Bývalá rytierka Jedi Ahsoka Tano vyšetruje novú hrozbu pre zraniteľnú galaxiu. (Disney+)

Motinski

Dejovo nejde o nič prelomové ajkeď príjemné pocity prevažujú. Vidieť zaujímavé lokality, svetelné meče a Rosario Dawson ako vdychla život mojej obľúbenkyni z Clone Wars bola paráda. Interakcia s Anakinom v piatej epizóde je zážitok ktorý som netipoval že niekedy uvidím v hranej podobe. (očividný fanservis, no aj tak som bol na mäkko). Seriál ale obsahuje hluché miesta, skratkovité motivácie a nedostatočné vykreslenie hrozby v podobe Thrawna. Sabine bola občas otravná a určite som si viac obľúbil nakriklad Heru. Asi bude chyba že som nevidel Rebelov, dlhšie potom trva naladiť sa na správnu vlnu a zoznámiť sa s charaktermi ktoré iní divaci už poznajú. Star Wars nikdy nepatrilo k vrcholom scenáristiky, takže nečakajte prepracovaný príbeh plný zvratov. Občas ale stačí aj jednoduchá oddychovka s momentami čo fanúšikom vyčaria úsmev. A to sa v mojom prípade stalo. Tie 4* sú síce slabšie, v posledných dvoch epizódach som dokonca rozmýšlal nad ešte nišším hodnotením, ale v porovnaní s Obi-wanom funguje všetko lepšie. Príbeh drží pokope, súboje majú dynamickejšiu choreografiu a aj vizuál je bohatší. Teším sa na pokračovanie. 1.séria 7/10 ()

UhLee

První série - (8/10). Po shlédnutí seriálu Ahsoka musím konstatovat, že doba temna ještě úplně nezačala a pořád nám hlavouni ze studia Disney mohou představit kvalitní seriál ze světa Star Wars. Nejde však o první seriál ze světa této vesmírné odysey. Představil se nám již Mandalorian, který celé toto Star Wars seriálové šílenství odstartoval. Potom dostali svůj prostor ještě Boba Fett a Obi - Wan. Poslední hraný seriál, který mi chybí do současné kompletní skládačky je Andor, ale na toho jsem si ještě čas neudělal. Abych vás trochu uvedl do děje, tak já jsem žádný Star Wars animovaný seriál neviděl. Takže absence Rebels a Clone Wars byla při sledování docela cítit a ani jsem k postavě Ahsoky neměl vybudovaný žádný vztah, jako mnoho jiných skalních fanoušků. Tato skutečnost měla mnoho nevýhod, ale taky tam vidím jednu určitou výhodu. Mohl jsem jít do sledování tohoto seriálu s naprosto čistým štítem a byl jsem imunní na trhliny v loru. Když jsem si s těmito pocity pustil první epizodu, tak jsem nečekal, že dostanu takto kvalitní Star Wars seriál. Během prvních sekund mi Ahsoka vyrazila dech svou nádhernou audiovizuální stránkou. U Mandaloriana bylo na první pohled poznat, že seriál vzdává hold westernům. U Ahsoky to byly japonské filmy, které dávaly poctu samurajům. Jde tady u velkého počtu scén krásně vidět, že se Star Wars inspirovalo Dunou, takže moje fanouškovské srdíčko plesalo. Nikdy jsem nečekal, že tady bude ještě někdo schopný konkurovat impozantnímu soundtracku Ludwiga Göranssona, ale to, co předvedl s hudbou Kevin Kiner, je pastva pro uši. Moc se mi líbí, jak dokáže kouzlit se známými tóny a chorály, když jim dodává na epičnosti pomocí zlověstného klavíru. Na konci každého dílu hraje outro, které disponuje perfektní hudbou. Na jedné věci se všichni diváci stoprocentně shodnou, totiž že Baylan Skoll v podání zesnulého Raye Stevensona, je jeden z nejlepších záporáků, které nám Star Wars ve své historii představilo. Skutečnost, že to je jedna z posledních hercových rolí, je na jednu stranu nesmírně smutná. Na stranu druhou tady zanechal na rozloučenou hluboký odkaz, který tady zůstane obtisknut navždy. Ostatní postavy jsou taky velice sympatické, ale kamenná tvář ze Severního Irska si pro sebe většinou kradla veškerou pozornost. Při každé jeho scéně mi běhal mráz po zádech a bylo to právě díky tomu brilantnímu uvedení v první epizodě. Ahsoka prozkoumává doposud pole neorané a neprobádané, takže bylo velice zajímavé sledovat, jak se s touto skutečností popere. Protože defacto navazovala na veleúspěšné Clone Wars. Seriál je plný vynikajících epizod, kde se sází na hru nostalgie a emocí. V celkovém zúčtování však Ahsoka nezvládá smysluplně uzavřít první sérii (myslím si, že bude druhá) a její konec vyšumí tak trochu do prázdna. Opomenu skutečnost, že tady máme klasikou nemoc se kterou se Star Wars již od pradávna musí vypořádat, a to jsou neschopní storm troopeři, kteří nemají šanci ublížit našim hrdinům. Možná, že tady to je o to víc do očí bijící, protože tady sledujeme jednoho z největších generálů Impéria, jak absolutně nelogicky nezvládá taktiky boje. Celkově však Ahsoku hodnotím velice pozitivně a řadím ji mezi ostatní Star Wars seriály někde tady: Mandalorian S02>Mandalorian S01>Ahsoka>Mandalorian S03>The Book of Boba Fett>Obi-Wan Kenobi. "Is that a note of fear in your voice? - Experience." Nejlepší epizoda: Part Four: Fallen Jedi (E04) () (menej) (viac)

