Helena a její chlapci

• Francúzsko Hélène et les garçons
Francúzsko, (1992–1993)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenzie používateľa Ebibrigi k tomuto seriálu (44)

Volné místo (1992) (E70)

Toto je epizoda, kterou mám ráda. Sice mi nikdy nebylo po chuti, že jsme přišli o Štěpána a jeho místo obsadil Sebastián. Kdybych si mohla vybrat, jednoznačně volím Štěpána, líbil se mi víc než Seb. Takže v tomto díle se parta slaďuje se Sebem. Hlavně kluci v kapele. Ale koukám, že si hudebně sedli hodně rychle. Natálie, jakoby měla radar, že je v kapele nový kluk a hned se zastaví v garáži ho omrknout. Není ji stydno se mu hned přede všemi dvořit a balit ho. Absolutně ji nezajímá, že je zadaný. Seb je z ní docela vykulenej a ptá se kluků, jestli je vždycky taková. “Ne, obvykle je ještě horší.” Dostane se mu odpovědi.  Mezitím na holčičím pokoji Johanna vymýšlí, že spáruje Katku se Sebastianem. Ani ta nehledí na to, že je Seb zadaný. Co si Johanna usmyslí, za tím si jde. Aby ne, Johanna má americkou dravou krev. Pomalu plánuje jak ty dva dát dohromady, je i přesvědčená, že se Seb Katce líbí, a tak v tom vidí naději. “Nechceš abysme Sebastianovi říkali Štěpáne?” 😃😃 Tak to by bylo vážně ujetý.  V kavárně parta debatuje o drzosti Natálie sbalit Seba. Choze: “Je jak moucha, kterou přitahuje zápach masa.” Seb:”A já jsem to maso.” 😀😀 Tak toto přirovnání opravdu sedlo. Zanedlouho přichází k ostatním Natálie a má štiplavé poznámky vůči partě. Benedikta se s ní nemazlí a chrstne ji sklenici vody do obličeje. Ta naštvaně odchází. U holek na pokoji je pochmurno. Johaninu radost Katka překazí sdělením, že je opouští a odjede do Toulouse. Tam začne studovat na jiné fakultě a bude se snažit nabrat nový život. Na koleji bez Štěpána ji to postrádá jakýkoliv smysl. Co ovšem musím vytknout je to, že se Katka sbalí, odjede a nemá zájem či odvahu se rozloučit s klukama. Bylo by to slušné osobně se rozloučit, jsou přece parta opravdových kamarádů. A tak mě to zamrzelo, že to udělala podobně jako Štěpàn. Prostě jen vyřiďte klukům, že jsem navždy odjela a hotovo.  Do garáže ke klukům přichází Linda, přítelkyně Sebastiana. Pobaví mě, že si pamatuje jména všech kluků z party, jen Kristianovo jméno si nezapamatovala. Což mu nezalichotilo. Ten s těmi krásně velkými rty je Mikuláš. Ten s těma pěknýma vlasama je Chozé. Jen u Kristiána tápala a marně.  “Nejen že na mě nic hezkého není, dokonce zapomněla i na moje jméno.” Povzdychne si Kristián.  Poté co Johanna a Helena oznámily klukům, že Katka navždy odjela, je jim natolik smutno, že ani nechtějí spát na pokoji bez Katky, a tak přemýšlí, že by šly do hotelu. Chtějí si vzít pár věcí, když v tom Helena najde v koupelně dopis od Katky. Ta jim píše, že ví, jak to bude pro ně těžké zůstávat na pokoji, když už budou jen dvě…ale aby setrvaly a hlavně aby nechodily spát jinam. Jakoby to věděla. A tak poslechnou.  Následující ráno na chodbě fakulty si Natálie odchytne Helenu a Johannu. Opět dobře informovaná o všem co se v partě děje. Nadšením celá rozechvělá sděluje holkám, že se hodlá nastěhovat k nim na pokoj místo Katky. Ty jsou zaskočené ale Natálie je nešetří a řekne jim další její úmysl - chce sbalit Sebastiana. Helena s Johannou nestačí žasnout. Natálií na pokoji teda vážně nechtějí, a tak jim nezbývá nic jiného než okamžitě najít třetí holku na pokoj. Po přednáškách  přivádí Johanna do kavárny sympatické děvče - jmenuje se Lola a představuje ji ostatním. Též je studentka a ubytování na koleji jen uvítá. Líbí se mi ta inteligence a impulzivita Johanny. Natálie řekla, že si zajde na večeři s pánem, který rozhoduje o ubytování osob na koleji. Ale Johanna je vždy o krok vpřed  - s oním pánem zašla na oběd, tím byla rychlejší a Natálie již při večeři měla smůlu.  Je mi líto, že jsme se museli rozloučit s Katkou a Štěpánem a že se již v seriálu nikdy neobjevili.  Ale jinak si epizoda zaslouží plné hodnocení. () (menej) (viac)

Zázračný indický lektvar (1992) (E84)

Johanna je intenzivně zaměstnaná vývarem indických bylinek a nezpozoruje, že Kristián se začíná věnovat smutné Benediktě. Jejich sblížení je tak přirozené, tak něžné, že se doslova rozplívám nad jejich tajnou láskou.  Rozesmálo mě několik hlášek a legračních momentek. Například jak Johanna vychvaluje svoje bylinky, jakou mají blahodárnost. Načež Helena ji odpoví:”Jakou blahodárnost, Johanno? Když to naposled Kristian vypil, byl hned celej do zelena a kolem něj kroužili růžoví sloni.” 😃 Johanna:”Holky, pochopte, ten lektvar je ďábel.”  Helena:”To jo, jde z něj smrad takovej, že jestli existuje peklo, může s ním soupeřit.” 😄 Tak prvně si Johanna lektvar vyvařuje v pokoji, pak zadýmuje celou garáž a když ji odevšud vyženou, jde zamořit i hotelový pokoj.  Epizoda s lektvarem v hlavní roli pobaví a dojme sblížení Kristiána a Benedikty. ()

Tajemství (1992) (E85)

