Želvy ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles
USA / Južná Kórea, (2003–2009), 57 h 12 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Lloyd Goldfine

Predloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Michael Sinterniklaas, Wayne Grayson, Gregory Abbey, Sam Riegel, Darren Dunstan, Marc Thompson, Veronica Taylor, Sean Schemmel, David Zen Mansley (viac)

Příběh se odehrává v New Yorku, přesněji v kanálech tohoto rozsáhlého města. Přesuneme-li se hlouběji do minulosti, začíná příběh v domě mistra Yoshiho a jeho krysího miláčka Třísky. Mistr Yoshi je mistrem starodávného a velice ceněného umění v Japonsku, umění ninjitsu. Malá krysa v kleci napodobuje jeho umění při tréninku. Yoshi má plno nepřátel, protože je mistrem umění, který každý žák obdivuje a rád by se mu vyrovnal. Yoshi však ukrývá jisté tajemství, které zároveň i chrání a s ním i jisté bytosti, které se však Oroku Saki alias Trhač snaží zničit. Jenže Hamato Yoshi je věrný svým závazkům a tajemství brání do posledního dechu, proto se ho Trhač jednoduše zbavuje.
Tříska poté utíká z domova do kanálu, kde objeví čtyři želví mláďata namočené ve zvláštní tekutině. Pokouší se je očistit a sám se tak potřísní radioaktivní látkou. Od té doby už nic není jako dřív. S přibývajícími roky se z malých želviček stávají ohromní mutanti a z malé krysy se nyní vyvinul velice inteligentní učitel a milující otec čtyř želvích hrdinů. (ČSFD)

blondboss

Hodnotenie podobné ako pri prvom originálnom vydaní ninja korytnačieho seriálu. Toto bolo vo viacerých dimenziách iné, tajomnejšie, temnejšie a hlavne na príšery bohatšie, čo mne veľmi nesedelo, lebo po piatej sérii už to nabralo veľmi rozporuplné smery a u mňa to vyvolalo zmiešané pocity. Animácie celkom fajn, ale už by to chcelo niečo nové. Taká priemerná TMNT séria o niečo menej kvalitná ako tá z 80-tych rokov. 60 % ()

pekas

Tak tohle nám servírují v PNS nyní na DVD. Po prvních čtyřech dílech se zdá, že si z původního seriálu tvůrci vzali pouze to, co se jim hodilo do krámu. Uvidíme po dalších dílech, zda to bylo k dobru, nebo ne. Zatím tak za tři. Tak po celé sérii zvyšuju na čtyři a rozhodně se mi tento seriál zdá lepší, než klasické želvy. ()

WANDRWALL odpad!

Želvy mě nikdy nechytily. Asi proto, že jsou pro mě jejich počínání moc čitelná. ale pro maličké děti, co se seznamují se světem, tak mouhou být vodítkem, informátorem o stavu našeho žití... Vždyť sám jsem tím prošel, tak bych se za lumpa považoval, kdybych to neřekl! Když už jsem řekl A musím i D.... ()

melloun

Za původním seriálem a komiksy zaostávají tyhle „nové” želvy o parník. Nejenže nemají oči a ústřední znělka je příšerně otravná, ale navíc si dovolují poměrně značně pozměnit příběh. Například si dobře pamatuji, že Tříska býval dříve člověk znalý bojového umění a ne prachobyčejná krysa jak je prezentováno zde... ()

sha.piro

I když mám modernější podobě seriálu sem tam co vytknout, musím říct, že "modernizace", kterou želvy oproti své původní seriálové předloze prošly, je vcelku líbivá. Oproti té dřívější působí Ninja Želvy (nejen) v soubojích více "nadupaně" a opravdově, statečně a ne legračně dětsky. Je to už prostě pro odrostlejší děti. Navíc už mají i chytře upnuté chrániče loktů a kolen a také samotné části jejich zbraní se nesou v příslušných barvách svého majitele, což působí opravdu moc hezky. Překvapeni budete asi nejvíce z Trhače, jehož původ je naprosto jiný, než v původním seriálu a osvětlí vám, proč v seriálu tak dlouho chyběl jeho původní spojenec Krang : ) ()

• Herci, kteří dabují želvy, přiznali, že si vzali jako inspiraci dabéry želv z původního seriálu Želvy Ninja (od r. 1987). (JORDY)
  • V jedné epizodě se April, která pracuje ve starožitnictví, obleče do žlutého kostýmu a představí se jako reportérka z Kanálu 6 - je to odkaz na původní seriál. (Crysis52)
  • Táto epizóda je inšpirovaná komiksom "Donatello - Teenage Mutant Turtle  #1" z roku 1986 vydavateľstva Mirage, (donnie22)