Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

GigaPudding

Superman se sice vrací, jenže problém se supermanem vždycky byl v tom, že jeho příběhy jsou hrozně jednoduché, černobílé a zas tolik čím by mohli zaujmout toho nenabízí, vzhledem k tomu, že supermana stejně nemůže nikdo přeprat a akorát ho otravuje lex luthor, který ani nemá žádnou superschopnost a ani bicáky. Na druhou stranu je tu ale pěkně vystihli, co je superman zač a jak to má vypadat ve filmu se supermanem, takže tu ze supermana prostě úplně září jaký je to ohromný klaďas a jak je děsně zamilovaný do Lois, která mu ale dala kopačky zatímco superman lítal někde ve vesmíru, takže to je třeba vyřešit a k tomu ještě cvičně rozbít nějaký nový kryptonitový plán lexe luthora. Dobré jako supermanský film, ale zas tak ne jako superhrdinský film ve stylu xmenů a spidermana a podobných. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 23.12.2007+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 28.2.2009, réžia českého znenia (AW Studio Praha 2006) = MAREK TOMAŽIČ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 19.9.2009, réžia slovenského znenia (MARKÍZA) = ? - Nie som fanúšikom tohto superhrdinu, ale tento film ... to malo byť preboha ČO? Nejaká zvrátená groteska? Alebo mnou nepochopená paródia? A čo presne chcel Luthor dosiahnuť tým, že použil tie kryštály??? Zlátanina! (16.11.2014) ()

Bauer

Od Bryana Singera jsem zatím viděl jen jeden film a to Nadaného žáka , který byl prvotřídním thrillerem.Takže jsem se pochopitelně těšil na jeho nový film Superman se vrací.Rozhodně jsem nebyl zklamán , dostal jsem tak nějak to , co jsem si představoval.Předešlé Supermany si pamatuji jen matně , takže srovnávat by bylo zbytečné.Jediné co určitě vím , že Christopher Reeves byl dokonalý představitel pro roli Supermana a Clarka Kenta , protože Brandon Routh je nevyrazný a jeho výkon nebyl nijak uchvacujcí ale ne nejhorší a taky na druhou stranu , je to sympaťák.Ovšem Kevin Spacey v roli Lexe Luthora je naprosto výborný.A efekty?? To je jedna báseň , hlavně scéna s Boingem 777 , i když je trošku nesmyslná , tak je naprosto perfektní , takže nesmysly hoďme za hlavu , vypňeme mozek a dobře se bavme. ()

Morholt

Poměrně příjemné překvapení. Když jsem poprvé viděl Routha v Supermanově druhém já Clarkovi Kentovi, měl jsem pocit, že je to přímá reinkarnace Christophera Reevea. Kevin Spacey zahrál Luthora taky velmi dobře, ale Hackmanův Luthor to prostě nebyl. Stejně tak mi tam chyběl Luthorův poskok Otis a trochu unavovala neúměrně dlouhá délka. Navíc si myslím, že spousta ortodoxních fanoušků muže v červené pláštěnce mude nakrknutá, protože je známá věc, že Superman děti mít nemohl, ale to jen tak na okraj. 75% ()

Sawy

Skoro až opojný návrat do doby, kdy komiksové filmy neprahly po nekonečné serialitě, ale soustředily se na vytvoření jednoho celistvého tvaru, který sice obeznámeně a pietně navazuje na předchozích supermanovské filmy Richarda Donnera, zároveň mu to ale neznemožňuje stát na vlastních nohou. Nádherně romantický eskapismus a komiks ze staré školy, který si v ničem nezadá s Raimiho Spider-Many - taktéž je zdánlivě rozkošně naivní a pastelový, taktéž se nostalgicky obrací do minulosti kinematografie, taktéž ale dokáže v tom hrdinském patosu nalézt relevantnost - zamyšlení se nad potřebností hrdinů ve srandovních kostýmech ve 21. století, které samozřejmě není nijak podvratné, ale funguje právě proto, že Singer ctí své předchůdce, za každou cenu neaktualizuje a přináší klasickou verzi Supermana, kterou již pravděpodobně v takové míře nikdy neuvidíme. Což je možná dobře, ale jsem rád, že ji máme zakonzervovanou v této podobě. 80 % ()