Následky Johanninýho řádění z vaření indických bylin na sebe nenechaly dlouho čekat. Předchozí den Johanna do sebe nalila kýbl vývaru a ráno ji je viditelně zle. Blouzní a není schopná se postavit na nohy. Dokonce ve svých bludech považuje Lolu za Kristiána. Když se odpoledne trochu zmátoří, příjde za holkama do tělocvičny. Ovšem, stále to ještě není ono, když se ji nezadaří sednout si na svoje oblíbené kolo. Druhý pokus je již úspěšný ale myslí si, že sedí na koňovi. “To ten kůň trouba, nechce mi jet!” 😀  Chozé se klukům v garáži chlubí o nočním úlovku. Mimoto, že ho Kristián moralizuje, jak si to Benedikta nezaslouží, otevře vážné téma, které mnoho mladých opomíjí. Sex bez ochrany a možnost nákazy pohlavních chorob.  Tajné scházení Kristiána a Benedikty pokračuje. Jak si oba nevědomky koupili stejný dárek jeden pro druhého je pěkné znamení o vzájemném souznění. Dokonce vstávají časně ráno aby mohli být chvíli nepozorovaně spolu. Kristián vykukující zpod peřiny v 6h ráno, jestli je vzduch čistý, mě fakt pobavil. Tajně zamilovaní si pro sebe kradou každou možnou chvilku, jedno v jakou hodinu. Číšník udivující se na Benediktu: “Vy jste teď vypadla z postýlky, že ano, slečno?” “To kvůli tomu zemětřesení co příjde, chápete?” 😂 Moc pěkná láska, Kristián o ni krásně pečuje, masíruje namožený kotník, radši tráví čas s Bene než na přednáškách. Moc bych jim tu lásku přála veřejně.  Epizoda poklidná, Johannino blouznění mě bavilo a do toho pokračující tajný románek Krikri a Bene. Prostě pěkné pohodové pokoukání. ()

Velká zrzka (1992) (E86)

Tato epizoda je dělaná přímo pro mě. Zbožňuju zápletky, které se nakonec rozuzlí tak strašně srandovně až neuvěřitelně. Benedikta Kristiánovi vnukla myšlenku, že kdyby Chozé potkal jinou a zamiloval by se, opustil by Bene a tak by mohla být s Kristiánem bez vyčítek svědomí.  Potom, co Kristián vytáhl z Chozého informaci jaký typ holek se mu líbí, poštěstí se mu ještě týž večer a v kavárně “sbalí” rusovlásku Glórií. Dělá to navíc tak nápadně, že jeho balení neujde Lole. Dokonce už i Johanna začíná něco tušit a je Kristiánovi na stopě.  Na pokoji Kristián čistí Glórií šálu, kterou ji potřísnil kečupem v kavárně. Zajistil si tak telefonní kontakt na ni a následnou schůzku. Odevzdal ji ovšem zničenou a proděravěnou šálu od těch chemických čističů, které použil. Glorie se ale na něj nezlobila. Naopak, byla přesvědčená, že ji chce Kristian sbalit a tak se mu podbízela. Vysvětloval ji, že ji chce pro svého kamaráda ale na to příliš nedbala. Brala to jen jako výmluvu.  Patrně se ji Kristián zamlouval.  Nicméně se do toho hezky zamotal. Přistihla ho s Glorií Natálie i Johanna. Té namluvil, že se jedná o jeho sestřenici. Načapala ho i Benedikta, jeho tajná láska, která se s ním v tu ránu chtěla rozejít. “Kolik jich potřebuješ?!? Johannu, mě, to ti nestačí! Musíš mít ještě třetí!” Běsní rozčílená Benedikta.  Tak tak, horko těžko mu pak má někdo uvěřit, že Glorií balil pro Chozého, ne pro sebe. A navíc se ukázalo, že Chozé a Glória jsou bratranec a sestřenice, tedy celou tu šarádu dělal Kristián zbytečně.  Sice se takové historce stěží věří ale nakonec se Bene obměkčí a s Kristiánem se usmíří.  Epizoda postavená na rusovlásce Glórií ale velmi mě baví. Musela jsem si ji pustit 3x za sebou. ()

Na pokraji propasti (1992) (E87)

Epizoda stále ještě naplněná tajnou láskou Kristiána a Benedikty. Uvědomují si, jak těžké je se scházet, aniž by ostatní něco vytušili. Je potřeba být kreativní, vymýšlet věrohodné výmluvy, jak se vytratit před ostatními a být spolu se svou láskou. Vymlouvání se na hlídání dětí a na pomoc příbuzenstvu nejde do nekonečna. Je jen otázka času, kdy budou tajní milenci odhaleni.  A to se stalo právě v této epizodě. Helena ztratila svou kreditku a vydá se ji hledat do garáže. Jakmile otevře dveře, naskytne se ji pohled na líbající se kamarády - Bene a Kristiana, kteří tu tajně randí. Je v šoku, nicméně se zase rychle vytratí aniž by si ji dvojice všimla.  Že se kreditka nenašla, by Helenu tak nevzalo, jako to, že viděla něco, co vidět neměla… Uvnitř v sobě bojuje co s tím. Největší obavy má, že až se to vše provalí, bude její kamarádka Johanna strašně nešťastná. Má tedy promluvit? A říct o tom, co viděla? Ale komu? S kým se poradit? Nakonec zamíří k rodičům domů a promluví si s maminkou. Výborný rozhovor, ten skutečně nemá chybu.  Helena: No, něco se stalo a já jsem tam neměla být, když se to stalo, chápeš?”  Helenina maminka: “Snad jsi nebyla při nějaké vraždě?” 😀 Helena: “Představ si, že bych překvapila tatínka jak líbá jinou než tebe a že nikdo neví, že jsem to viděla.”  Maminka:” Nemůžeš si vybrat jiný příklad? Když tě slyším tohle povídat, je to pro mě rána do srdce.”  Helena:”Dobrá, tak si představ, že tě překvapím jak ty líbáš jinýho muže než tátu a že ty ani on o tom neví…”  Maminka:”Takhle je to lepší.” 😁 Helena:”Myslíš, že bych měla o tom tátovi říct?”  Maminka:”To ti zakazuju, abys udělala!” 😀  Ale dobře ji poradila, aby Helena nedělala nic, chovala se jakoby nic neviděla a nechala tomu volný průběh. A pokud se tajný románek Bene a Krikriho provalí, nechť je oporou své kamarádce Johanně.  Pobavilo mě, jak jejich rozhovor tatínek poslouchal za dveřmi a že ho to tolik dojalo…. Snad jen v této jediné epizodě vidíme Heleniny rodiče. Jinak mají samostatný seriál První polibky, který předchází seriálu Helena a její chlapci.  Tajná láska KriKriho a Bene už není úplně tajná, ač Helena nepromluví. ()

