Helena a její chlapci

Krokodýlí kabelka (E62)

(epizóda)
  • Francúzsko Le Sac en croco

Kri-kri

Štěpán věnuje Katce k svátku kabelku z pravé krokodýlí kůže. Katka ji odmítne, neboť je členkou ligy na ochranu zvířat. Jenže druhý den přesně tu samou kabelku zahlédne u Natálie a pojme podezření, že ji dostala od Štěpána a navíc v obchodě, kde ji Štěpán koupil zjistí, že byla jediný kousek. Rozčílená Katka ventiluje svůj vztek mlácením do boxovacího pytle a jednu ránu omylem schytá i Helena. Nedorozumění s kabelkou se nakonec vysvětlí. I Johana řeší problém, nějací gauneři opakovaně propichují pneumatiky jejího auta. Zajímavost k českému dabingu: od tohoto dílu začne až do konce seriálu Benediktu dabovat Nikola Votočková. 100% ()

Ebibrigi

“Nejsou Velikonoce, ani Vánoce, nemám ani narozeniny, tak mi Štěpáne prozraď, co máš v tý tašce.” Vyzvídá Kristián v kavárně. Štěpán totiž v dárkové tašce něco má a nechce klukům prozradit co ani pro koho to má.  Do kavárny za klukama přicházejí děvčata a hrozně zábavné je, jak se Johanna chystá vrhat na svého miláčka Krikriho. Lačně na něj kouká až to Kristiána znervózňuje: “Johanno, nesnáším, když se na mě takto díváš.” Její pohled to je jako had číhající na svou kořist. 🤣 Johanna si nenechá ujít příležitost co nejvíc zlíbat svýho Krikriho. Helena pod stolem do něčeho kopne, je to ta dárková taška, kterou při příchodu holek Štěpán schoval pod stůl. Nicméně to zamluví, že to nic, že to kopla jen do jeho nohy, stejně tak to vymluví i Chozému. Johanna se zmíní ostatním, že musí koupit nové pneumatiky, protože ji je někdo propíchal. Štěpán využije toho, že ostatní jdou s Johannou koupit ty pneumatiky a zůstane s Katkou sám v kavárně. Tak konečně vytáhne z pod stolu tašku a předává Katce. Je to dárek pro ni k svátku. Katka je v úžasu z tak nádherné kabelky. Když se ovšem dozví, že je vyrobená z opravdové kůže krokodýla, dárek odmítne. Nechce podporovat zabíjení zvířat pro výrobu kabelek. Štěpán je zklamaný z její reakce ale chápe to. Vezme si tedy kabelku zpátky.  Později to Katka vypráví Heleně a Johanně a ty ji dávají za pravdu. Johanna již má koupené 2 pneu a má je na pokoji. Kluci ji je nemohli vyměnit, protože neměla v autě zvedák.  Mezitím kluci zkoušejí v garáži, když v tom se za nimi staví Natálie. Jde si půjčit od Štěpána skripta do školy. Zrovna když je už na odchodu, přicházejí do garáže Katka, Helena a Johanna a šklebí se, co tu Natálie zase chtěla.  Později se holky staví v kavárně na džus a Katka spatří Natálií s nějakým novým objevem o dva stolky dál ale co je horší - uvidí, že má Natálie tu stejnou kabelku, kterou ji chtěl darovat Štěpán. Katčino podezření ještě Natálie zesílí tím, když ji řekne, že ji tu kabelku daroval jeden milý přítel. Je přesvědčená, že poté co ji odmítla, tak ji Štěpán dal Natálií. Rozzuřená Katka poté v tělocvičně boxuje do boxovacího pytle a vybíjí si svou zlost. Když se ji Helena snaží uklidnit, vstoupí zrovna do rány a schytá jednu pořádnou do oka. Pěkný monokl se ji objeví na tvàři a oku. 😀 Katka se ji s lítostí omlouvá.  Nicméně, když se pak v tělocvičně k holkám připojují jejich chlapci, tak se Katka chová ke Štěpánovi odtažitě ani pusu od něj nechce. Následující den se Johanna rozčiluje, že ji opět někdo propíchal gumy! Přichází k nim do kavárny Katka, byla si v obchodě zjistit, že ta krokodýlí kabelka byl ojedinělý exemplář, a tak je jasné, že ji má Natálie od Štěpána. Zvažuje, že se s ním rozejde, opustí fakultu a vrátí se domů do Toulouse. Helena s Johannou se rozhodnou ji pomoct.  Na pokoji se Štěpán ptá Kristiána a Mikuláše jestli se jim dnes Katka nezdála divná, že byla hrozně odtažitá a on netuší proč. Jejich debatu jim přeruší klepání na okno. To Johanna a Helena se vyšplhaly po okapu do pokoje za klukama a sdělí Štěpánovi co má Katka za podezření. Jenže Štěpán odpovídá, že kabelku prodal do bazaru. Tedy nevěnoval ji Natálií.  Poté již vidíme šťastnou Katku v objetí Štěpána, nedorozumění se vysvětlilo. Mezi ostatní přichází poloroztrhaná Johanna, vypadá jakoby se poprala se lvem 🤣 Podařilo se ji chytit ty neřády co ji propíchaly pneumatiky a dala jim co pro to. Vzhledem k tomu, že jim ukázala, že umí karate, tak to si ti neřádi příště již rozmyslí sahat na Johanin auťák.  Pěkná epizoda, kterou si pamatuju z dob odvysílání v TV, ač ji nahranou nemám. Ale krokodýlí kabelka, na to se fakt zapomenout nedá. 🙂 Dokonce i to jak Katka s boxovací rukavicí nechtěně udeřila Helenu do oka. Zajímavá zápletka s kabelkou. Trpělivě jsem čekala na vysvětlení, a to jestli opravdu tu kabelku dal Natálií nebo ne. Celkově na mě epizoda působí příjemně a mám ji ráda.  Za mě 100% bez debat. () (menej) (viac)