Mandalorián - Season 2

(séria)

M.i.k.e

Mandalorianovi je často vyčítána epizodičnost,kdy se děj neposouvá a některé epizody co mohou zdát zbytečné,ale co naplat když i tyhle "zbytečné" epizody dokáží nabídnout fanouškovi SW víc než celá poslední trilogie (a část té prostřední).Mě osobně to vyhovuje a druhá řada se mi líbila ještě víc než ta první a to co předvedli Favreau a spol v poslední epizodě mě regulérně dostalo a po delší době mi připomnělo proč miluju SW a proč sem byl na New Hope asi 6x v kině.Závěrečných cca deset minut sem si pustil asi 3x za sebou a nebylo to zřejmě naposledy.Jestli někdo Mandovi vyčítá,že je to laciné podbízení fanouškům,tak ať.Já sem fanoušek a přesně takový fan-service od SW čekám (a tím nemyslím ten splácaný jakože fan-service co předvedlo Rise Of Skywalker)...90% ()

agentmiky

Duo Jon Favreau a Dave Filoni zachránilo Star Wars! Pamatuji se, jak jsem zhruba touto dobou před dvěma lety viděl trailer na první sérii a nebyl jsem z toho bůhvíjak odvařený. Ale výsledek mě osobně úplně odpálil a i po zhlédnutí druhé řady tomu není jinak! Mandalorian si udržel vysoce nastavenou laťku a pokračuje v parádním představení. Nikdy jsem nebyl nějaký obří fanoušek ságy SW, ale díky tomuto počinu od Disney jsem se do toho univerza fakt malinko zažral. Krásné lokace, zajímavé dílčí zápletky, výborná akce s vymazlenou choreografií, nezapomenutelná hudba (ten hlavní motiv se mi opět bude ve hlavě přehrávat dost dlouho), chladný Mando v hlavní roli a v neposlední řadě Grogu AKA Baby Yoda (malý zeleňáček si to zase krade pro sebe). Závěr správně epicky bombastický, ty finální dva díly (rafinérie a útok na křižník) adrenalinová pecka. Opravdu málo mi chybí k plnému počtu. 8,5/10 ()

Bordoshut

8/10 – Druhá série Mandaloriana to po nařachané jedničce neměla vůbec lehké. Očekávání fanoušků byla pochopitelně veliká a krom toho musela dvojka "vyprávět nanovo", protože předchozí řada byla tak dobře zakončená, že už vlastně nenechala své následnici ani nejmenší cliffhanger. Možná právě proto druhá série odstartovala ve výrazně pomalejším duchu, než bych bylo záhodno. Zejména v porovnání s tím, jak velkolepě skončila předchozí řada, působily první epizody poněkud nudně. Konkrétně první čtyři díly by se klidně daly označit jako vata, protože nijak zvlášť nerozvíjí hlavní dějový konflikt. V tomhle se nám tu opět opakuje stará známa utahanost či repetitivnost z předchozí série, kdy dochází k opakované recyklaci následujícího scénáře: Mandalorian přiletí na nějakou planetu a něco chce, ale aby to dostal, bude muset splnit nějaký zapeklitý úkol. Často se pak scénář dostává do lehce otravné smyčky, ve které se ukáže, že zadavatel úkolu vlastně není tak docela schopen splnit svou část dohody, anebo se během plnění úkolu něco neočekávaně pokazí. Tato situace pak tradičně vede opět k tomu, že Mandalorian musí letět na nějakou další planetu. Tak aspoň, že navigace se mu nerozbila, bez ní by byl chudák už opravdu ztracený. Anebo by musela vzniknout epizoda, kde Mandalorian plní úkol, aby dostal peníze na navigaci. No... obecně lze říci, že čtvero prvních epizod si jen tak rozvláčně připravovalo půdu pro ten zběsilý nářez, který do dorazil počátkem 5. epizody. A že to stálo za to. Dokonce jsem měl po dokoukání chuť zapomenout na všechny předchozí přešlapy a uťápnutí a udělit seriálu plný počet. To znamená – finiš je u 2. série stejně famózní, jako u té 1. Akorát první série si stále drží na své straně plusové body za to, že jsme tehdy ještě nevěděli, co všechno Mandalorian umí a jak bojuje. Díky tomu byly i lenivější díly daleko záživnější. Velké ocenění si zaslouží i to, jak tvůrci pracují s postavami. Nejen to, že postupně zapojují staré tváře a z neoblíbených syčáků se stávají fajn týpci, ale také i to, jak precizně a pečlivěji si pohráli s vývojem samotného Mandaloriana. Z druhé série byla cítit snaha trošku přesměrovat téma tak, aby nám budoucí série spíše než mandaloriánské výlety mohly nabídnout nějaký pořádný vojenský konflikt s jasně vymezeným dobrem a zlem (svoboda vs. utlačovatelský řád). A tohle postupné zvážnění tématu seriálu je pěkně nastíněno právě vývojem osobnosti Mandaloriana. Jak jde postupně do tuhého, musí se sám sebe ptát, jestli je pro něj přednější ctění mandaloriánského kréda, anebo úspěch mise. Za zmínku stojí i rytmická hudba, která celému seriálu dodává takový... vesmírný nádech. A opět platí, že se mi moc líbí paleta barev, která tu je použita. – Jsem jediný, komu Mandalorian připadá jako nějaký oživlý mýtus, vyprávěná legenda...? Baby Yoda je samozřejmě úžasný a roztomilý, ten nikdy nezklame. Pěkné je i to, jak si s jednotlivými planetami tvůrci vyhráli, člověk má opravdu pocit, že sleduje komplexní svět. S napětím očekávám 3. sérii! Vtip na dlouhé večery: "Je nám líto, ale na této planetě jsou momentálně všechny navigace vyprodané. Ale netruchli, Mando, naštěstí pro tebe, támhle 200 světelných let doprava leží taková planeta... ehm... jmenuje se tuším Navigátorium, nebo tak nějak... určitě se tam pro tebe najde využití." () (menej) (viac)

