Ninja korytnačky: Mutantský chaos

• Česko Želvy Ninja: Mutantí chaos (viac)

Keby neprišli do kontaktu so záhadným zeleným slizom, boli by z nich obyčajné korytnačky z kanalizácie. Keby sa nestretli so zmutovaným potkanom Splinterom, nestali by sa z nich majstri bojových umení a menovci legendárnych renesančných umelcov Donatella (Donnie), Michelangela (Micky), Leonarda (Leo) a Rafaela (Raf). Ale inak sú to úplne normálni tínedžeri, ktorí milujú dobrodružstvo a neznášajú nudu. Tej majú v poslednom čase dosť, pretože Splinter ich pozorne stráži v ich kanalizačnom brlohu. Celkom oprávnene sa bojí, že ich ľudia neprijmú. Ale aj tie najlepšie bezpečnostné opatrenia majú svoje medzery a jedného dňa korytnačí chlapci preniknú do jednej z nich a narazia na April. Obyčajné ,,ľudské,, dievča, ktoré sníva o tom, že sa stane neohrozenou reportérkou. Spoločne sa rozhodnú vydať po stopách Superflyho, tajomného vládcu podsvetia, na ktorého je polícia krátka. April dúfa, že vďaka tomu si obyvatelia mesta konečne vydýchnu, a korytnačí chlapci dúfajú, že ako superhrdinov ich svet prijme ľahšie. Bohužiaľ, nikto z nich nepočítal s tým, že Superfly je obklopený armádou nebezpečných zmutovaných zločincov, ktorí sa takýchto zelenáčov rozhodne neboja. (Cinemart SK)

Marze

Dej neni komplikovany, postavy jsou sproste, blaznive a nejsou si jiste sami sebou, podibne jako cilove publikum. Tvurci se naladili na dusi dnesnich roztekanych deti. Hudebni doprovod je syntetizatorova , nebo rapova hudba. Na humor nenarazite. Film zamerne nevyuziva dokonalou 3D pocitacovou animaci. Mutanti tu symbolizuji mensiny a detem je ukazivani, co nenavist vyvolava. ()

Stanislaus

Kdysi jsem viděl Želví nindži z počátku 90. let, kteří dnes působí spíše úsměvně, a proto jsem byl vzhledem k povaze příběhu - tj. v hlavních rolích se objevují čtveřice želváků a jejich krysí "papá" - rád, že tentokrát sáhli tvůrci po animovaném formátu. Vedle netradičního vizuálního ztvárnění zaujmou noví Želví ninjové také díky místy peprnějšímu, ale stále dětem přístupnému scénáři, které celkem slušně "podojil" potenciál želvích hrdinů. Film má ideální stopáž, nenudí a nabízí velké množství vizuálně podmanivé a přehledné akce. Snad jen škoda, že jsem v kině viděl dabovanou verzi. ()

rikitiki

Darebácká neuspořádaná kresba a přidrzlý humor slušící puberťákům, což tyhle 4 želvičky rozhodně jsou. V některých scénách se „zlými“ mutanty se podařilo vytvořit i atmosféru strachu. Takže jo, solidní animák, který není tupý ani podbízivý. SHRNUTÍ: Kdyby si Frankensteinovo monstrum dokázalo udělat kamarády, mohlo to nejenom s ním dopadnout mnohem líp. ()

BMW12

Na nové animované Želvy Ninja jsem se těšil, ale film je pro mě zklamáním. Hned na úvod musím říct, že mi vůbec nesedl styl animace. Dále příběh není vůbec zajímavý, není tam nic převratného, žádný pořádný děj a závěr, kdy se záporák změní v obří Godzillu, je otřesný. ()

