Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (CinemArt SK)

Arsenal83

Silne akčné, miestami až chaotické, rasovo super vyvážené a super žena tiež bola. Takže sa nemusíme ničoho báť, aj záporák bol dosť biely, proste hnusný supremacista, akými my belosi nepochybne sme. Inak to ale napriek dvom hodinám rýchlo preletí a na Jakea Gyllenhaala sa veľmi dobre pozerá, ako všetkých zatieňuje svojim spoteným hereckým prejavom. A na Eizu Gonzáles sa pozerá dobre zas z iných dôvodov. ()

Marze

Takova velka automobilova honicka. Kineticky film. Popcornova zabava.Uz jsem nepocital vybuchy. Libilo se mi par hlasek, ale dost dialogu je banalnich. Pripomina mi to znamy film Nebezpecna rychlost s Reevesem a Bullockovou. Zde je dost patosu. A par nelogicnosti jako  "Za poslednich sedm let vybral 38 bank". Proc tedy uz neni ve vezeni? Nektere postavy se dejem jen mihnou. Napriklad agent FBI prijel z psychoterapie se svym manzelem. Vstupy postav na scenu jsou pritom pusobive, takze precenite jejich ulohu. Kazda ma jen lehce nacrtnute vlastnosti jako ranarka Gonzalezova alias sexy Cam. Ta neni licena feministicky,ale jako objekt pro poteseni oci muzu. Nebo Deny v podani Gyllenhaala, ktery je castecne manipulator a trochu clovek,kteremu tecou nervy.Je to takovy stesk po osmdesatkach a devadesatkach s jednoduchymi deji. ()

Stanislaus

Bay v Ambulanci sice ubral na explozích, přesto se však stále jedná o akcí naládovou cypovinku, u níž jde místy logika stranou na úkor působivé atmosféry. Říkal jsem si, že už jsem tento příběh někde viděl a až v databázi jsem si uvědomil, že jsem kdysi zhlédl dánskou předlohu. Z technického hlediska bych filmu vytknul místy až překombinavané záběry kamery - občas to skoro vypadalo, jako by byl kameraman něčím sjetý. Příběhově, jak už jsem zmínil, by se našel nejeden over-the-top-moment (zejména v rámci operace policisty, na něhož se v poslední třetině skoro zapomnělo), což ale k Bayovi tak nějak patří. V závěru se tvůrci snažili dost okatě hrát na city a tlačili neúměrně silně na pilu ve srovnání se zbytkem filmu. Herecké obsazení bylo veskrz na pohodu - snad jen namachrovaný kapitán Monroe byl na pěst. Ve výsledku jde o, co do stopáže, lehce přetaženou, ale zábavnou blbinku na jedno zhlédnutí, mj. se slušným soundtrackem (chvílemi mi některé tóny evokovaly Interstellar). ()

BMW12

Od Michaela Baye jsem viděl 12 filmů a všech 12 bylo perfektních! To platí i o tomto snímku, který je velkou akční jízdou. Hlavní trio film táhne a jejich role jsem jim opravdu věřil. Za mě byl i scénář fajn, dočkali jsme se několika dobrých zvratů. Především je však film velice napínavý, po celou dobu nevíte, co se v následující scéně stane a jak to vlastně celé dopadne. Do toho parádní akce, kterou Michael Bay prostě umí. Hvězdičku však musím strhnout za to, že po celou dobu ve filmu hraje hudba, a to i ve scénách, kdy se mluví, tudíž je jednotlivé postavy špatně slyšet. ()

