Milenecký pár v doprovodu automobilového mechanika ujíždí po spáchnání promyšlé loupeže v obchodním domě z místa činu. Pronásledování policií na sebe nenechá dlouho čekat a začátku předlouhé automobilové honička tak nic nestojí v cestě. Není náhodou, že se Quentin Tarantino ve svém Grindhouse: Death Proof inspiroval právě tímto filmem, kterému je vzdána pocta hned dvakrát: Zmínkou v dialogu a použitím identických modelů vozů, ve kterých Dirty Marry, Crazy Larry a mechanik Deke unikají před zákonem. (oje)

Gann

Přesně jak říká EdaS jsem už od začátku Mary i Larrymu přál, aby je chytli, nebo alespoň, aby skončili nějak špatně. Mary je hrozně nesnesitelná a Larry je spíš "insane" jak "crazy". Nechápu jak by si takové postavy mohl někdo po úvodním zločinu oblíbit. Co se týče automobilových honiček tak ty splnili moje očekávání a docela se mi líbili. Takže když si člověk odmyslí ty lidi kolem může se docela dobře bavit u všech těch bouráků a namletých policejních aut. Horší tři hvězdy. Jinak, ano Death Proof vychází i z tohoto snímku a možná proto ho Stuntman Mike zmíní při rozhovoru v baru. :) ()

dobytek

Film se moc nezdržuje žádnym zasvěcenim do děje a do postav. Hned na začátku přijde loupež a potom už následuje dlouhá jízda, která je přerušovaná naprosto minimálně. Takový filmy mam hodně rád a hodnotim je vysoko. Jenže tohle nějak nefunguje. Problém je v tom, že všechny ty odbočky v ději, aby se to nějak zkomplikovalo, jsou strašně pitomý a nedomyšlený. Třeba tam maj někde připravený náhradní auto, ale bez mapy ho nedokážu najít. Nebo nepochopim, proč někdo, kdo právě šlohnul peníze a navíc se domnívá, že ještě nikdo ani nevolal policii, jede jako úplnej magor, aby všechny kolem na sebe upozornil. Se scénářem se nikdo asi moc nepáral, takže to ve finále působí naprosto nevěrohodně. Navíc 2 ze 3 postav jsou strašně nesympatický (na Petera Fondu pomalu začínám mít alergii) a byl jsem z nich chvílema úplně na nervy. A třetí postava je pro změnu zase taková nijaká. Naopak honičky jsou celkem slušný, V8ky řvou, zatáčky se projížděj bokem, pneumatiky kvílej... Ale musim dodat, že jsem viděl rozhodně i daleko lepší. 60% ()

Han22

Takový ty filmy na pomezí roadmovie/akčního filmu se zběsilým únikem před armádou policajtů mám celkem rád, koneckonců Dokonalý svět nebo Thelma a Louisa jsou moje milované filmy. Aby to fungovalo, tak by to mělo mít buď strhující spád, nebo za volantem někdo sympatický komu člověk fandí, což tady úplně nebylo. Zaprvé jsou to hajzlíci, zadruhé Larry je namachrovanej kretén a Mary příšerná vypatlaná bloncka, Zeke je takový ten mlčenlivý typ, co do děje prakticky nezasháhne. Člověk spíše fandí tomu poldovi, který je trnem v oku i svým kolegům. Jinak je to celkem zábava, žlutozelený sporťák je krásný, je tu pár solidních honiček i bouraček a policajti končí jeden za druhým v nepojízdném stavu. SPOILER: Díky absenci sympatických postav mě ani ten "vlakový" konec příliš nenaštval. Celkově solidní jednohubka na 3*. ()

JohnMiller

Po pátraní subžánru carsploitation som sa dostal k tejto snímke ktorá je všade možne po internete vychvaľovaná ako jedna s najlepších filmov tohoto veľmi úzkoprofilovaného až vzácneho žánru. Taký Vanishing Point ma svojim šarmom úplne "zviedol" Nádherné prostredie a scenérie púšte, dokonalé auto a chlap proti celému svetu. Možno som čakal až príliš veľa a tak ma môj obľúbený Peter Fonda až tak moc nezaujal. Nehovorím že to bolo vyslovene zlé hodnotenie rozpráva za všetko, ale mne tam chýbala aká si dynamika príbehu proste to bolo suché o ničom. Traja kamaráti okradnú obchodníka a zdrhajú pred zákonom. Príbeh mal zo začiatku grády... potom to bola zmes predvídateľných klišé postupov. Za zmienku tu však stoja automobilové naháňačky hlavne tá s helikoptérou na záver. Vynikajúci strih s pohľadu auta aj helikoptéry. O to viac heroický klišoidný záver zamrzel. Jeden s najobľúbenejších filmov Quentina Tarantina. Dodge Challenger 1969 je nádherné vozidlo ! ()

Jara.Cimrman.jr

"Zátaras je nezastaví a já nehodlám čekat, až to zjistěj." Dablér Mike říkal, že bych tenhle snímek měl vidět a protože mu věřím, tak jsem ho poslechl. Co se týká aut a trhání asfaltu, tak jsem si to dost užil. Co se týká kreténa Larryho a pindy Mary, tak to bylo o dost horší. Jedinou sympatickou postavou pro mě byl kapitán Franklin, který nadřízené jedinečně štval a z prchajících idiotů neméně úspěšně dělal blbce. A taky konec mě moc potěšil, protože jsem trošku škodolibý. ()