Fred chtěl jenom udělat dojem na syna své snoubenky a obstarat pro něj basketbalový míč podepsaný Mercuriem Müllerem, hvězdou klubu Alba Berlín. Mercurio však svůj rekordní míč vždycky háže na tribunu s tělesně postiženými. Fred se tedy rozhodne předstírat, s pomocí svého přítele Alexe, že je na vozíčku, čímž se absolutně změní jeho dosavadní život... (oficiálny text distribútora)

IllIlIlIIl

Německé seriály i filmy mi absolutně nesedí. Ale čas od času u našich západních sousedů vznikne nějaká ta příjemná komedie, která sice působí oproti americké kinematografii amatérským dojmem, ale i tak dokáže příjemně pobavit.. A právě komedie ,,Kde je Fred?,, je touto světlou vyjímkou. I když místy se naskytne naivní humor, který musí být brán s nadhledem, tak přesto jsem bavil příběhem Til Schweigera, který musí zkombinovat roli zdravého a fyzicky zdatného milujícího dělníka a roli pohybu neschopného a němého vozíčkáře. A jak to tak bývá, tak postupem času se bláznivě do těchto rolí zamotává. ()

lennyd

Fred (Til Schweiger) je až po uši zamilovaný do dcery svého šéfa, Mary. Aby jí ale dokázal získat, musí udělat dojem i na jejího syna, nevychovaného spratka Linuse. Jenže ten si ze všeho nejvíce přeje basketbalový míč podepsaný samotným Mercuriem Müllerem. Potíž je v tom, že Mercurio svůj podepsaný míč hází jen do sektoru postižených diváků. Ale co by Fred pro svoji lásku neudělal - stačí jen chvíli předstírat, že je na vozíku. Jenže tato malá lež začne narůstat do obřích rozměrů, když s ním, jakožto s vítězem této soutěže chtějí natočit film ... Na to že celý film těží z jediného - předstírání Tila Schweigera že je postižený, tak to ještě nedopadlo tak zle. Sic celý příběh je těžce předvídatelný - v hlavním hrdinovi to celou dobu vře, aby se nakonec stihl (pro jistotu před celým světem) přiznat, přičemž ta pravá láska mu odpustí že ji celou dobu tahal za nos (ehm, ehm). Til Schweiger - což je to jméno - kvůli kterému asi na film vůbec narazíte si toho moc nezahrál - (téměř) celou dobu sedí na vozíku a dělá "éééééé" (chudák český dabér)... ()

Ravi

Ježišmarjáá, kdo by řek, že sehnat basketballový míč podepsaný od hvězdy týmu bude takový problém. Pitomost, která není ve výsledku tak absurdní jen proto, protože předem předhazuje, že absurdní bude ... Til Schweiger a A. M. Lara jsou tahouny filmu, u kterého jsem chvílemi chytal smíchy křeče a chvílemi jsem si říkal, že hloupost postav už daleko překročila meze. Nemůžu si pomoc, byla to skvělá romantická komedie, kam se hrabe kdejaká americká přiblblá romantika. Po profesionální stránce to není žádný zázrak, bodejť, ale všechny ostatní požadavky splňuje film perfektně. 80% = 4/5 ()

DruidKarel

978. hodnocený film: Představte si, že chcete získat ženu svého srdce a ta je dcerou vašeho šéfa. Děláte na stavbě jako zedník a moc času se seznamovat nemáte. Navíc vy onu chcete požádat o ruku. Ta si vás ale vezme jen za přepokladu, že vy seženete basketbalový míč s podpisem hráče pro jejího syna. To je ale pěknej zmetek a vy byste mu nejraději za kroutili krkem. Nezbyde vám tedy nic jiného, než se vydávat za invalidu na vozíčku a doufat, že ho při zápase hcytíte, protože do prostoru s invalidy onen hráč vždy míč háže, když pokoří další ze svých mnoha rekordů. Vy ten míč chytáte a myslíte si, že máte vyhráno. Ale... Musíte také udělat interview s krásnou moderátorkou, jakožto vítěz, a k tomu vám pomáhá i váš velkej kámoš. Už vás ale nezajímá vaše stará láska, nýbrž moderátorka, která je fakt moc pěkná. Když ale má dojít k odhalení pravdy, není to vždy jednoduché... 5* filmu proto dávám nejen za Tila Schweigera, ale i za tu skvělou zábavu, kterou jsem si s tímhle filmem užil. 5* ()

runner85

Aleluja ! Po veľmi dlhej dobe je tu romantická komédia ktorá ma zaujala, hlavný hrdina je síce arogantný blbec, ktorý má hlúpu snúbenicu s trafeným deckom, popri tom tu je celkom vtipný príbeh a i keď tam bolo pár hlúpostí v deji, napríklad keď mal vypité a zrazu je triezvy, i tak sa do nedá porovnať s 90% amerických romantických komédií, tie tápu úplne spodných vrstvách, príjemným prekvapením je tu herečka Alexandra Maria Lara, objektívna hodnota filmu asi 3*, no za to že ma neskutočne potešili pridám jednu navyše - nech nežerem ! ()

• Ve Fredově (Til Schweiger) bytě je několikrát v pozadí záběru možné spatřit plakát k filmu Big Lebowski (1998). (nopud)
  • Několikrát je ve filmu zmiňováno, že se sportovní události odehrávají v Max-Schmeling-Halle, tedy v berlínské sportovní hale pojmenované po Maxi Schmelingovi, největším německém sportovci 20. stotetí. V životopisném filmu Souboj o vše (2002) hrál Schmelinga Til Schweiger. (NinadeL)
  • Když Alex (Jürgen Vogel) ukazuje Fredovi (Til Schweiger) své ošetřovatelské osvědčení, na listu je uvedeno datum narození 19.12.1963, Freiburg. Ve skutečnosti se však tento den ve Freiburgu narodil Til Schweiger. (LucMosss)