Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

palmrus

Občas se mi to zdálo trochu nepřehledný a zmatený, ale to bylo asi schválně. Pro 4* mě přesvědčil oskarový výkon Tommy Lee Jonese, který možná mohl dostat více času na plátně, ale i tak se mi jeho výkon zdál suveréně nejlepší. ()

wincow

Film rozhodne poukazuje na násilie v médiách, ale satiru som v ňom nenašiel. Vedel som, že krvavé scény v tomto filme majú kritizovať krvavé scény v iných filmoch, no nevedel som čím, pretože sa od nich skoro nelíšia. A satira bez vtipu či irónie na mňa veľmi nepôsobí. Klipovitosť filmu a vkladanie animovaných záberov bolo zaujímavé až na trochu rušivé čiernobiele prestrihy. ()

Mandalorian

Zbytečně moc barev nebo zas zbytečně málo. Přehnaně promítaných obrazů a snaha o "cosi"... Film od první poloviny nejvíc zachraňoval Robert Downey Jr., kterej byl dokonalej... Ale několikrát jsem musel film zapauzovat a odpočinout si od toho návalu. Bejt v kině, odešel bych 2* fakt jen ze solidarity... ()

kersten

Film, ktorý mi pripadal až moc zvrátený, aj keď sa ho režisér snažil pojať humorne, humorné to teda nebolo. Skôr pohoršujúce. Kam sme sa to dostali... Radšej si pozriem Bonnie a Clyde, tým stačilo vykrádať banky, nie vraždiť všetko, čo im prejde cez cestu, ako v tomto masakrálnom filme. ()

Kingjiri

Oliver Stone asi zase frčel na drogách, protože takovou šílenou filmařinu (barevný vs. černobílý scény, kamera na křivo apod.) by střízlivej režisér nedopustil. Příběh taky za moc nestojí - jestli se vůbec o nějakym souvislym příběhu dá mluvit, spíš bych snímek označil za dvouhodinovej fantasmagorickej videoklip. Jediný menší plus je herecký obsazení a krvavější scény, dvě hodně slabý hvězdy. ()

Ozzy2 odpad!

Protože nejsem agresívní hovado lačnící po krvi,nemusím až na pár výjímek bláboly Tarantina vůbec vidět.Tarantino je pro mě úchyl a ne režisér. ()

dakarin

Brutální, ale ne zcela samoúčelně. Zajímavé a inteligentní. Vzdorující různým klišé a záměrně bořící zaběhlé představy. Silným způsobem nekorektní, tedy obsahující taky reálný rozměr. Je zde ambice otevřít nové téma neotřelým způsobem. Ne pro citlivější povahy, ne pro děti a taky ne před spaním ... jinak ale pro osobitou hodnotu ANO. ()

dalziel

v časoch premietania tohoto filmu v kinách som narazil v bare na jednu peknú dievčinku.Hotová svetelná bytosť, nakolko jej z hlavy vzchádzalo svelto zo všetkých otvorov.Ako tak sedíme pri stole dievčinka sa pýta,vIdeli ste ten nový špičkový film??? The Normal Killers??🤣🤣🤣 Skore sme umreli od smiechu. ()

Biopler

Výpoveď doby či satira na spoločnosť, ktorá bezhlavo podlieha sile médií, ktoré bombasticky informujú o násilnostiach, je spravená nie až tak podľa môjho gusta. Buď je to zámer tvorcu, že je to hyperštylizované, prepálené (aj herecky) dielo, aby sme z toho v hlave mali po dopozeraní bordel, alebo je to nezvládnutá řezničina, úchylka, ktorú natočil zdrogovaný Stone. Mám rád režiséra, ale pod umením filmu si predstavujem obratnejšie žonglovanie s filmovými prostriedkami ako len ich bohapusté vytasenie a následné pospájanie vo všemožných žánroch. Pre mňa je NBK malý brat známeho Kubrickovho kúsku z roku 1971, ktorý veľmi kričí a túži, aby ho všetci počuli a uznali, no pôsobí dojmom rozporuplným. Najviac si zakričia Lee Jones a Downey Jr. podávajúci bravúrne výkony. ()

Razzor_82

"My tomu neříkáme vražda, ale průmysl." Bláznivě krvavá road movie. Osudová láska dvou šílených zabijáků. Dvojce Woody Harrelson a Juliette Lewis to ladí na jedničku. Stoneova výborná satira a ujetina, která pobaví. 7/10 ()

Zombo

Co se týče zpracování, tak si rozhodně musím postěžovat. Vcelku dobré záběry střídané epileptickými prostřihy, z nichž mi některé naprosto neseděly, jsou sice na první pohled velice originální, ale nesmí se to přehánět. A tohle psycho natočené pravděpodobně v nestřízlivém stavu je o přehánění. Jakž takž to kompenzuje vysoká hladina černého humoru a násilí + ukázka klasického a ujetého amerického stylu uctívání ideálů, v tomhle případě masových vrahů. A hlavně hvězda sama o sobě je Tommy L. Jones, který exceloval jako snad nikde (nepočítám-li Uprchlíka). ()

mirror

Natural Born Killers sú veľmi originálna (namakaná kamera a strih) a nápadito natočená ÚBOHOSŤ s veľmi dobrými hereckými výkonmi a nadupaným pesničkovým soundtrackom. Ta deklamovaná satira na fungovanie médií moc vo filme nefunguje a je to zbytočne (samoúčelne) násilné. Je to veľmi rozporuplný film. ()

