Helena a její chlapci

Řidičský průkaz (E12)

(epizóda)
  • Francúzsko Le Permis de conduire

Kri-kri

Název epizody evokující pro mě nezáživné téma, ale přitom z toho vyšel výborný díl plný humoru. Hned na začátku zuřící Johana a ještě lepší, když pak vtrhne do garáže, začne mlátit do bubnů a činelů a nadávat Kristiánovi do blbečků a kreténů.:) "Jestli se neomluvíš, tak tě pustím k vodě!" "To je dobrá zpráva.":) Štěpán si pak ještě Kristiána léčícího se z utržených ran dobírá: "Co dělá ta má Johana, ta s těma dlouhejma nohama.":) Nezapomenutelná scéna, kdy Mikuláš připravuje Helenu na řidičák a postupně se v garáži sejdou všichni. Názorná ukázka za pomocí přibližování se židlemi proti sobě značící předjíždění v noci a kamion stojící na krajnici.:) Velmi roztomilý závěrečný dialog Kristiána s Johanou a jeho omluva "Omlouvám se, Johano, byl jsem bídák." A vzápětí všichni vtrhnou dovnitř a zvolají "Řek to!" 100% ()

Aquilles

Tahle epizoda se na můj vkus zpočátku docela táhne, protože než z Johany a Kristiána vypadne, co že se vlastně o víkendu odehrálo, uteče skoro polovina stopáže. Navíc název epizody je trochu zavádějící a onen řidičský průkaz hraje spíš druhé housle. Přesto je však tenhle díl plný vtipných momentů a hlášek. Johanino běsnění, útok na bicí, Kristiána i následná sebedestrukce vlastní nohy o bednu pobaví. Vtipná je Mikulášova autoškola přednosti na kruhovém objezdu a následná simulace nočního předjíždění, byť přiznávám, že z jeho vysvětlování jsem musel chvíli přemýšlet, jestli má Francie stejná pravidla silničního provozu jako naše země. Celý díl pak končí v příjemném duchu Kristiánovou (ne)omluvou. Ve výsledku trochu ztřeštěná epizoda, která ale výborně pobaví. ()

Ebibrigi

Na rozluštění Johaninýho běsnění jsme si museli notnou chvíli počkat, ale zajímalo mě, jestli je to opravdu Kristián na koho nadává nebo snad někdo jiný. A co z toho vzejde. Nabroušená byla solidně. Stačila zmínka Katky o zkouškách ze sociologie a jejich dané téma: Jak pohlížíte na lásku u mladých lidí. Napsat 10 stránek? Pro Johannu žádný problém. "Jenom nadávky - napsala bych dvacet stran. A to nehovořím o vysvětlivkách." :-D Johanna zuří, že ji Kristián pozval na romantický víkend a ona se tolik připravovala a on nepřišel ani se neozval. "Tomu bídákovi to příjde draho." "Jdu rozbít hubu, té strašné nule, Kristiánovi," běsní Johanna. Že si Kristián půjčil tátovo nové auto a na cestě boural, to Johanna nemohla tušit. Stejně dá Johanna Kristiánovi co pro to. I bych se ji chvílema bála. :-D Kristián s monoklem si stěžuje klukům: "Vy máte kliku, dívky mírné, krásné a jediná bláznivá a tu musím mít já." Helena dostane od tatínka dárkový šek na kurz autoškoly a Mikuláš ji ukázkově pomáhá a vysvětluje pravidla. Nakonec se v garáži lekce autoškoly zúčastní všichni a nad tou židličkovou simulací - provoz na křižovatce se člověk celkem pobaví. Jen mě mrzí, že lekce autoškoly je jen okrajová a že jsme se vlastně nedozvěděli řešení té situace na křižovatce. Hlavní je, že se Krikri s Johannou usmířili. Sice jsou tématem lepší epizody, ale i tak se mi líbí a pobaví. Není důvod, proč by neměla mít tato epizoda plný počet hvězdiček. ()