TheEvilTwin

Komiksovka pro teenagery s fajn natočenou a svižnou akcí, ale ve zbylé stopáží je to poměrně slabé. Dramaticky mi zde chybí humor, který je tady úplně zanedbaný, nehláškuje se a trochu to v téhle rovině drhne a stejnětak výplňová vata je místy celkem uzívaná. Pro děti hádám oukej, pro dospělé je to slabý odvar a čekal jsem větší úlet, tím spíš, že je zde zainteresovaný i Rogen... ()

Othello

Mám to sice z druhé ruky, protože jsem se jim doposud úspěšně vyhýbal, nicméně co vím, tak hrané, či vizuálně revidované verze dospívajících ninja želviček trpěly vždy zkrátka na to, že, nehledě na všechny motivy o tom, jak jsme vlastně všichni ve výsledku stejní (kreténi), tak převod okrunýřovaných strunatců do antropomorfizované podoby a následně je vybavit ninja schopnostmi a charakterem nezvedených teenagerských fracků prostě působí strašidelně a groteskně. Tato poslední snaha o aktualizaci tohoto 80s/90s dětského fenoménu (ano, jsem též vinen) si s tímto problémem snaží poradit tak, že v jeho světě je groteskní všechno a všichni, takže ty hnusný mutanti tam tak nějak přirozeně zapadají. Jedinou výjimkou je April O'Neil, což mi přijde vtipně zcestné, protože ta zde má zastupovat svojí uvědomělou, zapálenou středoškolskou outsiderkou hned několik ostrakizovaných menšin zároveň, protože je míšenkou mezi asiatkou a afroameričankou, je výrazné postavy a ještě levák, přičemž ale jako jediná osoba ve filmu není nijak stylizovaně disfigurovaná, takže všechny tyto její "odchylky od normálu" působí paradoxně jako disfigurace. A to je přesně ta past do který se snadno spadne, když se pět scénáristů a bůhví kolik lidí do toho ve výsledku ještě kecalo, snaží spatlat dohromady odpoutaný, divoký frackovský scénář, ale zároveň být uvědomněle progresivní. Mutant Mayhem se snaží aktualizovat nindží želvy do současného teen úzu, zachovat jim přitom jejich pouliční špinavost a mluvit řečí dnešních středoškoláků. A tady působí jak Steve Buscemi se skateboardem na rameni a tričkem "Rock Band", protože je naprosto zřejmé, že tohle psali lidi, kteří vyrůstali v úplně jiné době než je ta současná a o dnešních dospívajících mají šajn tak možná v rámci svých předsudků když projíždějí autem kolem nějaké střední školy. Scénář tak je takovou nesypatickou kombinací neustálého popkulturního odkazování v neurotickém vtípkování ala druhý Deadpool s takovou tou vožvejkanou progresivní dušínovinou. Oba tyhle přístupy se navzájem bohužel nijak neobohatí ani nevykrátí, jenom jsou o to více otravný. A největší škoda to je proto, že ten film vypadá NAPROSTO FANTASTICKY!!! a Reznor s Rossem se tady dost urvali ze řetězu a přišli se svým snad nejtvrdším soundtrackem vůbec. Absolutně nechápu. ()

PauloZ

Tohle se mi tĕžko hodnotí, protože v tom krásně vidím tu snahu udělat to pro dnešní dobu, tak aby si to děcka oblíbily. Má to kupu parádních odkazů, vyleštěný soundtrack a super animaci (i když stylizace všech vedlejsích lidských postav mi přišla "škaredá"). No a pak je tu to očividné cílení na teenagery s hromadou vaty aniž by se cokoliv dělo. A to jak je to překopané ve zmyslu zlo vs dobro od původních želváků, že si k tomu težko hledám cestu. A proč je April naprostý opak toho proč jsme se do ní jako kluci zabouchli? Asi fakt nemám rád ty změny kořenů něčeho co změnit absolutně nepotřebovalo. Chtěl bych být mnohem spokojenější než jsem po skončení byl. 3.5* PS: ukamenujte me ale Bayova hrana produkce s Megan mě mnohem víc bavila. ()

