Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

Flagg

Napoprvé až příliš přehnané, asi tak v půlce mně to přestalo bavit. Na druhé shlédnutí však zvedám hodnocení o jednu hvězdu. Tak brutální satira na média, zbraně, a americkou posedlost masovými vrahy, to se jen tak nevidí. Z herců bych jmenoval hlavně Roberta Downeyho Jr., který zde ve své roli novinářské hyeny přímo exceluje. ()

Platom

Vkusně nevkusná satira na násilí... ano, to už tady padlo mnohokrát a já osobně musím říct, že Takoví normální zabijáci nejsou vůbec "normální". Ale co je v dnešním světě normální? Kde končí hranice mezi dobrem a začíná hranice zla? Každý dokáže poznat rozdíl mezi těmito dvěma světy, problém je, že každý má na věc trochu jiný pohled a proto přichází Mallory a Mickey, aby vám předvedli ten svůj! ()

Martyr

Tento film je dokazom, ze laska nepozna hranice..a uz vobec nepocita mrtvych. Juliette Lewis je proste najskaredsia sexbomba, s ktorou si trosku nepospasovat ( nepovrazdit) by bol ten najvacsi hriech..Bad, bad, baaaad.. ()

KosiR_ksr

Takový nenormální film o takových normálních zabijácích. Terry Gilliam mixnutý tvorbou Tarantina z let devadesátých a se špetkou vlivu klipů skupiny Pink Floyd z let 80. (The Wall od Alana Parkera). Pro mě unikátní podívaná. ()

ElManiacus

Jako kritika médií, popularizování a oslavování masových a sériových vrahů velmi dobré . Konečně někdo přímočaře řekl, že dělání z vrahů novodobé hrdiny není ani náhodou správné ... Nebo neřekl ? - 60%. ()

joudas

Hodilo by se napsat něco ve stylu: "Nevím, co Stone fetoval, ale chci to taky." Problém však je, že já to teda rozhodně nechci, protože bych se z toho asi musel nadobro zbláznit. ()

peetrejr

Už keď moje oko zazrelo: Story by: Quentin Tarantino, vedel som, že to bude šialenstvo. Ale až takéto? Fuuu... Ja si Juliette Lewis pamätám z filmu From Dusk till Down, kde bola, teda aspoň vyzerala ako tínedžerka. Tu je... svojská. Všetci herci sú tu ako z nejakej planéty šialenstva. Prvá polka ma bavila, stred bol o ničom a koniec typický Tarantinovský. Za ten pozoruhodný štýl 4/5. ()

mls

Vzhladom na následky, ktoré tento film spôsobil v Amerike, by radšej ani nemal existovať. Ale existuje, takže sa k nemu vyjadrím. Režijne je tento film skvostný a celá štruktúra filmu je poňatá originále, veľmi originálne. Charaktery sú vykreslené dobre, niet čo dodať. Ale film ako taký sa mi páčil asi iba prvých 30 minút. Postupne som začal upúšťat z názoru, že to bude super a zhruba od stredu som sa už len pozeral na tie obrázky a prestal napäto sledovať aj tak vlastne nikam neuberajúci sa dej. A ak mám tento film chápať doslova a nič mi nenaznačilo, že by som nemal, tak sa navyše v tomto filme nestotožňujem ani s myšlienkov jeho konečného "rozuzlenia". ()

Kochanski

Velmi slušný začátek. (rodinný život jako sitcom). Geniálně udělané scény vraždění (třeba jak se kamera pohybuje spolu s hlavní). Lewisová a Harrelson tajé velmi slušní... ale ten konec?! Myslím, že panu Stoneovi v ten moment na hlavu něco spadlo, protože jakmile se Mick a Mallory dostanou do vězení, úroveň filmu klesá na průměr. Dokonce jsem se chvilkama nudila... ()

derek007

Takhle přesně to dopadá, když má režisér jiné záměry nežli scénárista. Stone by měl na kolenách odprosit Tarantina za to jak to pokazil(nechci být sprostý). ()

in4mator

Jak TO jenom ohodnotit? Dát TOMU plný počet hvězdiček? To snad ne, TO je jasný odpad! Hmm, to taky ne... A něco mezi? To není ono... Zase jeden z filmů, který se strašně těžko hodnotí. Námět a forma zpracování je vynikající, jenže nemůžu se zbavit pocitu, že film vyznívá spíš jako oslava násilí než satira na vliv médií a naše informační potřeby. Abych se zbavil tohoto pocitu, bylo by nutné v první řadě změnit konec filmu. (Myslím, že jsem viděl D.C.) ()

Trešlson

Pro slaboduchy myslím dost nebezpečné. Každopádně jako film dost zajímavé. Chtěl jsem film ohodnotit spíše průměrnou známkou, ale z průměru se Zabijáci vymykají třemi vedlejšími postavami, které mě opravdu usadily. Tommy Lee Jones, Robert Downey Jr. a Tom Sizemore si pro sebe ukradli každou vteřinu, kterou byli před kamerou a dali mi zapomenout na Woodyho Harrelsona i Juliette Lewis. Možná za úplně nejlepší z celého filmu považuji rozhovor Toma Sizemorea a Tommy Lee Jonese na cestě vězením. ()

Puol

Quentin má nápady, to treba uznať. Parádne natočená krvavá satyra s hviezdnym hereckým obsadením. Mnoho scén má až kultový nádych. Po druhom zhliadnití sa mi už film páčil oveľa menej, zámer tvorcov je jasný, ale pripadá mi to preštylizované ako ku koncu filmu i zbytočné naťahované. Robert Downey Jr. i Tom Sizemore sa riadne vyriadili. ()

agassi68

Špičkový, aj keď mnohými zatracovaný produkt Olivera Stona. Jeden z veľmi mála filmov, ktoré môžem pozerať viackrát a vždy tam nájdem niečo nové. Geniálna paródia na masmediálne šialenstvo bez brania servítky. Samozrejme nie je určená pre citlivé povahy :) A nesmiem zabudnúť na fantastický soundtrack.. ()

Wolvie

Je dobře,že Tarantinův nejlepší scénář režíroval jiný režisér.Umím si živě představit,že pod Quentinovým vedením by se geniální satira lehce proměnila v neukoukatelnou změť rozhovorů a zbytečných citací,na které nikdo není zvědavý.Oliver Stone ale stvořil bohužel značně nepochopený skvost.Tohle není žádná oslava násilí,tohle je jeho jednoznačné odsouzení. ()

mourinho

Zpočátku mě ta umělecká stylizace (barevné filtry, střídání barevného a černobílého obrazu, vkládaná animace atd.) trochu vadila, ale po nějaké chvíli jsem si zvykl a film mě naprosto pohltil. Bravo! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore