Helena a její chlapci

Mít ve věcech jasno (E202)

(epizóda)
  • Francúzsko De la suite dans les idées

Kri-kri

I když Benedikta a José řeší menší vztahové nedorozumění, přesto je v této epizodě mnoho vtipných situací a hlášek. Hned po ránu za kluky po okapu (původně Johanin nápad) vleze Róza, aby navštívila Josého (neboli "Love-Love", jak ho pojmenovala) a přitom si vymkne kotník. Lola se rozhodne podobat Audrey Hepburnové, což očaruje zejména Manuelovi. Ale především ty hlášky nemají chybu, např. Adéla na Rózu: "Oni tě ještě nesebrali pro potulku?":) Róza: "Nechci rejpat, ale vypadá to tu jak někde na pohřbu." Olivier: "Jo a jestli nesklapneš, mohl by to být tvůj pohřeb.":) A ještě když na otravnou Rózu vyjel: "Ze které planety jsi sem přišla?!":) V závěru se překvapivě dozvíme, že Linda potratila. 95% ()

Ebibrigi

Mě dojímá, když se některý pár rozhádá, klidně a kdykoli bez problému je nechají přespat na studentské koleji, kde nocležník není samozřejmost. Platí tam pravidla a řád. V této epizodě poskytli azyl kluci Chozému, kterého Benedikta vyhodila z bytu. Nicméně to má svoje kouzlo. Klučičí ranní vtípkování nemá chybu. A do toho se k nim oknem dobývá drahá Róza. Ta chce vidět svého Love Love. Takovou přezdívku dala Chozému. Ten má z Rózy opravdu radost :-) Róza se přilepila na Chozého, protože si myslí, že je nyní volný. Pustila svýho Joja a teď má svého Love Love.  Mezitím holky na pokoji mají dobrou náladu. Adéla s Helenou spolu blbnou s polštářama, kdežto Lola se líčí. Chce vypadat jako Audrey Hepburnova. To jak se Lola oblékla a nalíčila, byla opravdu úchvatná. To ji moc slušelo. Uznaly to i holky, koukaly s otevřenou pusou.  Benedikta svěří holkám, že Chozému odpustila a že se s ním hodlá usmířit.  Později v garáži Helena s Lolou sdělují Chozému tu dobrou zprávu, že mu chce Bene odpustit. Ten ovšem ve své ješitnosti dělá ramena. Navíc se o Chozého hlásí Róza.  Za okamžik Bene příjde a dává Chozému dárek. Ten však odmítne s blbými řečmi. Bene uteče pryč.  Chozé se sice snažil běžet za ní a napravit co způsobil, bohužel ji nikde nenašel.  Ostatní čekají v napětí v kavárně jak to dopadne, jen Róza je rýpavá:” Nechci rýpat ale vypadá to tady jako na pohřbu.” Načež ji Oliviér srazí:”Jo a jestli nesklapneš, mohl by to být tvůj pohřeb.” 🤪 Nejlepší bylo, když už to Olivier nevydržel a začal Rozu škrtit. Adéla:”Oliviere, dodělej ji.” 😝😝 Olivier:”Z které planety jsi sem přišla?” To mě nejvíc pobavilo. Rózu štvalo, že všichni jsou smutní kvůli Chozému a Bene a jí si nikdo nevšímá.  Před spaním Chozé na pokoji kluků netrpělivě čeká na telefonát Benedikty. Bohužel nic, jediný kdo zavolá je Helena, chce mluvit s Mikulášem a sděluje mu špatnou zpràvu, že Linda potratila.  Epizoda celkem hezky koukatelná, ač se příliš nedělo a zásadní zpráva přišla až na konci. To má člověk do příštího pokračování o čem přemýšlet.  Jinak dost dobrých hlášek na zasmání. Zaslouží si 100%. ()