ledzepfan

Ze začátku jsem to nenáviděl.. Ta vizuální, jakože cool, stylizace byla moc na sílu, retrospektivy do želváckého originu byly jaksi jalové, celé to působilo jako něco co jsem už viděl jindy a lepší.. Pak se ale začalo ukazovat, že to má fajn živé dialogy, které postavy navzájem stmelují tou potřebnou chemií.. začalo to šlapat, v průběhu to dostávalo tempo, příběh (jakkoliv jednoduchý a vlastně už po dvacáté zrecyklovaný) se stočil do směru který mi hodně sednul, ukázalo se, že to má chytlavej soundtrack a u parádního kaiju finále jsem si už jen chrochtal spokojeností.. Moje nejoblíbenější želvácká variace je sice pořád ta seriálová z roku 2012, ale jsem fakt rád, že i dnes, tohle někdo dokáže uchopit správně a ani další generace nebude ochuzena o kult mého mládí. ()

maddy

"I am Super Fly, Missy Elliott's Supa Dupa Fly." Animácia, hudobný podkres, aj niektoré vtípky pripominajú Spider-Man: Into the Spider-Verse, no Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem nemôžu byť od Spider-Verse série vzdialenejší a prakticky sa jedná, napriek podobnej animácii, skôr o protipól k Spider-Verse. Tam kde sa animovaný Spidey snaží o nejaký presah a cieliť aj na dospelých, nové nindža korytnačky sú vyslovene jednoduchým, akčným animákom pre mladšie publikum s peknou animáciou, slušnou akciou, pár fajn vtípkami (a hip-hopovými odkazmi) a priamočiarým príbehom, ktorý tých sto minút upaľuje vpred a zakončí to tak akurát prestreleným finále. Vo výsledku som sa príjemne, nekomplikovane pobavil, takže spokojnosť. No príde mi nefér od týchto animovaných TMNT chcieť niečo viac iba preto, lebo majú animáciu podobnú s iným, ambicióznejším animákom. Tu nikto nesľuboval nič viac (ani podľa trailerov) než pomerne jednoduchú zábavku a tú film bez problémov dodal. CELKOVO: 7/10 ()

Steven47

Nové Želvy Ninja jsou zábavnou akční jízdou, která se nejednou snaží tvářit, že je něčím víc, ale úplně se jí to nedaří. Animace i hudební podkres nápadně připomínají Spiderverse, na což si rozhodně nemůžu stěžovat. Není to sice tak hravé a nápadité, svému účelu to nicméně poslouží a několik momentů je fakt hezky provedených, třeba montáž útoků na gangy. Film logicky stojí na ústřední čtveřici bratrů, které jednoduše baví sledovat – ať už jde o vzájemné hašteření, společné natáčení videí na sítě či první opravdovou akci proti zločincům. Každopádně jsem možná čekal ještě větší prokreslení jejich charakterů. První polovina je i přes to výborná, od zrodu mutantů, přes výchovu Mistrem Třískou až po seznámí s April. Příběh navzdory své jednoduchosti baví a sice se snaží nakousnout vážnější témata jako odlišnost či vyřazení z kolektivu, tahle osobnější rovina je však spíše v pozadí. S blížícím se koncem se bohužel začnou hromadit klišé, děj je někdy až zbytečně zrychlený a sází na nucené motivy, kdy si postavy samozřejmě musí uvědomit, co je správné a podobně. Finále tak nemá vytoužený emocionální dopad, protože cesta k němu je v závěru dost kostrbatá. Ve výsledku jsem se nicméně těch 100 minut dost bavil, i díky tomu, že i v dabingu byly (nejenom) vtipy překvapivě fajn, ačkoliv narážky na české celebrity působily dost absurdně, ale co už. Mutantí Chaos není revolucí žánru ani animákem roku, ale to vlastně vůbec nevadí. 7/10 ()

