Paranormal Activity: Next of Kin

Mladá žena Margot (Emily Bader), ktorú matka opustila ešte ako dieťa, sa na internete snaží nájsť svojich predkov. Zistí, že je rodinne spriaznená s náboženskou komunitou Amišov a mužom menom Samuel (Henry Ayres-Brown), ktorý môže mať nejaké informácie o tom, prečo ju matka opustila. Spolu so svojimi priateľmi Chrisom (Roland Buck III) a Daleom (Dan Lippert) sa spolu s kamerami vyberajú do stredu ničoho, aby natočili dokument o tom, odkiaľ Margot vlastne pochádza. (Arsenal83)

Marze

Je to originální příběh v zdá se nekonečných zpracováních Paranormal activity , ale s minimální kreativitou. Není to špatné co se týče strašení nebo vzrušení. ()

korbitch22

Další démonský zářez do dojné krávy Orena Peliho, který se ale tentokrát odehrává pouze ve stejném univerzu a na hlavní linku navazuje pouze jmény démonů. Dlouho jsem neviděl zapomenutý žánr Found Footage který patřil mezi mé nejoblíbenější hororové podžánry. Nový vzhled, vylepšená kamera a lepší digitální zpracovaní tomu moc sluší. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci což je u hororu dneška poměrně vzácný jev i když se opět samozřejmě chovají brutálně nelogicky, protože mi přijde, že dneska už filmový tvůrce neumí bez hloupého jednaní postav postavit na nečem příběh. Upřímně, já vidět babku jak se škrabkou na brambory snaží ořezat ruku, nebo viděl narození dvouhlavého berana, okamžitě bych utekl do prdele i kdybych tím lesem v zimě měl běžet třeba bosej. V každým případě děj mezi Amiši je fajn, efekty jsou boží, pár lekaček klasicky natrhne pumpu a finálový brutální masakr má pořádné koule. Po dlouhý době moc příjemný démonský kousek.70%. ()

TheEvilTwin

Paranormal activity, které s Paranormal activity nemá nic společného, a i když tomuhle spojení tedy vůbec nerozumím, díky bohu za to. To, co jsem dostal, totiž předčilo veškeré mé očekávání a po dlouhé době zde máme výborný poctivý horor, který místy vyděsil i mě. Celý tenhle „midsommar-like“ nápad o návštěvě amišů, která ve výsledku není jen tak obyčejná a promění se v boj o život, se mi sakra líbí a už od začátku jsem hltal atmosféru i celou komunitu do syta. Herci jsou nečekaně sympatičtí (na to, že jsou to neznámé tváře), lekaček je požehnaně hodně (naprostá většina z nich funguje excelentně) a démon na konci byl mrazivý a jeho naháněčka v lesích mě zaryla do sedačky hodně hluboko. Plusové body i za to, že jak FF formát zvykne být rozmazaný a nepřehledný, zde je podán velmi šikovně a divácky atraktivně. Ti, kteří film zavrhují, jej buďto neviděli s plnou audio palbou v headsetu nebo jej nesledovali poctivě či film úplně zavrhli už před začátkem, a tak se není čemu divit, že jsou pak zklamaní. Každopádně sluchátka na plné pecky, tma a samota v pokoji a garantuji, že budete naprosto překvapeni, potěšeni a vyděšeni zároveň. Tohle je skvělá práce a zde půjdu klidně proti davu za plných pět hvězd (objektivně 4, ale rád tu poslední přihodím), protože z outsidera se po dlouhé době vyklubal poklad. Nutno jen dodat, že sluchátka jsou zrovna u tohohle kousku naprostý must-have… ()

ARI50

Prostě nový PA mě ohromil, skvěle natočené, dívat se na tento film v tomhle období bylo skvělé, zima je top. Herci skvělý, příběh hodně zajímavý a chci víc, doufám že to tímhle neskončí. Strach, a napětí na svém místě a ten nepříjemný pocit kamery, přesně jak mám rád skvělá práce. ()

JASON_X

Zbytečný, nezáživný a podprůměrný film v mé krajně neoblíbené FFformě. Béčková zápletka by ještě ušla, ale herci přehrávají (protože neumějí hrát), ffková kamera stojí jako už tradičně za vyližprdel (hlavně v závěru), Amišové jsou tendenčně zkarikovaní, a nakouknutí (aspoň vizuální) do amišského prostředí, kvůli kterému jsem se na film hlavně těšil, bylo povrchní a neplodné. Kvůli epileptické kameře zaokrouhluju dolů a hážu to do koše, ztráta času. Vždyť k čemu je film, na který se skoro nedá dívat? ()

