Helena a její chlapci

Rockový večírek (E61)

(epizóda)
  • Francúzsko Une soirée rock - 2ème partie

Kri-kri

Katka s Helenou žehlí trička, aby prodejem na večírku vybraly peníze na školné Natálii. Johana u Alfréda zařídí půjčení kavárny výměnou za to, že ji vymalují. A tak se kluci pustí do práce, Kristián na sebe několikrát vylije kýbl s barvou. Natálie vědoma si toho, že bude v Paříži už jenom týden chce silnou vzpomínku - strávit noc s Mikulášem. Ten samozřejmě odmítne, ovšem debatu chlapců s Natálií nahraje Johanin kazeťák. Holky zuří, ale nakonec se vše urovná. Odpustí i Natálii a na večírku jí předají 60 000 franků na další rok studií. Výborná scéna se zuřící Johanou a Kristián krčící se pod plakátem. "Já jsem podle tebe strašně agresivní ženská?! Na plný pecky mi jede siréna, copak nevidíš, jak mi nad hlavou dělá ee-ee-ee-ee!" "No tak, holka, už ji vypni.":) 100% ()

Ebibrigi

Tento díl je plný solidarity. Natálie se chystá skončit na fakultě, protože její rodiče nemají finance aby mohla pokračovat. A i když Natálie nespadá do party přátel, přesto se ostatní rozhodnou, že ji pomohou. Taková pomoc není samozřejmost, proto se mi tento námět hodně líbí.  Všichni jsou v plném proudu, chystají přípravy na večírek, jehož výtěžek půjde Natálií na studia.  Ona sama zatím nic netuší. Má to být překvapení.  Místem večírku si vybrali jejich studentskou kavárnu, jen Johanna musela vysondovat co majitel Alfrédo bude chtít za vypůjčení. Johanna je fakt senzační v tom vyprávění Katce a Heleně. 😃 Zní to jakoby od ní Alfrédo chtěl prasárny a přitom z Johanny vypadne, že mu stačí, když tu kavárnu vymalují. 🙂 A tak se kluci pustili do malování. Největší šikula je Kristián, kterej na sebe převrhne kýbl s barvou nebo šlápne do kyblíku s barvou. On se vrací večer na pokoj nejvíc ušmudlaný. A Mikula se Štěpánem do něj rýpou, že on pracoval nejmíň ale špinavý je nejvíc.  Když Kristián předvede Štěpánovi správný postoj při malování, pronese Štěpán:”To stojím jak blbě vyřezanej svatej.” 😂  Rozhodně si parta užije spoustu legrace u této činnosti.  Následující den už zase kluci zkoušejí v garáži a Kristián si všimne, že má pod bubny Johanin kazeťák, který neobratně odhodí na gauč. Přitom se nechtěně zapne nahrávání. 😄 Přichází za klukama Natálie s tím, že když za týden odjíždí, chce mít krásnou vzpomínku. Láká Mikuláše aby se s ní vyspal. Nestydí se o to prosit ani před ostatníma klukama. Mikuláš odmítne, a tak se Natálie urazí a odchází. Ovšem celou konverzaci zachytil Johanin kazeťák.  Co je nahráno na kazetu, to Johaně na pokoji neuniklo a několikrát to pustila Katce a Heleně. Johannu nejvíc rozhořčilo, že Kristián pronesl před Natálií, že Johannu nemá ràd a že umí být pořádně agresivní. A Katku rozčílilo, že Štěpán neříkal nic, vrtá ji hlavou jak by asi on reagoval, kdyby se mu Natálie nabídla.  Holky se rozčílí, že chystají pro Natálií večírek a ona se chová takhle. Dokonce přemýšlí, že výtěžek z večírku Natálií nedají.  Je kolem toho trocha mely, hlavně mezi jejich snoubenci ale nakonec si to vyříkají a usmíří se.  Dokonce Natálie později zaklepe na dívčí pokoj a příjde se před holkama kát. Omlouvá se a pláče, že to tak nemyslela a aby se na ni nezlobily.  Holky ji odpouštějí a společně ji přivedou na večírek, který si hezky užívají. Tančí, popíjejí, jedí dobroty…. Na konci přichàzí překvapení pro Natálií. Helena ji předá pokladničku s výtěžkem z večírku, 60 tis. franků na její studia. Natálie je nadšená.  Kdyby tohle pro mě parta udělala, miluju je vděčností po celý život už. Natálie ale na tak velkou pomoc často zapomínala.  Jinak je to moc hezký díl. ()