DaUr

Sympatičtější postavy na kladné straně a zajímavější na té záporné než v Mandalorianovi a celkově příjemné rozšíření Star Wars univerza i pro diváky netknuté Povstalci. Smutnou pravdou nicméně je, že toho obsahu je v poslední době prostě moc, a podobně jako v případě Marvelu se i zde vytratilo téměř veškeré kouzlo, které v minulosti z těchto sérií dělalo něco výjimečného. 1. série - 80 %. ()

Mrkvič

Hodně jediovských soubojů s nezajímavými postavami. Opravdu pro fandy animovaných seriálů ze světa Star wars může být Ashoka svatým obrázkem, ale pro mě to je naskočení do desáté řady seriálu, kde jsou z mého pohledu nezajímavé postavy. Možná, až se v nějakém filmu/seriálu sejdou všechny ty postavy Mandalorian, Ashoka a další. ()

ywo666

Rozporuplny serial. Na jednej strane kopec veci bavilo, na druhej vobec. Ahsoka v podani Rosario s monotonnym prejavom super. Ray Stevenson a jeho linka, super. Skoda ze uz medzi nami nie je. Thrawn ako arci zaporak do buducich dielov fajn. Akcia tiez dobra. Ale carodejnictvo ma v SW moc nebralo. Ahsokina padawanka je otravna a skor ma srala. A ani hladame Ezru ma az tak nebralo. Celkovo pozeratelne, Mando bol lepsi. Davam tak 65% ()

hroubek

S01 - Povedený seriál s mou oblíbenou postavou. V rámci možností jsem si tento seriál užil a fakt mě mrzí, že kvalita nevydržela do samotného konce. V posledních třech epizodách je hodně znát, že je to hloupější, jsou tam logické lapsy, herecky je to nudnější, prostě to ztrácí napětí a zábavnost. Ale ty předchozí díly jsou naštěstí o dost lepší, zajímavější a zábavnější. Tvůrci Dave Filoni a Jon Favreau z mého pohledu udělali jednu velkou chybu. Tou chybou je, že seriál pojmenovali Ahsoka, a přitom o samotné Ahsoke to tolik není, a ke všemu je tady nejméně zajímavou postavou. Bohužel jsem neviděl seriál Povstalci, takže mi chyběli jisté souvislosti, detaily a některé postavy a jejich interakce pro mě byly neznámé a chyběl mi k tomu hlubší kontext. Filoni a Favreau se nezdržují s nějakým vysvětlování a sešlápnout pedál hned od první epizody a seriál je díky tomu svižný a zábavný, a dokáže místy velmi příjemně překvapovat. Hodně se mi líbilo jakým způsobem jsou epizody vystavěné a jak fungují na fanoušky Star Wars, protože tohle jsou ty Star Wars, který mi tolik chyběly. Zábavné, lehce dětinské, ale hlavně dělané od srdce. Bohužel k mé smůle tento slibný začátek vydržel cca do šesté epizody. Od šesté epizody mi přišlo, že se tvůrci začali točit v kruhu, nevědí jak s příběhem a s postavy pracovat dál a rozvíjet jejich příběh. Korunu tomu nasazují logické lapsy a nudná a sterilní akce. Po herecké stránce je to velmi dobré, jelikož herci si v pohodě odehrají své (Ray Stevenson a Ivanna Sachno mají tu správnou hereckou chemii a kradou si každou scénu pro sebe), a jsou ve svých rolí dost sympatický. Vizuální a technická stránka je krásná a osobně se mi moc líbila hudba, která je skvělá. Ahsoka je dobrý Star Wars seriál a já doufám, že další řada bude o dost lepší a vyvaruje se chyb, která má tahle první. ()

fabecc1222

Několikrát resiscutovaná, a viditelně nesmrtelná postava Ahsoky se po Xté vrací ve svém vlastním seriálu, který je vlastně o všem okolo, jen ne o Ahsoce. Předně je hlavně nepřiznanou pátou řadou Povstalcou. Ono řekněmě si to na rovinu, všechny ty SW seriály pod hlavičkou Disney jsou vlastně jeden seriál, protože jejich provázanost je obrovská a pro plné pochopení je nutné odsledovat úplně vše. I díky tomu tak první řada (protože se nic moc nevysvětlí, tak je jasné, že bude další, nebo se to zas vyřeší někde jinde...) působí jako malá část celku, u kterého je už teď jasné, že bude postupně gradovat do velkolepého Filoniho filmu. Mnohými blahořečené, mnohými nenáviděné Volume opět hraje vizuálně důležitou součást, a mě už teda všechny ty arénové souboje a digitální pozadí začínají lézt na nervy. Kde však nelze nic vytknout, tak to je casting postav z Povstalců protože takovéto povedené převedení postav z animáků do hrané podoby jsme tu už dlouho neměli. ()

SamVimes

Těžko říct, jak by seriálová Ahsoka byla přijímána, kdyby neexistovaly ostatní hrané seriály ze světa Star Wars a hlavně nová trilogie. Takhle ale měla cestu k srdcím fanoušků mnohem jednodušší. Konečně tady totiž máme (hraný) příběh o Jediích navíc s dobře napsanými postavami, charismatickými představiteli hrdinů i padouchů a zvládnutou technologií Volume. Divák neznalý animovaných Klonových válek a Rebelů sice nedocení všechny nuance, to podstatné mu ale Ahsoka předat zvládne a nebude v něm vyvolávat dojem, že mu něco zásadního uniká. Rosario Dawson je perfektní castingovou trefou, stejně tak Mary Elizabeth Winstead, Ray Stevenson, pro kterého bohužel šlo o poslední roli v životě, nebo internetem zbožňovaná Ivanna Sachno. Vizuálně Ahsoka výrazněji než jiné Hvězdné války těží ze samurajských a obecně japonských vlivů, je to vidět na jejích mečích a stylu boje, na některých kostýmech nebo na zbrojích Thrawnových stormtrooperů, opravených zlatou technikou kincugi. Temní Jediové zase využívají severské motivy (třeba Skoll a Hati jsou jména vlků ze skandinávské mytologie). Velkou pochvalu si zaslouží Kevin Kiner za soundtrack. Akce má povětšinou solidní choreografii, zamrzí jen že zrovna titulní Ahsoka (těžko říct jestli Rosario nebo kaskadérka) místy trochu nestíhá. Filonimu se krásně daří servírovat fanouškovsky vděčné scény a momenty jako jsou časté souboje se světelnými meči nebo návraty starých známých, vždy to ale dává smysl v rámci příběhu, který vypráví, nikdy nejde o samoúčelný fan service. Oproti ostatní hrané tvorbě z předaleké Galaxie Ahsoka výrazně přidala na fantasy prvcích, což mi v této míře k Star Wars nesedí. Právě tady ale přichází ke slovu nová trilogie, v jejímž světle o to víc ocením, že Filoni má vizi pro své příběhy a mytologii, a já můžu přivřít oko. ()

