Helena a její chlapci

• Francúzsko Hélène et les garçons
Francúzsko, (1992–1993)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (281)

Dobročinný koncert (1992) (E60)

Děvčata v kavárně natrefí na Natálii ve zbídačelém stavu a dozvědí se, že odchází z fakulty a vrací se na venkov. Zpočátku si dělají legraci, že vyčerpala veškerou zásobu kluků, až později se od Josého dozvědí, že otec Natálie přišel o peníze na burze a nemůže si dovolit platit ji školné. Všichni začnou uvažovat, jak Natálii pomoct, aby mohla dál studovat. Kristián přijde na nápad uspořádat dobročinný rockový večírek ve stylu 60. let, na němž by vybrali peníze na rok školného pro Natálii. Dokonce i místo pro uspořádání večírku nebyl problém - kavárna u Alfréda. Tento a zvlášť následující díl mám rád, Natálie patří k mým oblíbeným postavám. 100% ()

Rockový večírek (1992) (E61)

Katka s Helenou žehlí trička, aby prodejem na večírku vybraly peníze na školné Natálii. Johana u Alfréda zařídí půjčení kavárny výměnou za to, že ji vymalují. A tak se kluci pustí do práce, Kristián na sebe několikrát vylije kýbl s barvou. Natálie vědoma si toho, že bude v Paříži už jenom týden chce silnou vzpomínku - strávit noc s Mikulášem. Ten samozřejmě odmítne, ovšem debatu chlapců s Natálií nahraje Johanin kazeťák. Holky zuří, ale nakonec se vše urovná. Odpustí i Natálii a na večírku jí předají 60 000 franků na další rok studií. Výborná scéna se zuřící Johanou a Kristián krčící se pod plakátem. "Já jsem podle tebe strašně agresivní ženská?! Na plný pecky mi jede siréna, copak nevidíš, jak mi nad hlavou dělá ee-ee-ee-ee!" "No tak, holka, už ji vypni.":) 100% ()

Krokodýlí kabelka (1992) (E62)

Štěpán věnuje Katce k svátku kabelku z pravé krokodýlí kůže. Katka ji odmítne, neboť je členkou ligy na ochranu zvířat. Jenže druhý den přesně tu samou kabelku zahlédne u Natálie a pojme podezření, že ji dostala od Štěpána a navíc v obchodě, kde ji Štěpán koupil zjistí, že byla jediný kousek. Rozčílená Katka ventiluje svůj vztek mlácením do boxovacího pytle a jednu ránu omylem schytá i Helena. Nedorozumění s kabelkou se nakonec vysvětlí. I Johana řeší problém, nějací gauneři opakovaně propichují pneumatiky jejího auta. Zajímavost k českému dabingu: od tohoto dílu začne až do konce seriálu Benediktu dabovat Nikola Votočková. 100% ()

Lítost (1992) (E63)

Katce se ozve Cedric a protože má splín, dají si pozdě v noci schůzku v baru. Nebyl by z toho takový povyk, kdyby je tam náhodou nespatřil Kristián a celý den si pak na všech vybíjel zlost, zejména s Johanou se dost ostře pohádá. Nakonec se vše vysvětlí a Cedric děvčatům vymaluje pokoj. Nevím proč tvůrci zvolili zrovna tmavě béžovou, dosavadní růžová pokoj více zesvětlovala. I zde se najde několik vtipných momentů, třeba na začátku, kdy rozespalá Johana zuřivě mlátí s budíkem, že jí přerušil sen s nahým Kristiánem na pláži, přitom zvonil telefon.:) A nebo Kristián na Johanu, když za ním vyleze po okapu: "Nemohla´s tam zůstat jako chrlič?!":) 100% ()

Přítelkyně z dětství (1992) (E64)

Do Paříže přijede Cilka, Katčina kamarádka z Carcassonne, s kterou se neviděla osm let. Cilka na první pohled působí volnomyšlenkářsky, obléká se i maluje příliš vyzývavě. Brzy Katce zavolá, že muž, u něhož měla bydlet v podnájmu ji chtěl znásilnit. Dívky u vedení koleje zařídí, že u nich Cilka může pár dnů bydlet, ale ta ještě týž večer jde na večeři s realitním agentem a pak u něj i přespí. Holky nakonec zjistí, že Cilka si historku o znásilnění vymyslela. I přes závažnost tématu jde o vtipnou epizodu, třeba když Johana vypráví, jak se rodiče Cilky a Katky po letech potkali a Kristián u toho dělá grimasy. "Kdybych já ztratil Johanu, tak bych ji poznal i po pěti stech letech. Ale dělal bych, že ji nevidím.":) 100% ()

