale jako Rakeťák, pouze solidní animáky, za to s víc než geniální scifi hudbou Michaela Giacchina. 60% ()

TheStitch630

Rakeťák byl od Pixaru velice odvážný a experimentální krok do vesmíru. Upřímně – kdo by čekal, že někdy přijde film, na který se díval malý Andy z Příběhu hraček, a na jehož základě vznikla i hračka Buzze Rakeťáka? Já rozhodně ne. Snímek jako takový má všechno, co si od vysokorozpočtového animáku přejeme a co se očekává. Nechybí mu dechberoucí animace ani sympatický protagonista s roztomilým zvířecím společníkem (mimo jiné i proto, aby se lépe prodávaly hračky a merchandise). Ovšem to je u Pixaru (potažmo u Disney) už zajetým standardem. Proto nejde o žádnou přidanou hodnotu a celkový dojem bohužel převažuje absence originálního nosného příběhu a něčeho, co člověka vnitřně roztříští a chytne za srdíčko. Ano, na začátku je sice montáž se snahou dojmout, ale po podobném motivu jako ve Vzhůru do oblak už to snad nikoho ani nepřekvapí. Trailery slibovaly mnohé, ale dostali jsme pouze šablonovitý animák, který ničím nevybočuje, nepřekvapuje a drží se zajetých postupů. Humor je cílený spíše na děti a společně s vedlejšími postavami se řadí mezi slabší články. Nejvtipnějším elementem se stal kocour Sox, jenž si krade každou scénu pro sebe a baví. Rozhodně bych neřekl, že je Rakeťák špatný. Pobaví a neunudí, nicméně osudným se mu stalo, že se svezl na vlně průměrných animáků, které studio s lampičkou v logu poslední roky vypouští. 3,5/5* ()

RAFT

Na Toy story to nemá ale, i tak, si animák shlédnutí zaslouží.Buzz raketák tady má hlavní roli a k tomu malinká kočička mnau .Dokonale propracované.Dospělejší animace.Do nekonečna a ještě dál.Druhý díl sem sním jestli časem bude .Za mě 70% ()

Aragorn

Podle mě nejlepší pixarovka za poslední dobu, zatímco mě například velmi očekávaná Duše zklamala, tak Rakeťák, od kterého jsem nic moc nečekal, mě velmi zaujal. Příběh o vlastních chybách a přijmutí reality je zde krásně zobrazen a věřím že každý divák se dokáže vžít do kůže hlavního hrdiny. Film navíc ukazuje, že i životní chyby mají svá pozitiva - kvůli Buzzovi sice všichni ztroskotají na neznámé planetě, ale díky tomu si Buzzova kamarádka najde svou životní lásku, se kterou prožije celý život. Tento film se mi opravdu moc líbil, proto dávám poctivých 5 hvězd. ()

Maniik88

A už som sa vážne nasral. Parádna scéna s testom hyperpohonu ako z TopGuna. Zrovna tak vravím 5r synovi: "konečne rozprávka aj pre chalanov, bez princezien, zvieratok atď, ale s raketami, vesmírom, chlapom v hlavnej roli." a kúsok za tým príde scéna so zasnúbením černošky s nejakou ďalšou teplárnou. A potom čakajú decko... a vy namiesto užívania si letov, rakiet, súbojov a zbraní musíte kurva vysvetlovať ako môžu mať dve ženské decko a ako sa môžu zosobášiť. Hajzlovský Disney aj s jeho úchylnou agendou, ktorú pretláča vo všetkých svojich posledných rozprávkach a Marvel filmoch. Pripravte sa na teplé princezné, cmudľajúcich chlapov a iné kktizmy aj v ďalších jeho veľdielach. Inak bez tejto celkom zbytočnej kktiny, by to bol celkom fajn chlapčenský animák, ktorý by sa dal zaradiť k autám, lietadlám.. potom Buzzovi do všetkého kecá nejaká hellou kitty (ale tá bola srandovná a ok), vnučka černošky bez schopností, stará babka a vyplašený ani neviem čo. Škoda, rútime sa do doby sračkovej. To aby som si všetko pozrel najprv sám, kým to môžem pustiť deckám? Nasrať. KURVA!!! ()

dkas

Animace úžasná, první scéna po přistání taky, ale pak to začíná drhnout. Trochu to vylepší robotická kočka Sax, ale už se to nevzpamatuje. Dějově slabý, v podstatě nic originálního, humor v podstatě chybí. A to jako teď bude Disney všude do animáků dávat nějaký lesby? Už druhý film a to rozhodně všechny nevidím. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)