Don't Tell a Soul

Mladistvé bratry Matta (Fionn Whitehead) a Joeyho (Jack Dylan Grazer), kteří se vloupali a kradli v cizím domě, přímo po loupeži s penězi v ruce načape policista Hamby (Rainn Wilson). Když se za nimi okamžitě rozběhne, tak po chvíli spadne v lese do jakési zapomenuté studny. Matt a Joey mu logicky nechtějí pomoci, protože nechtějí, aby se kdokoli dozvěděl o jejich pokusu o loupež bankovek, které měli v úmyslu dát jejich nemocné matce. Mezi bratry během několika dalších hodin budou panovat neshody a hádky, jestli policistu zachrání, anebo ho tam nechat umřít. (ČSFD)

EvilPhoEniX

Sympatický komorní Indie Thriller. Příběh se zaměřuje na dva mladé bratry, kteří jdou spáchat krádež a ukrást 10 tisíc dolarů, ovšem při tom je nachytá securiťák a při útěku spadne do 10 metrové studny, kde uvízne. Krádež je jedna věc, nechat někoho umřít je druhá. Na druhou stranu pomůžete někomu, kdo Vás poté okamžitě nahlásí? Zrodila se zde poměrně nepříjemná situace, na kterou se překvapivě dobře dívá. Hodně dobrý je jeden nečekaný zvrat, ten se opravdu povedl a vlastně musím pochválit i finále, kde příjde další twist within twist. Není to moc napínavé a rozhodně né akční ani brutální, ale film si vystačí i s dobrými herci a nečekanými zvraty, které film tahají do lepšího nadprůměru. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**.6/10. ()

borec999

Malý, z hľadiska rozpočtu nie príliš drahý a nenápadný thriller, ktorý s pribúdajúcimi minútami tasí jeden zvrat za druhým a pekne stupňuje napätie. Herecky bezchybné(od J. Grazera z IT a jeho brata, cez Rainna Wilsona ako chlapa v studni, až po Menu Suvari, ktorá od Americkej krásy mimochodom škaredo zostarla) a atmosférou na daný jednoduchý námet pomerne napínavé. Prakticky by som nemal čo vytknúť, až na samotný záver, kde mi náhla zmena v správaní a konaní jednej z postáv(SPOILER: brata hlavného hrdinu KONIEC SPOILERU) prišla vzhľadom na predošlé skutky a konanie absurdná a úplne nelogická a dovolím si tvrdiť, že filmu by svedčal možno aj temnejší koniec než ten ktorý sme dostali. Aj napriek tomu však prevažujú po dopozeraní hlavne pozitíva a tvorcovia z minimalistického námetu vytrieskali asi maximum čo sa dalo. 80% ()

Lacike

Coenovka so skazenými chamtivými postavami a šťastným koncom. Východzia situácia je zaujímavá, ale postavy sú otrasné. Jednak nesympatické a zároveň sa správajú neprirodzene až nezmyselne. Tá dráma, ktorá má vychádzať z chovania postáv tu vôbec nefunguje. Po pár minútach som si prial, aby všetci zdochli a film sa čo najskôr skončil. 4/10. ()

TheEvilTwin

Z neznámého thrilleru je nakonec obrovské překvápko a já jsem nadšený. Dva bráchové kradou peníze, ale hlídač, který je načapá, spadne do jámy a začíná morální rozhodování, jestli jej nechat umřít, nebo zachránit. Film bere toto téma oklikou a ačkoliv je to základní podstata filmu, velká část dění se pohybuje okolo a dává dokupy celkem komplexní film, ve kterém fungují výborní herci, vizuál, solidní napětí a obrovské body má film za zvrat, který přijde asi v polovině a nekompromisně zamíchá kartama a změní celý zbytek filmu. Ke konci se pak dočkáme výborného finále a pokud má divák představivost, možná si ve filmu i najde závěrečnou pointu. Za mě úžasný nadprůměr, který na plný počet určitě nemá, nicméně nemá žádné hluché místo a vše funguje perfektně jak má, nehledě na to, že 83 minut je úplně akorát stopáž, která nestihne nudit. ()

oveckaoa

Dva kluci vykradou dům staré babky všechno jde v klidu až na na cestě nazpět jich někdo načapá a začne jich honit mají , ale štěstí a spadne do jámy . Zatímco ten mladší (sráč co si nechá od každého rozkazovat) je hodný a chce ho zachránit ten starší (nameděný kokůtek, kterého by zmlátila snad i ta matka) na něho dlabe a chce ho nechat umřít tak celý film řeší zda ho nechat žít nebo nechat umřít a ještě se to i zkomplikuje. 60 procent ()

• Natáčelo se v Louisville (Kentucky, USA). (BMW12)