Přátelé (1992) (E88)

Kristián, místo aby večer zalehl do peřiny, vymluví se klukům, že se jde ven projít. Johanna se ho nemůže dovolat a šílí, kam takhle večer mohl jít. Měla prostě zlý tušení. Napadají ji všemožný verze od nehody po nevěru. Jediná Helena ví, kde Kristián je, ale ta bude mlčet jako hrob.  Johanna:”A co kdyby byl s Natálií? To je ono, vím to, určitě je s Natálií.”  Helena:”Johanno, už jsi byla třikrát nahoře poslouchat za dveřma a nic jsi neslyšela.”  Johanna:”Možná, že nedělají rámus.” 🤣😀 Stejně tak i Mikuláš se Sebastianem si dělají o Kristiána starosti a už nemají chuť brát zvonící telefon….to Johanna volá už snad po dvacáté a ptá se jestli se už Kristián vrátil.  Kristián si mezitím krásně a v klidu užívá rande se svou Benediktou. Učí ji hrát na kytaru, pomilují se.  Johanna to už nevydrží a vyletí na ulici hledat svého KriKriho. Helena ji následuje ve snaze ji zastavit. Vydají se jim na stopu i Mikuláš a Sebastián. Narazí v kavárně na Natálií, která si tu právě randí s novým týpkem.  Jsou tak smělí vyrušit ji, když se zrovna líbá se svým objevem.  Mikuláš:”Nevidělas náhodou Helenu, Johannu nebo Kristiána?”  Natálie:”No počkejte, to se mi snad jen zdá! Večeřím s přítelem a nemám službu na kontrolní věži.” 😀  Sice kluci Natálií vyrušili ale nemusela být hned tak agresivní a bezhlavě vyvádět. A nakonec byla zlá i na svého objeva. Není divu, že vzal do zaječí.  Později se opět potká Natálie s ostatními v kavárně a nezapomene jim poděkovat za zkažené rande. Jen Mikuláš má výčitky svědomí, že ji nechtěně odehnali lásku, ale Helena mávne rukou:”To nevadí, vždyť jich má tolik.” Což se mi osobně od Heleny nelíbilo.  Natálie vystrkuje drápky ale ona nemá partu přátel, nikdo se ji nezastane, tak se musí bránit sama. Heleniny slova by se mě teda dotkly, být Natálií. Natálie taky přece jen hledala lásku a Helena to smetla tak, že má Natálie všechny kluky jen pro pobavení a tak ji to nemůže ublížit.  Do kavárny v tom přichází zhroucená ubrečená Lola a oznamuje všem, že Johannu srazilo auto a je ve vážném stavu v nemocnici. Všichni se okamžitě odeberou do špitálu a stráví tam snad celou noc. K ránu se konečně vrací na pokoj Kristián a kluci mu oznamují co se stalo Johanně. Kristián v tu ránu dostal facku a procitl ze své euforie. Uvědomil si co způsobil. To kvůli němu ho šla Johanna hledat, to kvůli němu ji porazilo auto. Všechno je to jeho vina. V nemocnici Johanně vyznává lásku, sype si popel na hlavu a prosí ji aby neumírala. Pomalu se začíná probouzet z kómatu a Kristián se cítí šťastný. I ostatním přátelům se uleví, že se Johanna probudila z bezvědomí a má nakročeno se plně uzdravit.  Kristián si okamžitě uvědomí, že chce zůstat s Johannou a rozchází se s Benediktou. Ta to chápe ale přesto ji rozchod zabolí. Milovala ho. Ale byl nejvyšší čas to utnout. Nechť tato jejich etapa navždy zůstane tajemstvím. ()

Návrat domů (1992) (E95)

Mně pobavilo i jak po návratu kluků na pokoj Kristián rychle vletěl do koupelny, aby tam byl jako první a vlastně si sám naběhl, neboť mu netekla voda. A Mikuláš na něj zvolal, že to byl přece jeho nápad aby zavřeli vodu před odjezdem. Kristian je tedy poprosil jestli by neskočili otočit kohoutkem. Mikuláš jen předstíral, že byl zapnout vodu a když Kristiánkvi stále voda netekla, řekl, že Mikuláš určitě otočil špatným kohoutkem a šel tam radši sám. Když se vrátil na pokoj a brblal něco jako: “No to jsem si mohl myslet, otočil jsi špatným kohoutkem.... tak v tom Sebastian již v koupelně a děkoval jak je to super. 😀 ()

Když se ucho utrhne (1993) (E103)

Zdálo se, že tato epizoda bude vcelku poklidná a přitom se na konci odehrál takový zvrat, který ovlivnil děj na několik dalších epizod.  Helena se po ránu rozplývá nad tím, jak se s Mikulou nádherně usmířili. I sám Mikuláš je rád, že otevřel oči a uvědomil si, že miluje Helenu a Ariela byla jen povyražení, poblouznění. Definitivně to s ní ukončuje. Slzy Ariely mě dojaly. Pro ni Mikula patrně nebyl jen povyražením. Tam kde tečou slzy, jsou i city.  Loučíme se s Gédeonem, který odjíždí za svým kariérním štěstím do Los Angeles. Škoda, že strávil s partou tak krátkou chvíli, docela zajímavě prohnal děj.  Všechno podělal Kristián, kterému se asi zapálily lýtka. Chytil se opuštěné Ariely a začal se s ní tajně scházet. A jak se říká - “Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne.” Tak to dopadlo i zde. Johanna načape Kristiána s Arielou v garáži a hrnec zkrátka přetekl. Sbalila si věci a odletěla do svého rodného Texasu. Odchod Johanny prožívám pokaždé těžko. Bye bye Krikri lásko…. Poslední slova Johanny 😭😢 Tak jak hezky epizoda začala, tak těžce skončila…. ()

O jednu méně (1993) (E104)