ladylucifer

Zklamaná nejsem, stejně jsem od toho nic moc neočekávala. Ale je to škoda. Je to blbý, když to musim takhle říct, ale film se zdál prostě trapnej. Od tý jeho kudrlinky, přes hudbu, až po ty nejvážnější scény. Chyběla mi tam nějaká citová stránka supermana, prostě "muž z oceli" je to pravý přirovnání. Mimochodem, supermanův oblek byl také celou dobu jak z oceli, až do chvíle, než ho v nemocnici lidská ruka rozthla jak papír. Vztah mezi supermanem a nezranitelnou Lois byl taky na bodu mrazu. A jejich herecký výkony nijak výrazný (ty tři úsměvy supermuže by zvládl zahrát snad každý). Ani Kevin Spacey nedostal moc prostoru. Postava Klarka Kenta byla úplně zbytečná (zajímavý, jak nikomu nebylo divný, že se Klark objevil se Supermanem a s jeho upadnutím do bezvědomí zase zmizel). Nejvíc se mi asi líbila postava Kitty (upírka z Blada3 :o). Na druhou stranu ale musím pochváli efekty a sem tam jsem se i zasmála. Celkově 2 a 1/2. ()

Lacike

Na môj vkus je tento Superman az prilis retro. Stylom a naivitou vsetkych postav to pripomina filmy zo 70 rokov. Zlahčovane to je obcasnymi dvojzmyselnymi erotickymi narazkami, ktore mi prilis vtipne nepripadali. Najviac ma bavila blba Luthorova zenska v podani Parker Posey. Zvlastne je, ze na tak bohatu stopaz ma film az prilis jednoduchu zapletku a venuje sa len par hlavnym postavam. Pritom sa bohuzial neda povedat, ze by postavy boli nejak prepracovane a vztahy medzi nimi prekypovali emociami. Prekvapivo to je dost chladne. Co je najväcsi problem tejto komixovky. Po chvili vam je uplne jedno co sa tam daje. Asi najviac sklamal Kevin Spacey od ktoreho som ocakaval ovela demonickejsieho alebo aspon zabavnejsieho zloducha. Ale aj on sa prispôsobil filmu a je rovnako nevyrazny ako ostatni. Takze film taha nadherna hudba, solidne triky a retro atmosfera aka sa dnes uz nevidi. Nadseny z filmu rozhodne nie som, ale ani si nezasluzi menej ako 3*. Vlastne som si uvedomil, ze naivny Supermanov pribeh na mna uz vôbec nefunguje. Je to látka pre deti alebo divakov, ktory sa este vedia vcitit do detskeho veku. Zarovnen si ale myslim, ze jediny spravny spôsob ako tocit filmy o Supermanovi je prave tento naivny. Temny pristup v style Man of Steel sa k nemu nehodi. 5/10. ()

Ai.ma

Staré díly jsem viděl jako malý kluk a pamatuji si z nich prdlačku. Takže i když jsem k tomuto přistupoval s naprosto čistým stolem, stejně jsem byl zklamán, jako už dlouho ne. Ten film vůbec nefunguje !!!! Proč je Kevin Spacey naprosto bez charisma? Moula hlavním záporákem? A co ta jeho vyjebaná společnice? to nenašli lepší záminku kterak by Lex lutor všem vysvětloval plány než prostřednictvím tétopaní? Jak jej mám chápat jako záporáka když má okolo sebe hlupačku? proč Superman zastavuje padající letadlo tak, že jej drží dvě minuty za křídlo, když ho může chytnou za kokpit a zastavit? Atd atd. Efekty jsou tak počítačové, především když jako malý běžel kukuřicí ,že jsem litoval svých očí. Když pominu Brandona Routha, který hrál jen to co mohl, kdo měl na starost casting? Co tam dělá Kate Bosworth? Vůbec nefunguje jakákoliv chemie mezi ní a Brandonem Routhem, nehledě na to, že herečka má charismatu jak ..... Fuj. A o čem to vlastně mělo být? Jaká akce? Psychologie? Atmosféra? Něco? Nic. ()

maseer2

marně se snažím vzpomenout si, kdy jsem naposledy nějaký film dodíval s takovým sebezapřením.. Superman Returns je naprosto nevýrazná dvouapůlhodinová nuda, která postrádá úplně všechno - kvalitní scénář, akci, atmosféru, napětí, emoce, zajímavé postavy, komiksovost a tak dále, a tak dále.. bylo mi úplně jedno, jak to skončí, hlavně jsem to už chtěl mít za sebou.. P.S.: casting podle mě probíhal pod vlivem drog - mám totiž pocit, že ani jeden z herců / hereček se pro svou roli v tomto filmu vůbec nehodil.. a držím minutu ticha za těch 200 milionů dolarů.. ()