Morholt

Jak už to tak u FF záležitostí bývá, tak polovinu filmu se prakticky nic neděje. Jen banda mládežníků trdluje před ruční kamerou a plká nesmysly. Je lhostejné o čem to je nebo co dotyční říkají. Je to prostě jen vata. Pak se teda konečně začne něco dít a musím uznat, že pár záběrů tu má něco do sebe, ale kamera nedopřeje si cokoliv alespoň trochu vychutnat. A budu se opakovat, ale i tady platí, že pokud by film natočil v klasickém formátu, tak by to mohlo být fajn amišské hixplo. Jenže..........15% ()

BoPo

Paranormal Activity je už len firemnou značkou. S pôvodným filmom už to nemá príbehovo nič spoločné. Dostanete dobre zvolené prostredie a vlastne prekvapivo vydarený vizuál. Hlavne záverečná tretina filmu sprevádzaná snežením za svitu kamery je dosť vydarená. Neblbé, neoriginálne, nenudné, kvalitné v rámci svojej kategórie. ()

Astaroth12

Ešte prvé dva diely tejto serie ma celkom bavili, ale s každou ďalšou častou séria padala do šedej podpriemernosti. Tak od tejto časti som vobec nič nečakal, ale len z čírej zvedavosti som si ju pozrieť chcel. Po záverečných titulkoch som bol, ale milo prekvapený. Film nejde v šľapajach svojich starších kolegov, ako keby ním ani nebol. Ale aj tak sa nejedna o originálny námet, podobných filmov je niekoľko, ale tak dobre zvládnutých je naozaj minimum. Je tu niekoľko slušných lakačiek a s pribúdajúcimi minútami silnie aj napätie či atmosféra. Mňa dosť bavia filmy z uzatvoreného prostredia a tento nebol výnimkou. A preto mi nevadila ani častá chaotickosť i mierna absurdita. Je tu i nejaký ten zvrat, ale bol celkom očakávaný. Po hereckej stránke to bolo také mdlé, ale nemôžem asi chcieť zas všetko. Takže slabé, ale 4*. ()

maddy

Po otrasných The Marked Ones alebo ešte biednejšej štvorke priam luxusný príspevok do dnes už prakticky mŕtvej Paranormal série, ktorý ju upgraduje z lacného found footage snímku na modernejší horor so zábermi dronov a podstatne zaujímavejšou výpravou. Bohužiaľ najväčší problém je to, že sa vlastne musí jednať o found footage, ktorý bol populárny tak pred desiatimi rokmi a dnes už je táto forma úplne vyčerpaná a nemá veľmi čo ponúknuť. Eubank je síce solídny hororový režisér a dokáže navodiť správne znepokojivú atmosféru (zostup do jaskyne v kostole), fajn pracovať s prostredím podivnej farmy kdesi v zasneženom lese, a občas sa pokúsiť v rámci série aj o niečo veľkolepejšie (záverečné inferno na farme), ale bohužiaľ naráža práve na mantinely found footage formy. V prvej polovici je tak Next of Kin skôr len typickým found footage s pomalými zábermi kamery, čakaním na to kde sa čo pohne a pár jednoduchými ľakačkami. V tej druhej mu zase podráža nohy príliš roztrasená kamera kvôli ktorej je množstvo potenciálne výborne natočených hororových scén useknutých po pár sekundových záberoch (práve spomínané inferno na farme), prepojenie medzi jednotlivými scénami je pomerne chaotické a celkovo to nakoniec neprináša absolútne nič iné čo sme vo found footage videli za posledné roky snáď tisíc krát.  V rámci Paranormal série sa to určite radí k tým lepším kúskom (čiže niekde za veľmi slušnú trojku), ale ono pri Next of Kin fakt zamrzí, že to vlastne musel byť iba ďalší zbytočný prírastok do Paranormal Activity série. Príbehovo s ňou totiž nemá takmer nič spoločné a bol tu omnoho väčší potenciál. CELKOVO: 6/10 ()