Lola s Helenou se se slzama vracejí z letiště, kde byly vyprovodit kamarádku Johannu. Do poslední chvíle doufaly, že si to Johanna rozmyslí a zůstane. Jenže bohužel. Univerzitní pokoj je najednou tak prázdný a tichý bez ní.  I Mikuláš se Sebastiánem se vracejí na svůj pokoj, kde zrovna Kristián telefonuje s novou milenkou, Arielou. Kluci mu sdělují, že Johanna odjela ale Kristián jim nevěří ani slovo.  Mikuláš:”Kristiáne, je to pravda, Johanna odletěla do Texasu.” Kristián:”Jasně a Helena odjela do Austrálie, Lola do Brazílie…”  Kristián nevěří ani na okamžik, že by ho Johanna opustila. Má novou zábavu, která ho plně zaměstnává - starší Arielu. A chlubí se jakou úžasnou lásku s ní prožívá. Vychvaluje ji do nebes.  Všechny holky se snaží Kristiánovi otevřít oči a potvrzují mu, že Johanna opravdu odletěla do Texasu, že ji nikde neschovávají. Bez úspěchu. Kristián se všem směje. Je přesvědčen, že všichni na něj hrají jen divadýlko.  Zatímco kluci už to vzdali a nechali Kristiána ať si prostě dělá co chce, děvčata večer na pokoji diskutují a přemýšlejí čím Kristiána přesvědčit o tom, že je Johanna opravdu pryč. Helena poznamená, že už je poslední holka, která zbyla od začátku. Ano, je to tak. Katka nadobro odjela a teď Johanna. Měla jsem obavu aby se nakonec všechny postavy nevyměnily a na konci seriálu nezbyl nikdo z původních postav. Během rozhovoru si Helena vzpomněla na tajný románek Benedikty a Kristiána, a tak pozvala Bene na skleničku a kus řeči jen mezi čtyřma očima. Prozradila ji, že o nich věděla a že by měla zkusit s Kristiánem promluvit, možná by na ni dal. Bene se Heleně svěřila, že když s Kristiánem tajně chodila, tak ho opravdu milovala. Že to nebyl jen flirt.  Ještě týž večer si Bene pozvala Kristiána do garáže… Bene:”Kristiáne, vzpomínáš si na nás dva…. Myslíš si o mně, že bych lhala?”  Kristian:” Ty? Znám tě, NE.”  Bene:”A tak když ti řeknu, že Johanna opravdu odjela, uvěříš mi?”  Kristian:”Johanna odjela? A proč mi to nikdo neřekl?”  Bene:”Ale přestaň, Kristiáne. Všichni se ti to od rána snažíme říct, jen tys to nechtěl slyšet.”  Kristian:”Johanna odjela? Co si teď bez ní počnu?” A slza mu ukápne.  Konečně vzal na vědomí, že má Johannu pryč a teď může zpytovat svědomí.  Taková ponurá epizoda, byl hodně cítit smutek všech.  Nic jich netěšilo, nebavilo. Na atraktivitě to však neubírá. Patří mezi moje oblíbené epizody. Moc ráda se k ní vracím. Etapa s Arielou je pro mě velmi zajímavá. ()

Báseň (1992) (E112)

Velice něžná epizoda, spíše smutnějšího ladění. Ale přesto se zde najdou úsměvné hlášky. Kristian: “Když chci něco říct holce, tak ji to řeknu přímo do očí.” Choze: “No jo Anežce přímo do očí, to je těžký, jak to uděláš? Já už vím. Máme lešení.” Choze: “Kristian má nějaký problémy s papíry.” Lola: “To asi chystá doklady na vaši svatbu, Anežko.” Zamrzí rozchod Kristiána s krásnou a hodnou Anežkou, avšak divák chápe proč. Kristián si uvědomuje jak hluboce miluje Johannu, jak moc ji ublížil a jak by si přál aby se vrátila. Nejkrásnější část epizody je tvorba písničky pro Johannu “Možná že v září.” Dojemná skladba. Jen je zajímavé jak celá píseň vznikne tak rychle. Zdá se, že stihli napsat text, hudbu i ji nazpívat během jednoho dne. Šikovní. Milovala jsem vždy scény v nahrávacím studiu. Taky jsem toužila po práci zvukaře nebo si vyzkoušet tam zazpívat. Ve své době mě toto prostředí hodně fascinovalo. A Johnovi to hodně slušelo být zvukař. 🙂 Jedna z mých TOP epizod. ()

Kouzelná písnička (1992) (E113)

Helena ráno po probuzení svěří Lole, že si včera s Mikulou volali s Johannou, která je momentálně v Texasu. Přichází spolubydlící Anežka a donáší jim rohlíky na snídani. Svěřuje se, že se s Kristiánem rozešla. Helena tuší proč, Lola neví vůbec proč jim to nevyšlo. Anežka je přesvědčená o tom, že nikdy nepotká toho pravého, protože byla milenkou ženáče.  Kluci v garáži poslouchají z kazeťáku nově složenou písničku Možná že v září příjdeš. Text napsal Kristian, hudbu složil Mikuláš a nazpívala ji Helena. Klukům se moc líbí.  I Kristián sděluje klukům, že se s Anežkou rozešel. Jediný Mikula ví proč, ostatní jsou v šoku. Zatím nikdo netuší, že Kristián myslí čím dál víc na Johannu a chtěl by moc aby se vrátila z Texasu.  Kluci pustili písničku Benediktě a Lole a i ony jsou z ní unesené. V tělocvičně povzbuzují Anežku, která se dala zarytě do cvičení. “Vy jste bezvadné holky, vy jste kamarádky co jsou jen v pohádkách.” Tvrdí Anežka. I já si to myslím. Není to tak samozřejmé najít partu fajn lidí, co pomáhají.  Do tělocvičny přichází Chozé a snaží se nápadně nenápadně balit Anežku. Prostě chce využít příležitosti, když se s ní Kristian rozešel. Ta se na něj ovšem moc nechytá. Na chlapecké koleji zazvoní telefon a Kristián je v sedmém nebi, že mu volá jeho milovaná Johanna. Sebastian:”Tak co kdy přijede?” Kristian:”To já nevím ale poslala mi pusu.”  Seb:”A nic víc?” Kristian:”Jakto nic víc, slyšel jsem její hlas víš to…. “ 😃 Kluci jdou hrát do garáže a šťastný Kristián nešetří chválou jak jim to krásně jde, jaký udělali pokrok a že jsou fakt výborní! Mikula: “Díky Krikri. Byl jsem už na oběšení ale když to říkáš, provaz prodám.” 😝 Přicházejí holky včetně Anežky. Chozé je na koni: “ Kdybys potřebovala cokoli, je tady mladej, krásnej kluk s dlouhým vlasem, kterej ti vyplní co ti na očích uvidí.”  Lola:” Ten Choze je ale ďábel.”  Mikula:” To je jako nájezd Indianů.”  Do garáže vchází Natálie. Vyřizuje vzkaz, že zvukař John Wander chce mluvit s Helenou a Mikulou.  Na schůzku se dostaví nejen kamarád John ale i producent Thomas s Natálií. Přišli s návrhem, že jim tu jejich písničku vydají. Slibují jim slávu a peníze. Ale Mikula a Helena odmítají. K té písni mají citový vztah, je pro celou partu velmi osobní. Nedovolej aby vyšla do světa.  Toto období několika epizod mám moc ráda. Takže i tato patří mezi mé nejoblíbenější. ()

Štěstí (1992) (E116)

Všichni jsou šťastní nad návratem Johanny. Opravdu mile a nečekaně mě překvapí Natálie, která se staví za holkama na pokoj a omluví se za svoje ošklivé chování vůči nim a za krádež jejich písničky. A donese Johanně dárek. Velmi milé gesto. Johanna a Kristián stráví spolu noc, avšak trochu jinak než jak si představovali. Johanna: "Je to tvrdé strávit celou noc na venkově spravováním mého shnilého auťáku." To mluví za vše. Oba se vrátí ráno do garáže, umazaní od kolomazi. Rozhodnou se proto jít osprchovat do dívčího pokoje. Johanna: "Kristiane, nebojíš se kousku okapové roury?" Kristián: "Když na konci čeká odměna, tak nikdy ne." Jak se zdá, společná koupel nebyl nejlepší nápad, Natálie přiběhne za ostatními do kavárny. "Pojďte honem, nevím co se děje ve vašem pokoji ale tam jsou snad Niagarské vodopády." Milovaný KriKri se málem utopil ve vaně. Johanna ho chtěla zachránit, skočila za ním do vany s úmyslem dát mu umělé dýchání z úst do úst a noha ji sklouzla po hadici, kterou vytrhla a voda valila a valila. Tedy celý pokoj promáčený, vodu se jim zastavit nepodařilo, a tak Mikuláš zavolal instalatéry. Helena: "Johanno, chtěli jsme abys tu už byla ale myslím, že je lepší tě mít na obrázku." Večer pak Kristian pustí Johanně písničku, kterou pro ni složili. Johanna je dojatá a vyznají si vzájemnou lásku. "Víš, když jsi odjela, tak jsem odumíral, všem jsi chyběla, viděl jsem Helenu se slzami, když jsi tu nebyla. Johanno, už neodjížděj." Johanna: "Kristiáne, nemůžu bez tebe žít." Zatímco tato dvojice jen kvete, vztah Benedikty a Chozého právě prochází krizí. Chozé je totiž velmi zamilovaný do Anežky a snaží se získat si její náklonnost. Bohužel, ta to necítí stejně a Chozého striktně odmítá. Choze je Anežkou natolik zaměstnaný, že Benediktu zanedbává a ta se cítí osamělá a nešťastná. Něžná epizoda o lásce Johanny a Kristiána, která patří k mým nejmilejším. ()

Štěstí (1992) (E158)

Tento díl začíná opravdu zvesela. A baví mě, když se můžu hned zkraje od srdce zasmát. Sebastián a Mikuláš dospávají a Kristián realizuje mokrou pomstu. Vychází potichu z koupelny s hadicí stříkající vody, rovnou jako budíček na kluky. Nejvíc to schytá Mikuláš, kterej je durch, komplet promočený jako vodník, stejně tak to odnesla jeho postel a nechápu proč Kristián Sebastiána tak ušetřil. Ten letěl do koupelny vodu zastavit, jinak by měli v pokoji brzy potopu. 😃 Byla to Kristiánova pomsta za to, jak ho jindy čapnou kluci a hoděj do vany plný vody. Tomu Mikuláš se Sebem neodolají ani tentokrát a Kristián končí ve vaně. Jen škoda, že nám tu vanu nikdy neukázali 🙂  Ono i u holek je to ráno veselo. Helena s Terezou tahají Lolu z postele, protože ji se nechce vstávat.  Namluví ji, že do tělocvičny příjde hezká Kristiánova sestřenice - Adéla a všem klukům se líbí. I jejímu Sebastiánovi,  a tak musí Lola vstát a ohlídat si to. Ve skutečnosti Adéla do tělocvičny nepříjde, protože zatím o ni nemá zdání. A tak Lola pochopila, že si z ní Helena s Terezou jen vystřelily aby ji dostaly z postele.  Nejde si nevšimnout, jak se Kristián snaží dohodit Terezu Kryštofovi. Ale Tereza má oči jen pro Kristiána. To Chozému se vážně zapalují lýtka z Adély. Chce aby mu Kristián pomohl sblížit se s Adélou.  Rovněž se dobře bavím, když si Lola jde tajně v kavárně pro zmrzlinový pohár a přitom ji Helena s Benediktou nachytají. Protože přichází za holkama zrovna Linda, namluví Lola Bene a Heleně, že ten pohár není pro ni ale pro Lindu. Linda jej s radostí příjme a Lole zbyde po poháru akorát tak slintat😂 Nakonec Lindě ten pohár beztak přebere - nevydrží to.  Stejně tak ani Chozé nedá pokoj s Adélou, až ji Kristián pozve do garáže. Jakmile Adéla příjde, všichni kluci se odeberou pryč a nechají Chozému prostor se s Adélou sblížit dle jeho přání.  Mezitím Benedikta čeká na Chozého v kavárně. Ten brzy přichází a vidíme, že jeho svádění Adély nebylo úspěšné, protože má velkýho monokla na oku. Mikuláš:”Teda ta ti teda dala.” 😂  Zábavná epizoda, jen mi přišla taková  náhle ukončená. Zajímalo mě jak se Chozé vymluví Benediktě, ač té to bylo jasný, že je za tím nějaká holka.  Epizoda vhodná na chmurnou náladu. Rozhodně rozveselí. Vždy se k ní ráda vrátím. ()

Zpáteční letenka (1992) (E170)