Blesk z čistého nebe (1992) (E65)

José se bláznivě zamiluje do jiné dívky. Navíc jde o Cilku, bývalou Katčinu kamarádku. Benediktě napsal dopis, v němž se s ní rozchází. Jenže už při první schůzce s Cilkou se pohádají a Benedikta mu odpustí. V jiné dějové linii holky na plovárně natrefí na Maxima, kluka, s nímž se rozešla jeho snoubenka a Johana ho i přes nesouhlas kluků vezme do party. Pobavila mě scéna, kdy Johana čte Josého dopis Benediktě "Naše láska byla jako letní dny. Dávala teplo, takový žár, po kterém člověk ví, že přijde velká bouřka.", což Katka to okomentuje: "Trochu jako předpověď počasí.":) Zajímavost - představitel Maxima později hrál v Rozmarech lásky (epizody 13-15) Cyrila. 100% ()

Velký Manitu (1992) (E66)

Johana utrpí menší ránu do hlavy a všichni si o ni začnou dělat starosti. To ji inspiruje k vymyšlení žertu pro rozesmání Velkého Manitua, jenž spočívá v tom, že miluje Štěpána. Aby byl žertík věrohodnější, v noci předstírá, že mluví ze spánku "Milovaný Titi". Celý vtípek zakončí tím, že skočí Štěpánovi kolem krku a za zvolání "Můj milovaný Titi" ho začne líbat. Vtipná epizoda, zvlášť mluvení ze spánku. Také pobaví, jak Kristián nejprve dělá cynického tvrďáka, ale ráno už chce volat holkám, neboť má starost o Johanu. Srandovní je i scénka v tělocvičně, kdy si Kristián nevšimne, že Mikuláš a Štěpán po stranách zvedají jeho činku. "Ona je divná pořád." "Kristiáne, omluv se." "Johano, abys mi odpustila, máš právo mi říct Kuře moje a skočit mi kolem krku.":) 100% ()

Fanynky (1992) (E67)

Kristián přivede do garáže tři fanynky. Mikuláš, Štěpán a José se jim začnou věnovat, zatímco Kristián zůstane na ocet. Mezitím jsou dívky v tělocvičně a následně i v kavárně obtěžovány třemi kluky, na které nakonec vyklopí zmrzlinu. Když pak přijdou do garáže, spatří své kluky v objetí fanynek. Pouze Kristián, na něhož žádná nezbyla si skládal z papíru slepičky. Namísto scény se pomstí tím, že zařídí, aby je kluci načapali s těmi třemi kluky z posilovny. Nakonec se z fanynek vyklubou profesionální zlodějky hudebních nástrojů. Zábavná epizoda s dobrými hláškami. Johana dávající autogram: "Mé oblíbené pijavici s nejhlubším znechucením Marilyn.":) 100% ()

Finsko (1992) (E68)

V tomto dílu nastává první větší dějový zvrat celého seriálu. Štěpán se celý den neobjeví na zkoušce a není ani s Katkou. Bláznivě se totiž zamiloval do blonďaté finské modelky a aniž by o tom předem někomu řekl, odletěl s ní do Finska. O jeho tajné známosti věděl jen Kristián, který ho s ní jednou náhodou potkal. S Katkou se Štěpán rozejde a rozloučí jen po telefonu. Ale naštěstí se i v tomto dílu najdou vtipné situace, např. jak holky v kavárně sbalí Jean-Marie a kvůli sázce jej přimějí, aby si před nimi sundal kalhoty.:) Natálie nelení a ihned běží kluky poreferovat, jakou zábavu holky provozují. I přes tuto humornou pasáž se divák dočká smutného závěru dílu. 100% ()

Nováčci (1992) (E69)

Všichni se vzpamatovávají ze Štěpánova náhlého odjezdu do Finska. Kristián s Mikulášem jsou přesvědčeni, že je to konec jejich kapely, ale Katka je přemluví, aby si našli jiného baskytaristu a s muzikou pokračovali dál. Holky se rozhodnou, že samy klukům podle inzerátů a pohovorů najdou nového baskytaristu. "My nejsme specialisti přes hudbu" "Poslyš, Heleno, vidíš tohle? To je ucho. A vidíš tohle? Tohle je druhý ucho. A když mámě obě, jsme specialisti.":) José je ale předběhne a do party přivede nového basáka Sebastiána. Kristián perlí hláškama: "Holky nejsou střed světa. Jsou sympatický, jsou hodný a je to praktický pro rozmnožování.":) 100% ()

Volné místo (1992) (E70)