TheEvilTwin

Těžko se rozhodnout, ze které strany film uchopit, protože snad ve všech aspektech, které mě napadnou, film boduje na plné čáře. Dějová kostra jakoby z příručky “jak sestrojit akčni robbery naháněčku” a kde bych jiný podobný film bez zájmu odbyl, zde jsem maximálně spokojen, protože Ambulance má obrovskou přidanou hodnotu. Herci jsou skvělí - Gyllenhaal je klasický vyšinutý badass, Abdul-Mateen jako jeho bratr je skvělý a chemie mezi nimi funguje perfektně a Eiza González alias Megan Fox z aliexpressu je naprosto perfektní, krásná a dobře se na ni dívá. Stejně tak postavy nejsou nudné a VŠECHNY dostávají solidní background, okolo kterého může divák stavět svoje emoce, a tak fandí vlastně všem a na všech stranách, policajti nepůsobí jako dementi, naopak i ti zde dostanou prostor ukázat svoje strategie, a tak jednoduše sledujeme dvě hodiny plné nařachané akce, ve kterých až do finále nevíme, komu dřív fandit. V režisérském křesle kdo jiný než Michael Bay a chlapec nás zas a znova nezklamal - auto honičky zabírají 60% filmu a jsou jednoduše excelentní, akce je drsná, vizuálně i zvukem realistická, zbraně střílejí o stošest a v neposlední řadě musím pochválit místy netradiční, ale o to víc poutavou a vtahující kameru (záběry z dronů jsou prostě slast pro oči!!!) a hlavně výborný soundtrack, který filmu dodává koule. Čekal jsem tuctový průměr a dostal jsem akční jízdu, o které se mi bude ještě dlouho zdát. Ambulance je za mě definice dokonalého akčního filmu, kombinujícího všechny druhy akce, navíc se skvělou kamerou, trefným humorem a áčkovou tvůrčí sestavou. Jako u každého akčňáku - kdo chce, chyby si najde, kdo si chce film naplno užít, tak prostě vypne a nechá se 2 hodiny unášet. ()

Othello

Máš jen skeleton crew a scénář vytaženej z prdele. Who you gonna call? Michael Bay! Ambulance je film, který byl natočen z Bayovy prosté potřeby něco hlavně dělat v dobu kdy se nic dělat nedalo a to, jak je ten film vytvořen navzdory, je na něm často vidět tak urputně, až působí tak nějak guerillově. Zejména během přestřelky u banky vidíte téměř v každém druhém záběru členy štábu či sekuriťáky hlídající plac. Scénář zároveň budí dojem, že byl napsaný až na místě a kdokoli, kdo viděl jeden film o zdravotnících, policajtech a lupičích a zároveň je fixovaný na realismus a logiku, tu vykrvácí zevnitř, protože tady se všechno děje tak nějak na první dobrou a jede se dál, aby se nad tím nepřemýšlelo. V kombinaci s tempem snímku to všechno působí spontánně, jako když si kluci na dvorku hrajou na lupiče a vytvářejí zápletky za chodu, aniž by přemýšleli, jaký to má smysl na dosavadní vývoj příběhu, jen aby se už zase mohlo jezdit a střílet. Takový je za mě naprosto v pořádku způsob jak dělat akční film a když do toho ještě vstoupí jedinej režisér, který doposud řve na place s megafonem, čeká nás parádní boogaloo, kde se předhání drony s autama, všechno to jiskří, bouchá, práší, rozostřuje se, protisvětluje a důležité není co vybouchlo, ale že to vybouchlo. Nikdo nedá kameru tak moc dolů jako Bay, málokdo dneska chápe nakolik souvisí akční film s prostředím, v němž se odehrává. A všichni se na to určitě díváte špatně, takže pifko do ruky, vajgla do koutku, nohy (v botách) na stůl a znova! Do konce tejdne to tu chci mít červený, vy burani. ()

ARI50

Michael mě zklamal, on dokáže dělat velkolepé filmy. Ale tohle bylo velké zklamání, příběh vůbec neohromil, nepřekvapil a ve směs jsem byl smutný. Obsazení skvěle akce celkem slušný film, ale bylo to takové prázdné bez většího nápadu a nádechu jeho tvorby co znám. Velká škoda těšil jsem se hodně. Příště snad zlepší svojí tvorbu. ()

luka4615

Typický produkt Michaela Baye, který ale v některých momentech zřejmě trpěl krizí identity. Tak asi zhruba nějak takto lze v pár slovech popsat jeho nejnovější snímek Ambulance, který se občas bere až zbytečně moc vážně. A přitom první polovina snímku neskutečně dobře odsýpá a akce je krásně přehledná, což je navíc korunováno klasickými kamerovými veletoči Michaela Baye. Bohužel, v druhé polovině režisér z nějakého neznámého důvodu zvolí vážnější podtón, který markantně zahustí tempo snímku. To by sice ve finále až tak moc nevadilo, nicméně Bay ho prolíná s neuvěřitelně infantilními momenty (operace přes FaceTime), což nepůsobí zrovna dvakrát dobrým dojmem. Přičtěte si k tomuto i přestřelenou stopáž a dostanete velmi rozpolcený film, který chce být vším, ale v hořkém finále je jen další generickou podívanou, na níž se za pár měsíců zcela zapomene. Škoda. „You are all gonna have the greatest story to tell at dinner tonight!“ ()