Blackhand47

V posledních letech trpěly animované filmy tím, že svou stylizací byli jako přes kopírák. Spider-Man: Paralelní světy to však rozrazil a tak se i Želvy Ninja rozhodly jít vlastní cestou, kdy sáhly po komiksovějším stylu mixnutém s Psychonauts. Audiovizuální stránka je tedy chvályhodná a plusové jsou taktéž akční scény. Bohužel ale scénář staví na hloupých vtipech a kvintilionech popkulturních referencí, kdy navíc v českém dabingu museli sáhnout po českých referencích (a to už jsem si říkal, že se studia poučila). Příběh je sice klišovitý, ale funguje, kdy však filmu neodpustím celé finále s kaiju bitvou, která působí strašně nuceně. Když se podívám na to, kolik lidí scénář psalo, ani se tomu nedivím, ještě když k tomu pustili Setha Rogena. Mít lepší příběh, tak je to s touhle animací naprostá bomba... ale bohužel to museli spláchnout... no do kanálu. Hodnocení: 55 % ()

M.i.k.e

Nové želvy by strašně moc chtěly být něčím jako animovaný Spiderman a vézt se na jeho vlně originality, ale vychází jim to jen z části. Akce je povedená a soundtrack dvojky Reznor, Ross doplněný o známé klasické songy je dokonce výborný, ale zbytek už taková sláva není. Humor ve vší své mladické rozjívenosti moc nefunguje a animace by se sice dala nazvat osobitou a originální, ale mě osobně nepřišla moc hezká a v některých momentech je dokonce přímo odpudivá. Na želvách sem jako dítě vyrůstal a i když už za ty roky vznikl bezpočet verzí, tak osmdesátkový animák a první dvě hrané verze z devadesátek zůstávají nepřekonány...60% ()

William_

7/10. První polovina filmu naprosto skvělá, královsky jsem se bavil a esteticky si užíval každou scénu. Druhá polovina už mě tolik nebavila a byla na můj vkus až moc přímočará a plytká. Nově chopení želváci ale můžou v dalších filmech překvapit a kvalita může jít nahoru. Bavil mě i český dabing, ke kterému bych měl jen malou výtku. Mladá generace už nebude vědět kdo je (byl) Vojta Dyk nebo Vondráčková, a proto bych pro příště nechal při vtipech překlad trochu víc aktualizovat za novější interprety a pro mladší ročníky více známější jména. Jinak se dabing povedl. Na želvácích se mi mj. líbí ta dravost a mladická nerozvážnost a samozřejmě jejich přitroublý humor, který v žádném případě nesedne všem, ale myslete na to, že to je film pro mladé, a těm se to líbit bude. Za mě spokojenost a film s čistým svědomím doporučuji. ()

Kwaichi

Jedinečný vizuálny štýl, vtipné dialógy a na ninja korytnačky neopozeraný príbeh. Škoda len že to nebolo cielené na dospolejšie publikum, podobne ako Spiderverse. TNMT už dnešnej mládeži skoro nič nehovoria. ()

BoXBe

Pokud se nebudu snažit o objektivní hodnocení, tak čistě subjektivně je to úplně na pohodu animovaný film na prázdné kino s šestiletým synkem s balíčkem kuřecích nuget. Místy vtipné (místy jen s pokusy o vtip, místy ani to ne), originálně animované (místy vizuálně přeplácané), s jasným příběhem (s nějakou velkou nestvůrou --- proč zase?). Bavili jsme se, občas zasmáli, "ty bitky byly hustý, že tati", hotovo, placáka, díky, slib splněn, byla to legrace. I já si to užil. Byl to nejlepší film roku, léta nebo tohoto měsíce, či týdne? Ne, to určitě ne. Potřebuju vidět líbačku krysy s broukem a smyčku se zvracením? Ve znuděném Hollywoodu možná potřebují, já ne. Mně by stačily solidně normální Ninja želvy s jednoduchou zápletkou a trochu lepším scénářem, co se hlášek týče. Dyk a Všechnoparty v dabingu jsou hodně slaboduché momenty. ()