M.i.k.e

Paranormálně aktivní série se po šesti letech probrala z kómatu a i když tentokrát operuje s něčím jako výprava a podíváme se tak i jinam než do garáže a nebo do koupelny,v jádru přichází opět s tím stejným.Hodinu se tu tak vlastně nic neděje,pak se dvacet minut objevuje co,že se to vlastně děje (i když je to poměrně zřejmé již od začátku) a lehce se buduje atmosféra a pak se cca 10 minut bubá přičemž je to samozřejmě zase found footage,takže je tam většinou prd vidět.I tak ale šestým aktivitám ty tři hvězdy dám,protože ten závěr je poměrně intenzivní a i když nepřichází s ničím novým,tak funguje plus mínus tak jak by měl.Jen je smůla,že strašně dlouho trvá než se k němu divák prokouše...60% ()

Havaj8

Těšil jsem se po dlouhý době na PA a styl FF. Výprava za Amišema, prostředí uprostřed ničeho, vybízelo k slušnýmu provedení. Bohužel nevytěžili maximum viz scéna v podkrovním pokoji, nebo malá holčička a vlastně i celá rodina, která byla, to co byla. Necítil jsem pocit znepokojení, ať už paranormální nebo satanistický. ()

Rodriguez

Upřímně jsem nečekal, že se ještě někdy se sérii Paranormal Activity setkám. Sice to nikterak nenavazuje a společný je akorát název a roztřepaná kamera alá FF. Děj tisíckrát viděn, takže divákovi nepřináší nic nového. 30% ()

dubinak

Docela fajnový tuctovější horůrek z netradičního prostředí a docela pěknými vedlejšími nápady, který ovšem krachuje hlavně na názvu, který si "vypůjčil" od dříve slavné, dnes již neslavné série Paranormal Activity. Amišská vesnička nepřipravila nic jiného než pěkně záhadný lokál, kde se dějí divné věci, jež je potřeba prozkoumat. Scéna s lezením do díry byla jedna z nejlepších. Kamera je sice FF, nicméně obraz je až nevšedně pěkný. Tradičně zběsilé finále v tomto typu hororu se tu objeví také, ale tam už kamera tak sofistikovaná není a dost tomu ubližuje střih. Celou dobu jsem věděla, že tomu dám tři, protože je to fakt takový ten exemplární případ osvěženého materiálu, který ale přesto díru do světa neudělá. Naštěstí jsou tu i sympatické postavy, což je další důvod, proč mě to neštvalo a nelitovala jsem stráveného času. ()

PavelVanekArt

No, ono to zlý nebylo, pokud od toho člověk nečeká bůh ví co. Jenže u mně bůh věděl co čekat, respektive v co jsem doufal, a nedostal jsem. Do půlky to má hodně (ne)příjemnou atmosféru a bylo to víc jak Blair Witch než PA, od PA to zdědilo jen název a většinu neduh, kterými série trpěla. Že mi zprznili Asmodea budiž, ale když už na něco došlo, tak to bylo ohraný, hloupý a herci v hektických pasážích byli vyloženě k smíchu. Vyloženě hovno, jak jsem prorokoval, to není, ale taky to nevoní po fialkách. Jmenovat se to jinak tak bych dal i tu čtvrtou, takhle jen 3* a.k.a 50% ()

NiWi

Technicky a ambicemi nejzajímavější ze "série" (se kterou to však má opravdu málo společného). Jinak jsme svědky další porce nudy, ze které nás vytáhne až zběsilé finále. A přitom námět zde nebyl vůbec špatný, ovšem snímek mě absolutně nedokázal naladit na jakoukoliv znepokojivě investigativní notu, "komunita" je zde relativně nezajímavá, odkrývání skrytého tajemství je též nezajímavé a jakkoliv neatmosférické, a postavy se opět chovají jako naprostí debilové. A to prosím v rukou relativně schopného režiséra, který má za sebou ucházející Underwater. Další už prosím ne. ()

Deyw

ma to nazev jak ta serie kde se otviraj a zaviraj dvere a padaj hrnce, ale je to pojaty spis jako blair witch, seznameni s postavama, cubka nataci dokument o tom, ze je adoptovana a jede se seznamit s rodicema, coz jsou totalni vidlaci v lese na totalni dedine bez internetu a signalu klasicky..mno a neco tam ze sklepa smrdi a zjistuje se co 🙂 natoceny je to fajn, je to dobry ale jsou tam nelogicky slowmo zabery..dal bych silny 3* 🙂 ()

