Reklama

Reklama

O 28 dní...

  • Česko 28 dní poté (viac)
Trailer 2

Obsahy(1)

Keď skupina aktivistov za zvieracie práva vnikne do inštitútu pre výskum primátov, objavia šimpanzov priviazaných reťazami k laviciam, na ktorých sú obrazovky s hroznými násilníckymi výjavmi. Ignorujú varovanie zdeseného výskumníka (David Schneider), ktorý sa o šimpanzy stará, a bez varovania ich začnú odväzovať. V tom okamihu ich začnú rozzúrené zvery krvavo napadať až sa stane nešťastie. O 28 dní... Kuriér Jim (Cillian Murphy) precitne na opustenej jednotke intenzívnej starostlivosti jednej londýnskej nemocnice z kómy. Prekvapený a unavený putuje po chodbách a v izbách hľadá ďalších pacientov. Nakoniec vyrazí do ulíc, kde sa dožaduje pomoci. Útočisko hľadá v neďalekom kostole, kde narazí na hromadu mŕtvol. Vyruší ho však ostrý zvuk, zbadá kňaza (Toby Sedgwick) ale jeho blesková rýchlosť, krvou podliate oči a vražedné zvuky, vyženú Jima opäť na ulicu. Tupý zvuk privábi do kostola ešte viac „nakazených“ a Jim, v panike a zmätku uháňa temnými ulicami, kde ho prenasleduje stále sa zväčšujúce stádo. Náhly výbuch amatérsky vyrobenej zápalnej bomby ohlási príchod ďalších, ktorí zázrakom prežili – Seliny (Naomie Harrisová) a Marka (Noah Huntley). Odvedú Jima do bezpečia a začnú mu vysvetľovať akou infekciou je nakazený, že sa prenáša krvou a šíri sa po sekundách. Veľká Británia je ním zaplavená a oni nevedia, či sa o tom vo svete vie. Selina a Mark sa rozhodnú, že pomôžu nervovo otrasenému Jimovi, aby sa dostal k svojim rodičom (Christopher Dunne, Emma Hitchingová) – domov do Deptfordu. K malej výprave sa pridáva Frank (Brendan Gleeson) so svojou dcérou Hannah (Megan Burnsová). Zásoby pitnej vody a jedla sa míňajú. Skupinka hľadá východisko. Po vypočutí správ o počasí získajú informáciu o vojenskej jednotke kdesi mimo mesta. To by mohla byť záchrana. Deprimovaní stroskotanci však netušia, kde číha ešte väčšia hrozba. Nikto z nich nevie, že to najhoršie ich ešte čaká... O 28 DNÍ... (TV JOJ)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (850)

Le_Chuck 

všetky recenzie používateľa

V 28 Days Later ma zombíci s Kipketerovým kinetickým syndrómom chytili oveľa menej ako u Snyderovho remaku, čo ale v zásade nemusí byť problém. Ten tkvie v absolútne hluchom strede, kedy po mrazivom úvode (vízia alone on the world, ma neustále fascinuje) sa skupinka na čele s ďáblom Murphym, veľmi vlažne prediera k výbornému záveru. Pre mňa veľmi nevyvážený film s dvoma-troma výnimočnými scénami. ()

Jossie 

všetky recenzie používateľa

Pro mne je tenhle zombie-film dost milé překvapení, protože na to si fakt nepotrpím. Líbila se mi psychologická stránka filmu, kdy lidstvo v podstatě vymřelo a pár přeživších se s tím musí vyrovnat. Za velký klad považuji i to, že se tam zombie vyskytují poměrně málo a dá se s nimi dobře nějakým způsobem zatočit. Můžu dokonce uznat, že jsem se jednou i lekla. Velmi dobře je zvolená hudba. Ale co mě nejvíc dostalo, bylo oznámení: 28 dní poté... ()

Reklama

xxmartinxx 

všetky recenzie používateľa

Danny Bole má rozsah. Vybere si žánr, vycucne z něj to nejlepší a dokonale to zkloubí. Tady ale přestřelil. Několik dobrých nápadů, ale neschopný tupý a tuctový scénář, který film stahuje dolů. Několik skvělých momentů a nenudění se je jediné, co film nabízí. Obyčejně by to stačilo, ale od Boyla chci víc. 50% ()

Dudek 

všetky recenzie používateľa

Danny Boyle se rozhodl natočit apokalyptický horor, jenž by se vymykal všem které již vznikly, a zároveň se tak vydal napříč žánry. Film není založený na horové atmosféře (!), ale tváří se většinou jako katastrofický film, thriller a jednou dokonce i jako romantická road movie. Je to zvláštní, ale funguje to, možná je to díky hudebnímu doprovodu, který se také mění dle potřeby, ale hlavním důvodem je spíše Danny Boyle, který snímek zrežíroval opravdu mistrně. Některé záběry dokonce působí značně umělecky, jako by se nám snažil něco dokázat, ale přesto nevybočují z vypravování. 28 dní poté je rozhodně jeden z nejlepších tragických filmů. ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to vydarený zombie film z britskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý sa prebudí do vyľudneného sveta, v ktorom silná nákaza spôsobila smrť takmer všetkým a z tých, čo prežili sa stali nemysliace vražedné tvory a tak sa mladík spojí s nenakazenými, ktorí zostali, aby vyhľadali vzdialenú pomoc. So spracovaním som dosť spokojný, po rýchlom úvode, ktorý oboznámi s pôvodom nákazy sa už film venuje preživším, ktorí sa len snažia prežiť v surovom a nehostinnom svete, časom sa prejde do road movie, ktorá prekvapí svojou uvoľnenou atmosfériou a ani záverečná fáza s vojakmi nesklame. Pár detailov by sa tu dalo vytknúť, ale nič výrazné, hlavne, že film dokáže zaujať po celú dobu a pôsobí celkom uveriteľne. Akcie je tu celkom dosť a je aj pomerne vydarená. Väčšina filmu je tvorená občasnou, prevažne kratšou akciou, ktorá nepôsobí samoúčelne, ale sú to uveriteľné situácie, ktoré sú aj reálne vyriešené, čo síce znamená, že akcia tu nie je tak zábavná, ako v podobných filmoch, ale zase pomáha dotvoriť realistickú atmosféru filmu. A navyše je aj správne surovo a drsne natočená a ani napätie jej nechýba. Najzaujímavejší je celý akčný záver. Herecké obsadenie je bez problémov, známy je len Cillian Murphy, ktorý úlohu zvládol a nesklamú ani ostatní. Réžia je výborná, Danny Boyle ukázal svoje schopnosti a vydarená je aj technická stránka. 28 dní potom je pre mňa kultový film, keďže to je prvý film, ktorý ma oboznámil s pravidlami zombie žánru a medzi najlepšími predstaviteľmi zostal aj po mnohých iných skúsenostiach. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 77%. ()

Galéria (85)

Zaujímavosti (57)

  • Pilot bojového letounu mluví finsky. Ptá se: "Lähetätkö helikopterin?" ("Můžete prosím poslat helikoptéru?") (HellFire)
  • Vojáci mají ve filmu zbraně L85A1 ráže 5.56x45mm. (dc125)

Súvisiace novinky

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)

Reklama

Reklama