Wendy Darlingová, mladé dievča, ktoré sa obáva opustiť domov a s ním aj svoje detstvo, stretáva Petra Pana, chlapca, ktorý odmieta dospieť. Spolu so svojimi bratmi a malou vílou Cililing cestuje s Petrom do čarovného sveta Krajiny-Nekrajiny. Tam sa stretne s pirátskym kapitánom Hookom a vydá sa na napínavé dobrodružstvo, ktoré navždy zmení jej život. (Disney+)

Lacike

Technická stránka je pekná, ale nič iné tam nefunguje. Komplet všetky decká pôsobia extrémne nesympaticky a môj obľúbenec Jude Law ako Hook trápne. Takže to celý čas nudí a divák má potom čas riešiť chujoviny typu jak je to všetko komicky multi kulti a genderovo vyvážené a jak to pôsobí strašne umelo. Minimálne sa to malo volať Wendy a sidekick Peter pan. 3/10. ()

tron

Vizuálne pekné, ale až na detaily (gigantická lietajúca loď, ehm) žiadny zázrak. Herecky fajn, ale tiež nič, z čoho by ste padli na zadok (a je divné, že Law je tu nijaký a bez problémov ho prehráva bezprostredná Ever Anderson z Resident Evil: Poslednej kapitoly). Scenár neprekvapí nikoho, kto aspoň raz v živote počul o tom, kto je Peter Pan atď. (alebo videl film s Johnnym Deppom). Niektoré scény príjemne sentimentálne, poetické a dojemné (natáčal to David Lowery – Pete a jeho drak, Prízrak, Zelený rytier, Gentleman s revolverom), lež je ich málo. Vyzeralo to ako remake o 8 rokov staršieho Pana: Cestu do Krajiny-Nekrajiny s Hughom Jackmanom, ktorý sa tiež psychologicky piplal vo vzťahu kapitána Hooka a Petra Pana resp. v tom, či je kapitán skutočne zlý, alebo je pravda komplikovanejšia. Škoda, že je tu tak málo scén, v ktorých hrá prím hudba; minimálne scéna s krokodílom je v dobrom nákazlivá. Videl som už veľa petropanoviek, ale priznám sa, že až teraz ma zarazila zápletka. Fakt je to o tom, ako dospelý znetvorený chlap chce úkladne vyvraždiť malé deti? To sa Barrie po*ral, nie? ()

filmfanouch

David Lowery má cit k vizuálnímu vyprávění, které je cítit i v jeho Peter Pan a Wendy, přesto je těžké se celou dobu zbavit pocitu, že by Lowery mohl s látkou dělat zajímavější věci bez jasně daného diktátu. Hraná předělávka napravuje některé prvky původního animáku, ten má přeci jen ovšem i po 70 letech krapet větší kouzlo.... ()

AppleCore

Dokud je Lowery svým vlastním pánem a má kreativní kontrolu nad svojí vizí, dokáže diváka odstřelit těžkým a v mnoha směrech jedinečným art-housem (Green Knight, Přízrak). Znova se ale potvrzuje, že takoví tvůrci pod studio Disney prostě nepatří. Peter Pan & Wendy netrpí na současnou snahu točit všechno ultra korektně a diverzně (to je opět problém výhradně primitivů, rasistů a fóbů, kterým to vadí), ten film trpí naopak na snahu vyrežírovat z toho jenom další generický a zoufale neoriginální dětský dobrodružství, bez špetky snahy o osobitost a inovátorství, a to při zachování klasických témat původní předlohy. Orchestrální paskvil jinak výbornýho Harta navíc ani nedokáže budovat napětí nebo atmosféru. Peter Pan & Wendy je prostě klasická sračka, ve který neni jedinej náznak radosti z filmařiny, která vznikla pro vyplnění slotu streamovacích služeb. Bojan Bazelli a jeho vizuální cit je jedinej důvod, proč film nešel do odpadu. Pusťte si radši znova Hooka nebo nedoceněnou Wendy! ()