Immortal17

Máme tu dost možná jeden z nejlepších Paranormal Activity od prvního dílu této série. Kdo by to byl řekl, že to ještě někdo zachrání od předešlých pěti propadáků? Kdo říkal, že nutně musí být všechno jen o duchách, když paranormální aktivity jsou velice široký pojem a jsem ráda, že se v tomto díle duchařských historek zdrželo. S radostí po 15 letech dám jednomu z Paranormal Activity 4/5 poté co jsem hodnotila zbytek jen podprůměrně. Díky Williamu Eubankovi, co vzal režii do svých rukou, nabrala série úplně nový směr. Jaká radost, že Landon umí napsat i malinko odlišný scénář od předchozích dílů. To má také jediné štěstí, jinak by tato série v mých očích definitně upadla. Nevzpomínám si, kdy naposledy mě nějaký film o "nadpřirozenu" tak zaujal. ()

Lachtaan

S asi nejslavnější found footage sérií jsem se sešel kdysi jen namátkově skrze její první díl, který se může pyšnit titulem nejvýnosnější film všech dob a poté v kině s jejím potenciálním závěrem. Ani jeden z těchto výtvorů mě nijak nezasáhl, doufal jsem, že po Ghost Dimension se už pokračovat nebude. Nedávné oznámení o resuscitaci značky skrze VOD službu Paramount+ mi tedy přišlo spíše k smíchu, včerejší recenze mě ale dokopaly horor zkusit. A díky bohu za to, protože tahle podívaná se na značce Paranormal Activity veze jen kvůli potřebě reklamy, jinak ji celou strká do kapsy a folkovým nádechem se blíží spíše Midsommaru nebo mému oblíbenému Blair Witch. Ukrutně dlouho mi u sledování hororu místy řádně nebušilo srdce. ()

BROKEN_

Přiznám se, že jsem viděl pouze první díl Paranormal activity. A když jsem se doslechl, že nový film nemá nic společného s celou sérii, tak jsem se na to vrhnul. Režisér William Eubank mě potěšil u svého předchozího filmu Underwater a u nového Paranormal activity předvedl, že má talent a já ho teď budu s radostí dál sledovat. Film má sympatické hlavní postavy u kterých je největší problém, že jsou až moc zvědavý a často jsem na tv mluvil " vole kam zas jdete? ". Ale k situaci ve které byli se asi nemůžu divit, že byli zvědavý. Děj filmu je opravdu povedený a byl jsem do filmu každou další minutou víc a víc ponořen. To co se filmu nejvíce povedlo, je samotná hororová atmosféra, kdy se přiznám, že lekačky ve filmu jsou sakra povedené. Když ty lekačky dáte do vhodných míst, kde atmosféra pořádně houstne, tak dostanete děsivý zážitek. Já byl vyděšený a nepamatuji si, kdy jsem byl letos tak pěkně ponořen do hororu a zároveň mě dokázal tím správným způsobem děsit. Ano film má někdy klišé momenty a scénář by potřeboval vylepšení, ale jako horor to funguje opravdu dobře. Finále filmu je za mě naprostá lahoda. Found footage kamera velice dobře využita a byl jsem ohromen pár slow-motion záběrů. Ty se fakt povedly, hlavně ten poslední :-). Takže za mě palec nahoru a pro fanoušky hororů povinnost vidět. Letos to za mě patří mezi TOP 10 nejlepších hororů. Jsem fakt potěšen :-) 7,5/10 ()

oveckaoa

Tohle už nemá s sérií Paranormal Activity nic společného (viz zajímavosti) momentálně teda stačí, aby kdokoliv natočil démonský horor o posednutí formou found footage a může se to točit donekonečna. Nejprve upravím popis děje jelikož tenhle je hodně mimo ženská zjistí, že její matka byla Amiška a kdysi ji odložila a chce zjistit proč najde si chlápka co byl taky Amiš a jde do nejbližší osady zjišťovat o ní informace. Není to vyloženě , že by točily dokument o životě Amišů , ale , že se ptá lidí na svoji matku co o ní ví a tak. Samozřejmě zjistí, že její matka tam je a není to člověk dál nebudu spoilerovat. Jinak mě se to líbilo má to dobrý námět i zpracování jediné blbosti mě přijdou tam, že nevidím důvod proč by jim to povolily tam natáčet a zajímalo by mě kde nabíjely ty kamery, notebooku a podobně v jedné scéně jde vidět sice i prodlužka nicméně i na tu potřebujete zásuvku. Konec potěšil dokonce i se slow motion záběrem smrti klidně bych to rozvinul do dalších dílů. 80 procent ()