Morholt

Devadesátková akčňárna, která je ve finále trošku naivní a dějově i poněkud ohraná, ale zabavit dokáže. Navíc oceňuji, že i když se pomalu víc než půlka filmu zábývá honičkou policajtů se sanitkou, působí to celkem pestře. Nic nemám ani proti hercům. Gyllenhaal s Abdulem jsou oukej, jejich protivníci z řad ozbrojených složek také a Eliza González je krásna a to mi u ní stačí. Podle mě se i tady Bay drží toho, co umí a dělá dobře. 80% ()

Lucasion

Ambulance je největší zklamání roku. Ještěže jsem na to nešel do kina. S Bayem je to jako na houpačce. Umí udělat fantastický akční film plný emocí (13 hodin: Tajní vojáci z Benghází) a pak umí natočit i totální fiasko ve kterém nic nefunguje. Zaručeně nejhorší film pro mého oblíbeného Gyllenhaala. Upřímně mě mrzí, že jde ke dnu s tímhle filmem. Jeho charakter má strašnou schizofrenii. Pokud to však byl záměr, tak to Jake zahrál skvěle. Ale bojím se že ne a tak je jeho Danny spíše mega otravnou figurkou. Proslulá Bayova kamera, která se točí a lítá všude kolem je zábavná asi čtyřicet minut a pak je otravná až běda. Jednoduše proto, že Bay si tím kompenzuje všechno a tyhle přelétavé scény používá i u normálních "klidných" scén. Příběh, který rychle začne, tak neuvěřitelně dlouho přešlapuje na místě a vytváří akci tam, kde být nemá. Film je tak neuvěřitelně natahovaný až nesnesitelně únavný do jeho finále. Člověk by řekl, že by dříve v té sanitce došel benzín... Finále je pak citová vydíračka, která místo emocí působí až komicky. Ambulance fakt ne. Podej si ruku s Transformerama a jdi do... Neuvěřitelné zklamání z nadějí roku. (29 %) ()

ScarPoul

Na Bayové filmy nejdem s tým, že hľadám nejakú nosnú myšlienku. Idem na chvíľu vypnúť. To mu ide ešte stále najlepšie, hoci jeho rukopis tu nie je až tak výrazne rozpoznateľný, ako by sa dalo čakať. Buď dospieva alebo sa vyvíja. Uvidíme čo prinesie ďalej. Ambulancia má niekoľko chýb - celá línia s kartelom a to, že postavy nemajú až takú hĺbku, akú by mohli mať. To naozaj zamrzí, lebo by sa inak mohlo jednať o výraznú chuťovku a aj dospelý film. Takto je to len prvotriedna zábava, kde si to hlavné postavy náležite užívajú. Či už Gyllenhaal, ktorému takéto úlohy sadnú alebo Abdul- Mateen II, ktorý ma každou ďalšou svojou úlohou príjemne prekvapuje. Kto sa mi ale páčil najviac bola Eiza González - jej postava ako jediná fungovala na jednotku a mala aj nejaký vývin. Inak to má tradične zbesilé tempo, skvelú kameru a šľape to ako hodinky. Bavil som sa pri tom. To, že sa to nehrá na veľké umenie je v tomto prípade obrovské plus. ()

Lacike

Už trailery vyzerali nádejne a totálny komerčný neúspech potvrdil, že toto bude oldschool. Bay je po tej tragédii 6 Underground a množstve Transformerov cielených na malé deti, konečne späť. Natočil deväťdesiatkový adrenalínový zábavný a dokonale tupý výplach. Niečo ako Senzačný únos so Sheenom odohrávajúci sa tentoraz v sanitke a je tu oveľa oveľa viac karambolov a výbuchov. Taká Kobra 11 v LA. Je neskutočné, že to stálo len 40 mega. Asi vyhadzovať do vzduchu reálne veci je stále lacnejšie ako CGI. Je pravda, že postavy sú len jednoduché figúrky. Na strane policajtov väčšinou komické. Zato hlavní hrdinovia sú zmrdi, kvôli ktorým chcípne kopa policajtov. Síce jeden z nich má nejaké morálne motivácie a Gyllenhaala utrhnutého z reťaze neustále krotí, ale obidvaja si zaslúžia doživotie. Dôvod fandiť im som nemal, ale tentoraz mi to vôbec nevadilo, lebo vďaka špičkovej akcii a občasným vtipom (hlavne odkazy na staršie Bayove filmy a strieľanie si zo súčasných menšinových kvót), to napriek prehnanej stopáži bola adrenalínová jazda, ktorá ma bavila nonstop. Hlavne tie šialené nájazdy kamery z dronov som si vychutnával neustále. Akcia v tomto filme má strčí do vrecka čokoľvek z tuctových Bad Boys 3. Veľká škoda, že ich Bay nerežíroval. V úchylnosti a šialenosti je Bay stále top a tentoraz sa mu to nerozpadlo do nefunkčného celku, ale vznikla zábavná pecka. 8/10. ()

