Peter Pan

• Československo Petr Pan (viac)

Příběh, který ve vašich srdcích zůstane navždy! Při sledování Disneyho originální klasické pohádky Petr Pan se i vy ve svých představách vznesete. Tento film vás totiž přesvědčí, že při troše dobré vůle je možné úplně všechno. Příběh plný nápadů, dobrodružství, nezapomenutelných postav, hudby a létacího prášku dosahuje nevídaných výšin! Wendy a její bráškové znají Petra Pana z příběhů v knížce, když je ale jednou vezme s sebou do kouzelného světa Země Nezemě, čeká je báječné dobrodružství. Letí s větrem o závod za Petrem a jeho kamarádkou vílou Zvonilkou, objevují ostrov a tajnou skrýš Petrovy tlupy Ztracených chlapců a svádějí vzdušné bitvy s divokými piráty vedenými nechvalně proslulým kapitánem Hookem! (oficiálny text distribútora)

Trustme

Classics Disney. Úchvatný příběh o vzdoru dospět a zachovat si fantazii dětského světa. Skvělá animace s použitím mimiky a pohybů živých herců. Titul, který Disneyho Studio nemohlo přehlédnout pro svůj podnětný příběh s apelováním na dospělé: Fantazii můžeš provozovat v každém věku! A pojistilo si tak další diváky do budoucna... Filmu vévodí typická kombinace legračních, groteskních scén s dojemností odkazů na svět dětství. Nesmí chybět písničky a tady jsou opravdu chytlavé. Předlohou pro legendární Tinker Bell (vílu Zvoněnku) byla herečka Margaret Kerry, která tenkrát pro svůj roztomilý ksichtík vyhrála konkurs. To, že jsou v tomto dětském filmu všechny dívčí postavy až nestoudně sexy, svědčí zřejmě o ryze mužském animačním týmu.You Can Fly! You Can Fly! You Can Fly! ()

vydumnica

Myslim si, ze Peter Pan je urceny vacsim detom tak asi 10 - 12 rokov a predovsetkym chlapcom. Mna ako dospelu to az tak neoslovilo. Pacil sa mi ten zaciatok, ked sme sa oboznamovali s Wendy a jej rodinkou, no paradoxne, ked sa na scene objavili Peter Pan a ta jeho Pixie, uz som sa bavila menej a ked prisli pirati, to som sa uz nudila. Jeden pirat vyzeral uplne ako jeden zo Snehulienkinych trpazlikov. Z postav mi boli najsympatickejsie deti, hlavne Wendy. Peter Pan mi nebol sympaticky a ta TinkerBell este menej, ani morske vily neboli zrovna najmilsie. Z krajiny Neverland sa mi pacila len ta cast, kde Wendy spieva detom pesnicku o mamicke a potom este jeden vtipny moment, ako sa medved zacudovane pozera na plysoveho medvedika. Co sa tyka animacie, pacil sa mi ten let ponad Londyn, to bolo cool. Ked som bola mala, tiez som nechcela "byt velka", takze Wendy uplne rozumiem. Povedala by som, ze z tych klasickych starych disneyoviek su Peter Pan a Alice in Wonderland najslabsie. 60%. ()

JohnnyD

Úplne fantastické, akciou a farbami nabúchané spracovanie Petra Pana. Osobitne musím pochváliť animáciu, ktorá je jedna z najlepších z toho, čo som videl od Disneyho. Síce to nie je také progresívne a viacvrstvové ako Sleeping Beauty, nie je tu v podstate nič, čo by bolo možné vytknúť, tak pozadia ako aj postavy sú úplne parádne a živé. ()

Marek1991

Nikdy som sa v tejto rozprávke nenašiel a nikdy pre mňa nebola úžasná, no pre deti to rozhodne je, aj keď to nie je dokonalé a má to vnútorné podivnosti. Deti lietajú ešte často v oblakoch a tento príbeh je práve pre takéto deti, pokiaľ nechcete, aby ešte dospeli, ale užívali si ešte len jednoduchej zábavy, bez ťažkých tém. Animačne aj hudobne to bolo pekné. ()

Stanislaus

Již dříve jsem viděl Hooka od Spielberga a Petra Pana z roku 2003, které jsem ohodnotil průměrnými třemi hvězdičkami, a ani v případě původní disneyovské klasiky nemohu jít s hodnocením výš. Příběh ze Země Nezemě o létajícím klukovi, jeho potrhlé tlupě, pomstychtivém Hookovi, neschopném Smeeovi a jednom nenažraném krokodýlovi mě ani v tomto případě neoslovil, což je škoda, vezmu-li v potaz, jaké možnosti mohl tento svět fantazie nabídnout. Písně mi přišly takové nijaké a k žádné z postav si člověk nemohl vytvořit jakýkoli vztah. Budu-li se chtít vydat do Země Nezemě, sáhnu raději po hraném filmu s Johnnym Deppem a Kate Winslet. ()

Jude Law jako Kapitán Hook

Jude Law jako Kapitán Hook

08.07.2020

Herec Jude Law (Fantastická zvířata 2, Král Artuš: Legenda o meči) jedná o roli Kapitána Hooka v novém zpracování slavné pohádky Petr Pan od studia Disney. Law by si měl zahrát ve snímku Peter Pan … (viac)