Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Jak se do lesa volá, tak se v lese umírá.. Patřičně atmosférický příspěvek Skandinávců do thrillerového žánru, se zajímavým obsazením nedisponujícím krásou, svaly ani silikonem a kterému lze snad vytknout jen závěrečná pointa, jenž se v celkovém kontextu jeví poněkud nadbytečnou (navíc odraz v okenní tabuli je stejně originální jako tepláková souprava Puma na tržišti v Hatích). Ještě že už skončila houbařská sezóna, protože kdyby na mě při sběru suchohřibů vybafl zpoza stromu ten Iggy Pop v červených šatičkách, pokořil bych všechny světové rekordy v dezorientačním běhu.. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 7/10/// +dobrá atmoška, trošku jsem se bál a napjatě očekával co se bude dít dál -pro mě neznámí herci, ale to by tak nevadilo, škoda závěru, který měl být lepší a rozhodně lépe vygradovaný, samotný konec mohl být úplně jiný/// Řekl jsem si, že k tomu sednu a kdyby mě to nudilo, tak půjdu spát. No a představte si, dokoukal jsem to. V průběhu filmu nebude moc vědět na čem jste a budete očekávat klasická klišé amerických hororů. Možná i proto vás průběh překvapí. Škoda slabších a méně zajímavých herců. Mohlo jich být i víc a mohlo to být hnáno do ještě většího extrému. I tak ale stojí za vidění./// Celkem 61%/// ()

juta

V jezeře uvidíte plovoucí mrtvolu a řeknete si, že to je dobrý, že do neděle bude ta mrtvola stejně mrtvá, tak jí tam necháme plavat a budem pokračovat v dobrodružství. Myšlení některých postav pokulhává a děj se chvílema poněkud táhne a vyústění bylo sice uspokojující, ale nikterak překvapivé stejně nebylo. ()

iamek

Jak říka Ruut. Atmosféra vynikající po celou stopáž, což je v dnešní hororové tvorbě malý zázrak, ale chování postav je debilní. Temné lesy je další důkaz, že k natoční slušného hororu nepotřebujete moc peněz a ani žádné megalománské efekty. Stačí atraktivní prostředí, slušné herce a hlavně dobrý scénař a to Temné lesy mají. ()

Pumiiix

Další norský horor, který nepostrádá kvalitu. Stejně jako jeho předchůdci, které jsem prozatím z této země viděl: Cold Prey 1 a 2, Rovdyr, Mrtvý Sníh. Film staví na hutné atmosféře a neznámých hercích, tím pádem horor lehce působí reálně. Největší zápor filmu je rozvleklé tempo. Posledních 15 minut ovšem výborných. 7+/10* ()

• Temné lesy byly prvním norským hororem od roku 1958, kdy byl uveden film De dødes tjern. (ČSFD)
  • Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)
  • Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)