ŽELVY NAVĚKY na nás útočí ku příležitosti oslavy pětadvacátého výročí jejich vzniku. Zápletka se točí okolo cestování paralelními vesmíry, kde Leonardo, Michelangelo, Donatello a Raphael z animované série roku 2003 spojí síly se svými dvojníky z oblíbené verze seriálu roku 1987, aby porazili Trhače a překazily jeho plán, který by mohl vést až ke zničení celého vesmíru... (3DD!3)

KatanaCZ

I po tolika letech mě to prostě baví. Pamatuji si jak jsem sedával před televizní obrazovkou jako malé dítě, hltal každičkou vteřinu želváků, tehdy ještě v provedení secam, ale ani hrozný obraz a zvuk mi podívanou nerušil. Technika sice pokročila, ale želváci jsou prostě pořád "in", tento snímek je klasa. ()

Šimpy

Cowabunga! Tak tohle jsem nečekal...narazil jsem na tenhle filmek náhodou a když jsem se dozvěděl, že se tam znovu objevují moji oblíbení želví hrdinové ve verzi z roku 1987, řekl jsem si. Tohle, do krunýře, musim vidět! Žádný z novějších seriálů jsem neviděl a jejich animace mi nesedí, ale tady jsem si usmyslel, že to překousnu. A byl to nářez. Dokonce jsme se dočkali i úplně původních želv od Mirage. Navíc cestování dimenzemi, napínavé okamžiky, humor, který místy paroduje i vlastní styl, ale přesto je naprosto klasicky želvácký, April, Trhač, co víc si přát? Turtle power! A samotný závěr potěší nejednoho milovníka želv, stejně jako mě, který na zelených přátelích vyrůstal už od mala. Turtles Forever!!! P.S. A bacha v rozšířené (nesestříhané verzi) je pár záběrů navíc a hlavně finální bitva je důslednější a epičtější díky Trhačovu rozhodnutí.... ()

Lefty86

Tak pořád to jsou Želvy ninja a méně bych nedal i kdyby si to zasloužilo,ale asi ani nezaslouží. Želvy z původního seriálu z 88. roku se skrz dimenzi dostanou k těm z roku 2003, příběh je jednoduchý, animace taky, vadilo mi že ty naše původní želvy byli spíš za hlupáky a zbabělce než bojovníky, trhač poněkud kýčovitej a ten původní taky za blbce :-/ Radši doporučuju film z roku 2007, je o dost lepší. ()

Djkoma

Konceptem rozhodně skvělé, zábavou i vším okolo hrozně průměrná. Je škoda, že ta komiksová/animovaná myšlenka, propojit styly napříč lety a všechny vesmíry spojit do jednoho filmu není dovedena do úplného konce. I tak je skvělé vidět želvy ninja milované v cca pěti letech, znovu viděné před třemi lety a těmi, které jsem ani neviděl (ale těžce připomínají batmana:)). Jako divák jsem rád, že jsem tohle neviděl jako dítě, protože ten chaos bych občas domýšlet nechtěl, stejně jako občasné nelogické kousky. Nejen propojení světů a stylů, ale také vtisknutí dobové potřeby idolů (kulaté 80. jsou nad věcí a házejí proti robotům odpadky, nové hranaté želvy jsou zase hloupý suchaři...). Nostalgie u mě však nepřevládla. ()

TERRORDROME

Už nejaký čas som sa na tento animák chystal a zhliadnutie nového hraného filmu moju chuť podporilo. A bol to teda masaker, od začiatku do konca čistý chaos a bordel kde sa v zbesilom tempe márovali zástupy postavičiek. Roboti, mutanti, dvaja trhači ( tretí sa len mihol ), Krang, Bebop, Rocksteady, April, Casey, Hun... a 12 kusov korytnačiek. Verzia z roku 2003 stretáva 80-tkovú verziu samých seba z inej dimenzie a vo finále aj základnú čiernobielu comicsovú formu. Novším, drsnejším a hranatejším korytnačkám pripadajú tie osemdesiatkové, o hlavu nižšie, značne stupídne a neváhajú to dať najavo, z čoho vyplývajú najlepšie fóry. Aby nie, tí magori sa neustále chechtajú, žerú pizzu, hádžu nezmyselné hlody a svojich protivníkov najradšej zasypávajú odpadkami. Tento film síce vzdáva poctu turtlemánii, ale napriek tomu je usieranie si z vlastnej mytológie jeho nosným pilierom. Dostalo ma keď sa osemdesiatkový Rafael obracal smerom k divákom a chudák rozbesnený zmutovaný Hun to drvivo nechápal. "S kým to sakra hovoríš, nikto tam predsa nie je!" Vrcholom tohto je návšteva osemdesiatkovej dimenzie kde je to samý pankáč a April v "montérkach" ohrozuje zmutovaný banán. Osemdesiatkový trhač je klasický blbec a jeho novšia Utrom verzia zas mimozemský psychopat, akýsi fialový slimák v roboobleku čo chce vymazať celý svet. Vlastne všetky svety a preto potrebuje nájsť ten prvotný. Kto korytnačky nepozná bude asi čučať ako puk, pretože Turtles Forever sa z ničím nepára a nevysvetľuje a ak neviete vo co go, tak oni vám to nepovedia. Ani to nemá žiadny rozbeh, postavičky proste naskáču na scénu a v prekotnom tempe tam poletujú a šaškujú až kým všetci svorne nezmagoria. Kvalitný korytnačí bengál pre fanúšikov. ()

• Film byl vytvořen k výročí 25 let existence želv ninja. (Brutkoll)
  • Když se původní komix vyvinul z černobílé do barvy, měli všichni čtyři želví hrdinové červenou pásku přes oči. (Brutkoll)