Resident Evil: Infinite Darkness

• Japonsko バイオハザード: インフィニット ダークネス (viac)

Tirkus

Tvůrci nevyužili seriálového formátu a místo toho nám dali krátkej film rozdělenej na 4 části. A je to znát. Příběh není nic originálního, ale teď je navíc ještě uspěchanej. Leon a Claire byli super, ale nové postavy mě absolutně nezajímaly, protože jsem neměl čas si k nim vybudovat vztah. Závěrečná epizoda byla celkem slabota, nejen že je do puntíku stejná jako finále animovaného filmu Resident Evil: Degeneration, ale asi jsem nepochopil konflikt mezi Leonem a "záporákem" (u kterého mi přišlo, že jsem v RE sérii viděl stejnej design už asi 5x), nebo to prostě nedávalo smysl. Animace byla fajn a odkazy na herní sérii potěšily. ()

Mouchal

Bohužel naprostá zbytečnost. Resident Evil je už prostě kultovní záležitost a po posledních velmi vydařených dílech v nestárnoucí videoherní sérii je to jeden z mých nejoblíbenějších světů. Nicméně podobně jako Zaklínače, Netflix neuchopil správně ani toto (poslední dobou je to na Netflixu bohužel kvantita na úkor kvality). Zaprvé jsem nepochopil vůbec podstatu toho, proč se jedná o seriál. Mohli to vydat jako obyčejný hodinku a půl dlouhý film a hotovo. Zbytečně to kouskují na 4 části bez jediného důvodu. Animace také není žádná pecka a asi bych se radši díval na filmečky z nových dílů her než na toto. Příběh je politický dort od pejska a kočičky, do kterého nasypali Penamstán a slova jako terror a fear (v každým díle padne jedno z těchto slov minimálně 10x). Claire je pro příběh naprosto zbytečná nastrčená figurka, Leon ztratil své charisma a působí jen jako terminátor bez špetky osobnosti. Upřímně bych si radši prošel šestý díl na všechny 4 průchody, než znovu ztrácet čas touhle blbinou. 40% ()

Likan7

Moc politiky, málo akce, moc skákání v čase, až je to nepřehledný. Nakonec byl nejlepší hned ten první díl v Bílém domě. Měl solidní atmosféru, sice málo akce, ale nevadilo to. Bohužel zbytek je silně podprůměrný a lepší ani není závěr s "bossem". Seriálová jednohubka, která ale nepřináší do světa Resident Evil nic nového. Jen politiku... A tu tady určitě nikdo nehledá. Animace měla někdy silný chvilky, ale až nepříjemně často bylo vidět jak je špatná. Prakticky jakýkoliv pohyb postav je buď příšerně a nepřirozeně rychlý, nebo naopak sekaný. ()

Zombiepod

Politický dríst z RE univerza s priemerným dejom, nezaujímavými postavami (snáď len okrem Leona) a nulovou atmosférou, ktorú na hre tak všetci zbožňujeme. Našťastie to však bolo príjemne krátke, a občas šťavnato krvavé. Japonská spolupráca tentoraz bez efektu, toto sa veľmi nevydarilo. ()

departed

Tak tady jsem se těšil zbytečně. Námět se sice opírá o zajímavý téma (cover-up a jak ho odhalit světu), ale prezentace jako taková je strašně nezáživná, dialogy nudný, postavy nezajímavý a to jsme tu měli dokonce dvě nejznámější postavy celýho RE univerza - Leona a Claire, a i přesto mi přišlo, že nemají co nabídnout. Silně se vaří z vody, není divu, že Capcom, co se týče her, odbočil trochu jinam, protože téma Raccoon City a dění okolo něho se už po tolika letech zkrátka vyčerpalo. Chce to nový nápady, jinak to bude čím dál větší bída. Navíc z technickýho hlediska to na dnešní poměry taky není nejžhavější, animace chůze při některých scénách působí jak deset let zpátky. ()

Dejvecd

Ani neviem čo som čakal. Možno napínavú akčnú zábavu, alebo totálny prepadák? Ono sa tak trochu vyplnilo oboje. Animácia bola cool, akcia tiež a aj tá napínavosť miestami pridala ruku k dielu. Nič to však nemení na tom, že tento seriál je v podstate jeden film rozdelený do štyroch častí. Naviac je to dosť neoriginálne, zbytočne uponáhľané a k postavám som si nevytvoril žiadny vzťah. Takže tak. 5/10 ()

whysoserious

Tohle fakt zabolelo. Na Infinite Darkness je dobré jen zachování podoby hlavních postav L. Kennedyho a C. Redfield tak, jak je známe z pc remaku Resident Evil 2. Série působí jako původně plánovaný film, který jen někdo střihem (dost nelogicky) rozčtvrtil na části, aby z toho byl seriál. Děj navazuje na události ze hry Resident Evil 4. Největší problém ale je, že to nemá šanci oslovit diváky zcela nezasažené herní ságou. Strach vám při sledování nenažene vůbec nic, protože lekačky jsou tak předvídatelné, že naprosto přesně odhadnete co se v příští chvíli stane a ono ejhle! Fakt se to stane! Je to jen hezky animovaný fan service pro skalní nekritické ultra fandy, ale ve skutečnosti to kromě animace nenabízí divákovi nic. Ztracené 2 hodiny života. ()

