Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

corpsy

Už pri prvej akčnej sekvencii ( súboj so žralokom napakovaným TNT ), si divák musí položiť otázku, či to tvorcovia myslia naozaj vážne. A takýchto scén je vo filme spústa. Vlastne celučičký snímok je jedna veľká koláž WTF momentov, infantilných dialógov a tej pravej nostalgickej atmosféry. ()

Francik

Komixovost z tohoto filmu skoro odkapává. Zábavná podívaná plná neuvěřitelných vynálezů, hrdinských kousků, intelektuální bravury a hlavně ztde potkáte hned 4 hlavní padouchy najednou. Příjemný zážitek. ()

nirvanafan

Zkusila jsem, nedokoukala jsem. Running joke s tím, jak musí mít Batman všechno "Bat", se po chvíli omrzí a jinak je to jenom nebetyčná trapárna. ()

PKD

Diamant. Dnes jsou filmy o superhrdinech buď, temné, přehláškované (ano Whedone, dívám se na tebe) směšné nebo nudné. Toto není ani jedno. A udělátko typu- batžraločí batrepelent, nemá snad obdoby! A krásná Lee Meriwether (maskující se zde jako ruská novinářka, jejíž úchvatný přízvuk příznivci dabingu nikdy neusliší) v roli zastupující Catwoman , která se později objeví v jednom z nejlepších TOS dílů. ()

Bordoshut

8/10 – Všemi mastmi ujetá taškaříce s Batmanem a Robinem z doby, kdy se ještě superhrdinové nebrali zas tak vážně. Doporučuju zhlédnout s kouzelným českým dabingem, který pomyslný stupeň filmového blbnutí posunul ještě o stupínek výš. Ačkoliv i v anglickém znění by v této disciplíně tento film jistojistě trhal rekordy. V této žertovné pohádce o temném rytíři (tehdy ještě spíš barevném) se proti Batmanovi spojí hned tři superzločinci: Kočičí žena, Tučňák, Šprýmař a Rébus. Tato čtverka má samozřejmě geniální plán na to, jak ovládnout celý svět, jenže Batman jim do něj opakovaně hází šavli. Je bláhově zamilovaný do ženy jménem Kytka, které však není nikdo jiný, než ďábelská Kočičí žena v přestrojení. Podobně balamucen je i cestující na lodi, kterou ústřední padouši unesli, neboť věří, že důvod, proč ještě nepřistávali na pevnině, je záhadná mlha, kterou mu superpadouši jen vychytrale generují za oknem. Sám je přitom již několik dnů zavřen v miniaturní kajutě – ovšem nijak zvlášť ho to neomezuje, dlouhou chvíli si totiž krátí četbou. Zkrátka Batman z roku 1966 má své nepopiratelné nostalgické kouzlo a milou, úsměvnou dávku naivity. To i v kombinaci s dobrými hereckými výkony a vynalézavostí tehdejších filmařů, kteří ještě neměli k dispozici všelijaké digitální triky a museli si se vším poradit na place, tvoří jeden z nejvtipnějších superhdinských filmů vůbec, který každého diváka aspoň trochu zahřeje na srdci. Top hláška: „Jsou dny, kdy se člověk prostě bomby nezbaví.“ ()

Kaluž

Plný počet nebo odpad! Záleží na úhlu pohledu, věku, momentálním rozpoložení, počasí a míře empatie k největšímu detektivovi (zde ten plný počet) a jeho otravnému side-kickovi (Holy FUCK!). Je to klasika, ale jak zmínil sám Adam West v nedávném rozhovoru s Kevinem Smithem, teď máme dobu Temného rytíře. Ten Světlý („Bright Knight“) nechť odpočívá v pokoji (pokud možno sám, bez té barevné poskakující zhovadilosti). ()

decouble

Batjeskyně, battyč do batjeskyně, batsprej proti žralokům, batžebřík od bathelikoptéry atd. Vítejte v bizarním světe, kde téměř každé slovo začíná na písmena b-a-t. Poznejte Schumacherovy inspirační zdroje a zasmějte se barevnému mišmaši šedesátých let. Ano, ten film děsně rychle frčí, ale na podruhý už tak zábavný kvůli tý legrační křečovitosti není. ()

AlistairMir

Batžebřík, batkoptéra a můj nejoblíbenější - batodpuzovač žraloků...k tomu běhání s bombou nad hlavou a hned čtyři záporáci nejsilnějšího kalibru...ne tenhle film prostě na svou dobu neměl ani jednu jedinou chybu a já se bavil královsky. ()

Kwaichi

Tak, po tejto paródii sa vôbec nečudujem, že Batman a jeho spoločník Robim nepatrili medzi top superhrdinov na začiatku druhej polovice minulého storočia. Aj keď drvivá väčšina scén bola úplne absúrdnych, dalo sa na tom dobre pobaviť, tak ako aj na vtipných hláškach (hlavne Robinovch všetkých svätých). Čo sa týka záporných hrdinov, stvárnili ich taktiež kvalitní predstavitelia, Catwoman a Penguin pôsobili priam až majestátne. Jediný, kto mi pripadal dosť podpriemerný bol Joker, no však nečudo, keď dnešný Joker v podaní Heatha Ledgera patrí medzi legendy. ()