silentname

Mám taký pocit, že hejtovanie hraných adaptácii animovaných klasík od Disney sa už tak trošku stáva trendom. Takže ma hodnotenia na "Peter Pan & Wendy" neprekvapili v absolútne ničom. Ja som bol zvedavý ako sa Disney postavia k tomuto filmu. Žiaľ, toto nie je najlepšia adaptácia, akú by som si predstavil, no súčasne si myslím, že to nie je tak stupídne až vyložene parodické ako to bolo v prípade "Pan". Osobne si myslím, že ten film bol horší. Tento žiaľ nemá šancu poriadne v ničom vyniknúť. Je tu pár celkom solídnych efektov, páči sa mi, že Tinker Bell vôbec nerozpráva... no tiež mám pocit, že autori trošku poupravili postavy, aby viacej zapadali do súčasnejšieho kontextu. Čo nie je nevyhnutné zlá vec. Koniec koncov je to remake. Nemali by sme sa dočkať úplne toho istého len v hranej podobe. No nemám pocit, že tento film dokázal zachytiť tú slobodu a uvoľnenosť, akou disponoval "Peter Pan" dokonca si myslím, že 2003 remake a aj "Hook" sú kvalitnejšie filmy, než je tento. Minimálne sú oveľa pamätnejšie a vizuálne zaujímavejšie. Čo je asi jeden z najväčších problémov tejto verzie. Po dopozeraní si nevybavíte dokopy jedinú momentku, kde by ste zhodnotili, že to bolo vizuálne atraktívne. Plus je tu ešte aj zakomponovaná myšlienka ohľadom rodičov a ako môžu deťom chýbať. Je to pekný odkaz, ale dalo sa na ňom budovať oveľa lepšie. Vo výsledku je to podľa mňa priemerný film, ktorý po pár týždňoch ostane zabudnutý. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Politicky korektné - sám režisér a scenárista priznal, že to urobil, lebo doba sa zmenila - a tým pádom aj tradíciu príbehu búrajúce dielo, ktoré obdivovateľom Petra Pana nemôže stačiť. Vizuálne a trikovo pekné, ale všetko násilne feminizovať, genderovo a rasovo vyvažovať, a to aj v starých osvedčených príbehoch, to je fakt päsť na oko. Až tak sa dnešní filmári sústredia na tieto libtardské novoty, že potom celý film stráca kúzlo. Klasiku spláchli do záchoda, ale nedokážu ju adekvátne nahradiť. ()

SeBig

Nevim no, teda vim - na pohádku je to takový moc nebarevný, nudný.. nesympatické charaktery. Prostě špagety bez vomáčky tak nějak. ()

Chrustyn

Zbytečné, celkově dost hnusné a tak nějak pro nikoho. Pro děti nezajímavé a nudné, pro dospělé hnusné a ještě více nudné až otravné. Raději Hooka. ()

HellFire

Tak jsme se dočkali... doby, kdy budeme spokojeni s tím, že „ten film nebyl zase tak špatný“. A Disney se dál propadá do králičí nory v honbě za oslovením co nejširšího publika za každou cenu. ()

JohnCZ

Peter Pain. Budu s ohledem na hodnocení shovívavý, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že Lowery se rozhodl natočit na motivy této klasické pohádky psychologické drama s Peterem Panem coby tím jediným opravdovým záporákem celého příběhu, ale myšák mu do toho začal kecat. A tak ve výsledku vznikl mišmaš, který pro dospělého diváka z hlediska vyprávění skončil někde na půli cesty a pro děcka je to prostě hrozně pomalé, na poměry Disney pohádky levně působící a bez pohádkové výpravnosti. Celý film je brutálně tmavý (bez dvojsmyslu), Země Nezemě pustá (skoro jak nějaké posmrtné limbo) a kvůli tomu i celkem depresivní. Casting za mě jinak v pohodě. Ever Anderson připomíná mladší verzi Milly Jovovich. Peter je tu spíše upozaděný, typově i herecky ok, etnicita zcela nepodstatná. Nejvíce mě ale bavil Jude Law v roli kapitána Hooka, který herecky dost výrazně převyšuje všechny okolo. A Tinkerbellu bych jednou ranou o stěnu rozmáznul v každém filmu, takže tady se nic nemění. ()

sidzej

Dejovo totožný remake verzie z roku 2003 ktorá je však vo všetkých smeroch s výnimkou trikov lepšia (najmä obsadenie, hudba, kostýmy, atmosféra, rozprávkovosť). Tým sa táto verzia stáva absolútne zbytočnou a pre jej rasovú korektnosť pre mňa nepozerateľnou. Čierna Cililink, Peter Pan a dievčatá medzi stratenými chlapcami? Ďakujem, neprosím. Jude Law ako Hook nemastný, neslaný. Celé zle. Úvod sa ešte dal ale s pribúdajúcimi minútami to bolo čoraz horšie. Jediné pozitívum vidím v dcére Mili Jovovich - Ever, tá sa celkom snažila ale Rachel Hurd Woodovej sa aj tak nevyrovnala. Za obsadenie Petra by si castingové oddelenie zaslúžilo jednu veľkú bombu medzi oči. ()