DaweForeman

Tak tu máme další digitální počin ze světa Resident Evil a jak už tomu bývá, je to tak dobré na vizuální stránku, kdy si člověk řekne, že se technologie zase posunuli kupředu a brzo bude natáčení takových filmů normou. V tomto počinu je krásně vidět, že se jednotlivé detaily a designy polepšily, když to srovnám s počiny z minulosti, kdy pouze fyzika ještě potřebuje ještě nějaké to lepší doladění. Dále po hudební stránce je to velice pěkné, ale tam moje chvála končí. Jako obvykle příběh nestojí za nic, kdy tu chybí jakákoliv propracovanost a využití jednotlivých prvků k dramatu. Dialogy taky nestojí za moc, kdy především ona definice teroru mi přišla jako lacině vykradená myšlenka z jiného počinu, kde byla "definice šílenství", a nemluvě ani o chování postav, které bylo naprosto nelogické. Dále pak nechápu rozdělení díla na čtyři díly jako seriál, když to stejnak všechno vypustili najednou a měl by člověk z toho lepší požitek, kdyby to viděl jako film na cca 1,5 hodiny. ()

DoubleJack

Považuju se za fanouška Resident Evil, ale je mi smutno, kam se kvalitativně celé téma ubírá. RE: Infinite Darkeness má služný základní námět, ale zápletka není vůbec dotáhnutá a jsou v ní tak velké díry, že bych tam projel i autobusem. Po celou dobu vlastně nikdo neví, o co postavám jde a protože byli scénásti příliš líní vysvětlovat motivaci postav jakkoli chytře, nechají je vše polopatě vysvětlit. Konec je jedno velké WTF a celý námět skončí v koši. Končeme ale optimisticky: i přes veškerou kritiku je to pořád lepší, než všechny Andresenovi RE dohromady. ()

ScarFace_V8

Čtvrté zasvěcení a prohloubení další mezery v kánonu videoherních Resident Evil. A jak si vedl? Za mě tedy skvěle. Užil jsem si to. Příběhově velmi podobné prvnímu filmu - RE Degeneration, které se odehrává necelý rok předtím. CGI opět výrazně pokročilo a často bylo opravdu složité ho rozeznat od skutečnosti. Ovšem chybky též nechyběli, které naopak vypadali jako cutscény z RE5 nebo při rozhovorech kdy některé působily velmi nepřirozeně. Jakoby z prvního Mass Effectu kdy s vámi mluvící postava stála zády pomalu v T-pose. Největší potíž ovšem vidím v tom epizodickém vyprávění ačkoliv nějakého neznámého důvodu to má jen čtyři díly. Nejspíš to byla asi jediná věc, do které mohl Shitflix kecat, aby to vydali epizodicky, když už do toho nemohli kecat z produkčních důvodů. Úplně tak nějak nechápu tuto potřebu – mohlo to úplně v klidu vyjít jako celovečerák, který jsem si mohl koupit na BluRay a přidat si ho ke všem RE do sbírky. ()

blondboss

Táto miniséria z Resident Evil univerza nebola až taká márna ako predošlé. Dejovo sa dostávame už aj do Bieleho domu, síce je tu priveľa zbytočnej politiky a dejovo to mohlo byť ešte o niečo premakanejšie. Musím ale pridať štvrtú hviezdu za ozaj brutálne až dych berúce animácie, ktoré sa už takmer podobajú realite, a to už je čo povedať. Za mňa vcelku spokojnosť. 70 % ()

Kebabkony

Animovaný Resident Evil seriály i filmy mám strašně moc rád. Narozdíl od těch filmů s Milou Jovovich, které prostě nedávají smysl a plivou na videoherní značku. Tento seriál bylo úplně zbytečné dávat na jednotlivé díly, protože nejsou moc dlouhé a jako film by to dávalo větší smysl, ale i tak se nejedná o moc dobrý seroš. Jako vždy to má šablonu RE, kdy hlavní bossfight máme někde v laboratoři pod zemí a ve finále to je hodně průměrné. 5/10 ()

PanPyzamo

Série Resident Evil je herní hororová klasika a neskutečná pecka. Bohužel po stránce filmové je na tom dost bídně. Přišel na řadu seriál, který dopadl... docela dobře. Hned ze začátku musím pochválit animaci. Jít do hraného provedení by asi nebyl moc dobrý nápad po zpackaných filmech, ale pamatuji si právě jeden Resident Evil filmek nesoucí podtitul Zatracení a celkem se mi líbil. Jsem tedy rád, že se i zde rozhodli pro CGI a vypadá to opravdu úchvatně! Možná přeháním, ale za mě naprostá nádhera. Po vzhledové stránce seriál naprosto válí. Kde už to je ale bohužel horší je samotný příběh. Je sice dobrý, ale prostě nenechá vydechnout. Ze začátku to ještě šlo a říkal jsem si, že to bude jen takový úvod, ale ono každá epizoda je tuna akce a jako neberte mě špatně. Podívaná to je nádherná a tak se aspoň dá říct, že se nebudete nudit. Za mě je to ale na Resident Evil až moc a sem tam si myslím, že mohli zpomalit a nahodit nějaký ten hororovější feel. Zde prostě neustále sledujete akci a téměř nedochází k zastavení. Za mě je právě akční tempo největší mínus seriálu. Co ještě celkem nechápu je, proč z toho dělali seriál. Dohromady 4 epizody a každá trvá necelou půl hodinu. Mohl to být klidně film... Uzavřeno. Sečteno. Resident Evil: Infinite Darkness je za mě nadprůměrný seriál, který bych doporučil asi jen fandům série. 6,5/10 ()

ReactLotus

Neviem, čo si o tom mám myslieť. Hudbu a grafiku to má dobrú, ale je to vlastne len priemerný seriál. Už vo štvrtine seriálu dokáže človek zistiť, čo sa vlastne deje. Niektoré animácie mohli byť aj lepšie. 6/10. Ak ťa baví RE, anime, horory, zombíci, mohlo by ťa aj toto baviť. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)