Helena a její chlapci

Volné místo (E70)

(epizóda)
  • Francúzsko Une place à prendre

Kri-kri

Nový baskytarista Sebastián se pomalu začleňuje do kapely. Seznámí se i s Natálií, která si nenechá ujít příležitost jej svádět: "Mám všechny dobré vlastnosti, Sebastiáne. Nejenže nejsem pokrytecká, nejsem ani egoistka. A když na to přijde, umím se dělit." Katka nedokáže přenést přes srdce, že ji Štěpán opustil a rozhodne se pro návrat do rodného Toulouse. Natálie jejího odjezdu využije a chce zažádat ředitelství koleje o přeřazení na pokoj k Heleně a Johaně. Johana proto nelení a ještě týž den přivede do party Lolu, která v pokoji děvčat obsadí místo po Katce. Tato epizoda je kvůli Katčině odjezdu velmi smutná, ale najde se tu i několik vtipných momentů, třeba když Benedikta vychrstne na Natálii sklenici vody: "To je zvláštní, jak mi někdy tolik připomínáte miminka." "Jo, mimina ty taky občas zloběj!":) 100% ()

Ebibrigi

Toto je epizoda, kterou mám ráda. Sice mi nikdy nebylo po chuti, že jsme přišli o Štěpána a jeho místo obsadil Sebastián. Kdybych si mohla vybrat, jednoznačně volím Štěpána, líbil se mi víc než Seb. Takže v tomto díle se parta slaďuje se Sebem. Hlavně kluci v kapele. Ale koukám, že si hudebně sedli hodně rychle. Natálie, jakoby měla radar, že je v kapele nový kluk a hned se zastaví v garáži ho omrknout. Není ji stydno se mu hned přede všemi dvořit a balit ho. Absolutně ji nezajímá, že je zadaný. Seb je z ní docela vykulenej a ptá se kluků, jestli je vždycky taková. “Ne, obvykle je ještě horší.” Dostane se mu odpovědi.  Mezitím na holčičím pokoji Johanna vymýšlí, že spáruje Katku se Sebastianem. Ani ta nehledí na to, že je Seb zadaný. Co si Johanna usmyslí, za tím si jde. Aby ne, Johanna má americkou dravou krev. Pomalu plánuje jak ty dva dát dohromady, je i přesvědčená, že se Seb Katce líbí, a tak v tom vidí naději. “Nechceš abysme Sebastianovi říkali Štěpáne?” 😃😃 Tak to by bylo vážně ujetý.  V kavárně parta debatuje o drzosti Natálie sbalit Seba. Choze: “Je jak moucha, kterou přitahuje zápach masa.” Seb:”A já jsem to maso.” 😀😀 Tak toto přirovnání opravdu sedlo. Zanedlouho přichází k ostatním Natálie a má štiplavé poznámky vůči partě. Benedikta se s ní nemazlí a chrstne ji sklenici vody do obličeje. Ta naštvaně odchází. U holek na pokoji je pochmurno. Johaninu radost Katka překazí sdělením, že je opouští a odjede do Toulouse. Tam začne studovat na jiné fakultě a bude se snažit nabrat nový život. Na koleji bez Štěpána ji to postrádá jakýkoliv smysl. Co ovšem musím vytknout je to, že se Katka sbalí, odjede a nemá zájem či odvahu se rozloučit s klukama. Bylo by to slušné osobně se rozloučit, jsou přece parta opravdových kamarádů. A tak mě to zamrzelo, že to udělala podobně jako Štěpàn. Prostě jen vyřiďte klukům, že jsem navždy odjela a hotovo.  Do garáže ke klukům přichází Linda, přítelkyně Sebastiana. Pobaví mě, že si pamatuje jména všech kluků z party, jen Kristianovo jméno si nezapamatovala. Což mu nezalichotilo. Ten s těmi krásně velkými rty je Mikuláš. Ten s těma pěknýma vlasama je Chozé. Jen u Kristiána tápala a marně.  “Nejen že na mě nic hezkého není, dokonce zapomněla i na moje jméno.” Povzdychne si Kristián.  Poté co Johanna a Helena oznámily klukům, že Katka navždy odjela, je jim natolik smutno, že ani nechtějí spát na pokoji bez Katky, a tak přemýšlí, že by šly do hotelu. Chtějí si vzít pár věcí, když v tom Helena najde v koupelně dopis od Katky. Ta jim píše, že ví, jak to bude pro ně těžké zůstávat na pokoji, když už budou jen dvě…ale aby setrvaly a hlavně aby nechodily spát jinam. Jakoby to věděla. A tak poslechnou.  Následující ráno na chodbě fakulty si Natálie odchytne Helenu a Johannu. Opět dobře informovaná o všem co se v partě děje. Nadšením celá rozechvělá sděluje holkám, že se hodlá nastěhovat k nim na pokoj místo Katky. Ty jsou zaskočené ale Natálie je nešetří a řekne jim další její úmysl - chce sbalit Sebastiana. Helena s Johannou nestačí žasnout. Natálií na pokoji teda vážně nechtějí, a tak jim nezbývá nic jiného než okamžitě najít třetí holku na pokoj. Po přednáškách  přivádí Johanna do kavárny sympatické děvče - jmenuje se Lola a představuje ji ostatním. Též je studentka a ubytování na koleji jen uvítá. Líbí se mi ta inteligence a impulzivita Johanny. Natálie řekla, že si zajde na večeři s pánem, který rozhoduje o ubytování osob na koleji. Ale Johanna je vždy o krok vpřed  - s oním pánem zašla na oběd, tím byla rychlejší a Natálie již při večeři měla smůlu.  Je mi líto, že jsme se museli rozloučit s Katkou a Štěpánem a že se již v seriálu nikdy neobjevili.  Ale jinak si epizoda zaslouží plné hodnocení. () (menej) (viac)