Hera zariskuje, aby pomohla priateľkám, zatiaľ čo Ahsoka a Sabine sa postavia nepriateľom. (Disney+)

cerdax2

Pet hvezdicek za akci minus tri za demenci scenaristu, a/ v celym sektoru je rusen signal, proto z povrchu planety s poskozenou vysilackou komunikuju o 106, b/ Ahsoka vs sila vs orb, kapitola sama pro sebe, c/ orb pokazde vyzadoval aktivaci, po vyjmuti Ahsokou ne, d/ ve chvili vyjmuti orbu byl dle grafiky vypocet lehce za polovinou, po navraceni orbu, byl hotov a tak se da pocitat dal a dal, tohle je zatim jednoznacny vyherce v poctu oslich a casto zbytecnych mustku. K tomu detinske chovani Sabine, u ktere se lze tezko rozhodnout jestli je to on, ona ci ono. ()

inmax

Konečně parádní díl. SPOILER Marrok se zařadil mezi postavy, které si fandové oblíbili, vymysleli mu ty nejzajímavější backstory, aby se pak žádná z nich nevyplnila a on skončil v propadlišti dějin po boku Snokea a rytířů z Renu. Finální záběr na Anakina nic moc, na rozdíl od seriálu Obi-Wan byl omlazen asi víc než tam a bohužel to bylo poznat i když jen stál a nic moc nedělal. Snad bude v další epizodě vypadat líp. ()

clump

Pro mě, jakožto milovníka Klonových válek, je tohle srdcová záležitost. Kdo neviděl aspoň série epizod o Ahsočině soudu, Siege of Mandalore, případně pár dalších a Povstalce, možná bude o část emocionálního dopadu ochuzen. Já jsem každopádně za návrat mojí asi nejmilejší a nejvíc srdcervoucí linky Filoniho animáků velmi rád. I tahle epizoda pracuje s určitou zkratkou, dialogy jsou vzdušný, úsporný, ale efektivní a plný nedořečených hlubin a kontextů. Super jsou i šermířský souboje a je hezký, jak je každej jinej, jak mají něco z prequelů, něco z originální trilogie, něco ze samurajských i rytířských filmů a zároveň působí svěže. Ostatně kombinace úcty k minulosti i určitý svěžesti tak nějak Ahsoku jako seriál vystihuje. Dave Filoni se tady možná pouští na tenkej led, když však pod nim nepraskne, mohlo by to být po zbytek série dost zajímavý i drsný. Když pod nim praskne... no uvidíme. Ale má mojí napnutou pozornost. Rozbije příští epizoda internet? Ať tak, anebo tak, bude nejlepší k Ahsoce odteď přistupovat s co nejotevřenější myslí. Očekávat nečekané. Schválně kolik bude příští týden teatralních definitivních odchodů od Star Wars, nebo naopak extatických vítačů zpět. Ahoj, Štěkno! ()

TR4XY_CZ

Totální nářez. Choreografie Lightsaber soubojů jak z prequelů a vizuálně jak ze sequelů, lepší kombinace neexistuje. Dál nápaditá akce, napětí, odhalování, skvělý scénář a režie. Co víc by si mohl fanoušek Star Wars přát?! 10/10 PS: Chci víc Baylana a Shin, ti dva mají potenciál být jednimi z nejlepších záporáků ve Star Wars ()

Martrix

Tentokrát si na své přišli i fňukalové, kterým chyběly světelné meče jak v Mandalorianovi, tak v Andorovi. Na tu čtyřicetiminutovou stopáž, musela padnout spousta zářivek. Milovníkům plechovky, se navíc v závěru této epky, jistě vybavila i poluční scéna, ve které se zjevil digi Luk. Mamičky nejspíš opět nestíhaly vytírat loužičky pod šťastnými nerdíky. Ale já to chápu a přeju jim to. Tedy tu radost. Já HO taky zase rád viděl. Ahsoka je o dost lepší SW seriál, než ten o upocené hlavě, nebo pouštním penzistovi. Postava Baylana i jeho Shinučednice se mi líbí moc a prudící robot je taky fajn. Ahsoku jsem měl v CW rád, tady na mě aspoň zatím, působí dost blazeovaně, až nezúčastněně. A Wren...ta by se hodila spíš do spolku plechových hlav. Zatím je nevýrazná a scény si pro sebe ukradla kočkoidni bloncka. Povedená epka. V tomto duchu a až do konce...a SW fanoušci nemají proč brblat. Oceňuji i to, že jsme teprve v polovině a děj se pomalu, ale jistě sune vpřed. Žádné přešlapování na místě jako ... . ()

• Magie, která udržovala Inkvizitora Marroka (Paul Darnell) naživu, je stejná, jakou použila Matka Talzin na vylepšení a udržení při životě Savage Opress či jeho bratra Darth Maula. Jedná se tedy o moc čarodějnic z Dathomiru. (Veskoslav)
  • Rodina Sabine Wren (Natasha Liu Bordizzo), klan Wren, jeden z nejstarších a vysoce postavených klanů byl vyhlazen během operace „Noc tisíce slz“. Proto nemůžeme vidět jejího čelního představitele, Ursa Wren, po boku Bo-Katen ve 3. sérii Mandaloriana (od r. 2019), přestože patřila mezi její nejvěrnější podporovatele. (Veskoslav)