Tommassi3

"Lois a matka ??" - "Jo, byl jste fakt hodně dlouho pryč.." Přesně tak.. Superman se ze stříbrného plátna odmlčel až na příliš dlouho, a tak bylo jen otázkou času, kdy Brian Singer coby milovník komiksu s tím svým oblíbeným tématem vykořeněného jedince a krize identity - Ostatně sám režisér je adoptovaný, což mluví samo za sebe.. - přijde se svým vlastním Supermanem, intelektuálně potěšujícím a hřejivým snímkem plným citací a odkazů pro skalní fans i vlastně jakousi reflexí superhrdiny napříč celou jeho filmovou minulostí.. Velmi osobité a inspirativní.. ()

Silence

Respektuju mnoho vámi uštědřených výtek. Mnohé z nich i sdílím. Přikláním se ale k hodnocení 8/10, protože jsem se do toho filmu docela zažral a v podstatě mi to rychle uteklo, dobře jsem se bavil a některé scény mě opravdu zasáhly a dokonce i ze mně vyrvaly nějaké ty emoce. Supermanův návrat mohl být o mnoho lepší, ale i tak jsem nadmíru spokojen. Pro mě je to nejlepší blockbuster uplynulého léta. ()

st.ranger

Dlouhé, nudné a se snahou vypadat co nejvážněji. To se postavě se spodním prádlem navrh nikdy nepodaří. Ani Kevin Spacey nefunguje jako hodnotný záporák. ()

argenson

Lois Lane získá Pullitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Pak on se vrátí, načež ona zjistí, že ho furt láska, byť má piškota s jiným. Tradičně jim do toho hází vidle Lex Luthor, ale dobře to dopadne, takže na konci Lois může napsat článek Proč svět potřebuje Supermana. Pěkný efekty, ale k tomu spousta zdlouhavých scén s lacinýma emocema a životníma moudrostma. ()

MoiJe

Podorzrivo malo deja, podozrivo vela efektov pre efekt, podozrive napady s dietatom a pod... ale dohromady je to take pekne farebne, vidno, ze sa s tym niekto vyhral... Po citani recenzii som nic necakala, a tak to sklamanim nebolo... PS: Brandon vyzera lepsie nenagelovany a s brylami:-) ()

Johny_fork

Návrat se povedl, možná až trošku moc nostalgické, ale na druhou stranu točit supermana si žádá lásku a úctu k dílu a ta je v tomhle snímku vidět. ()

Terva

CITÁT - Jsi jiný. Někdy se cítíš jako vyvrhel, ale nikdy nejsi sám. Přijmi mou sílu za vlastní. Uvidíš můj život skrze své oči... stejně jako tvůj život bude vidět skrze mé. Syn se stane otcem, otec se stane synem....... Ocenění : Oscar '06 - nominace: vizuální efekty BAFTA - nominace: vizuální efekty. Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - herec (B. Routh), režie, fantasy film, hudba, scénář. .... Scénář : Michael Dougherty a Dan Harris. Kamera : Newton Thomas Sigel. Hudba : John Ottman. CHYBA VE FILMU - Když se superman v baru dozví o potížích letadla, vychází na ulici, kde kolemjdoucí lidé pozorují obrazovky za výlohami. Na těchto obrazovkách je vidět živý přenos o potížích letadla, které unáší raketoplán - Kdo to natáčel ? CITÁT - LEX LUTHOR ( Kevin Spacey ) Ne, já nechci být bůh. Jenom chci lidem přinést oheň. A chci svůj podíl........... ()

Chermy

Tenhle film si tak nízké hodnocení opravdu nezaslouží!! Nevím kde se stala chyba a co tady těm morousům chybí. Scénář je chytrý, herci výborní, Kevin Spacey jako vždy geniální a Brian Singer je režisér, který nedělá chyby. Vřele doporučuju. Jeden z nejlepších komiksových filmů! ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (viac)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013

Tak co to bude, pane Finchere? Pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy pro studio Sony, nebo dlouho připravovaná adaptace klasiky Julese Vernea „Dvacet tisíc mil pod mořem“ pro Disneye? Momentálně to… (viac)