Helena a její chlapci

Náročné poslání (E25)

(epizóda)
  • Francúzsko Une mission délicate

Kri-kri

Holky dosud nenašly Natálii ideálního snoubence. Johana sestaví portrét podle Natáliiných poznatků a vyjde z toho Kristiánův bratranec Frederic. Druhý den Johana dohodne Natálii s Fredericem schůzku u Alfréda, jenže ve stejnou dobu mají kluci schůzku s Patricií, snoubenkou Frederica. Vtipných hlášek je tu plno. "Ona není kanón, ona je B A." "Co je to B A?" "Bomba atomová.":) Kristián: "Jste hnusní, představujete karikaturu chlapa, který myslí jen na vlastní potěšení. A já jsem myslel, že jsem jediný vzorek dosud žijícího druhu." Katka, když Johana v noci rozespalým holkám ukazuje kresbu: "Je to mimozemšťan, má na hlavě rohy." "Když nebudeme balit, kde toho kluka najdeme? V obálce pro štěstí?":) 100% ()

Ebibrigi

Mám ráda díly, kde Johanna shání někomu partnera/partnerku. Mnohdy to vyvolalo řadu komických situací. Tento díl je též o shánění snoubence pro Natálií.  Zatímco Katka s Helenou byly názoru, že hoře z lásky chce jen čas a pak si Natálie najde někoho sama, Johanna si vzala do hlavy, že musejí Natálií ony někoho najít.  Po setkání holek v kavárně, Johanna vyzvídá po Natálií jak má vypadat její vysněný snoubenec. Sepisuje si dotazník s desítkou otázek. Johanna je tím natolik zaměstnaná, že ani nevnímá, že přišli jejich chlapci. Ani neslyší, když Kristián provokativně pronese, že si tedy zajde na schůzku za kamarádkou. Absolutní apatie.  Johanna je natolik nabitá energií a empatií pro druhé, že klidně na svém projektu pracuje až do dvou hodin do rána. Podle charakteristiky vysněného prince, co ji Natálie poskytla, kreslí v tichosti portrét muže. Zatímco Katka s Helenou dávno spějí. Když v tom Johanna vykřikne, že už to má, že už našla snoubence pro Natálií, respektive, že ji někdo napadl. Holky chuděry probuzené sotva mžourají očima na Johannin portrét ale nikdo jich nenapadá. Na otázku jestli jim někoho připomíná, Katka pronese: “Je to mimozemšťan, podívej, má na hlavě rohy.” 😀🤣 Nakonec Johanna prozradí, že je to přece Frederik. Jejich kamarád, který ovšem není součástí party.  Johanna je natolik šílená, že běžela ve dvě ráno na pokoj Natálie se ji pochlubit, že pro ni našla kluka. Škoda, že tu scénu neukázali. Toto mně někdo udělat, seřvu ho, že je noc, omlátím mu portrét o hlavu a ať maže spát.  Ráno jsou kluci již v garáži a Chozé se chlubí, jak si s novou láskou - Benediktou skvěle rozumí. Že měly holky šťastnou ruku, když mu ji našly. A probírají to, jak teď Johanna hledá Natálií ideálního muže. “Budou mít potíže, ideální muž, to jsem já.” 😀 Pronese vznešeně Kristián. Ve vášnivé diskuzi o ženách náhle vstoupí do garáže krásná žena, hledající Kristiána. Kluci jen mrkají.  Mezitím holky včetně Natálie již čekají na Frederika. Když příjde, je evidentní, že se mu nejvíc líbí Katka. Neohrabaně seznamují Natálií Frederikovi, až je to samotné Natálií trapné, zvedne se a rychle odchází. Stejně tak následují Natálií Helena a Katka. Johanna zůstává s Fredim sama v kavárně, ten nechápající zírá proč holky utekly… tak mu Johanna musí vše vysvětlit. Helena, Natálie a Katka zakotvily na pokoji a probírají to trapné setkání. Utěšují Natálií, že si z toho nemá nic dělat, že už Frederika nepotká. Ta je překvapí, že se ji Fredi líbí a že ho vidět chce. Kristián s tou krasavicí někam odešel a kluci na něj čekají. Když se konečně vrátí do garáže, je sám a kluci vyzvídají kdo to byl, jestli je volná, její míry… načež je Kristián zklame, protože se jedná o Patricií, snoubenka jeho bratrance. A přišla jen za Kristiánem si postěžovat, že má se snoubencem problémy.  Kluci se přesunou do kavárny a očekávají Patricií.  Když Patricie vejde do kavárny, jsou kluci jak nadržení. Chozé: “Držte mě abych na ni nehupnul.” 😀 Všichni okouzleni jejím šarmem. Vypovídá se Kristiánovi a přítomnost ostatních kluků ji nevadí.  Mezitím se na chodbě fakulty sejde Natálie s holkama a Johanna ji sděluje, že se Frederikovi líbí a má s ní za 10 min rande v kavárně.  V kavárně ve stejné chvíli kluci svádějí Patricií, když v tom přicházejí holky. A jsou poněkud naštvané, co tam mají za krasavici. V tu chvíli přichází i Frederik a my zjišťujeme, že on je oním bratrancem Kristiána a Patricie jeho snoubenka. Tohle rozuzlení mám nejradši, jak vždy výjde najevo propojenost v tom na co se soustředí kluci a na co holky. Jak se zjistí, že je někdo něčí bratránek, známý nebo že se už seznámili.  Proto se mi i tento díl moc líbí. A má odemě plný počet hodnocení. () (menej) (viac)