Helena a její chlapci

Výhodná koupě (E16)

(epizóda)
  • Francúzsko La Bonne Occase

Kri-kri

Zápletka, v níž se Johana rozhodne prodat své věčně nepojízdné auto sice není moc zajímavá, ale způsob, jakým se Kristián ujme zprostředkování prodeje je velmi vtipný a tak i tato epizoda hýří humorem a hláškami. "Jeden zájemce si naštěstí pro vás zlomil nohu, další uvízl ve stávce na letišti v Jemenu.":) "Tohle mi vysvětli, už bylo asi dvacet kupujících a nikdo ho nekoupil." "Jsou blbci, všichni se chtějí projet.":) "Kristiáne, ty nám tak vykládej o přátelství. Když dostane balík, zavře se ve skříni." Katka primějící Štěpána k pohledu na její namalované nehty na nohou: "Odpusť mi, božská Kači, klečím tu před tebou v pláči.":) Též je skvělé, jak se Johana s grácií vypořádá s novou majitelkou auta: "Protože ta služba na zámku byla součástí koupě, tak ruším obé a zde vracím šek. Patří mi auto, ale taky můj králíčínek.":) 100% ()

Aquilles

Povedená epizoda, která má sice slabší děj, stojí ale výrazně na perfektním konverzačním humoru. Dialogy jsou tu vypilovány k dokonalosti, ať už scénáristy, tak i českými překladateli. Jedna povedená narážka následuje druhou, až k perfektnímu finále. Tuhle epizodu si museli všichni zúčastnění skutečně užít. ()