Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

bloodcountes

Zase ten rozhněvaný mladý zhulený buřič, ano, co čekat. Celý film ani na vteřinu nezapře tu svou osobní nutkavou potřebu se proti všemu vyjádřit, ale mě tyhle agitky neberou a jak je vidět, nijak to nezasáhlo ani americkou veřejnost, která v tom všem jede dál a dál a místo aby se zamyslela a napravila svoje stereotypy, tak sklouzává spíše do polohy zběsilých rebelů a rozbíječů kdečeho (protože běsnit je tak opojné a osvobozující) takže se nakonec ptám, jaký záměr Olover Stone měl. Pokud chtěl vyvolat bezuzdné násilí, rebelii, která dodá všem pocit, že žijí a svobodu vyjádřit to, co dříve z nějakých záhadných příčin vyjádřit nemohli, tak asi uspěl, pokud sebereflexi a opravení zaběhaných stereotypů a nápravu mírnou cestou, pak neuspěl. Jelikož nejsem ani frustrovaný američan, který se dobrovolně znesvobodnil miliony předsudků a autocenzurou ani milovník kýčovitých romantických příběhů, tak mě film totálně minul. Oceňuji jedině výbornou formální stránku, hlavní postavy a Roberta Downeyho jr. - a závěrečnou píseň.---- a den poté ve mě stále roste a roste hněv na Stonea, čeho je původcem a zdrojem, co divákům vsouvá do mozků... a tak se zlobím, že musím nutně jednu hvězdu ubrat, snad mě to uklidní:) ()

Prochy38

Co se mi nelíbilo: český název? - wtf jako?? Tohle je překlad, nebo byl zas jednou někdo debil? Nerozumím naprosto! Jinak marně hledám zápory. Snad jen tu mediální štvanici. Takových "krvavých" filmů bylo, je a bude mraky a na rozdíl od jiných, tady nebyl žádný návod, jak někoho zabít, ani návod, jak naplánovat vraždu. Oni prostě zabíjeli. Smutný, že někdo z opravdových vrahů zmíní, že se nechal inspirovat filmem... smutný ale pro něj, film za to nemůže... Jako ano, je to brutální hodně. Ale tak to taky mělo být a nese poselství, jen je potřeba to pořádně poslouchat, ne jen koukat, jak ti dva střílí do lidí.... ten scénář je oscarový. škoda, že neklapl ten originál QT. Za mě všechny palce nahoře. Oba dva ve svých rolích bravurní, velkej potlesk ve stoje R. Downey jr. ale za ty xichty a ty kecy u mě velmi povedená postava a luxusní výkon T. Lee Jonese. Ze začátku velmi náročné, ale jak si na tempo a technickou stránku zvyknete, je to brutální jízda s neskutečnou gradací až do poslední minuty. ()

Cuzan

Poněkud netradiční lovestory dvou depravovaných jedinců vyprávěná různorodou směsicí žánrů a filmových prostředků. Hravé, zábavné, strhující. V hlavní roli skvělý Woody, kterému navzdory tomu, že to je dost kreatura, nejde nefandit, a také mě potěšil Robert Downey Jr., rolička egomanického televizního novináře byla snad přímo pro něj. ()

Rozjimatel

"Killing you and what you represent is a statement."  Bez toho, že by som o filme niečo dopredu vedel, ho sledujem s otvorenými ústami a tak si vravím: "Toto je film od režiséra pre mňa nezáživných politických drám? Veď je to ako od Tarantina!" A keď sa po chvíli na obrazovke skutočne objaví "Story by Tarantino", v duchu sa zaradujem a vzrušene očakávam, čo bude nasledovať. Lenže časom zisťujem, že toto celkom Tarantino nie je. Pokiaľ zo začiatku som sa ešte kráľovsky bavil, postupne ma tá šialene prehnaná štylizácia omrzela, dokonca sa mi z nej až zatočila hlava. Nakoniec sa z toho vykľulo opäť niečo, v čom je Oliver Stone doma - spoločensko-politická satira. Tentokrát ide o ostrú satiru vzťahu médii a násilia, keď média v honbe za sledovanosťou v podstate násilie glorifikujú, a to tým, že z neho umelo vytvárajú senzácie na titulných stránkach. Samozrejme, má to aj druhú stránku, bez ktorej by to celé nefungovalo, a tou je fascinácia spoločnosti násilím (v podstate zlom ako takým). Celý film potom budí dojem totálnej apokalypsy. Téma to vôbec nie je zlá, len z môjho pohľadu je spracovaná takým tým stoneovsky nezáživným spôsobom. Držia to určite herci, herecká zostava tu je vskutku silná (Tommy Lee Jones!).  "I was born and spent the first part of my life in Texas." "That's funny, you don't have the accent." "I don't wanna talk like those assholes." "My mother was from Texas!" "I meant those other assholes." ()

dezert

Mohlo to být super, kdyby to 1) Oliver Stone a jeho kámoši nepřepsali a 2)kdyby to Oliver Stone vůbec netočil a 3)kdyby Oliver Stone na tenhle scénář nikdy nenarazil. ++++++++++ Sakra, je to skvělý. Po několikátým shlídnutí. ()