C0r0ner

Jednou za uherák se podaří natrefit na něco, co se vymyká všem očekáváním. Tím je přesně Batman z roku 1966, protože taková přehlídka wtf (myšleno v pozitivním smyslu) věcí je opravdu unikát. Všechny zúčastněné to muselo strašně moc bavit a naštěstí se to přeneslo i na diváka. 85% ()

zette

Uz jak jsem videl zakousnuteho zraloka v noze Batmana, ocekaval jsem velky pruser. Pak jsem se ale naladil na stejnou notu a snad jsem se i bavil. I pres silene triky a dialogy. Ale Batman je borec a z Lee Meriwether jsem sel do kolen.-). Takze dobry. ()

dzira

Nemúžu říct, že bych se u filmu občas nebavil, ale celkově to je spíš jen taková kuriozitka, kterou nemohu hodnotit vážně. Druhá hvězdička je za velmi vtipnou scénku se žralokem.... Kde se kupuje repelent na žraloky? ()

A.L.E.S.

Postupem času jsem měl pocit, že se dívám spíš na grotesku. Ale to není důvod, abych se dobře nebavil. Je ale vidět, jak si filmaři drželi odstup od násilí. Nelítá se tam vzduchem jako v těch dnešních počítačových nesmyslech, nejsou tam ani extra dobré dialogy (když posloucháte jejich myšlenkové pochody, člověk smíchy leží v křečích na podlaze), dokonce ani extra triky. Časem pak poznáte, že při toulání na moři se vám může hodit Batsprej proti žralokům nebo použijete Batlano s Batbumerangem. Co není "bat", jako kdyby v tom filmu ani neexistovalo. I když má Robin někdy drsné řeči a drsná gesta, neubránil jsem se dojmu, že ho ten sexy barevný oblek vzrušoval. Ale co byste taky čekali, Burtovi bylo v době natáčení 21 let. A Adam West, nynější starosta Quahogu, mi přišel sice sympatický, ale byl to spíš dobrák než tvrdý bojovník se zločinem. Takže hurá k Batvizi, kupte si Batpopcorn a užívejte si Batzábavu. ()

filmmovier

Já si nemůžu pomoct, ale ohromně mě to bavilo. Tenhle Batman (škoda, že se asi nedostanu k seriálu) je plný směšných dialogů, batsprajů na žraloky, batmobilů, batkoptér, batplynu, batspreje, batlana a dalších batvěcí, že se v tom ty skutečně dobré věci ztratí - třeba hádanky. Hádanky natolik lehké a prokouknutelné, že na ně Robin bez jediné chvíle odpoví naprosto správně (banánová propiska, vrabec se samopalem), no neberte to. Ale teď vážně - je to fakt dobrý. Fakt jo. Adam West je naprosto výborný, stejně jako skvostný "Šprýmař" Cesar Romero a jeho spolupachatelé, Kitka (to není překlep), Tučňák a Rébus. Kdo neví, o koho jde, má smůlu. Ti padouší jsou zahráni opravdu skvěle a dobrý je i oproti komisům trochu netypický komisař Gordon a kupodivu i homoboy (tady obzvlášť) Robin. Ano, je to směšné, směšné a ještě jednou směšné snad naprosto ve všem od začátku až do konce, ale je to nesmírně kvalitní a dobře obsazené. A závěrečná bitka má komiksový bubliny. A komiksový bubliny jsou nejlepší. Co není nejlepší, je Batman Tima Burtona, ačkoliv jsem to vždy tvrdil. Ale tenhle Batman má prostě takové kouzlo, že jsem si ho, stejně jako Lima, užil ze všech nejvíc. A Joker a ostatní záporáci (včetně Kitky - a není to Poison Ivy) mi vyloženě sedí, takže 100%. Ten kult kolem Adama Westa konečně začínám chápat, je rozhodně zasloužený. ()

noriaki

Jako dvacetiminutová jednohubka by to nemělo chybu, ale celovečerní stopáž je už moc. Ke konci mi scénky splývaly a na závěrečné titulky jsem čekal jako na vysvobození. Možná v šedesátých letech to fungovalo jako bláznivá parodie seriózního seriálu, ale dnes je film vtipný především celkovou stylizací, a ta se po určité době zevšední. Což je škoda, protože zpracování je podařené. Přesně takhle sem si vždycky představoval že by vypadal komiks převedený na filmové plátno doslovně, se svými úchylnými postavami, vyhroceně drsnými situacemi, a naivně stavěnou zápletkou s křečovitými zvraty. Joel Schumacher to koneckonců natočil skoro stejně. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)