Cyrus

John C. Reilly, Jonah Hill a držitelka Oscara Marisa Tomei (1992, Herečka ve vedlejší roli, Můj bratranec Vinny) se představují ve svérázném a legračním filmu o lásce, rodině a jednom souboji na ostří nože. Už dlouho rozvedený John (Reilly) má pocit, že konečně našel tu pravou, když se seznamuje s milou a přitažlivou Molly (Tomei). Vše má jeden háček. Mollyin syn Cyrus (Hill) matku jen tak nespustí z očí a rozhodně nemá v úmyslu snášet v její blízkosti jiného muže. Začíná urputný souboj o výsadní post Muže č. 1, ve kterém si ani John ani Cyrus neberou žádné servítky. (oficiálny text distribútora)

Caelos

Že bych se nějak extra smál... nevím, komedie fakt jen okrajově, spíš je to nenáročné drama, nicméně to je vedlejší. "Podívej se na mě, vypadám jako Shrek" jo, to mě rozesmálo, kdyby měl hrát někdo Shreka na živo, měl by to být právě John C Reilly :-) Herecké obsazení je povedené, všechny tři hlavní postavy působí reálně a svým způsobem i sympaticky (i Cyrus). Co o tom víc říct... Jak píšu, je to poměrně nenáročné, žádné překvapivé zvraty, nic, takový jednoduše lidský film, podobná situace se určitě stala někomu ve vašem okolí. ()

Hal_Moore

Nevím kam se ztratilo všech sedm milionů z rozpočtu (nechce se mi věřit, že by zúčastnění brali takové honoráře), Cyrus na sedm melounů rozhodně nevypadá. Postavy jsou zajímavé a do detailu propracované, jejich počínání snadno zdůvodnitelné a uvěřitelné. Hodně tomu pomáhá častá improvizace. Zklamala mě snaha být za každou vtipní. Jen proto, že ve filmu hrají John C. Reilly a Jonah Hill ještě neznamená, že musí jít o srandu k popukání. Mělo se zůstat jen v dramatické rovině, pak bych šel s hodnocením o stupínek výše. ()

IQ Tiqe

Podobný námět už tady párkrát byl – dva lidi se seznámí, mají se rádi, ale jeden z nich má dítě, které jejich vztah bojkotuje a nějak se to vyvrbí. Obvykle jednoduchá, spíš dětská zábava. V tomto případě jde o vážnější pojetí, citové vydírání (opruz Jonah Hill) a komediálních scén je pramálo. Nenašel jsem moc věcí, které by mě nadchly – napadají mě jen 2: Marisa Tomei a ještě jednou Marisa Tomei. ()

BigDeal

Pôvodne som čakal, že Cyrus bude bláznivá komédia o tom, ako sa snaží vyrastený synáčik robiť zo života peklo novému priateľovi jeho mamičky. Čakal som zle. Rozhodne totiž nejde o komédiu (nájdu sa tu maximálne úsmevné momenty), postavy neslúžia komike, ale pôsobia realisticky (sčasti vďaka scenáru a sčasti vďaka hereckým výkonom), dá sa s nimi stotožniť a súcitiť. Skôr vidím Cyrusa ako nejaký vážny nezávislý, malý, ale milý a úprimný film o dvoch druhoch lásky. ()

eraserhead666

Komedie? KOMEDIE? Občas by lidé, označující žánry filmů, zasloužili pořádně našvihat přes koule (či jiné tělesné orgány nezávisle na pohlaví). Při pohledu na Marisu Tomei by si člověk hned vymyslel nějaké záchvaty úzkosti a noční můry, jen aby ho poňuňala v náručí. Skvěle obsazené romnantické drama. Reilly, Hill, Tomei i Keener podali výborné a vzhledem k tématu a rozsahu filmu adekvátní výkony a všichni čtyři byli přímo potěšením. Hrozně se mi líbilo, že konec nebyl nějak extra gradován až do neúnosných (a dramaturgicky líbivých) výšin, ale zůstal hezky uvěřitelně lidský. Cyrus je prostě příjemným pohlazením. ()