Helena a její chlapci

Noc plná tance (E17)

(epizóda)
  • Francúzsko La Nuit de la danse

Kri-kri

Severní pařížská fakulta pořádala sobotní ples a dívky se hned zapíšou. Zato chlapcům se tam vůbec nechce, neboť hlavním tématem večera je taneční soutěž. "Úplně celý výtěžek půjde na ochranu lidských práv." "A prvním právem člověka je odmítnout tančit, když se mu nechce!":) Katka s Helenou se tedy rozhodnou pro stávku, dokud kluci soutěž v tangu neodsouhlasí, ale Johana nehodlá čekat a tak začne balit plavčíky. Když pak přivede pro každou náhradníka, Štěpán, Mikuláš a Kristián musí ustoupit. V tomto dílu mě nejvíc pobavily Johaniny provokace, kažení stávky a nebo jak během zkoušky spěchala za Kristiánem, až vypojila kabel. Katka: "Seš prostě stávkokaz!" Jen škoda, že diváci přišli o tanec Kristiána s Johanou na stole. "Jen si tu obryni nechej." "Klidně bych ti ji pustil, ale musím být solidární s kamarády.":) 100% ()

Ebibrigi

Johana dostane od Natálie vstupenky na sobotní ples a společně s Katkou a Helenou se rozhodnou, že na něj půjdou. Pouze jich hlodá, jestli přimějí své chlapce aby s nimi šli. Vypraví se do garáže se jich zeptat. Chlapci nejdříve souhlasí ovšem jen do chvíle než se dozvědí, že se jedná o ples, kde se bude soutěžit v tanci. Ani Mikuláš, ani Štěpán ani Kristián totiž netancují a nemají zájem se tam ztrapňovat. Jediný Chozé jde, protože jej pozvala Natálie. Ten umí tančit tango a nemá s tím problém. Dokonce nabídne klukům, že jich to naučí. Holky tedy odcházejí s nepořízenou a hlavně zklamané.  Johana následně v tělocvičně dostane nápad. Sežene si prostě jiného tanečníka. A jde lovit do bazénu. Za chvíli Johanu donese v náruči plavčík Alex. Ulovila ho tak, že předstírala, že se topí a on pro ni skočil ji zachránit.  Katka s Helenou ale vymyslely jinou strategií - stávku. Přestaly si všímat kluků, žádné líbání a mají jiné plány než trávit čas se svými snoubenci. Jenže tohle jim zkazí Johana, která stávkovat nevydrží a vrhne se Kristiánovi do náruče.  Nicméně Helena s Katkou drží svou stávku dál a trucují na pokoji. Johana to vzala po svém a odchází na plovárnu nacvičovat tango s Alexem.  Kluci jsou mrzutí, že si jich holky nevšímají ale nehodlají ustoupit ani o kousek.  Katka s Helenou následující odpoledne čekají v kavárně na Johanu. Katka: "Tak kde vězí?"  Helena: "Možná se ji porouchalo auto."   Katka: "Nebo se tak snažila předstírat, že se topí až si opravdu lokla." :-D Johana přichází do kavárny v doprovodu se třemi kluky. Alex a Jeremy jako plavčíci a pak malý zrzavý Bob, toho jen tak sbalila v bazénu. Holky se na něj moc netvářily. A tak Johanna: "Dobře, vezmu si ho já." :-D Johana je pozvala ke stolu a seznámila je s Katkou a Helenou. Přemýšlejí o vhodném místu, kde by společně mohli nacvičovat tango. Rozhodnou se pro klučičí garáž.  Ovšem to se nelíbí Mikulášovi, Štěpánovi ani Kristiánovi a nalezené potenciální tanečníky jim pěkně vyženou pryč.  Je to naše garáž a to jsou naše snoubenky, prohlašují.  Malý Bob řekne Kristiánovi: "Jen si tu obryni nechej."  Kristian: "Klidně bych ti ji pustil ale musím být solidární s kamarády." :-D  Holkám se uleví ve chvíli, kdy kluci řeknou, že musejí trénovat na ten sobotní ples aby vyhráli. Radostí každá obejme toho svého. Johana se zmocní svého Krikriho po svém a ten v objetí zaúpí: "Riskuju život při polibku a co teprve při tanci???" :-D  Soutěž v tanci vyhraje Johanna a Kristián, a to proto, že tančili na stole a protože zatočila s Kristiánem nad hlavou. :-D  Jen Natálie byla naštvaná, že soutěž nevyhrála. A tak si k ostatním odmítla přisednout a zakázala to i Chozému. Ostatní se ovšem dobře pobavili nad ukázkou. Johana se rozhodla, že taneční číslo na stole předvedou s Krikrim i v kavárně.  Pohodová epizoda vhodná na relax u telky. Dobré hlášky.  Za mě 100%. ()