Nový baskytarista Sebastián se pomalu začleňuje do kapely. Seznámí se i s Natálií, která si nenechá ujít příležitost jej svádět: "Mám všechny dobré vlastnosti, Sebastiáne. Nejenže nejsem pokrytecká, nejsem ani egoistka. A když na to přijde, umím se dělit." Katka nedokáže přenést přes srdce, že ji Štěpán opustil a rozhodne se pro návrat do rodného Toulouse. Natálie jejího odjezdu využije a chce zažádat ředitelství koleje o přeřazení na pokoj k Heleně a Johaně. Johana proto nelení a ještě týž den přivede do party Lolu, která v pokoji děvčat obsadí místo po Katce. Tato epizoda je kvůli Katčině odjezdu velmi smutná, ale najde se tu i několik vtipných momentů, třeba když Benedikta vychrstne na Natálii sklenici vody: "To je zvláštní, jak mi někdy tolik připomínáte miminka." "Jo, mimina ty taky občas zloběj!":) 100% ()

Vyhazov (1992) (E71)

Lola se nastěhuje do pokoje děvčat a svěří se, že její snoubenec Ludvík se loni zabil na motorce. Johana si usmyslí, že Sebastián a Lola se do sebe musí zamilovat, její nápad výjimečně podporuje i Kristián. Do pokoje chlapců se nastěhuje nový student Martial, jenž působí dojmem špinavce a neotesance. Lola a Benedikta, aby se vyhnuly polibku od něj si vymyslí chřipku a Johana zajde ještě dál, sehraje divadlo, že kluci mají nakažlivou nemoc podobnou lepře. Martial na to skočí, odstěhuje se a volnou postel zabere Sebastián. Povedená a humorná epizoda s dobrými hláškami. "Johano, to není důvod, abys mě líbala každých pět minut." "Ano, pět minut je moc dlouho, já se pokusím každé dvě minuty.":) "Jakou muziku máš rád?" "Rock, opravdový hard. Kluky řeznický, Špeky ve voleji, Masařky." "Co to je? To jsi jedl v poledne?":) A nebo když Mikuláš představí Martialovi Helenu: "Ty prasáčku, ty se nenudíš.":) 100% ()

Okap (1992) (E72)

Johana se snaží Lolu rozesmát vyprávěním neuvěřitelného příběhu svého pradědečka s jeho ženami a Indiány. Sebastián se nastěhuje ke klukům a pozná i okapovou cestu, kudy k nim tajně chodí holky. Linda dostane nabídku celý měsíc fotit v New Yorku, Sebastián je z toho mrzutý. Kristián se výjimečně shodne s Johanou a předhazuje Sebastiánovi Lolu. Linda nakonec neodletí a protože ke klukům se nemůže dovolat a na kolej ji vrátný nepustí, Johana ji tam dostane okapem. V tomto dílu mi přijde od všech pokrytecké zazlívat Natálii, že se nabízí jako záskok za Lindu, přičemž Johana a Kristián mají obdobný úmysl - chtějí Lindu vyšoupnout ze hry a nahradit ji Lolou. 100% ()

Podezření (1992) (E73)

José souhlasil, že bude s Lindou v zahradě kolejí pózovat na fotky představující zamilovaný pár. Jenže je při tom spatří Mikuláš s Kristiánem a pochopí to tak, že Linda Sebastiána s Josém podvádí. Řeknou o tom holkám, což ještě víc nakopne Johanu k tomu, aby sblížila Lolu se Sebastiánem. Pořídí velkou Sebastiánovu fotku a vystaví si ji nad postel. Dokonce chce za pomocí sugesce nahraným tichým hlasem na kazetě Lolu přimět, aby se do Sebastiána zamilovala. Helena: "Aplikuji teorii, kterou jsme se naučili v kurzu o komunikaci." Johana: "Nemohla bys být trochu jasnější? Já bohužel nemám to štěstí, že bych byla spřízněna s Einsteinem.":) 100% ()

Vetřelec (1992) (E74)

Lolu v tělocvičně sbalí vtipálek jménem Bob, což dost rozčílí Johanu, neboť ta ji stále chce dát dohromady se Sebastiánem, aby byli opět tři dívky a tři chlapci bydlící spolu jako za dob Štěpána a Katky. Johaniny plány ještě víc komplikuje Natálie, která se všemožně snaží vetřít do přízně Sebastiánovi. Johana je štěstím bez sebe, když se dozví, že Bob minimálně na dva roky odjíždí na polární výpravu. Vtipná scéna je hned na začátku, kdy se Bob dvoří Lole. Hlášek je tu fůra, třeba Kristián o Johaně, když dupla Bobovi na nohu: "Ona za to nemůže, její dědeček byl nemanželský syn slona.":) A když si Natálie na Sebastiánovi vynutí polibek za dárek, José to okomentuje "Ona jen inkasovala za fakturu." A Johana dodá "To vidím, Sebastián platil DPH.":) 100% ()