UhLee

(6/10). Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem jsou hravou podívanou, která se snaží být extrémně cool a jít současné generaci na ruku, ovšem ne vždycky se jí to úplně daří. Série Želv Ninja je tady s námi již od roku 1987, což už je pěkná dávka let. V mých očích si úplně dokáže obhájit nálepku kultovní záležitosti. Za tu dobu tady byly pokusy o seriály, či filmy a každý se snažil přijít s něčím novým a zachytit naše zelené mutanty v trochu jiném světle. K mému srdci má nejblíže seriálová adaptace z roku 2003. Vzpomínám si, jakoby to bylo včera, kdy jsem každé pondělí tahal mamku za kabát, ať mi koupí další díl Želv ninja na DVD. Prodávalo se to tehdy v obchodech, jako spousta dalších filmů, seriálů a dokonce i her - good old times. Dokonce jsme si to půjčovali navzájem se sousedem, ale já jsem mu myslím tu poslední půjčku nevrátil. Tímto bych se mu chtěl omluvit a pokud máš zájem, tak já mám to DVD číslo 13 pořád doma. Tehdy jsem viděl pouze 2 série, ale i tak jsem se do toho z celého srdce zamiloval. Nedávno jsem si na to zase vzpomněl, protože člověk se k srdcovým záležitostem z dětství rád vrací a dokoukal jsem zbytek seriálu. Uběhl nějaký čas a bylo oznámeno, že vyjde další pokus o oživení těchto želvích mutantů. Měli u toho být šikovní tvůrci, ze kterých asi nejvíce vyčnívá Seth Rogen. Na první pohled určitě zaujme neotřelý styl animace, který se přidává k ostatním korálkům novodobých animačních stylů. Tentokrát to však nebyla taková extáze jako u Spider - Verse a místy byla ta animace opravdu nepřehledná. Ale to jde přičítat i šílenému tempu, které ani na sekundu z těch 100 minut nepoleví. K želvám se rychlé tempo hodí, ale toto bylo příliš. Nazval bych to takovým zeleným chaosem. Co se týče celkového stylu filmu, tak se to snaží být celou dobu hrozně cool - včetně samotné animace. Objevuje se tady spousta narážek na nové popkulturní trendy a jde krásně vidět, že to je zasazeno do roku 2023. Jako zástupce generace Z se obávám, že už jsem nebyl cílová skupina tohoto filmu. Tou jsou určitě zástupci generace α, kteří si budou tuto moderní podívanou určitě více užívat. Na mě to bylo až moc vzdálené i když jsem se párkrát opravdu pobavil. Co musím ocenit, tak to byl dabing a hudba filmu. Obě složky dodávaly filmu potřebnou šťávu a byla to příjemná změna oproti známým hlasům a tónům. Taky mám problém s celkovým ztvárněním některých postav. Asi nejzásadnější problém mám s mistrem Třískou. Ten by měl být vzorem pro jeho syny a místo toho je na něj spíš smutný pohled. Chápu, že všechny postavy včetně želv jsou tady zobrazeny daleko odlišně, než jsem byl zvyklý. Ale tohle byl pro mě ten nejbolestivější zásah. Jinak je docela zázrak, že divákovi během filmu nepřijde bizarní, že sleduje zmutovanou mouchu, která chce ovládnout svět. Nebýt toho zbytečně zběsilého tempa a zbytečného tlačení na cool pilu, tak by to mohla být fajn teen animovaná komedie. Takto je to spíše průměrný kousek, který brzy vypadne z mé krátkodobé paměti. "They look like little Shreks to me." () (menej) (viac)