Zahartof

Haha. i když vlastně nevím, jestli bych se měl smát. Tenhle film je psycho a nedoporučuji ho uživatelům marihuany. Film je plný flashů, prostřihů, odboček, doplnění, i animovaných. De facto nejprve ani nevíte, jestli se nedíváte na sitcom. Ty titulky po deseti minutách filmu mě vážně dostaly :) Ano, je to satira na média, ale nějak se mi nezdá, že by to byl původní záměr. Film se jaksi vymyká (naštěstí, díky Stone) zaběhnutým stereotypům podobných snímků. Nejste zde mermomocí nuceni Mickeyho s Mallory milovat, ani nenávidět. Názor je jen a jen váš. Jsou tu jedni, kteří je budou odsuzovat (za vraždy, neúctu k životu), druzí, kteří s nimi budou sympatizovat (díky nádherně popsané pokřivené lásce mezi představiteli, jak z Pravdivé Romance) a ještě další, ve kterých se tyhle dva pocity budou navzájem tlouct. Co se týče charakterů - takovouhle přehlídku psychopatů a maniaků jen tak někde neuvidíte. Ústřední dvojicí jen počínaje, dále je tu vynervovaný ředitel věznice s nůžkama na negry, detektiv se sadisticko-sexuální úchylkou a hyperaktivní zanícený moderátor morálně pokleslého pořadu. Všichni herci jsou perfektní a Juliette Lewis obzvlášť. Pokud měl původně Mickeyho hrát Michael Madsen, říkám stokrát škoda! Harrelson je výborný, ale pro MM by to byla životní role. PS: Nevím, jestli to někdo docenil, ale je tu i jeden skvělý vtípek. Poté, co Mallory dostane nakládačku od policie, jakoby mimo mísu si otře krev z tváře a prohodí bokem refrén ze slavného songu These Boots Were Made For Walkin' V téhle situaci vynikající :-) Když už jsme u toho, soundtrack opravdu stojí za to. ()

Joski

Formálny experiment na drsnú tému zabijákov a zároveň satira na moc médií. Najzaujímavejšia je vizuálna stránka filmu: zadné projekcie, detaily na postavy, čierno-biele a farebné časti a zámerne kombinovaný strih. Stone preštylizoval Tarantinov dej s nádychom ľudskej skazenosti do "televízneho klipu" . Rozhodne ide o zaujímavý snímok, ktorý nezaprie svoje filmové kvality. Vec chuti a názoru. Určite film nesadne každému divákovi! ()

teyra

Myslím, že smysl tohoto filmu nejlépe vystihuje Mickeyho výrok směrem k novináři ze závěru filmu: "Když zabijeme tebe a to, co představuješ, vyjádříme názor. Sám nevím, jaký názor". I když je film snad původně míněn jako kritika násilí a tvorby celebrit v senzacechtivých médiích, je co do svého vyznění silně neujasněný a chvílemi se zvrhává ze satiry v oslavu vražedného sexy párečku a z nadsázky v jakousi vážně míněnou mytologii (vyhnání démonů láskou, šamanská očista, bajka o hadovi). Jeho experimentální formální stránka – klipovitost, zběsilý střih, nesmyslné záběry kamery zezdola, střídání černobílého a barevného filmu – činí film mírně nekoukatelným. Škoda, že tam nebylo více takových míst jako je sitcom z Malloryny rodiny. ()

krizi

Tady si někdo libuje v mrtvolách, což se mě netýká. Sem tam nějaká mrtvola v akčním filmu je bezva, protože to k tomu patří, ale tady je toho příliš. ()

ljukyljuk

Toto bolo brutálne, miestami brutálne romantické a vizuálne brutálne premakané... A ak som to náhodou nespomenul, tak ešte raz - brutálne. 75% ()

RajAthen

Tento film se možná zdá jako dosti prvoplánový násilnický film, inu násilní bude až do konce, ALE přesto v něm je něco, co nese znepokojivou myšlenku o násilí v každém z nás. Může jít o přirozenost, může jít o vykonstruovanou smyšlenku a výmluvu, ale vede to k zamyšlení. Forma odpovídá témata, je to křiklavé, "poslepované", ale věřím tvůrcům, že to takto být skutečně mělo. nedoporučuji na romantické pokoukání o milující se dvojici... ()

josieaddms odpad!

Samozřejmě všichni máme napsat, že je to skvělé, a že je to klasika. Na to já kašlu. Má to především příšerné obsazení. Nesnáším i Lewisovou, a ještě víc Harrelsona. Ale hlavně mi na tom vadí to, že to nemá žádnou myšlenku, metaforu, nebo ideologii. Prostě dva idioti jezdí, a zabíjí toho, kdo jim přijde pod ruku. A my diváci s nimi máme sympatizovat jenom proto, že je to cool. Mě se líbí originální, krvavé, nebo provokující filmy, ale tohle nemá ani hlavu, ani patu. A strašně se to vleče. Jediná fakt hodně dobrá věc je Tommy Lee Jones a jeho postava. Jinak Stone už si půjčuje něco sám od sebe, něco od Lynche, a na mě to nedělá žádný dojem. Tarantino už má taky na kontě mnohem lepší filmy. Navíc tihle dva "jiní než ostatní", neměli žádný cíl, a ani vlastní filozofii. Takže je z toho jen prázdné bla bla bla. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore