Helena a její chlapci

Kouzelná písnička (E113)

(epizóda)
  • Francúzsko Chanson magique

Kri-kri

Anežka se svěří holkám, že její krátký vztah s Kristiánem skončil, neboť stále miluje Johanu. V garáži všichni poslouchají novou píseň Kristiána, Mikuláše a Heleny Možná v září. Jakmile se José dozví, že Kristián to s Anežkou skončil, chopí se šance a začne se jí dvořit. Kristián je radostí bez sebe, když mu zavolá Johana. Natálie a Tomáš Fava se od Johna Wandera dozvědí o písničce a snaží se přemluvit Helenu a Mikuláše k jejímu vydání, oba rezolutně odmítnou, neboť píseň je citová záležitost jejich party. Tyto díly mám rád, jsou předzvěstí Johanina brzkého návratu. 100% ()

Ebibrigi

Helena ráno po probuzení svěří Lole, že si včera s Mikulou volali s Johannou, která je momentálně v Texasu. Přichází spolubydlící Anežka a donáší jim rohlíky na snídani. Svěřuje se, že se s Kristiánem rozešla. Helena tuší proč, Lola neví vůbec proč jim to nevyšlo. Anežka je přesvědčená o tom, že nikdy nepotká toho pravého, protože byla milenkou ženáče.  Kluci v garáži poslouchají z kazeťáku nově složenou písničku Možná že v září příjdeš. Text napsal Kristian, hudbu složil Mikuláš a nazpívala ji Helena. Klukům se moc líbí.  I Kristián sděluje klukům, že se s Anežkou rozešel. Jediný Mikula ví proč, ostatní jsou v šoku. Zatím nikdo netuší, že Kristián myslí čím dál víc na Johannu a chtěl by moc aby se vrátila z Texasu.  Kluci pustili písničku Benediktě a Lole a i ony jsou z ní unesené. V tělocvičně povzbuzují Anežku, která se dala zarytě do cvičení. “Vy jste bezvadné holky, vy jste kamarádky co jsou jen v pohádkách.” Tvrdí Anežka. I já si to myslím. Není to tak samozřejmé najít partu fajn lidí, co pomáhají.  Do tělocvičny přichází Chozé a snaží se nápadně nenápadně balit Anežku. Prostě chce využít příležitosti, když se s ní Kristian rozešel. Ta se na něj ovšem moc nechytá. Na chlapecké koleji zazvoní telefon a Kristián je v sedmém nebi, že mu volá jeho milovaná Johanna. Sebastian:”Tak co kdy přijede?” Kristian:”To já nevím ale poslala mi pusu.”  Seb:”A nic víc?” Kristian:”Jakto nic víc, slyšel jsem její hlas víš to…. “ 😃 Kluci jdou hrát do garáže a šťastný Kristián nešetří chválou jak jim to krásně jde, jaký udělali pokrok a že jsou fakt výborní! Mikula: “Díky Krikri. Byl jsem už na oběšení ale když to říkáš, provaz prodám.” 😝 Přicházejí holky včetně Anežky. Chozé je na koni: “ Kdybys potřebovala cokoli, je tady mladej, krásnej kluk s dlouhým vlasem, kterej ti vyplní co ti na očích uvidí.”  Lola:” Ten Choze je ale ďábel.”  Mikula:” To je jako nájezd Indianů.”  Do garáže vchází Natálie. Vyřizuje vzkaz, že zvukař John Wander chce mluvit s Helenou a Mikulou.  Na schůzku se dostaví nejen kamarád John ale i producent Thomas s Natálií. Přišli s návrhem, že jim tu jejich písničku vydají. Slibují jim slávu a peníze. Ale Mikula a Helena odmítají. K té písni mají citový vztah, je pro celou partu velmi osobní. Nedovolej aby vyšla do světa.  Toto období několika epizod mám moc ráda. Takže i tato patří mezi mé nejoblíbenější. ()