Nad Chozém se stahují mračna. Bene a Adéla se na něj smluvily a jemu začínají horké chvilky...  Bene: “Budeme se o něj dělit, protože má rád nás obě.” Tak to je fakt teda nápad k nezaplacení. 😀  Hmmm objevil se v partě moc pěkný a podmanivý kluk Jakub. Nedivím se holkám, že se každé líbil a usilovaly o něj. I takové co byly zadané jako například Lola. A hlavou ji prolétla myšlenka, že když se nebude moct rozhodnout jestli Sebastián nebo Jakub, tak že vytvoří trojku jako Bene, Adéla a Chozé. Tak to už je moc, jéééé 😂😀 V této epizodě o Jakuba usiluje Natálie. Momentálně zadaná s Kanuem, který je ve státech.  Pro mě by bylo ponižující se Jakuba tak říkajíc doprošovat o přízeň, jako to dělá Natálie. I když zde je z její strany spíše zájem o nezávazný sex s ním než o lásku. A když ji odmítne, rozbrečí se.  Z mého pohledu jde na to špatně. Může mu projevit svou náklonnost, zkusit mu nabídnout svoje city nebo třeba i jen lásku na jednu noc, někam ho pozvat ale vše opatrně. A to už vycítí z jeho strany jestli má zájem o nějaký bližší kontakt s ním nebo nikoliv. A Jakub ji to dává najevo dostatečně. Proto být na místě Naty, tak bych se neponižovala.  Nejúžasnější okamžik z této epizody je ovšem nečekaný a náhlý návrat Johanny z Texasu, která před časem odjela za nemocnou maminkou.  Když Johanna náhle rozrazí dveře od garáže, tak divákovi musí poskočit srdce radostí. Po takové době Johanna opět na scéně...😉 Ano, my diváci byli nadšení. Kdo ovšem byl rád nejméně, je samotný Kristián. Nehodil se mu návrat Johanny, když se v tuto dobu dal dohromady s Lindou.  Závěr epizody je smutný. Johanna přiznává, že mu v Texasu byla nevěrná a Kristián ji oznamuje, že miluje Lindu. A odtud ten název - Zpáteční letenka. Johanně došlo, že vědět to, tak si měla zarezervovat letenku zpět domů.  Nastíněn je zde tedy konec vztahu Johanny a Krikriho a tak po skončení epizody cítím smutek. Nemění to nic na mém maximálním hodnocení a i k této epizodě se vždy ráda vrátím... ()

Vina (1992) (E174)

Kristián a Sebastian si večer na pokoji dělají starosti o Mikuláše, který se stále ještě nevrátil a už je fůra hodin. Navíc jim Helena stále volá a ptá se jestli Mikula přišel. Oba tuší, že se pravděpodobně pohádali. V tom někdo zaklepe na dveře. Kluci doufají, že je to Mikuláš, že si jen zapomněl klíče. Místo něho je však za dveřmi Chozé s báglem. Prosí kluky o azyl. Radši vezme nocleh v tvrdé vaně než u sebe doma s těma dvěma fúriema. Dle něho se to tam nedá vydržet, že se Benedikta s Adélou zbláznily. Nenechají ho ani v klidu vyspat. Obě se baví tím, že ho pozorují jak spí. A mluví na něj jako na miminko. “Ty náš malý Chozíčku, jakpak to slaďoučce hajáš…” 😀 Chytil nerva a utekl od nich ke klukům. Až po chvíli si uvědomil, že v pokoji chybí Mikuláš.  V pokoji u holek je taktéž cosi něco ve vzduchu. Helena je zarputile upoutaná k telefonu a Johanna ani Lola z ní nemohou dostat co se děje.  Nakonec Helena vyloží karty na stůl a přizná se, že strávila večer s Jakubem. A co hůř, uviděl je na nádraží Mikuláš, když ho Helena doprovázela a drželi se za ruce. Jakmile to Mikuláš uviděl, vzal nohy na ramena a utekl.  Johanna:”Nemohlas ho chytit?”  Helena:”Ne to nešlo.”  Johanna:”Máš pravdu, běhat moc neumíš.” 😀  Mikuláš utekl, zmizel a Helena je nešťastná, hledá ho. Bojí se o něho aby neudělal nějakou hloupost.  Bohužel ani následující ráno se Mikuláš ještě neobjevil. Chozé se probouzí a vstává z vany, trochu rozlámaný ale všechno je mu milejší, než to u něj doma.  Najednou kdosi zaklepe na okno. Ano je to návštěvička pro Chozého. Adéla a Bene si pro něho přišly. To jak se snaží před nima schovat ve skříni je TOP. Úkryt je však marný. A holky navíc řeknou, že nezvěstného Mikuláše viděly v nočním klubu s Natálií.  Kristián tedy příjde Heleně sdělit, že je Mikuláš vpořádku a byl viděn s Natálií. Ta ve vteřině vystřelí jak když ji vosa píchne a míří k Natálií na pokoj. Vrazí k ní jak fúrie, chytne ji pod krk a domáhá se od ní kde je Mikuláš. Dozví se jen to, že u ní Mikula byl ale že mezi nimi k ničemu nedošlo. A kde je Mikula nyní, Natálie neví.  Později se sejdou všichni v garáži, radí se společně co dál, uklidňují Helenu.  V tom přichází Mikuláš, ostatní je nechají osamotě a dvojice se usmíří.  I svatá Helena se dopustí chyby, dokáže šlápnout vedle. Nikdo není dokonalý. Mrzí mě jen, že v předchozí epizodě Jakub odjel a že se nezdržel déle. ()

Jak najít byt (1992) (E177)

