Helena a její chlapci

Jak najít byt (E177)

(epizóda)
  • Francúzsko Sans logis

Kri-kri

Adéla s Benediktou přespí u děvčat, jenže si musejí najít bydlení a tak se rozhodnou v kavárně sbalit nějakého sympatického kluka s velkým bytem. Po několika nevydařených pokusech natrefí na nesmělého kluka Gérarda, načež José dostane záchvat žárlivosti a vsugeruje si, že je Gérard bude chtít znásilnit. Vtrhne k němu a začne ho mlátit, načež Benedikta a Adéla utečou k Heleně a Lole. Nakonec je José nucen si konečně vybrat a je dobře, že si zvolil svoji skutečnou lásku Benediktu. I v této epizodě se najde několik vtipných scén a hlášek. Třeba když Lola koupí Sebastiánovi velký svetr "Copak jsi se srazil a nic jsi mi neřekl?" A především rozhovor kluků o šmírování holek: "Mohl by ses dívat klíčovou dírkou, až by se sprchovaly." "Prosím tě, tam nacpaly žvýkačku." "Ty pátravý očko, žes to zkusil?" "No jistě, vy byste to neudělali?" "Co si to o nás myslíš? Být to na mně, vedle kliky bych vyvrtal tajnou dírku.":-D 100% ()

Ebibrigi

Chozé vyhodil ze svého bytu Adélu a Benediktu za to, že ho moc provokovaly a škádlily. Ještě že je vzala  Lola s Helenou na studentský pokoj, jinak by mohly jít tak leda pod most. Bene se vyspala na Johanině posteli, Adéla na nafukovačce. Přísahají Chozému pomstu. Pobavilo mě, když Lola půjčila Adéle něco na sebe, tak v Loliných kalhotách “plavala.” Holt je Lola o dvě čísla tlustší. 😄  Chozé si mezitím v garáži klukům pochvaluje jak vyhrál nad těma dvěma a jaký má krásný klid.  Když příjdou do garáže i holky, dělají, že je Chozé neviditelný. Nereagují na něj. Zatímco s ostatními se normálně pozdraví. Když se začnou bavit o tom, že si budou muset Bene a Adéla najít bydlení, padne od Sebastiána návrh, že by si je Kryštof mohl vzít domů, vždyť má velký dům. To je něco na Chozého. Jemu z toho akorát stoupnul tlak. 😄 “Kryštofe, do smrti toho budeš litovat.” Vyhrožuje Chozé😃  Kryštof tedy s ním zůstane solidární, tak děvčata odmítne. Nezbývá jim nic jiného než hledat bydlení dál. Helena ale upozorňuje Chozého, aby tak v klidu nebyl, dle toho jak vypadaly, to ještě bude mít dohru. Tak aby si dával pozor.  Bene s Adélou loví náhodné kluky v kavárně. Slibují si, že by nějaký mohl mít volný pokoj a že by je u sebe nechal bydlet. Jejich lovení je úsměvné. Hledají týpka, ktery by slušně vypadal a i se slušně choval.  Výjde jim tip na jednoho hezounka, který si čte sám u stolu. Přisednou si k němu, začnou si povídat, vtírat se mu do přízně….když z něj ale vypadne, že bydlí u rodičů, tak se ty dvě bez vysvětlení zvednou a  naštvaně si odsednou zpátky ke svému stolu. Ten chudák kouká nechápavě jak puk. Mu to v hlavě asi bude dlouho šrotovat, co to mělo znamenat. Tomu jsem se musela hodně smát.  Zanedlouho do kavárny přicházejí ostatní a baví se tím, že Lola koupila Sebastiánovi svetr jak na slona - děsně velkej🤣 Usednou ke stolu a spatří o kus dál Bene s Adélou s nějakým týpkem. Chozé je ve varu. Lola ho popichne: “Možná je to tvůj nástupce.”  “Chudinky, asi nemohly sehnat nic lepšího.” Zareaguje Chozé.  Všichni se přesunou k Adéle, Bene a jejich objevu a dozvědí se, že u tohoto Gérarda budou bydlet. Seznámily se s ním před chvíli jejich náhodným tipem. Gérard je plachý, žádný krasavec ale Chozého to vynervuje do maxima, že holky u něj budou bydlet. Večer z toho šílí, má strach, že Benediktu a Adélu znásilní. A hlavně ho sžírá žárlivost.  I Lolu před spaním napadnou myšlenky, aby Gérard nebyl úchyl a aby Bene a Adéle neublížil. Než Lola s Helenou ulehnou do postele, zaklepe kdosi na dveře. To Bene s Adélou stojí za dveřmi. Vysvětlují holkám, že Chozého chytil amok, zjistil si, kde Gérard bydlí a vletěl k němu domů. Tam začal běsnit, napadat Gérarda. Skončilo to honičkou i na ulici. Chozé na něj řval, že z něj stáhne kůži. Bene s Adélou teď mají hrůzu co s Gérardem Chozé provede. Během vyprávění někdo zaklepe na okno. Chozé vylezl po okapu za holkama, protože věděl, že ty dvě budou tady. Chozé se uklidnil, sdělil jim, že nechal Gérarda utéct a podává Adéle a Bene dvoje klíče. Vzdává boj a chce aby se nastěhovaly zpět k němu. Ty mu ovšem  dají ultimátum. Musí si konečně vybrat jen jednu z nich. A té dát klíče. Vybral si Benediktu. Za což jsem byla nesmírně ráda. Adéla tedy prozatím zůstává bydlet na koleji s Helenou a Lolou. Tohle je zábavná epizoda, úsměvná, pohodová. Líbí se mi ten souboj Adéla, Bene proti Chozému… kdo z koho. Myslel si, že když je vypudí z bytu, tak vyhrál ale byl to omyl. Nicméně zábavnou zápletkou se rozsekla Chozého nerozhodnost, jestli miluje Adélu, Bene nebo obě.  Plných 100% 🙂 () (menej) (viac)