Steven47

A komu tím (filmem) prospějete, co? Absolutně zbytečné dílo a ztráta času si ho vůbec pouštět. Dějově prakticky totožné jako původní animák – stejně nezajímavé a plné nudných až otravných postav. Ani ten vizuál není nic extra, protože z každého záběru doslova stříkají digitální efekty a slavná Země Nezemě je v podstatě velká louka. Verze z 50. let alespoň měla jakési kouzlo, tohle nemá nic. Určitá snaha o větší kompaktnost vyprávění je znát, jenže pořád je to celé extrémně nezáživné a pokus o zachycení problémů dospívání je absolutně nefunkční. Vztah Petera Pana a kapitána Hooka je lépe prokreslený, což je sice fajn, ale tak nějak k ničemu. Naštěstí tam jsou asi dvě celkem chytlavé písničky a ústřední herecké obsazení je kvalitní. Škoda teda, že nemají co hrát. A štve mě, že tomu někteří jedinci budou primárně nadávat za domnělou politickou korektnost, když to má tunu jiných a závažnějších problémů. 2/10 ()

M.i.k.e

vizuálně a vůbec po technické stránce solidní,ale jinak mi další zpracování Petra Pana vůbec nic nedalo. Nikdy sem tenhle příběh neměl moc rád a tohle je navíc nuda víc než cokoliv jiného. Ani Lawův Hook, na kterého sem se celkem těšil absolutně postrádá charisma a zapadá do celkové šedi podprůměru...40% ()

vydumnica

S Wendy mám jednu vec spoločnú, tiež som nechcela tak rýchlo vyrásť, ale ostať čo najdlhšie dieťaťom. Aj keď tejto Wendy som to neuverila. Peter Pan & Wendy nemá absolútne nič z toho, čo dobrá disneyovka má mať, čo by pohladila po duši a na chvíľu nás preniesla do krásnych detských čias, do sveta rozprávkovej fantázie. Pre škôlkárov a malých školákov neodporúčam vôbec. Deťom zapnem radšej kreslenú klasiku a ja si radšej znova pozriem Spielbergov film Hook. Pre koho je tento Peter Pan & Wendy film vlastne určený? Pre deti je to nevhodné a strašidelné, pre dospelých nudné a nezáživné. Teraz akoby sa vrece roztrhlo so všetkými tými hranými remake starých klasických disneyoviek. Kedysi boli Disney filmy zážitkom, z tohto tu filmu som nemala veruže nijaký zážitok. Kvóty splnené, lenže očakávania divákov nenaplnené, ak vôbec ešte nejaké boli. Peter Pan tu vyzerá ako Mawgli v oblečení Petra Pana a pôsobí nesympaticky a arogantne. Kapitán Hook v podaní Jude Lawa je jednoducho nezaujímavý. Indiánska princezná na bielom koni je tu navyše. Princezná na bielom koni! V dnešnom svete extrémneho feminizmu už princ na bielom koni nemá miesto! Wendy je tu celkom v pohode, ale určite to nie je tá Wendy Darling z knihy. A jasné, lost boys sú tu aj dievčatá, to by som ešte zvládla a ani čierna Tinker Bell mi tu nevadila, ale kde je príbeh? Scenár tu zlyhal na plnej čiare! Ešte aj tú scénku jedenia z prázdnej misy vynechali a nie je tu ani medveď, ktorý sa prekvapene pozerá na plyšového medvedíka. Peter Pan & Wendy je určite najhoršia adaptácia príbehu o Petrovi Panovi a celkovo to nie je pekná rozprávka. Už minuloročný Zemeckisov Pinocchio bol veľmi nevydarený, ale toto sa mi zdá ešte horšie. Mohli to ako tak zachrániť aspoň peknými pesničkami. Dávam jednu veľmi slabú hviezdičku za krásne prostredie Newfoundland & Faroe Islands a za hudbu. Chudák Walt Disney! 10%. ()

Vyhy

Nevím, proč Disney má stále snahu oživovat staré legendární pohádky. Už v roce 03 jsem remake nepochopil, přesto se povedl a rád na něj vzpomínám. A v porovnání s tímto novým počinem se jedná skoro o oscarové dílo. Problémem jsou nesympatiční herci, nelogické detaily (ztracení chlapci už nejsou jen chlapci, protože tam jsou i holky, ale stále se jim říká ztracení chlapci!?) a hlavně to je jednotvárné, nezajímavé, nudné, šedé, plné CGI. Pro malé děti asi dobré, ale jinak nerozumím, jak toto mohlo vyjít ven. Jinak Jude Law stojí za tu hvězdu navíc. ()