Chozé vyhodil ze svého bytu Adélu a Benediktu za to, že ho moc provokovaly a škádlily. Ještě že je vzala  Lola s Helenou na studentský pokoj, jinak by mohly jít tak leda pod most. Bene se vyspala na Johanině posteli, Adéla na nafukovačce. Přísahají Chozému pomstu. Pobavilo mě, když Lola půjčila Adéle něco na sebe, tak v Loliných kalhotách “plavala.” Holt je Lola o dvě čísla tlustší. 😄  Chozé si mezitím v garáži klukům pochvaluje jak vyhrál nad těma dvěma a jaký má krásný klid.  Když příjdou do garáže i holky, dělají, že je Chozé neviditelný. Nereagují na něj. Zatímco s ostatními se normálně pozdraví. Když se začnou bavit o tom, že si budou muset Bene a Adéla najít bydlení, padne od Sebastiána návrh, že by si je Kryštof mohl vzít domů, vždyť má velký dům. To je něco na Chozého. Jemu z toho akorát stoupnul tlak. 😄 “Kryštofe, do smrti toho budeš litovat.” Vyhrožuje Chozé😃  Kryštof tedy s ním zůstane solidární, tak děvčata odmítne. Nezbývá jim nic jiného než hledat bydlení dál. Helena ale upozorňuje Chozého, aby tak v klidu nebyl, dle toho jak vypadaly, to ještě bude mít dohru. Tak aby si dával pozor.  Bene s Adélou loví náhodné kluky v kavárně. Slibují si, že by nějaký mohl mít volný pokoj a že by je u sebe nechal bydlet. Jejich lovení je úsměvné. Hledají týpka, ktery by slušně vypadal a i se slušně choval.  Výjde jim tip na jednoho hezounka, který si čte sám u stolu. Přisednou si k němu, začnou si povídat, vtírat se mu do přízně….když z něj ale vypadne, že bydlí u rodičů, tak se ty dvě bez vysvětlení zvednou a  naštvaně si odsednou zpátky ke svému stolu. Ten chudák kouká nechápavě jak puk. Mu to v hlavě asi bude dlouho šrotovat, co to mělo znamenat. Tomu jsem se musela hodně smát.  Zanedlouho do kavárny přicházejí ostatní a baví se tím, že Lola koupila Sebastiánovi svetr jak na slona - děsně velkej🤣 Usednou ke stolu a spatří o kus dál Bene s Adélou s nějakým týpkem. Chozé je ve varu. Lola ho popichne: “Možná je to tvůj nástupce.”  “Chudinky, asi nemohly sehnat nic lepšího.” Zareaguje Chozé.  Všichni se přesunou k Adéle, Bene a jejich objevu a dozvědí se, že u tohoto Gérarda budou bydlet. Seznámily se s ním před chvíli jejich náhodným tipem. Gérard je plachý, žádný krasavec ale Chozého to vynervuje do maxima, že holky u něj budou bydlet. Večer z toho šílí, má strach, že Benediktu a Adélu znásilní. A hlavně ho sžírá žárlivost.  I Lolu před spaním napadnou myšlenky, aby Gérard nebyl úchyl a aby Bene a Adéle neublížil. Než Lola s Helenou ulehnou do postele, zaklepe kdosi na dveře. To Bene s Adélou stojí za dveřmi. Vysvětlují holkám, že Chozého chytil amok, zjistil si, kde Gérard bydlí a vletěl k němu domů. Tam začal běsnit, napadat Gérarda. Skončilo to honičkou i na ulici. Chozé na něj řval, že z něj stáhne kůži. Bene s Adélou teď mají hrůzu co s Gérardem Chozé provede. Během vyprávění někdo zaklepe na okno. Chozé vylezl po okapu za holkama, protože věděl, že ty dvě budou tady. Chozé se uklidnil, sdělil jim, že nechal Gérarda utéct a podává Adéle a Bene dvoje klíče. Vzdává boj a chce aby se nastěhovaly zpět k němu. Ty mu ovšem  dají ultimátum. Musí si konečně vybrat jen jednu z nich. A té dát klíče. Vybral si Benediktu. Za což jsem byla nesmírně ráda. Adéla tedy prozatím zůstává bydlet na koleji s Helenou a Lolou. Tohle je zábavná epizoda, úsměvná, pohodová. Líbí se mi ten souboj Adéla, Bene proti Chozému… kdo z koho. Myslel si, že když je vypudí z bytu, tak vyhrál ale byl to omyl. Nicméně zábavnou zápletkou se rozsekla Chozého nerozhodnost, jestli miluje Adélu, Bene nebo obě.  Plných 100% 🙂 () (menej) (viac)

Hanebníci (1992) (E190)

Fajnová epizoda, kde parta pomstila Natálií. Zcela sympatizuji s výroky Loly o nočních podnicích. Řádění v nich až do rána místo spánku? Nikdy. Krásně to Sebastián řekl, že jediný podnik kam Lola ráda chodí je postel.  Mikulášovi v převleku prodavače květin to moc sluší. Ani já ho při prvním sledování epizody v TV nepoznala.  Mám ráda epizody ve kterých parta jako celek pomáhá jednomu z členů. Ač Natálie mezi ně často nepatřila ale o to je to hezčí gesto.  A pomstu vymyslely dobře. Hlavně dámské pohlaví si ke konci smlsne nad špetkou erotiky.  Za mě celkem zábavná epizoda. Kouknu na ni ráda zas. ()

Mít ve věcech jasno (1992) (E202)

Mě dojímá, když se některý pár rozhádá, klidně a kdykoli bez problému je nechají přespat na studentské koleji, kde nocležník není samozřejmost. Platí tam pravidla a řád. V této epizodě poskytli azyl kluci Chozému, kterého Benedikta vyhodila z bytu. Nicméně to má svoje kouzlo. Klučičí ranní vtípkování nemá chybu. A do toho se k nim oknem dobývá drahá Róza. Ta chce vidět svého Love Love. Takovou přezdívku dala Chozému. Ten má z Rózy opravdu radost :-) Róza se přilepila na Chozého, protože si myslí, že je nyní volný. Pustila svýho Joja a teď má svého Love Love.  Mezitím holky na pokoji mají dobrou náladu. Adéla s Helenou spolu blbnou s polštářama, kdežto Lola se líčí. Chce vypadat jako Audrey Hepburnova. To jak se Lola oblékla a nalíčila, byla opravdu úchvatná. To ji moc slušelo. Uznaly to i holky, koukaly s otevřenou pusou.  Benedikta svěří holkám, že Chozému odpustila a že se s ním hodlá usmířit.  Později v garáži Helena s Lolou sdělují Chozému tu dobrou zprávu, že mu chce Bene odpustit. Ten ovšem ve své ješitnosti dělá ramena. Navíc se o Chozého hlásí Róza.  Za okamžik Bene příjde a dává Chozému dárek. Ten však odmítne s blbými řečmi. Bene uteče pryč.  Chozé se sice snažil běžet za ní a napravit co způsobil, bohužel ji nikde nenašel.  Ostatní čekají v napětí v kavárně jak to dopadne, jen Róza je rýpavá:” Nechci rýpat ale vypadá to tady jako na pohřbu.” Načež ji Oliviér srazí:”Jo a jestli nesklapneš, mohl by to být tvůj pohřeb.” 🤪 Nejlepší bylo, když už to Olivier nevydržel a začal Rozu škrtit. Adéla:”Oliviere, dodělej ji.” 😝😝 Olivier:”Z které planety jsi sem přišla?” To mě nejvíc pobavilo. Rózu štvalo, že všichni jsou smutní kvůli Chozému a Bene a jí si nikdo nevšímá.  Před spaním Chozé na pokoji kluků netrpělivě čeká na telefonát Benedikty. Bohužel nic, jediný kdo zavolá je Helena, chce mluvit s Mikulášem a sděluje mu špatnou zpràvu, že Linda potratila.  Epizoda celkem hezky koukatelná, ač se příliš nedělo a zásadní zpráva přišla až na konci. To má člověk do příštího pokračování o čem přemýšlet.  Jinak dost dobrých hlášek na zasmání. Zaslouží si 100%. ()