rowdys

Rogen s Goldbergom narobili z originu mnohých postáv riadny milkshake, kde ich dynamika buď nebude dávať v pokračovaní vôbec logiku (prekopanie zrodu Splintera úplne zabilo možnosť zúžitkovať Shredderovu Oroku/Hamato pomstu), alebo je úplne anachronická (April, Mutanimals). Návrat k Archie Comics TMNT Adventures koreňom sa tak koná len veľmi čiastočne. A hoci si tvorcovia na sequel odložili dobre dláždenú cestu Foot Clanu, snaha o replikáciu Spider-Verse rehashu pokrivením hlavných postáv a Mutanimals tu v mojich očiach až tak dobre nedopadla. Audiovizuál je ale fakt super a 90s kids si tu nájdu kopu odkazov (Hey Arnold, Vanilla Ice, Eastman High...). ()

oveckaoa

Už , když jsem viděl trailer nějak mě to nezaujalo , ale zase jsem si řekl, že pokud to vyjde nemám problém to zkouknout. Tady je problém ve více věcech Apríl je černoška a ještě z novinařinou nezačala není ani chytrá a jediná věc , kterou si na konci o ní vzpomenete je ta, že tam pořád blije (ano fekální humor v animácích je zpět člověk si myslel , že to lidi už omrzelo, ale ne ) Rafaelo není žádný vůdce Donatelo mluví jak teplá buzna (možná ho dabovala nevím nezjišťuji radši) a Tříska 3/4 filmů sedí na prdeli, aby se z něj stal na konci spasitel to by se dalo možná ještě přežít, ale on se zde i cucá s jakousi vší nebo co to bylo. Záporák (nejspíše kombinace Baxtera s mouchou, ale bez Baxtera jen moucha )  je dobrý a  oceňuji, že je to někdo jiný než Krang a Trhač pořád dokola má i několik poskoků , kteří jsou ve výsledku k hovnu jelikož se z nich stanou hodní dokonce i z Bebopa a Rocksteadyho tohle si opravdu nezasloužily. Jinak animace taky nic nepředvedla, když zjistíte jak si s tím vyhrál třeba Kocour v botách poslední přání. Potitulkovka Vás ještě nasere více, protože se bojíte jak tam toho Trhače zkurví. 60 procent ()

hroubek

Ve výsledku dost fajn animák, který mi spoustou věcí udělal radost. Nicméně to nic nezměnilo na tom, že jsem si říkal, že to mělo a taky má být o dost lepší. Seth Rogen a Evan Goldberg chtěli představit želváky pro novou generaci, která vyrůstá na MCU, má mobily v ruce a je zasazená do dnešní popkultury. Převést želváky do 21. století dává naprostý smysl, zvláště po úspěchu Miles Moralese a SpiderVerse. Chápu, proč se pro tohle tvůrci rozhodli, ale upřímně z toho mám radost, tak napůl. V první řadě jsem zklamaný jakým způsobem funguje origin mistra Třísky a i samotných želváků. Znova opakuji, že chápu proč je to udělaný, tak jak je to udělaný, ale nemám z toho moc radost. Kupodivu se mi líbilo jakým způsobem se pracuje s April. Její linka není vůbec zlá a bavila mě. Osobně si myslím, že tvůrci klidně mohli vsadit na komornější příběh. Celá ta zápletka s mutanty není špatná, přesto je zbytečně velkolepá na rozjezd. Lehce mě zarazilo jaké blbosti v příběhu jsou a při tom tam vůbec nemusí být. O divný dialozích radši pomlčím. Co se naopak povedlo je vizuální stylizace, která je skvělá. Soundtrack je topový a správně využívá songy. A pak samozřejmě akce, jenž je fakt moc dobrá a věřím, že v dalším díle bude ještě více vymazlenější. Nové Želvy Ninja jsou fajn animák, co neurazí, ale konkurence je o level jinde. Snad příště to bude lepší. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (viac)