V starom dome uprostred Londýna rozpráva malá Wendy Darlingová (Rachel Hurd-Woodová) každú noc svojim bratom Johnovi a Michaelovi (Harry Newell, Freddie Popplewell) čarovné rozprávky o šermiarskych súbojoch, úžasných dobrodružstvách a hrôzostrašnom kapitánovi Hookovi. Deti sa však samy stanú hrdinami ešte väčšieho dobrodružstva, keď do ich izby jednej noci vletí Peter Pan (Jeremy Sumpter) a zavedie ich cez rozžiarenú nočnú oblohu až do kúzelnej Krajiny-Nekrajiny. Wendy a jej bratia si začnú spolu s Petrom Panom a Stratenými chlapcami užívať nový život, v ktorom neplatia žiadne pravidlá dospelých. Počas dobrodružných súbojov s nebezpečnými pirátmi, zákernými morskými pannami, obrovským krokodílom a hrozným kapitánom Hookom spoznávajú, čo v nich v skutočnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se medzitým blíži k rozhodujúcemu súboju. (TV Markíza)

Disk

Ve své době nedoceněné dílo, neprávem. Čas kvality této klasické adaptace divadelní hry Jamese M. Barrieho vyzdvihl a dokázal, že si film svou pozornost zaslouží. Zaujme parádní vizuální stránka, fantastická a působivá hudba Jamese Newtona Howarda. Herci jsou absolutně skvostní. Jeremy Sumpter už navždy zůstane nestárnoucím Peterem Panem (narozdíl od Jamieho Bella se mu nepodařilo rozjet pořádnou kariéru), Rachel Hurd-Wood jako Wendy je také dobrá (a mezi ní a Jeremym to krásně jiskří) a Jason Isaacs v dvojroli kapitána Hooka a pana Darlinga je absolutně fantastický. Nejde o nějakou žvatlavou ilustraci, film je patřičně temný (malé děti by se nejspíš bály) a celkově vzato je o velmi dospělý snímek zachycující dospívání hlavních dětských hrdinů a jejich konfrontaci s dospělým světem. 9/10 ()

Sandiego

Rozuporuplná adaptace dnes již klasické pohádky, která ze začátku vypadá jako smrtonosný koktejl pro cukrovkáře a postupně se mění v temné "psychodrama" žárlivosti a pomsty, aby se na konci zase změnilo v kýčovitou orgiipro nejmenší. Jakoby si tvůrci rozmysleli cílové publikum a pak se k němu zase vrátili. Msuím říci, že ten mnohem temnější prostředek se mi docela zamlouval, ale to kolem něho mě připadalo až hraničící s trapností, kterou navíc podtrhávaly neuvěřitelně okaté počítačové efekty. Spielbergův Hook pro mě zůstal tím pádem nepřekonán. ()

Slarque

Jason Isaacs byl docela dobrý, ale na dvojici dětských představitelů neměl. Celkem pět herců, zbytek zcela zaměnitelný kompars. Některé triky byly docela slušné, jiné vypadaly hodně odfláknutě. Ledabyle namalované kulisy, vypelichaná (oškubaná?) loutka místo papouška (navíc i v detailních záběrech!), víla Zvoněnka sice vypadala jako Ludivine Sagnier, ale jinak byla nejspíš dementní. Dabing se hned v první scéně nedokázal trefit do pohybu Wendiných rtů a pak prokecal půlku Howardovy hudby k závěrečným titulkům. Nejrozháranější film roku se vším všudy. ()

lekr

Špatný film to není, ale bohužel snímek mi nenabídl nic nového. P.J.Hogan zpracoval staré klišé přesně tak, jak již bylo mnohokrát zpracováno a mnohokrát viděno a čteno. V jeho podání je Petr Pan sice mnohem akčnější, přesto však v některých místech hodně nudný a není vůbec originální. Příště to chce víc fantasie, Hogane!!!!!! ()

haushinkaa

Když jsem byla v kině na Panovi, v celém sále se mnou byla jen kamarádka a tři maminky s maximálně šestiletými dětmi. Když jsme opouštěly s kamarádkou kino, obě dvě jsme byly ubrečené. Jeremy Sumpter byl strašně krásný Petr a já ho zbožňovala, s Wendy/ Rachel se k sobě výborně hodili a Jason Isaacs byl dokonalý Hook. Velmi sympaticky na mě působil pan Smee. Asi kvůli všemu tomuhle jsem měla jediné přání k narozeninám: originál kazetu Petra Pana. Takže shrnutí: mně se to moc líbilo. ()

• Ve scénách, ve kterých se objevila Zvoněnka (Ludivine Sagnier), museli členové štábu držet poblíž herců žárovku na drátku, aby byl vidět zdroj světla. Postava Zvoněnky byla do scény poté přidána až dodatečně. (Listeroman)
  • Film je věnovaný Dodimu Al Fayedovi, synovi egyptského podnikatele Mohameda Al Fayeda. (JARDAHONDA)
  • Po natočení Petrovej (Jeremy Sumpter) a Wendinej (Rachel Hurd-Wood) prvej pusy Jeremy povedal: „Chcel som viac. Chcel som ju bozkávať každý deň." (Kacenka616)

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (viac)