Zoolander

• Česko Zoolander (viac)
Komédia / Mysteriózny
USA / Austrália / Nemecko, 2001, 85 min

Zákulisie módnych šou je svet plný originálnych osobností i a bizarných postavičiek. A práve v ňom sa, ako ryba vo vode, pohybuje Derek Zoolander (Ben Stiller). Trikrát za sebou vyhral cenu Model roku. Zvykol si na žiar reflektorov, blesky fotoaparátov a na myšlienku, že je jednoducho neodolateľný a "cool". Aj vo svojom súkromí sa pohybuje stále ako na móle.
Jeho život je „fantastický a úžasný" až do chvíle, keď sa novou módnou jednotkou stane Hansel, podivný chlap navlečený do hadích koží. Derekov svet je v troskách. Teraz musí začať od znova. Ale ako? A práve vtedy sa o Dereka začnú znovu uchádzať mocní z módnych kruhov a objekt ich záujmu netuší, že dôvodom je takmer úplná absencia jeho mozgovej aktivity. A je to práve Hansel a všadeprítomná novinárka Matylda, kto zachráni Dereka, ale i svet (nie ten módny) pred blížiacou sa katastrofou... (TV Dajto)

burina

Ďalšia moja osobná kultovka, ktorú som ale plne docenila až po videní v pôvodnom znení. Ben a Owen dokázali zahrať blbcov takým kúzelným spôsobom, že im dokážem odpustiť aj pár trošku drsným či blbých žartíkov. ()

lamps

Komedie, které její praštěnost spíše ubližuje. Čekal jsem ledasco od filmu s tak hvězdným obsazením, ale dostalo se mi jen lehce nadprůměrné taškařice, která těží pouze ze Stillerovy schopnosti dělat si s naprostou samozřejmostí srandu úplně ze všeho a ze všech. Tady si vzal na paškál modelingový průmysl a konečný výsledek byl hodně rozporuplný. Když si Derek suverénně kráčel pro svou cenu, tak jsem pravda musel zápasit s výbuchem smíchu, ovšem třeba při sledování šíleného Willa Ferrella s jeho "ďábelskými a zlomyslnými" plány se mi chtělo vypnout televizi. Ztráta času to rozhodně nebyla, ovšem pokud se přede mnou někdo zmíní o Zoolanderovi, moje reakce bude asi už nadosmrti stejná: "To byla ale hovadina". 60% ()

Jhershaw

Původně jsem čekal nějakou hovadinu, ale tohle je bláznivá komedie, jak má být. Sice ne každému se bude líbit, ale je to správně šílené a ujeté ("já přeci umím zatáčet doleva"). A v porovnání s jinými současnými komediemi to ani není nechutné. Pro fanoušky Davida Duchovnyho povinnost:) ()

JohnnyD

Keď film vošiel do kín, ozvali sa fanúšikovia, že sa zápletka až príliš nápadne podobá na Glamoramu Breta Eastona Ellisa. Nakoniec to skončilo mimosúdnym vyrovnaním. Každopádne vtipné na tom je, že Zoolander je lepšie spracovanie, ako by si príliš komplikovaný a prepálený román zaslúžil. Kvantum cameo rolí, dychberúce herecké výkony komplet ansámblu (Jon Voight!), bohovský soundtrack, neskutočne trefná satira a v neposlednom rade niečo, čo môžeme oceniť až teraz: dokonalé zobrazenie genius loci prelomu 90s a 00s. Jedna z najlepších komédií ever. Ben Stiller je génius! ()

sheen

Takové šílené hovadiny dělá opravdu jen Stiller, Wilson a Ferrel :) Kolik tady bylo "cameo" vsuvek. Nejvíc se mě asi líbala 2001: Vesmírná odysea...kdo viděl, ten ví :) ()

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +už jen kvůli těm hercům -vlastně jenom kvůli nim a pár vtipům/// Na tenhle film jsem se děsně dlouho těšíl. No spíše dlouho než děsně. Prostě jsem ho chtěl vidět, ale pořád mi nějak unikal. Samozřejmě mě hlavně zaujalo obsazení, jinak jsem o filmu věděl jen to, že je to souboj mezi dvěma modeli (Stiller a Wilson). Pravda, něco na tom je, ale zápletka je mnohem střeštěnější a celý film je přímo šílený. Hlavně některé postavy a kostými, včemž já osobně se nevyžívím, spíše to nesnáším. Will Ferrel a Milla Jovovich sux! Co je však dobré, tak jsem se parkrát opravdu pobavil a hlavně mě dostal (jako komik) Owen Wilson). Potěší Natalie Portman, Paris Hilton, David Bowie a Billy Zane, těch jsem si tedy aspoň hned všiml :-) Jinak je to úlet./// Celkem 61%/// ()

