Vzestup Želv Ninja: Film

• USA Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles

Děsiví tvorové z jiného vesmíru rozpoutají na Zemi peklo a želví kluky čeká zkouška, která pořádně prověří jejich tajemné nindžovské schopnosti. (Netflix)

BOURQUE

Celovečerný, moderný, TMNT animák na veľmi nízkej úrovni – prakticky všetky časti (kresba, príbeh, dialógy, réžia, atď.) majú vážnejšie nedostatky. Teraz Netflixu, na poli animáku, ani toto nevyšlo. P.S.: Štýlová motorka jedna k jednému prevzatá od Batmana. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

Caesarion

Tohle bylo šílené a maximálně zábavné. Nemůžu si pomoct. Za mě totální randál.  A ne moc vhodné pro opravdu malé děti. Absence trhače ok. Tím se otevřela cesta Krang oponentovi co smazl, všechny ostatní Krangy před ním a ukázal skutečně hnusně zlí potenciál svých schopností ovládnout svět. Všechno co bylo k vidění před tím se změnilo v bizár, ale díky tomu je to naprosto vynikající. ()

panvasik

Animace se mi nelíbila a to u mě kdy já miluji animované filmy je docela průšvih. Neměl jsem prakticky žádná velká očekávání, protože seriál jsem znal a věděl jsem, že nepatří zrovna mezi ty nejlepší a spíše si myslím, že nepatřil ani mezi průměrné a jednalo se spíš a pěknou kokotinu, takže jít k tomuhle filmu, byl pro mě docela oříšek. Jak jsem již zmínil animace se mi nelíbila, postavy svým vizuálně taky nelíbily a hlavně ten Rafaelo? to co je more? Já chápu, že byl Raf vždycky trochu vyšší, ale ani za mák by mě nenapadlo že bude vyšší, tak o dvě hlavy než ostatní a udělají z něj nového Rockstedyho 35% ()

blondboss

V tomto prípade sa plne stotožňujem s miestnym hodnotením. Nie je to také zlé ako v prípade seriálu, ale nie je to ani nič výnimočné a dejovo pútavé, aj keď je tu opäť Krang, ktorý mi trochu chýbal v seriáli. Každopádne stále platí, že animácie sú divoké a zmätočné a v prípade ninja korytnačiek, ktoré už majú za sebou aj filmy so skvelými 3D efektami, je tento počin ozaj len slabučkou a bezvýznamnou kvapkou v mori. 50 % ()

silentname

Myslím si, že jediné väčšie problémy, ktoré som pociťoval pri "Rise Of The Teenage Mutant Ninja Turtles" bol dizajn našich zloduchov a klasický koncept o tom ako sa "frajer skupiny" musí naučiť pracovať tímovo a nebyť sebecký a podobne. Príbehovo je to staré známe a videli sme to miliónkrát, no otvorene poviem, že ma to bavilo sledovať. Oceňujem kvalitnú animáciu, miestami aj celkom slušné hororové prvky. Ale zase spracované do takej miery, aby neboli moc násilné a mohli si to pozrieť aj mladší diváci. Ale napriek tomu tie momentky tam sú. A dokonca si myslím, že občas film urobil aj pár riskantných rozhodnutí, ktoré ale viem v koncepte všetkého čo sme videli oceniť. Ako Leovo rozhodnutie pri konci, ktoré nebudem nejako extra rozoberať. A okrem toho síce dizajnovo naši zloduchovia sú nič moc, ale ich schopnosti a možnosti, ktorými dokážu ovládnuť všetko a všetkých sú spracované kvalitne. A musím povedať, že som v jednom momente skutočne nevedel, ako si s nimi budú schopní poradiť. Takže možno je to film pre mladších divákov, ale musím uznať, že ma ho bavilo sledovať. Ak vás nie, chápem. Ale toto je môj názor a podľa toho sa aj vyjadrujem. Hodnotenie: B ()