Joe Cooper a Dough Remer jsou vášnivými fanoušky baseballu a sní o tom, že jednou budou velkými sportovními hvězdami. Po letech jdou na sraz se spolužáky z gymnázia, ale všichni je považují za šašky a trouby. Nemají žádné příjmy a jsou v krizové situaci. Přesto se rozhodnou konečně něco udělat a vymyslí novu hru, vycházející z basketballu. Novou hru se jim podaří prosadit, postaví družstvo a vyhrají první turnaj. Svou hrou zaujmou i miliardáře Teda Danslowa, který tzv. baseketball začne sponzorovat. Amerika z nového sportu šílí, hráči se stávají hvězdami. Za pár let hraje Danslowův tým Pivařů ve finále národní ligy. Během finále náhle Danslow umírá na srdeční kolaps. Podle závěti se má novým majitelem stát Cooper, ovšem s podmínkou, že tým dovede k vítězství v sezoně... (oficiálny text distribútora)

P@\/EL

Když jsem se dozvěděl, že zde hrajou tvůrci legendárního animáku Městečko South Park, tak jsem musel film samozřejmě vidět. Humor je přesně na úrovni těchto dvou hovádek, tedy hodně ujetý, bláznivý, putitány a lidi bez smyslu pro humor pohoršující, absurdní, prostě přesně tak, jak se mi to líbí. Děj filmu je jedna velká nadsázka. Osobně mi v tomhle filmu ale nesedí ta dramatická linka, která trošku kazí tento komediální nářez plný gagů a srandovních ptákovin. A nakonec mě velice potěšila přítomnost Reel Big Fish, kteří vytvářejí naprosto famózní sountrack. ()

Hellboy

O třídu horší než Orgazmo. Možná proto, že baseketball je hrozná nuda, rozhodně větší než mormon co se stane pornohercem. Dobrá byla větší účast Matta Stona a pár záběrů na Reel Big Fish. Taky mě potěšila opětovná účast špunta Diana Bachara, ale to je vše. Otřepaný příběh, nezáživná zápletka, je to vážně slabota. ()

lardko

Neskutečně úžasná komedie ! Hned ze začátku jsem věděl že se mi film bude líbit , protože po pár minutách sem se skvěle bavil. Na Treye Parkera a Matta Stona jsem narazil až v tomhle filmu. A musim říct že mě ohromily. Jsem milovník basketbalu , takže se mi moc líbil baseketbal. U tohohle filmu jsem se bavil tak že těch 100 minut mi uběhlo opravdu rychle. Tenhle film mi dost sedl , protože takovýhle druh filmů mám moc rád. A strašně se mi líbili pravidla baseketbalu :-D ()

Dever

Soundtrack Ira Newborn: 1. Take on Me, 2. Don't Hate Me (Because I'm Beautiful), 3. Tonight, 4. Psyched Out, 5. Lemon Yellow, 6. I Will Still Be Laughing, 7. Jump in the Line (Shake, Shake Senora), ,8. The Honeymoon Is Over ,9. Motivate ,10. Beer ,11. Hopeless ,12. Nobody But Me ,13. Why Can't We Be Friends? ()

kingik

Budete se bavit pokud přistoupíte na velmi specificky hrubozrný humor kdysi tvůrčí a dnes už zaniklé dvojice Trey Parker & Matt Stone. U nás se nijak zvláště neprosadili, ale ve své domovině byli populární pro svůj kontroverzně pojatý humor a navážení se do celebrit. Tahle komedie působí poněkud umírněným dojmem. Je to zřejmě tím, že režii si vzal na starost David Zucker k němuž mně nesedí humor, který populární dvojice prezentuje. O zápletce se nemá smysl rozepisovat, protože vlastně o ni nejde. Dva nerozluční kámoši bez prostředků vymyslí novou hru, odnož basketballu, se kterou začnou sklízet úspěch, následně sbalí pěkné holky a jejich sport se jim podaří prosadit masově přes bohatého sponzora. Jde o to nabalit na tohle co nejvíce přisprostlé gagy a je hotovo. Komedie sice relativně zábavná, ale v Zuckerově režijním podání se z propracovaných a mnohdy originálních gagů, stal primitivně vyznívající humor, který nemusí každý ocenit. 60% ()

• V 39. minúte číta Jenna (Yasmine Bleeth) knihu "Ženy, ktoré behali s vlkmi" ("Women Who Run with the Wolves"). (figis20)
  • Trey Parker požádal k přepsání scénáře Davida Zuckera, aby byli v jednom týmu tři (původně dva) členi, aby měl ve filmu roli také Dian Bachar. (StrYke)
  • Na konci titulkov je ešte jedna scénka. (figis20)