Good Luck

V tom seriálu mě nejvíce zaujaly postavy záporáků v roli Raye Stevensona a Ivanna Sachno, které byly zajímavě napsané i zahrané a stále kolem nich je taková trochu záhadná mlha a pokud se budu dívat na další sérii, tak bych je tam chtěl vidět... Také byly super efekty, takový standart v rámci Star Wars... Ale líbilo by se mi více, kdyby to bylo o něco syrovější a reálnější... Trochu mě začínají nudit, takové ty upovídané scény, asi ve mě seriál nevzbudil dostatečný zájem o tuhle výplň... A... stává se z toho taková disneyovka, je to už spíše taková vesmírná pohádka... Chtěl bych tomu dát 4*, protože se jedná o star wars a líbilo se mi to o něco více, než filmová trilogie s Rey, ale není to seriál, který bych si toužil pustit znova (.... teda asi až na nějaké scény, které mě zaujaly) a na který bych se nějak výrazně těšil... ()

kenkaku

Vždycky když začnou feministky o něčem hlasitě kňučet, bude to zábava. Tentokrát ale kňučely protože shledaly Ahsoku jako velký přínos lidstvu za to, že je v seriálu víc žen, než jiných pohlaví. Čím to ale je, že pokaždé jsou to jen dvě pozice: “superžena” (zmasí na počkání cokoliv co dýchá ne zřídka groteskním způsobem) nebo “superkráva” (chová se protivně a hloupě - protože je rebelka - a podělá na co sáhne). Tady máme samozřejmě obě (v několika verzích). Ale to byla ta úsměvná část. Co moc zábavné není je scénář (a debilní nápad) udělat z Ahsoky vlastně 5. řadu zrušeného animáku (kde mimochodem Ahsoka ani nebyla klíčový postava). Pokud někdo zmíněný animák zaignoroval (jako já), doporučuji podívat se nejdřív na nultou epizodu Ahsoky (jinak známou jako 13. epizoda Mandaloriana). Trochu to pomůže, ale i tak hodně věcí hapruje. Vlastně celá zápletka (interakce superžena a superkráva) je nesmyslná a popírá vše co se v SW universu dekády budovalo (averze Mandalorianů a Jediů, základní předpoklady stát se Jedi, účinnost světelného meče, atd.) a nemá dokonce ani oporu v žádném ze dvou animáků, ze kterých si hraná Ahsoka půjčila postavy. Tedy budete buď trpět (muži a skalní SW fandové) nebo si chrochtat (ženy a děti). Nic mezi tím. Více u jednotlivých epizod. ()

Elerrina

(Možný SPOILER). Vizuálně načančaná vesmírná pohádka, která si připíše jedno nezpochybnitelné prvenství – je to první SW seriál, jehož osmihodinový děj se dá shrnout do jedné jediné věty. Prostě: máme skupinu lidí v bodu A, a skupinu lidí v bodu B a tyhle dvě skupiny si za rádoby dramatických okolností vzájemně prohodí místa. (Konec SPOILERU). A o žádné z těch postav se nedozvíme nic zajímavého. Klaďasové jsou (stejně jako v Rebels) v lepším případě matní, v tom horším otravní, záporáci působí o něco lépe, ale jako kdyby s nimi tvůrci pořádně neuměli pracovat (kromě výborné čtvrté epizody, která je předčasným emočním vrcholem celého seriálu). Sice se pořád něco děje - šermuje se zářivkama, lítá se sem a tam a střílí se z vesmírných stíhaček, do toho se čaruje a pronášejí se jakási moudra – nic z toho ale nedokáže zastřít fakt, že je to vlastně tak nějak prázdné a o ničem. Bod k dobru se dá přičíst pouze za pokus posunout celý ten SW svět víc směrem k high fantasy (kam vlastně logicky patří), což se ale bohužel děje pouze v rovině scénických symbolů, bez možnosti prožít nějaké skutečné osudové emoce. ()

