Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

wege

Dlouho jsem se vnitřně srovnával s tím, jestli k tomu něco psát nebo nepsat, protože to je jeden z mých nejoblibenějíšch filmů. Viděno poprvé před mnoha léty, a od té doby mockrát a pořád si myslím, že si hodně lidí ten film spojuje úplně s něčím jiným, než ve skutečnosti je. Není to oslava násilí, je to jeho kritika, je to kritika spousty věcí. Myslím, že sám Quentin ten film a jak byl (podle mě skvěle) natočen hodně neunesl, protože Oliver z něj udělal něco jiného, lepšího, než on sám asi původně zamýšlel. To, že se Oliver v posledních letech trochu zbláznil, nic nemění na tom, že Quentinova kritika je celého filmu je úplně mimo mísu. Podle mě člověk, který má na kontě dva a půl dobrého filmu (Gaunery, Jackie a Hollywood) nemá co kritizovat. Nikdy ve svých filmech nedokázal to, co Oliver v Zabijácích. Myslím tom vyrobit naprosto dokonalého Roberta Downey jr. v roli novináře. Pro mě jedna z nejlepších postav, hereckých výkonů a vývoj postavy v dějinách filmu. ()

papadoce

Niektorí tu vravia, že ide o nepochopený film zo strany diváka. Ja vravím, že ide o jeden z najpreceňovanejších filmov ever. Oli Kameň mal evidentne zvyšný kokaín čo si priniesol z Vietnamu a prepískol to s dávkovaním. Je smutné, že aj toto sú tu ľudia schopní chápať ako umenie, alebo za tým dokonca vidieť dokonalú satiru. Nie je to umenie, nie je to satira. Je to sračka s ťažkými témami a chladným prvoplánovým násilím. Z hercov ma bavil iba Tommy Lee Jones a dávam mu hviezdu. Ostatní boli šedý priemer a film iba zhluk špatných strihov. Okrem Tommyho bola pozerateľná ešte vzbura a útek z väzenia. 1 a pol hviezdy. P******a. ()

Amonasr

Brutální výsměch zvrácené americké popkultuře a ještě zvrácenější mediální manipulaci reality. Po téměř 30 letech od natočení snímku je pokračující sebedestrukce západní kultury (či tzv. hodnot) stále zřetelnější. ()

Anianna

Mišmaš stylů a vůbec všech možných filmařských nástrojů působí fakt originálně. Taková Zběsilost v srdci, co zběsilejší už být nemůže. Woody a Juliette své postavy zahráli výborně, jako by je sami žili, souzněli s nimi. Oni tu patologii pochopili, zatímco se jistě většina diváků ztrácela v určení hranic, co jsou sami ještě v takovémto snímku schopni a ochotni bez újmy unést. Mně jedno zhlédnutí stačilo. Skvostný výběr hudby. ()

Ceja

Perfektní Tarantinův příběh převedený užasným způsobem na filmová plátna... Mnoho krve, brutální násilí, výborné herecké obsazení i výkon herců dodávají tomuto snímku něco abnormálního. Kdo nepochopil míru přehnanosti a snahu poukázat na násilí a že je vlastně špatné... nepřežil... navíc klasický happyend... ()

zomb0

Stone mi pripadá ako Michael Moore akurát on toči dokumenty a Stone filmi. Američania ukazujú akú si Ameriku spravili.... a američania si takisto pekne zaplatia aby sa na to mohli pozerať a bavit sa na tom akí sú ... Mna trochu mrzí že na takto zamerané dielko sa použil scenár QT, ale na druhej strane je to najlepši Quentinom samím nenakrutený film (za ním je síce už len True Romance a From Dusk Till Down, ale predsa) . Pre mna velmi pôsobivý snímok....fakt som čakal niečo iné, horšie. A po druhom zhliadnutí som o svojich 5* presvedčený a keby aj nie istí to dokonalý soundtrack (ten je super). Dokonalý klipoví strih o ktorí sa ludia opierajú aby tento film skrytizovali je nadčasoví a zatial nemá moc nádej na úspech, ale myslim si že pride čas ked viac režiserov siahne po tomto štýle. Pre mňa znamenal značnú odvahu OS a pačil sa mi. >>> "We respect human life and all.But if I was mass murderer, I´d be Mickey and Mallory. ()

herrbierer

Tarantinovi se Stonovo pojetí jeho námětu prý nelíbilo, mně však docela jo. Satira na všechno možné, dokonce i na satiru (bez nadsázky, a světe div se, docela to tomu filmu vychází). Guláš to sice bez pochyby je, nic zásadního taky nesděluje, ale ani tak rozhodně není bezduchý. Stoneovi se, dle mého názoru, povedlo beze zbytku zachytit tarantinovskou poetiku, kdy se bavíte u scén plných brutálního násilí, u kterých vás zároveň zamrazí, protože by se vám klidně mohly na ulici stát. Navíc je tento film nabitý skvělými nápady (sitcom, vyprávění příběhu skrz bulvární zpravodajství), kterých ale bohužel ke konci ubývá (druhá polovina filmu odehrávající se ve vězení je v podstatě už jen expozicí neuvěřitelně bestiálního násilí). To vše v podání prvotřídních herců, jako např. Tommyho Lee Jonese, Toma Sizemora nebo Roberta Downeyho jr. I když největší lahůdkou jsou samozřejmě výkony Woodyho Harrelsona (který takhle dobře hrál už jenom ve Formanově Lid vs. Larry Flint) a Juliette Lewis. ()