GeusX

Velmi dynamická jízda. Střílečky i exploze. Celkově povedená zběsilá honička co udržela napětí celou dobu. Nekomplikovan jednoduchý děj mi připadal hodně povědomý a chyběla mi nějaká zapamatováníhodná přidaná hodnota. (A to, že je to z dílny mistra oblíbených magalomanských akčňáků z éry předtransformerské, Michaela Baye, jsem zjistil až v závěrečných titulcích.) Za mne pěkné určitě 4 hvězdy (a docela jsem překvapený z celkově nízkého hodnocení). 80% (viděl jsem: 1x cz dvd) ()

Marcos22

Michael Bay to dokázal, natočil pekelně zábavnou akční kultovku s jedním velkým psem “). Ambulance má spád, srší originálními nápady a nabízí strhující vizuální podívanou. Tady si dám rád opáčko rok co rok. Silné čtyři hvězdy a velká poklona Bayovi, takhle moc mě bavil naposled před patnácti lety u svých prvních Transformers. 👍 (16.03.2022, ČSFD projekce) ()

Hismael

Michael bay se zasekl ve své režijní šabloně. Všechno musí být barevné, neustálé hledání různých odlesků světel a stínů, kamera se točí, drony létají střemhlav, detailní záběry střídají záběry z dálky a to všechno nacpat ideálně do každé vteřiny. Skoro to vypadá, jako další díl Transformers, kde Eiza González nahradila Megan Fox, ale tady se auta v roboty nesloží. Maximálně nabourají do předem připravených překážek. Jde o takovou nedomyšlenou novou variantu filmu Nebezpečná rychlost, kde se po vykradení banky zloději v sanitce řítí pryč. Není to nuda, ale je to poměrně jednoduchá blbost, kde každý záběr chce působit hrozně cool a herci předvádí prudké změny nálad. Scénář se snaží, aby v krátkém sledu divák prožíval v různém pořadí smutek, smích, napětí a do toho blikají světýlka, aby měl pocit, že toho dostává hodně. Všechny tyhle věci pouze odvádějí pozornost od toho, že je to celé nevěrohodná akční kravina, s rádoby vtipnými odkazy na předchozí filmy Baye. Polovinu filmu se jen čeká, jestli někoho napadne zničit sanitce pneumatiky, nebo proč od začátku loupeže nijak neskrývají svojí identitu a zároveň doufají, že je čeká budoucnost zalitá sluncem, i když mají všude kolem sebe milion policistů, kteří o nich ví všechno. Americká vlajka opět vlaje a zklamání progresivistů, že běloch je bohatý a černoch chudý, částečně může kompenzovat párová terapie gayů. Ve výsledku jde o koukatelný akrobaticky natočený akční výplach, kde analyzování obsahu skončí tím, že jde o čistý průměr. ()

MoiJe

Stres vyrobili solidny, popkorn mi zmizol rychlostou blesku. Kameru si niekto uzival, tam zbytocny zlet z budovy, tam prelet scenou, tam zmatok, ked trochu tukli nejake auto... :) Kym boli v sanitke, bola som s tym ok, lebo ved veci buchali obrazom aj zvukom, aj som sa parkrat uchechtla, a proste nemozu pri 90 min autonahanacke len sediet a plestit oci pred seba, to je jasne. Mimo nej ale dej zle nedobre. Ako celok je to fajn na jedno pozretie. Len tak bokom, Cal je najodflaknutejsia paramedicka, aku som videla poslednych 10 rokov, b-ckove serialy ich maju lepsie odohrate. Ale je naozaj velmi pekna, no. ()

Ouwen odpad!

SPOILERY: Absolutní dno. Tam kde 13 hodin s vojákama mělo akci postavenou na logickém a strategickém chování; Ambulance jednoznačně selhává ve všem. Není zde ani náznak podělaný logiky. Přepadnou banku? Jasně že bez rukavic a masek. Ty masky si necháme v báglech a vytáhneme je až potom při útěku (???) a aby toho nebylo málo, jasně že na sebe budeme mluvit pravými jmény (???) s tím že se chceme pak někde ulejt s penězi a vrátit se k rodinám (???) proč jsou tak nepřipravený na tu akci, proč jeden týpek tam jde v pantoflích (???), proč policajti se chovají jako ty největší idioti??? Proč je ten film tak katastrofálně sestříhanej? Proč když Gyllenhaal je majitelem asi DESÍTEK luxusních vozů, některé vozy neprodá???????? Proč chtějí zachránit policajta v sanitce, když vesele ohrožují nevinný lidi a zabíjejí ostatní policajty v autech???????????? PROČ POLICAJTI NIKDE!! Nepostaví ani jedinou zátarasu????? Vůbec zde není žádnej přehled v akčních scénách, je to naprostej chaos bez návaznosti. Jakože často sledujeme tu sanitku, pak nastane střih a nabourá policejní auto v plné rychlosti do náhodné překážky kolem. Bylo to naprosto iritující. Ty na efekt záběry s dronem jsou to nejzbytečnější na celým filmu, nedodalo to tomu žádnou nadstavbu, spíš ještě větší porci chaosu. Akce působí uměle což je ironie, protože se jedná o kaskadérský kousky s minimem zeleného plátna. Zřejmě je to dáno tou precizní nenávazností záběrů, děravým scénářem a otřesným nasvícením. Všechno se musí tak NECHUTNĚ!!! lesknout jako kdyby se někdo vychcal na kameru a to se použilo jako hlavní filtr. Postavám se nedá nijak fandit, jsou to trosky, odpad, prostě takovej ten typ lidí, se kterými by nikdo nechtěl mít nic společného. Těšil jsem se aspoň na tu drsnou speciální jednotku, ale většinou jen stojej na místě a nic pořádně nedělají. Po hodině jsem to vypl, nenapadá mě jediná věc kterou bych měl chválit. Kdyby aspoň ta akce měla návaznost a byla založená na dlouhých záběrech, než epileptickém stříhání, dal bych tu jednu hvězdu. ()

Dale

Michael Bay je veľmi jednoduchý režisér, takže každý divák vie, že od neho môže čakať 2 veci - film bude sračka a vizuál bude vymakaný miliónmi z rozpočtu. Tá prvá je za posledných minimálne 15 rokov istota, tá druhá už taká istota nie je, hlavne posledné roky, kedy už z toho začína byť nepozerateľný digitálny bordel (Transformeri). Tu to našťastie ešte ukočíroval dobre, búračky vyzerajú realisticky, tie prelety kamery ale boli zbytočné, trochu masturbácia od Baya, ale keď mu to spraví dobre... Ja som z toho odbavený nebol. Dej je jednoduchý ako obvykle, no ani to napätie a adrenalín, ktoré sú často spomínané, sa u mňa akosi nedostavili, dvakrát som pri filme zaspal. Nie je veľké vzrúšo, pozerať na sanitku, ktorú 90 minút nie sú schopní zastaviť všetci poliši LA spolu s FBI... Do toho zbytočné bratské roztržky, zázračná operácia a podobné nezmysly. Aspoň že si Bay miesto Megan Fox našiel novú krásku, na Elizu sa veľmi dobre pozerá, ale celý film mi do úlohy záchranárky nepasovala. Takto záchranárky proste nevyzerajú. A čo je najhoršie na celom filme (a v podstate na väčšine jeho filmov), on nemá zmysel pre humor a nedokáže tie nezmysly, ktoré točí odľahčiť (s výnimkou Bad Boys). Aj tu sa na konci snaží divákov dojať scénou v nemocnici s tradičným hudobným doprovodom. Toto fakt nie. Mal by sa naučiť od Emmericha, ako sa točia sračky, ktoré sa neberú vážne. Potom z toho môže byť aspoň priemerný film. Takej Nebezpečnej rýchlosti to nesiaha ani po členky. ()

corpsy

Mám Michaela Baya rád. Natočil jedny z pre mňa najmilejších akčných snímkov a som mu stále lojálny. Aj keď už točí príbehové blboviny ( on ich v koreni veci točil vlastne stále ), akcia mu ide od ruky a nečakám od neho nič viac. Nechcem od neho komorné súdne dramata, chcem od neho čo najviac zošrotovaných áut, explóziami poničených lokácií a miliardu vystrelených zásobníkov. AMBULANCIA má dokonca trademarkovú takmer dva aj polhodinovú minutáž, ktorú napchal od začiatku do konca naháňačkami, prestrelkami a nejakou tou emotívnou vatou. Tak som to chcel, tak som to dostal. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)