Allien.9

Průměrná komedie (ani skvělá, ani trapná), v níž je Owen Wilson překvapivě... sexy?XD A odkaz na "2001: Vesmírnou odyseu" (a vůbec celá scéna s počítačem a složkami) je neskutečně cool.:-) ()

HAL

Je to blbé, je to šílené a je to až děsivě zábavné. A může za to takřka kompletní Frat pack a k tomu miliarda cameo roliček které vás sestřelí ze židle. ()

misterz

Som prekvapený, ako veľmi je táto komédia na čsfd podcenená. Nikdy by som neveril, ako niečo tak hrozne bizarné, obmedzené a stupidné môže byť tak geniálne zábavné. Jednoducho asi keď je tej hlúposti už moc a vyteká z hrnca bežnej tolerancie veľkým prúdom, tak sa stáva predmetom dokonalej zábavy. Pravdepodobne to pochopil aj Ben Stiller a preto sa mu podarilo natočiť bezkonkurenčnú komédiu roku. Môžem len vrelo odporúčať. ()

Peytl odpad!

Neboť mne dnes upozornil přítel Flaxa z kachny na mé hodnocení k tomuto skvostu, tak i já bych se měl, vzhledem k nekompromisnímu odpadu, vyňadřit... ok, doufám, pevně doufám, kurva, neskutečně doufám a spoléhám na to, že se (díky svému životnímu stylu) nedožiji roku 2016, kdy spatří světlo světa Zůlendr 2 : Judgment Day. ()

DJ Obelix

Kultovní blbina, na kterou nedám dopustit. Tento film naplňuje mojí zvrácenou představu o humoru, který je natolik infantilní a pitomý, až člověka bolí bránice. (OBELIX TOP FILM - #10) ()

Rudovous

Jako 5* a vazne! Pro me bez diskuzi.Jo je to blbost, bla, bla, bla.. .kazdej ma svuj humor a vkus.Ano!Ale ja mam IQ tykve, tudis jasna volba,plny pocet hvezd.Jina vec je dabing na Nove, za ten bych je pozaviral.Ten puvodni na dvd je super. ()

kingik

Měli tam dát upozornění, kdy se má divák u jednotlivých scén smát, protože jsem se zasmál jen dvakrát (scéna s umýváním auta končící tragicky a setkání s otcem a bratrem). Jinak je to naprosto katastrofální film s označením "chci vrátit vstupné". Nechápu, kde Stiller bere přesvědčení, že je směšný nebo vtipný. V téhle komedii opravdu nebyl ani trochu. 20% ()

dr.horrible

Možno aj najvtipnejšia fratpackácka komédia. Videl som ju toľkokrát, že vlastne ani neviem, čo ešte o nej môžem napísať. Pôvodne som sem chcel dať iba nejaký citát, ale za nič na svete sa nedokážem rozhodnúť, či mám radšej inteligentné Jeníčkové "...a Sting, to je můj další idol. Ta hudba, co už tolik let dělá, ta mě moc nebere, ale to že to dělá, to na něm oceňuji..." alebo smrtiace Mugatuove "Shníj ty daňová úlevo!" Vážne k filmu s takýmito hláškami treba ešte niečo písať? ()

Tsuki

Pefektní! Zaručeně dokonalá komedie s vtipy, které jsou skutečně vtipné. Ben Stiller a Owen Wilson jako dvě přitroublé parodie modelů. A to vše ještě v rytmu "Relax". ~(4,3)~ ()

Jordan

humoru Frat Packu prichádzam v poslednom čase na chuť čoraz viac - a aj keď tento film by sa už dal označiť za "hrubšie zrno" a ide viac o paródiu než o komédiu, čiže žáner divokejší, treba povedať, že ide o paródiu nielenže vydarenú a nesmierne VTIPNÚ ale aj inteligentú - vo vzťahu k trendu paródií posledených rokov, ktoré sú vyslovene stupídne. Prehnaná štylizácia, vykonštruovaný humor a absurdné scénky, to všetko by iným neprešlo, to všetko by inde znelo a vyzeralo neprirodzene, nechtiac smiešne a možno trápne, ale Stillerovi a jeho kamošom to "pristane" a vyznieva to tak, že človek (závisí od toho, ako je naladený a aký má prístup k ľahším žánrom) buď pukne od smiechu alebo po troch minútach prepne. Ja som pukol od smiechu a som rád, že som neprepol. ()

Anderton

Ťažko povedať, čo si o tomto filme myslieť. Treba sa správne naladiť, čo nie je až také jednoduché. Alebo treba byť na tento typ humoru naladený celý život. Obrovský rozsah od maximálnej trápnosti cez priemerné a uchádzajúce fóriky až po náznaky geniality. Ten celkový dojem je ale veľmi rozporuplný. Najvtipnejšia scéna je samozrejme vesmírna zoodysea. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (viac)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (viac)