Streeper

Na hrané zpracování z roku 2003 to rozhodně nemá. Tomuhle filmu schází duše. Vizuálně naprosto skvělé, tady prostě Disney vždycky postaví laťku fakt vysoko, ale pak to všechno zkolabuje na příběhu. Líbí se mi, že je to příběhově jiné než zpracování z roku 2003, alespoň to není přes kopírák, ale sakra proč je to natočené tak zrychleně, bez duše, bez emocí? Divák si ani nestihne vytvořit vazbu s jakoukoliv postavou, protože příběh neskutečně rychle běží a pořád se tam něco děje. Na druhou stranu, oproti filmu z 2003 se mi tady víc líbila Tinkerbell, byla milejší, přívětivější, přesně taková jaká má být. Taky mi vůbec nevadil Peter Pan, přesně takhle jsem si ho vždycky představovala, ale Hook a Wendy totálně mimo. ()

Lenka.Vilka

Vlastně to není zase tak špatné, když koukám na hodnocení, ale vzhledem k době (28.4, 17:28, 38%, a stále klesá), předpokládám, že hodnocení nejde za dětmi, ale za dospělými. Ale pokud mám hodnotit čistě jako film pro děti, a nehodnotit všechny zbytečné detaily kolem, tak jsou z mé strany tři hvězdy zasloužené. Natočené je to hezky, byť efekty jsou občas hodně mimo. Stále se něco děje, jenže to mě trochu unavovalo, protože není čas na postavy. A první polovina je trochu horší než ta první. Ale neberu to jako propadák. Je dobře, že to nešlo do kin? Velké platno by filmu neslušelo. Ale zase...kvůli dětem by se prodal lupen navíc pro rodiče. Takhle film nejspíš ohodnotí nejdřív rodič a následně rozhodne se, zda to dětem dovolí na základě svého přesvědčení... ()

Sabrewulf odpad!

Disney opět jede tvrdohlavě ty svoje woke bomby, které už jsou regulerně na bázi "Kupředu, zpátky ni krok". Když to vezmu z pohledu sluníčka, které tam woke prvky nevidí, pořád mi zůstane nudný kýč, který je obsahově úplně prázdný (děcka se prostě dostanou do Země Nezemě a pak zase zpátky domů a -- co jako?) s divným, zelenohnědým filtrem a hnusnou kačeří držkou (Wendy) v hlavní roli (k tomu až později). Neduhů to má vícero, režisér neumí správně načasovat scény - třeba ta, ve které Hook nechá kačeří držku skočit z prkna do moře. Asi půlhodiny se pak řeší, jestli někdo slyšel šplouchnutí, takže veškerá údernost toho, že kačeří držka létá, naprosto vyprchá a vy jen zdlouhavě čekáte na něco, co už dávno víte. Triky jsou, jak už je dnes zvykem, škaredé. Často je pozadí špatně natrackované (nejvíc to jde vidět u létání), takže neladí s pohybem kamery. Když pak vypneme mód "sluníčko", tak i hlupák musí vidět, jak zprzněné to zase celé je. Hej more, dyk Peter Pan, k tomu dylyna dykeles víla Aranka, parta Ztracených chlapců, je vlastě parta i s holkama (jaký to má pak celé smysl, do háje?) a sice nejsem nějak znalý tohoto lore, ale neměl by být vůdce party more Peter? Tady je vede nějaká Pocahontas. Do toho se samozřejmě kačeří držka šermuje s piráty, dává uvědoměle facku more Peter Panovi, aby jako dokázala, že chlapi jsou póvl, což samozřejmě i korunuje kecama typu:" To není žádné klučičí kouzlo". Prostě na přesdržku. Ale. To není na celém filmu to nejhorší. Alespoň ne pro mne. Nejhorší na tom všem je totiž - ano, správně, kačeří držka. Když jsem viděl protekční dcerunku Jovovich jen letmo, v trailerech, myslel jsem si, že je docela hezká, že se pomamila. Oh, jak šeredně jsem se mýlil. Při sledování filmu jsem si s každou další minutou uvědomoval, jak má až nechutně napuchlé rty, jak má spodní ret napuchlejší než ten horní, takže má neustále výraz jako když mimino trucuje, což podtrhuje i to, že má snad spodní čelist posunutou víc dopředu, než je zdrávo (v jednom záběru z profilu to jde hezky vidět) a do toho přidejte, že tu hubu téměř po celou dobu filmu špulí a má ji furt otevřenou dokořán jak Kristen Stewart, nebo Megan Fox. Jako normálně po půlhodině mi ten její debilní výraz se stále smutnýma očičkama a VĚČNĚ NAŠPULENOU KAČEŘÍ DRŽKOU už totálně lezl krkem. Takže když to budu chtít popsat hodně diplomaticky, tak řeknu, že je Ever Anderson fakt nehorázná tlama. Snad ji moc často obsazovat nebudou. ()