Cement73

Ten film zanecháva dojem. Určite šokuje. Je mi v podstate úplne hnusné, to čo tí dvaja šialenci robia, ale sám námet je dostatočne šialený aby zaujal. ()

Yoss

Natural Born Killers sú hádam zaujímaví iba tým, že svojou úchylnosťou spôsobili pár súdnych sporov. Nič viac, nič menej. ()

Ricky_CZ

Na tenhle film se nedá dívat jinak, něž pozitivně, či negativně...Nic mezi tím nefunguje. A já si to oblíbil :) Stone umí fungovat na pokraji dekadentní šílenosti, o čemž si myslím nejde ani pochybovat a jde mu to sakra dobře. ()

Mikino00

Z první půl hodinky jsem byl nadšený, bylo to stylové, pak se to ale zvrhlo v bezduchou a nesmyslnou oslavu násilí ve stylu stupidních béčkových filmů. A ten konec to je jako zpráva světu, jděte vražděte, budete konečně žít naplno a stejně vám to projde. ()

LBsmoke

brutálně zábavné..po celý film se stotožním a cítím jak karik[re]atůrní robert downey jr/reportér.. ten je sice dopředu jasný, ale perfektní.. ten masakrální pocit s kravatou uvázanou na ramba, na ksichtu krvavé čmouhy válečníka, oči vytřeštěné na jatka s nadšením v zápalu akce..arrgh! ()

Garch

Taková normální kruťárna,,, Tedy, hodně nenormální. Vlastně etalon klipového střihu (2500!), v té době dominující MTV a extrémního násilí tvářícího se jako obžaloba tupé televizní zábavy. ()

Oralfabet

Od Stonea jsem před Zabijáky viděl jen U-Turn a už tam mě ten jeho "koukněte na mě, jsem tak ujetej a cool" vizuální styl a střih dost otravoval, co si tak pamatuji. Tady je onen styl ještě mnohonásobně umocněn, i když pro tuhle látku to asi svým způsobem dává smysl. Celkově se mi tenhle film každopádně spíš nelíbil, než líbil. Je docela jasný, co se film snaží říct, ale způsob, jakým to říká, je občas trochu matoucí. Často jsem se musel ptát: "Mělo tohle být doopravdy cool nebo to mělo jen schválně vypadat, jako něco, co se snaží být cool?" Ať už to bylo jakkoli, způsobilo mi to hlavně bolest hlavy a chuť na nějakou tichou konverzačku, kde nikdo nikoho nezabijí. Možná to znamená, že film uspěl v tom, oč se snažil, pořád to z něj však v mých očích nedělá dobrý film. Navíc na základě toho jednoho filmu, co jsem zatím od Stonea viděl, mi nepřijde, že by úplně pohrdal bezvýznamným násilím. No, kdybych měl vyjmenovat klady... Woody je pro tu roli celkem perfektní, pár hlášek se mi líbilo a RDJ taky celkem pobavil, navíc narozdíl od U-turn, mě tady závěr (myslím hlavně vzpouru ve vězení, ne úplný závěr) bavil ze všeho nejvíc, takže to jako celek nezanechalo úplně odpornou pachuť, stejně ale převládá dost negativní dojem. Jo a Rodney Dangerfield mi přijde jako jeden z nejnesympatičtějších herců ever, takže tady byl asi řádně využit. 5/10 ()

Elgin

Pan Oliver Stone je jeden vynimocny reziser a mal by sa drzat toho co mu naozaj ide - tvorenie eposov z americkej historie. Toto bol krok uplne vedla a vobec nechapem tie masy spolukomentatorov - to mal byt vtip? Po zakupeni DVDcka som ho s rychlostov blesku ihned odniesol do bazaru. Totalne katastrofa ktora ma 4 krat odradila- ani akcny, ani krimi, ani romanticky, ani komodia. 5% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore