Helena a její chlapci

Dobročinný koncert (E60)

(epizóda)
  • Francúzsko Une soirée rock - 1ère partie

Kri-kri

Děvčata v kavárně natrefí na Natálii ve zbídačelém stavu a dozvědí se, že odchází z fakulty a vrací se na venkov. Zpočátku si dělají legraci, že vyčerpala veškerou zásobu kluků, až později se od Josého dozvědí, že otec Natálie přišel o peníze na burze a nemůže si dovolit platit ji školné. Všichni začnou uvažovat, jak Natálii pomoct, aby mohla dál studovat. Kristián přijde na nápad uspořádat dobročinný rockový večírek ve stylu 60. let, na němž by vybrali peníze na rok školného pro Natálii. Dokonce i místo pro uspořádání večírku nebyl problém - kavárna u Alfréda. Tento a zvlášť následující díl mám rád, Natálie patří k mým oblíbeným postavám. 100% ()

Aquilles

Epizoda zaměřující se na Natálii, ačkoli sama Natálie se bohužel objeví pouze v úvodní scéně.  Kvůli finančním problémům otce, který přišel na burze o peníze, musí Natálie opustit fakultu a vrátit se domů na venkov. Parta se rozhodne Natálii pomoci a začnou pro ni plánovat dobročinný koncert. Ve výsledku jde veskrze o pozitivní epizodu. Líbí se mi, jak se všichni spojí, aby Natálii pomohli, ačkoli jim v minulosti nejednou uškodila. Nechybí samozřejmě ani řada vtipných hlášek: "Heleno, ty jsi světýlko inteligence v tomhle pralese zabedněnců." "Podle mě budeme mít tři diváky - Katku, Helenu a Johanu. A možná Benediktu. - Benedikta má sestru, to je pět." ()