Nový skladatel (1992) (E226)

Z této epizody mi není příliš dobře u srdce, a to jednak kvůli zhrzené Lole a jednak kvůli tomu jak Thomas manipuluje s Helenou. Děsně mě nervuje, jak ji lže a vnucuje pošahanému Fabienovi. Takže díky tomu nepatří mezi mé oblíbené, ovšem má tolik vtipných hlášek, že se to hezky vyrovná a o to míň depresivních puntíků u mě má.  Už hned ze začátku se válím smíchy. Pochybní kluci z diskotéky z předešlého večera volají holkám na pokoj a chtějí Lolu. Ta jim dala telefonní číslo. Nyní ovšem nemá zájem se s nimi vybavovat a nechá se zapírat.  Helena: “Lolo! Ještě jednou ten telefon zazvoní, uškrtím tě tím kabelem!!” 😀 Nemá chybu, když opět ten zatracený přístroj zazvoní, vyřídí to Adéla a ta namluví nápadníkovi, že Lola odjela do kláštera, do Tibetu.  Lola:  “Cože? Ani se nezeptal, do kterého kláštera jsem odjela?!” 😀  Lola pookřeje, uvědomí si, že má Sebastiána pořád ráda a rozhodne se napevno získat ho zpět.  V garáži Mikula čeká na ostatní kluky aby mohli zkoušet, ale je na něm vidět, že je trochu naštvaný. Přichází Olivier s Kryštofem a Mikuláš jim potvrzuje, že není vůbec nadšený z toho, jak Helena dala souhlas k nazpívání písničky Thomase Favy. Nejvíc ho mrzí, že se s ním o tom nejdřív neporadila.  Kluky přichází pozdravit Benedikta. A to je ta další krásně vtipná část.  Znovu se válím smíchy a strašně lituju, že nebylo natočeno jak Chozé marodí. Jak si stěžuje, že je na umření. Ve dne v noci sedí u telefonu a volá své sestřenici zdravotní sestřičce, popisuje ji své příznaky a ptá se jestli nemá infarkt. Benediktu přitom kybycuje, nic mu není akorát.   Chudák Bene 😀 Ale kluci slibují, že ji pomstí.  Mezitím do nahrávacího studia přivádí Thomas skladatele Fabiena a seznamuje ho Heleně. Fabien je okamžitě okouzlen Helenou a zve ji na večeři, na skleničku. Ta ovšem odmítá. Chce nazpívat píseň, vrátit Mikulovi smlouvu od Thomase a tím to mít za sebou. Nemá sebemenší zájem se s Fabienem jakkoli jinak stýkat. Bohužel není jen diváckým pocitem, že se Thomas snaží dát Helenu a Fabiena dohromady. Vymýšlí intriky a absolutně se nemá k tomu vrátit Heleně smlouvu. Nedodržel svůj slib.  Kluci v garáži mluví o holkách a Olivier se spiklenecky nakloní k Mikulovi: “Nechtěl bys Helenu se mnou vyměnit za Rózu? - “Róza je prostě geniální, pere mi trička. Barvy jen září, bílá je ještě bělejší.”  Mikula:”Tak to já asi budu celej život vybledlej.” 😀😀   Do garáže vchází Adéla s Lolou, která hledá Sebastiána, chce mu říct, že mu odpouští. Kluci tuší problém, neboť vědí, že Sebastián chodí s Lindou. Ke vší smůle zanedlouho i Sebastián přichází, ovšem ruku v ruce s Lindou. To je šokující pro Lolu, která utíká pryč.  Adéla za ní běží až do kavárny ale podaří se ji utěšit až Helena, která tu shodou okolností sedí s Thomasem a Fabienem. Skvěle Thomase Helena setřela, aby ji nechal v klidu s nešťastnou Lolou. Dobře tak! 👍  Takhle se na prevíty musí. Na hrubý pytel hrubá záplata.  Sebastian se tou nepříjemnou situací užírá. Dává si za vinu, že kvůli němu trpí nejen Lola ale i Linda. Netuší co dál, je bezradný, neví pro kterou se rozhodnout. Na pokoji utěšuje Helena plačící Lolu, když v tom někdo zaklepe. Za dveřmi stojí Linda se slzami v očích, obě se obejmou a podpoří se. () (menej) (viac)

Nejdelší noc (1992) (E230)

Velmi smutná epizoda na závažné téma. Thomas zdrogoval Helenu ve studiu aniž by si to uvědomila. Téma dobré jen tak jako poučení pro diváky, že stačí sníst kousek dortu, napít se čehokoliv a hned je člověk v rauši ani neví jak. Přitom to Heleně mohlo dojít, když ji Thomas něco nabízel. Co taky čekat od bandy feťáků. Opravdu nechutné bylo, jak se po Heleně plazil ten bídák Fabien. Ostatní mezitím zašli na diskotéku. Pobaví snad jen pějící Róza při tanci a když se někteří později chystají k odchodu, že už jsou unavení, tak Chozé pobídne i Benediktu aby odešla na kutě s ostatními. “To víš a nechám ti tu volný pole. Pojď, zvedej se, ukážu ti, že nejsem unavená.” Mikuláš je již netrpělivostí bez sebe, že neví nic o Heleně...když v tom přichází v doprovodu bandy feťáků. Mikuláš ji spatří a míří za ní, když ji však Fabien políbí, utíká naštvaný pryč. Zatímco Bene a Sebastian zpovzdálí pozorují Helenu, Mikuláš mezitím v garáži zlostí demoluje svou kytaru a následně se porve s Chozém, který mu chce v běsnění zabránit. Bohužel si Mikuláš nevšiml, že je Helena zfetovaná a že neví co dělá. Myslel si, že ho opustila a vrhla se v náruč lotrovi Fabienovi. Naštěstí jsou tu přátelé, kteří v nouzi pomohou a zachrání Helenu ze spárů zla. Jedna pozitivní věc: Adéla na diskotéce potkává Bruna, svou následnou velkou lásku. Shrnutí: Smutná ale poučná epizoda. Plné hodnocení už jen proto, jak věrohodně představitelka Heleny dokázala zahrát na mol zfetovanou osobu. ()