Jak se balí holka (1992) (E75)

Poté co Johana vystaví Sebastiánovy fotky po celém pokoji nechá jeho podobiznu vytisknout i na osušky, ručníky a žínky. Helena Sebastiánovi prozradí, že si Johana usmyslela dát ho dohromady s Lolou. Od této chvíle je Sebastián k Johaně mimořádně pozorný, brání ji před Kristiánem, posílá jí květiny a nakonec ji vyzná lásku. Druhý den Sebastián Johaně přizná, že ji nemiluje, pouze jí chtěl dát lekci za to, že se druhým plete do soukromí a mermomocí ho dává dohromady s Lolou. Pobaví scéna v tělocvičně, kdy Johana nutí Kristiána šlapat na kole. "Podívej se na sebe, co to je tyhle lýtka malého kohoutka." "Lýtka kohoutka? Já ti vlítnu do peří, uvidíš!":) 100% ()

Bubeník od rány (1992) (E76)

V garáži se objeví Kanu, bubeník, kterého Johana klukům představila, když hledali baskytaristu. Kanu začne hrát s ostatními, ale Kristián na něj žárlí. Dojde to tak daleko, že se ti dva poperou. Benedikta dívkám představí sestřenici Gaëlle, která na týden přijela z Bretaně, ta se okamžitě do Kanua zamiluje a v jednom kuse o něm básní, čímž popuzuje Johanu: "Poslyš, Gaëlle, že je moje Kuře cvok víme všichni, ale nech mi víru, že je nejhezčí.":) V tomto dílu zazní plno vtipných hlášek, třeba Kristián k Johaně: "A jakpak mu říkáš? Můj Kakáčku? Jo, to se hodí." A další Kristiánova: "Dobře, já se mu omluvím, ale ať už nikdy neříká, že hraju jako Francouz!":) 100% ()

Nehoda (1992) (E77)

Kristián se Sebastiánem jeli na motorce a bourali, Sebastián skončil v nemocnici se zraněním ramene a Lola z této zprávy omdlí. Na pokoji si pak v slzách vyčítá, že ji pronásleduje osud - milovala Ludvíka a zabil se na motorce, ráno prohlásila o Sebastiánovi, že se jí líbí a málem se stalo totéž. Přivolaný doktor vyslovil obavu, že by se mohlo jednat o začínající nervovou krizi a doporučil Lole lázně. I Kristián si nehodu vyčítá, neboť ji zavinil tím, že se ohlédl za nějakou holkou. "Doktoři nemusejí mít vždycky pravdu. Například moje babička..." "Teď není vhodná chvíle" "No dobře, každopádně, ten doktor se spletl." "Vidíš, už v historkách dovedeš být stručná." 100% ()

Hootanany (1992) (E78)

Johana si vezme do hlavy, že aby se kluci v muzice proslavili, musejí na pódiu tancovat. Dokonce je začne učit texasský tanec hootanany, což v Lole vyvolá záchvat smíchu. Kluci jsou po náročném dni nacvičování tanečních kreací rozlámáni a tak nepohrdnou masáží od děvčat a přidají i menší pomstu. Kristián totiž přinese do pokoje zrcadlo, které dost zkresluje, což děvčata nepoznají a zhrozí se, jak jsou tlusté a kluci je při tom nechají.:) Pobaví Josého růzovo-fialový dres a hlášky zejm. ke konci dílu. "Už mi nevadí, že jsem rozlámanej, jinak bych nevěděl, že masíruješ jako masérky z Thajska." "Ty znáš masérky z Thajska?" "Ale ne, něco jsem asi četl.":) 100% ()

Videokamera (1992) (E79)

Tato epizoda od začátku do konce srší vtipnými hláškami a humornými situacemi. Kristián přinese malou ruční kameru a spolu s ostatními kluky se rozhodne tajně natáčet kalhotky holek z fakulty. Nejprve zkusí své umění v kavárně, kde se mu k filmování nabídnou Sofie s Natálií. Velmi povedená scéna na chodbě fakulty, kde Mikuláš a Sebastián zabavují procházející dívky, zatímco Kristián v podřepu jim strká kameru pod sukně a když si ho všimnou, vymluví se, že ztratil pinzetu.:) Helena, Johana a Lola jejich dílo tajně shlédnou a rozhodnou se pomstít, na oplátku nafilmují nahé kluky pod sprchou, které sbalí ve fitcentru. Skvělý díl, plný počet 100%. ()