Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Dokumentárny
  • Akčný
  • Krátkometrážny

Recenzie (189)

plagát

Stratený Izaiáš (1995) 

Problémom tohto filmu je, že nič nerieši. Nastolí otázku, ktorú neposunie žiadnym smerom, len na ňu odpovie alibistickým záverom.

plagát

Ples príšer (2001) 

Asi nie je veľmi dobrou vizitkou filmu, keď väčšinu času rozmýšlate nad tým či je výkon hlavnej predstaviteľky oscarovo presvedčivý, alebo nie. K rozhodnutiu v tejto otázke som nepriešiel, niekedy je asi ťažké posúdiť aké grimasy by človek hádzal v jednotlivých životných okamihoch, no už len fakt, že som nad niečím takým pri filme rozmýšlal hovorí o filme veľa. Film bol nudný. Nielen, že ma nezaujal dej, ktorý takmer nikam nesmeroval, ale psychológia postáv bola slabo vykreslená. Režisér mal síce zaujímavý cieľ, spraviť atmosferické dielo plné silných okamžikov, no akosi zabudol ukázať pocity hlavných hrdinov. Ukázal, že sa v nich niečo deje, no čo presne - to sme už bohužial nezistili. Najsmutnejšie je, že aj pri akejkoľvek snahe porozumieť tomu, čo sa v hlavách postáv udialo som na to neprišiel a tak mi aj erotické scény prišli silne samoúčelné, akosi nepreviazané s vývojom postáv. Ťažko povedať, čo v tomto filme vlastne vyšlo, sú to slabšie dve hviezdičky...

plagát

Lost Highway (1997) 

Ak ste pred Mulholand Drive nevideli žiadneho Lyncha, verili ste zo začiatku, že film skončí už na prvý pohľad logicky, že napriek niektorým nejasnostiam sa všetko vo filme bude dať po chvílke uváženia pochopiť - aspoň ja som si to myslel. V Lost Highway sa tohto obávať nemusíte, už v úvodnych minútach zistíte, že reálnosť v tomto filme nemá významnejšie postavenie. A to, že film nemáme skúšať do úplnosti pochopiť nám Lynch dáva najavo v záverečnej "za všetko hovoriacej" scéne. Lost Highway však rozhodne má podobne ako Mullholand Drive pointu a na jej odhalenie netreba veľký talent, stačí sa jednoducho nechať unášať atmosférou a pocitmi a hneď vám bude jasné čo tým chcel Lynch povedať. A čo som si už všimol v MD, aj tuto Lynch okrem hlavnej línie kritizuje niektoré spoločenské javy a robí to veľmi ironicky. V tomto filme sa dá skrátka hľadať veľa, no vôbec to nemusíte robiť, stačí keď tento film s absolútne geniálnou hudbou precítite. A budete mať dosť.

plagát

Olovená vesta (1987) 

Full Metal Jacket je aj nie je dobrým režisérskym počinom. Na jednej strane totiž Kubrick dokázal dokonale vystihnúť psychológiu svojich postáv, no na druhej strane pôsobí prechod z jedného príbehu do druhého akosi neuhľadene a to je myslím jeho chyba. Kubrick vtesnal do príbehu čo sa dalo, nehovorím teraz iba o dvoch silných momentoch na koncí oboch častí, hovorím aj o kamerovej scéne kde vojaci rozprávajú o Vietname a mnohých ďalších, ktoré dokreslovali charakter Vietnamskej vojny. Kubrick to bral skrátka zo všetkých strán a aj keď sa mu to trošičku rozsypalo, je to určite jeden z najkomplexnejších pohľadov na vojnu - "I'm in the world of shit, yes! But I'm alive. And I'm not afraid!".

plagát

Čata (1986) 

Už pred zhliadnutím tohto filmu som dosť nechápal ako mohol vojenský film vyhrať Oscara za najlepší film a tak som od toho očakával niečo VEĽMI dobré. A bol som bohužial sklamaný. Platoon je totiž iba mierne nadpriemerný vojenský film, akých sa odvtedy natočilo niekoľko. Nevyniká ani takou psychológiou ako napríklad Full Metal Jacket, ani nie je takou akčne sentimentálnou bombou ako bol vrámci druhej svetovej vojny Ryan. Bol skrátka slabší a nezachránia ho ani pomerne dobré herecké výkony, zopár silnejších momentov ako napríklad vypálenie väznice a realistickosť snímku, ktorú zaručuje meno Stone. A tú psychológiu dopodrobna pochopí tiež asi len on, ja som sa totiž do pocitov Sheena vžiť celkom nevedel.

plagát

Hráč (1992) 

Dobré je na tom to, že ten film nenatočil človek, ktorý by parodoval sám seba, aspoň si myslím, že nie. A tiež to nebolo nudné, na tom sa dúfam zhodnú aj všetci odporcovia Altamana. Ale je to prehnané, a aj keď to režisér filmu asi vedel, nepáči sa mi to celkom.

plagát

Odplata (1999) 

Jeden z najštýlovejších filmov aké som kedy videl. Taký klasik akým je tuto Mel Gibson sa len tak nevidí. Jeho najlepšia postava a jeho najlepší herecký výkon.

plagát

Pretty Woman (1990) 

Je to určite nadpriemerná romanca, ale prečo prehánať?

plagát

Čiernočierna tma (2000) 

Viem si predstaviť, že cez deň by sa mi to nepáčilo, ale o druhej v noci ma to celkom očarilo a hlavne Riddick je zatiaľ najlepšia postava Vin Diesela. Klíšovitá vec s dobrou atmosférou.

plagát

Planéta opíc (1968) 

Tento film je u mňa príkladom toho, ako sa môžte v útlej mladosti pripraviť o filmové prekvapenie. Keď som tento ho pozerať asi pred dvoma rokmi, z celého filmu som si pamätal iba poslednú scénu, a kvôli tomu mi už od začiatku bolo všetko jasné. Preto zakazujte pozerať deťom filmy, až kým na to nebudú zrelé. Lebo to môžu sami neskôr oľutovať. Inak dal by som tomu asi aj tak rovnaké hodnotenie, lebo to má svoje chyby.