Helena a její chlapci

Pěkný ptáček (E28)

(epizóda)
  • Francúzsko Un joli coco

Kri-kri

Johana má opakovaně zlé sny, že ji Kristián podvádí. Svoji podezíravost si potvrdí, když ho tajně uvidí přicházet na pokoj až v pět ráno, přestože se s ní rozloučil před půlnocí. Pro Johanu je to o to horší, že se tak stalo právě na její narozeniny. Navíc bývá Kristián nevyspalý a pozdě chodí na zkoušky, takže i Štěpán s Mikulášem pojmou podezření. Nakonec se vše vyjasní, Kristián na oslavě narozenin Johaně předá prsten, na který po nocích vydělával vykládáním náklaďáků v tržnici. Pěkný díl s romantickým koncem a vtipně zuřící Johanou. "Nekřičím, nebrečím, držím se, ani neškrtím, ale tohle dlouho nevydržím!" 100% ()

Ebibrigi

Narozeninový den pro Johanu nezačíná příznivě. Již pár dnů ji tíží noční můry o tom, že si její KriKri našel jinou. Katka s Helenou ji uklidňují, že je to jen sen a aby si z toho nic nedělala. V reálu přeci nemá žádné podezření, že by ji byl Kristián nevěrný. Jenže Johanu stále opakující se sen nenechá na klidu a byť je nekřesťansky brzká ranní hodina, vydá se nahlédnout oknem ke klukům do pokoje, jestli tam jeji Kristián spí.   Johanna se vrací celá zhroucenà ve chvíli, kdy děvčata již vstávají. Kristián vůbec v posteli nebyl a  vrátil se až v 5 nad ránem. Teď už je přesvědčená, že noci tráví s jinou dívkou. Je velmi nešťastná a pláče. Nemá sebemenší chuť na svoje narozeniny.  Katka s Johannou ji poradí, aby před Kristiánem dělala jakoby nic.  Štěpán s Mikulou se snaží mezitím probudit Kristiána. Dá jim to zabrat, když zapadl do postele teprve v 5 ráno.  Když se vzápětí kluci sešli s Johannou v kavárně, poznala, že má kruhy pod očima a že vypadá nevyspale. A navíc se ji nelíbí, jak ho Štěpán s Mikulou kryjí. Přitom i jim samotným se jim nezdá, kde Kristian tráví noci.  Večer v kavárně slaví všichni kamarádi Johanniny narozeniny, vše je připraveno… jen Kristián zase chybí. Ostatní předají Johanně dárky a pak už to začíná být hodně trapné, že její milý stále nikde. Když v tom přiletí do kavárny jako vítr a vede s sebou mladou slečnu. Helena Kristiánovi vynadá,  že toto teda fakt přehnal. Dovést svou novou holku na narozeninovou oslavu Johanny? Vše ale okamžitě vysvětlil. Ta slečna je pouze prodavačka z klenotnictví a podívá se jen jestli Johanně sedí velikost prstenu, co ji Kristián koupil k narozkám. Prsten je úchvatný a poměrně drahý. Nicméně miláček KriKri chodil v noci na brigádu aby na ten prsten pro Johannu vydělal. Jak právě všem oznámil. Záhada vyřešena.  Tato epizoda se mi moc líbí. Je to tak krásné a romantické gesto, že Kristián vzal brigádu aby mohl koupit Johanně nádherný prsten. Podle mě ji v tuto dobu musel mít hodně rád, ač to nepřiznal.  Sice nesrší vtipnýma hláškama, nicméně zápletka je to docela pěkná. Zatímco mají ostatní čím dál větší podezření na Kristianovu nevěru, ukáže se jakej je to kavalír. Plný počet bodů. ()