JK77

na tento film som zobral dvoch kamosov. Po skonceni vonku silne snezilo a mna celu cestu domov nahanali a gulovali snehom, ze na co som ich to preboha zobral. Bola sranda aj po filme. Pre mna 5*. Aj ke d verim ze nie kazdy to pochopi a znesie............. ()

Bigfuckman

Naprosto užásné dílo nemohu hodnotit jinak než jako "Majstrštyk" . Dokonalý příběh kde je opradvu krimi, akční a romantický žánr mísí dohromady.A Musím říct, že velmi povedeně. Je vidět, že i masový vrazi se těší přízni fanoušku a že jich je :( ..Film se odvijí velmi svižným tempem a neodpoutá od sebe na chvilinku divákovu pozornost. Až na ten divný a neočekávaný konec. ()

Mr.Roman

Absolútne neviem ako by som mal tento film zhodnotiť, jediné čo viem určite je to, že sa mi veľmi veľmi páčil. Postavy mi sedeli dokonale (hlavne výborný Robert Downey Jr.), nenudil som sa ani chvíľu, bavil som sa výborne, len ten koniec mohli trocha obmeniť (prestrihať pasáž s poslednou vraždou), ale to je len drobnosť a pozeral som režisérsky zostrih, takže hodnotím túto verziu. ()

dol2004

Jakože film je opravdu hodně dobrý říkat nemusím. Chci vyzdvihnout sand nejlepsi roli ve které jsem Tommy Lee Jonese viděl, on zahrál naprosto noblesně a perfektně ředitele ěznice. Perfektní ()

Mykhaluu

Krve je ve filmu skutečně hodně! Pamatuji si, že jsem byl v kině chvílemi úplně vyřízený a nechápal, co to má znamenat. Byla devadesátá léta a já si všiml zrovna ve filmu něčeho divného! Teda, ne že by to bylo složitý si všimnout! Ale já nemyslím jen v tomhle, ale i v jiných! No, zároveň jsem uvnitř přes zděšení chápal, že se tu jedná o uměleckou formu. Divokou! Klipovotou! Vícevrstvou. Krvavě šílenou! Řekl jsem si, že je třeba přestat chodit na divné filmy! Vyšel jsem ven a zjistil, že je holt divná doba... a bude hůř! ... a bylo! :) ()

eredin

Tak ja nejak nevim co si o tom myslet ... Hrozne se mi libi namet, pribech, postavy, konec ... Hrozne se mi libi jak sexy dokaze bejt Juliette Lewis ve vezenskejch hadrech ... Ale proc je ten film probaha natocenej takhle blbe, dementni "sitcomovy" zacatek, kreslene sekvence, strih kazdou vterinu. Proste "odpad" pro Stona a 5***** pro vsechny ostatni. V souctu sice slabe, ale prece jen 4**** ... 70% ()

curfew77

Mix vnitřních démonů Quentina Tarantina a Olivera Stonea dochucený šíleným herectvím ďábelské ústřední pětice Harrelson-Lewis-Sizemore-Lee Jones-Downey jr. Takoví normální zabijáci jsou filmem nezapomenutelným i zavrženíhodným, a tudíž filmem, který je (na rozdíl od mnoha hollywodských béčkových napodobenin) přímým uměleckým zhmotněním termínu "kontroverzní". Budu-li mít jednou děti, NBK jsou rozhodně jedním z mála filmů, které bych jim v žádném případě dobrovolně nepustil dřív, než tak asi ve dvaceti - a možná radši až tak ve třiceti. 90 %. PS: Mám tajné podezření, že právě z tohohle filmu Juliette Lewis lehce hráblo, takže se její kariéra po klouzačce z drog a scientologie postupně veze do zapomnění. Na druhou stranu, nedivím se jí. Já hrát ve dvaceti v takovémhle filmu, už se touhle dobou dávno smažím v pekle :) ()

Zadri

Poukázat na nebezpečné fenomény ve společnosti se dá i poněkud komornějším způsobem. Těžko hodnotitelný a stravitelný film. ()

Krahulda

Tak tento film se mi velice líbil a to z mnoha důvodů. Ve filmu mě zaujaly scény, které byly doprovázené vydařenými animacemi. Líbil se mi taky soundtrack, který byl ve filmu použit. Děj nebyl až tak vydařený a myšlenka, že dva zabijáci zabíjí na potkání pro radost je velmi otřesná. Nicméně to je to, co lidé chtějí vidět ve filmu. Násilí, drogy, sex atd. ()

Ivi.Stewie

Brutálny film plný krvi a dialógov, na ktorého konci sa zbláznil aj sám Robert Downey Jr, ktorý sa mimochodom postaral o hviezdičku naviac... Mickey a Mallory hlásali, že v každom z nás je démon, preto svoje činy neľutovali. Bolo to 118 minút čistej lásky skrytej v hustej hmle čistého násilia. ****+ ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore