Korytnačky ninja III

• Slovensko Mladé Ninja korytnačky III (viac)

Želvy cestují časem zpět do dob starověkého Japonska, kde mohou trénovat bojová umění. (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Ninja korytnačky mám rád, ale toto som si pretrpel. Príbeh bol síce zaujímavý a dokonca aj s tým jazykom to vysvetlili, inak by to bolo zvláštne, že Japonci a Američania by si rozumeli, keď boli z iných storočí, ale tak či tak, tam boli veci amatérske. Pri veľkom boji na nádvorí som si všimol, že strážcovia na hradbách sa len prechádzali, pritom ostatní bojovali. Pri tom výstrele z dela, by sa asi nestihol Leonardo zohnúť a navyše ten vnútri zvona, by asi ťažko prežil a navyše to, ako naňho presne spadol, bolo tiež hlúpe. Film bol nudný a nezaujímavý, až na konci som sa pobavil, keď do vážnej scény vstúpila stráž v spodnom prádle a vyhovárala sa, že bola na hokeji, inak dosť nuda. Akcia bola taká jednoduchá, film sa snažil zaujať na cestovanie v čase, ale inak tam nič zvláštneho nebolo. Opäť sa mi nepáčilo ako bol temný celý film. ()

helloween93

Sestupná tendence želvích ninjů je zjevná, po slabší dvojce, přišla trojka z feudálního Japonska, kde chybí výraznější záporák typu Trhače a film je víc dětský než teenage. Občas padne dobrá hláška, v titulkách zahraje Tarzan Boy, ale jinak film nudí. Raději si pusťte “My jsme čtyři Želví nindžové” od Davida, Horňáka a Hložka. Vysílalo, stejně jako předešlé dva filmy AMC. 2* ()

Juto

Tento film nie je tak dobrý ako by mohol byť. Dej je silne vykonštruovaný (April O'Neil si kúpi lampu, vďaka ktorej sa všetci vrátia v čase) a má najhanebnejší príbeh vôbec. Korytnačky sa v zásade ocitli späť v starovekom feudálnom Japonsku a nakoniec bojujú s generickým samurajom a čudným generickým chlapom na koni. 4/10 ()

Han22

Mnohem lepší než jsem čekal, zvláště po shlédnutí recenzí od AVGN a Nostalgia Critic. Nicméně pokud odhlédneme od naprostého odklonu od seriálu a pár prapodivných vtipů, tak je trojka celkem povedená. Bitky mají znovu šmrnc, výprava středověkého Japonska ujde a příběh mě celkem bavil. A slizký obchodník se zbraněmi v podání Stuarta Wilsona je skvělý, tenhle chlápek se na podobné záporáky v 90. letech vyloženě specializoval. Vytknout se tomu všemu dá lecos, ale pořád je to celkem zábava a lepší než druhý díl. 60% a tři hvězdičky. ()

ajaxx

Opět nerozumím tomu podprůměru. Kdo může hodnotit snímek tohoto ražení z roku 1993 dnešním, rádoby moderním pohledem? To přeci nejde! Masky a provedení jsem hodnotil už u prvních dvou, tady ale jde o příběh a ten je mnohem propracovanější než u minulých dvou dílů. Takže co ztrácí na intenzitě vizuálního vjemu, to dohání příběhem. A vtipné hlášky? Vždyť jich tam je halda. Třeba: "Bolí me hlava...bolí mě skvrny za krkem...bolí mě...ježiš mě snad bolí i šátek" nebo "Okijo wazabi...Co? Ahoj vazelíno?...Eeee, moje japonština trochu zrezivěla no...Suzuki, Kawasaki...a co třeba sajonara?" :-) Nevím, nemlátil jsem se smíchy, ale minimálně jsem se od ucha k uchu usmál. 85% ()

• Kostýmy korytnačiek stáli 200 000 tisíc amerických dolárov. Boli vyrobené zo špeciálneho materiálu, kde herci hrajúci korytnačky mali pod pancierom malý elektronický batoh, ktorý bol kvôli pohybu kostýmov počítačom potrebný. (donnie22)
  • Americký filmový štáb nemusel ísť až do Japonska natáčať film. Nakrúcali v Oregone v divočine Astoria, kde je príroda veľkolepo podobná Japonsku. (donnie22)
  • Ve filmu zmiňovaný démon Kappa je skutečný tvor z japonského folklóru, avšak jedná se o jisté vodní monstrum, nejvíce obývající západní část Japonska a Kjúšú. Žije prý v různých vodních tocích a topí koně, dobytek i děti. Může se případně živit i lidským masem nebo játry svých obětí. Podobnost se želvami ninja, která se ve filmu zobrazuje, není vymyšlená, jelikož tvor údajně má mimo jiné i želví krunýř a svalnaté končetiny. (ajaxx)