Wotan

Tak jsem to zkusil a je to takové, no rozporuplné. Předlohu jsem neviděl a jestli se to drží lore je mě celkem jedno. Je to pěkně udělané a vizuál je super takže výprava za taťkem šmoulou celkem uteče. Ahsoka s kámoškama má velký štěstí, že všichni nepřátelé nejspíš prodělali výcvik u střelců ze Spaceballs,  ale chápu, že už to tak v tomhle vesmíru chodí. Sabine je napřesdržku snad permanentně a je škoda, že ji světelnej mečík jenom decentně polechtal játra. Velkej Šmoula je teda stratég asi jako Rimmer z trpaslíka. Jeho geniální rozhodování jde v podstatě shrnout do: "Pošlete tam jednotku." "Všichni naši jsou mrtví, pane!" "Přesně podle plánu." No takže dvě postavy, který to zachraňujou jsou Ray a jeho svěřenkyně. ()

Orthank

Určite jeden zo svetlejších zábleskov Star Wars produkcie. Aj napriek výživnej akcii a početného tasenia mečov mám pocit, že aj po toľkých rokoch súboje so svetelnými mečmi v lucasových EP 1-3 jednoducho stále nemajú seriózneho konkurenta. ()

SpaceOdyseus

Zklamani. Mozna bych si to vic uzil, kdybych znal Rebels. Rebels jsem ale nevidl, tak me nechalo chladnym neustale predstavovani starych znamych a stejne tak me nechala chladnym vsudypritomna ale naprosto lobotomicka akce. Nuda. ()

Litvicek

Tak jsem se těšil.. A výjma jednoho dobrého dílu jsem to vyloženě celé protrpěl. Kurva, jak je tohle vůbec možné? Čarodějnice ala oráj. Zombie stormtroopeři. Vyloženě nudný příběh a ještě znuděnější Ashoka v hlavní roli. Nezajímavé akční sekvence, včetně bitev se světelnými meči. Vesmírné letecké bitvy naprosto k smíchu a mohl bych pokračovat. Zlatý Boba Fett, který je oproti tomuhle vyloženě luxusní, protože každý díl měl jasný tah na branku a byl zajímavý, dobře natočený. Tady? Jsem rád, že to mám za sebou - Po Obi-Wanovi další zklamání. ()

TwoFace

— What was first just a dream has become a frightening reality for those who may oppose us. — Ahsoka je jako milostný dopis celému Star Wars univerzu a všemu, co v něm dosud Dave Filoni vytvořil. I když často nemám rád, jak se Filoni snaží své milované dítě Ahsoku procpat úplně do všeho, na její samostatný seriál jsem se těšil. A i přesto jsem byl velmi překvapen. Scénář je skvělý, hudba nádherná, souboje naprosto úžasné. Ahsoka přináší do Star Wars univerza hodně, rozšiřuje jeho mytologii, po letech odhaluje osudy oblíbených postav (očekávaný návrat Ezry mě moc potěšil a bavil), propojuje všechny éry a do hrané formy přenáší věci a postavy, které jsme dosud viděli jen v animaci. Znalost Clone Wars a Rebels je pro sledování Ahsoky klíčová, ze Star Wars je už regulérní cinematic universe, navazuje se i na Mandaloriana a vše spěje k velkolepému filmovému crossover zakončení. Převést animované postavy do live-action se povedlo velmi dobře. A to i přesto, že na mě Rosario Dawson svým toporným ztvárněním Ahsoky působila většinu času vcelku nesympaticky (vlastně bych byl možná raději, kdyby tu Ahsoka vůbec nebyla, už jen její samotná přítomnost ve všem po jejím konci v Rebels totiž celkem narušuje canon), ostatní postavy to naštěstí vynahrazují. Hlavně Ray Stevenson a Lars Mikkelsen jsou ve svých rolích naprosto fantastičtí. Po víc jak třiceti letech na scénu v hrané podobě vstupuje legendární velkoadmirál Thrawn a jeho návrat jako dědice Impéria nemá chybu. S tím se pojí i to, co na Ahsoce vážně velmi oceňuju a sice, že je každá epizoda důležitá, nacpaná zajímavými věcmi, posouvá děj dopředu a není zde žádný filler. Ahsoka by klidně mohla jít do kin jako plnohodnotný film, kvalitou je skutečně někde jinde. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023