William_

Všechno to do sebe zapadá, baví mě se na to dívat, má to smysl a příběh není hloupý. Režiséři dělají své maximum, scénář dává smysl a mnohdy i pobaví (v tom dobrém slova smyslu). Postavy jsou sympatické a jsou daleko lépe napsané než například v nové filmové trilogii (nazval bych spíše tragédii). A k tomu naprosto úžasný soundtrack, který se mi už od 1. série vryl do paměti. Prostě vše je zde provedeno dobře. A výtka že se ve většině epizod nic moc neděje? Ono je možná lepší mít pozvolný průběh, než kdyby se do 4 epizod narvalo všechno a nemělo by to žádnou výstavbu či dynamiku nebo uvěřitelnost - viz. nové SW filmy. 2.série Mandaloriana je MASTERPIECE, který musíte vidět! Tak, a teď si jdu zkazit chuť k Boba Fettovi. ()

filmmovier

(Zdaleka nejen) finále série je esencí těch poctivých, pravých Star Wars, Od doby, co značku převzal Disney se naprosto bez výhrad povedl jen Rogue One, který to v sobě taky měl. Ale Mandalorian, ten v sobě má hlavně tu neopakovatelnou atmosféru původní trilogie. A to se cení! A celá druhá řada je navíc minimálně o stupeň lepší, než ta první. Zajímavější příběhy, děj se konečně někam posouvá, více akce, návrat spousty starých známých, naprosto neskutečná atmosféra, perfektní vizuál, úžasná hudba, dokonale rozkošný Grogu... Tady to prostě je. Takhle měla vypadat trilogie! Alespoň na seriálovém poli se ale Stae Wars daří, pokud takhle budou vypadat všechny připravované seriály (nebo alespoň většina), vůbec bych se nebránil tomu, kdyby žádné filmy už nikdy nebyly. Tohle je ten správný způsob! Pecka. 95%. ()

• Dôvodom, pre ktorý sa Ahsoka rozhodla necvičiť Dieťa (ktorého meno Grogu nám bolo odhalené v tejto epizóde) je ten, že jeho citová naviazanosť na Mandaloriana by ho mohla urobiť náchylným k temnej strane. Toto priamo odkazuje na osud Anakina Skywalkera, ktorý bol Ahsokiným majstrom. Ahsoka používa taktiež podobné argumenty, aké použil Mace Windu (Samuel L. Jackson) v Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba (1999), keď odmieta trénovať Anakina. (ČSFD)
  • Když hovoří Carasynthia (Gina Carano) s důstojníkem, který přišel vyšetřit výbuch základny, tak stojí vedle sloupu. V dalším střihu, když důstojník pokládá odznak na stůl, už je o sloup opřená. (Duoscop)
  • V tomto díle se objevily zvuky ze všech původních Star Wars filmů. Hned na začátku je slyšet stejný zvuk nefunkčních hypermotorů, který provázel hrdiny Star Wars - Epizody V (1980) opakovaně napříč filmem při snaze „nastartovat“ hypermotory Millennium Falcona. Je slyšet také známý zvuk otevírání obrněných dveří, letu Tie Fighterů, střel jejich blasterů a ovládacích panelů pro zaměřování střel (ze Star Wars - Epizody IV, 1977) a pak také zvuk speeder bikes ze Star Wars - Epizody VI (1983). (Sidarius)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů