Tim a Frank jsou bratři, kteří spáchají loupež, aby měli peníze na operaci, která zachrání jejich matce život. Když jim policie zatarasí cestu, ukradnou sanitku. Během svého úniku ale zjistí, že vzadu v sanitce je mladá medička s umírajícím pacientem. Bratři tak stojí před nelehkým dilema – zachránit vlastní matku nebo člověka v přímém ohrožení života. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Velmi dobrý námět pohřbily herecké výkony a levně vyhlížející výprava. Dalo se z toho udělat slušné drama, bohužel se tak nestalo. Děj byl předvídatelný, některé scény nelogické a vznikající láska mezi jedním z únosců a zdravotní sestřičkou ze sanity mne iritovala. Tečku tomu dalo společné jedení mámina koláče na palubě ambulance odjíždějí v západu slunce. Zkrátka film doporučuji na ospalé sobotní odpoledne k šachům, čaji a sušenkám....když u něj klimbnete, nic se nestane. Jak už tady někdo napsal, mohl by to být klidně jeden z dílků Kobry 11. ()

Malarkey

Už jsem viděl filmy, kde banky vykrádaly cvičený opice, lidi přestrojený za opice, psychopati, mutanti, batolata, idioti nebo ti, co chtěli druhým pomoct. Taky jsem už viděl tisíc variací na útěk, který byl ve vraku, autě na odpis, dodávce, policejním autě, hasičským autě, závodním autě, možná i formuli, stíhačce a bůhví v čem ještě. Každopádně jsem ještě neviděl ten útěk, ve kterém hraje hlavní role ambulance. Ještě k tomu plně naložená chlapem, co zrovna dostal srdeční infarkt a sestřičkou co se o něj měla starat. A na to, že se tenhle film označuje jako TV film, tak klobouk dolů, co tvůrci zvládli. Televizně to sice vypadá, ale veškerá ta akce a napětí nemá chybu. ()

SOLOM.

Průměrný dánský film, který sice není nikterak výjimečný, ale určitě dokáže nenáročného diváka pobavit. Dva bratři jsou pěkní packalové, ale alespoň jeden má srdce na správném místě. Jejich zbabraná loupež a následný úprk v sanitce určitě stojí za shlédnutí. Sice se zde dá nalézt spousta hloupých pasáží a ani herecké výkony nepatří mezi špičku, ale jak už jsem poznamenal, já se docela nasmál a to je hlavní. Film naštěstí netrvá dlouho a tak to celé příjemně rychle uteklo. ()

Joll

Haldy stupidního chování, nedotaženosti, které si všimne i úplný trouba... Přesto však film má slušný tah na branku a nepustí a hlavně je to za minimum peněz a z žánru jenž u nás úplně vymizel. Takže když to jde jinde, proč to nejde u nás? Asi proto, že to není hořká komedie, nebo drama, nebo pohádka...... ()

Stanislaus

Scénáristicky (tedy alespoň ohledně námětu) nápaditý, ale emočně plochý dánský thriller, který chvílemi (jak už bylo řečeno) připomíná cosi na bázi honiček z Kobry 11. Dva naprosto odlišní bratři stojí před nelehkou volbou, a ať už se rozhodnou jakkoli, tak to nebude bez následků. Nápad s kamerou uvnitř těla a záběry na srdce se mi celkem zamlouval, stejně jako přijatelná stopáž. Zkrátka film, který mohl být natočen mnohem lépe, ale i tak stojí za zhlédnutí. ()

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)