V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

eraserhead666

Rocky mi tu přišel hrozně směšný až trapný. Pořád tomu škodí ten box, dokud to není o něm, je to fajn, závěrečný zápas jsem docela odzíval. ()

Ilicka

Film o zlu, které naivnímu boxerovi způsobí sláva a peníze. Sylvester Stallone opakuje roli Rockyho, ale tentokrát mu to ani zdaleka tak moc nevychází, paradoxně nejlepší scénou dvojky je dohra souboje z jedničky. Závěrečný souboj je extrémně surový. ()

ARI50

Ano pokračování se určitě povedlo. Opět jsem seděl a napnutě fandil příběh filmu pěkně pokračuje a je super se na něho dívat box nemusím ale tady to chválím. ()

Bauer

Tak Rocky II je stále dobrý film ale možná chtělo aby tam nebylo, když se Stallone modlí za tu jeho manželku , to mi přišlo trošku zdlouhavý a nudný.Ale jinak to má vše co má předchozí díl. ()

luka4615

Rocky II těží ze stejného příběhového konceptu jako jeho starší bráška ale prochází mu to s odřenýma ušima. I tentokrát se "Italský Hřebec" utká s Apollem Creedem. Celý film mi přišel tak nějak narychlo "splácaný", dialogy byli nemastné neslané a Sly mi tu po celou dobu přišel jen jako těžce přehrávající herec. Nicméně i přes tyto negativní faktory, když se dotknou boxerské rukavice Rockyho a Apolla, když zazní první tlumené rány, všechnu tu negativní kritiku všechno v tu ránu zapomenete a opět z plna hrdla fandíte Rockymu a kocháte se pohledem na kvalitní box. ()

Sawy

Že to není jednička mi bylo jasné od začátku a v pohodě jsem to přijal.Protože je to pořád kvalitní film,ve kterém není ani tak důležitý box,ale samotný Rocky,jeho život a problémy.Nevím čím to je,jestli Slyovým úsporným a působivým herectvím nebo scénářem,ale Rocky je postava,které má člověk tendenci fandit tak nějak automaticky a ve všem,jak v ringu tak v lásce.A když takovou postavu máte,je kumšt kolem ní neodvyprávět dobrý film.Pravda,občas je dvojka Rockyho trochu bez děje,některé scény jsou přebytečné,jiné by chtěly rozvést,nedostatků by se našlo dost.Ale vzhledem k úžasnému finálovému zápasu,který tlačí na emoce ještě mnohem víc než ten z jedničky (což je moc dobře) nějak nemám potřebu po nich pátrat.Takže za mě spokojenost a těším se na další díly.Ale nevěřím,že by se v nich mohl pro Rockyho objevit lepší soupeř,než jakým byl Apollo Creed.Z toho chlapa člověk musí mít respekt! 80 % ()

Lacike

Dvojka sa berie rovnako seriozne ako jednotka a prakticky plynule nedväzuje a zaroven opakuje minuly diel. Vdaka tomu to je uz menej zaujimave. Este aj v zaverecnom zapase si uz Sly doprial vitazstvo. Dobre pre neho a fanusikov boxu ale nic pre mna. 4/10. ()

PROROK14

Nie tak dobrý ako prvá časť ale aj tak naozaj skvelý film. To čo sa Rockymu v prvej časti nepodarilo si už tuná nenechal ujsť - titul majstra sveta v ťažkej váhe. ()

Silence

Rocky II má neskutečný drajv. Ano, kromě toho, že již nemusíme představovat jednotlivé postavy, je film vystavěn na naprosto stejné šabloně, jako díl první, ale to mi vůbec nevadí. Sly je pořád stejný frajer a nabízí i ve druhém příběhu své nejslavnější role velkou porci dobré zábavy. ()

Ouwen

Rocky II má pevnější scénář, který se už tolik neodráží od improvizace, lepší audiovizuál, fantastickej finální zápas a daleko větší výzvy pro Rockyho a jeho ženu. Vesměs je to prostě první díl s více svalama. Epilog působí působivě jako poprvé vzhledem k okolnostem druhého dílu. Herci jsou naprosto fantastický, špičková hudba a hlavně mě překvapilo, že film není nadopovaný hromadou klišé, ale většina vztahů (zejména novomanželů) působí dospěle. Je to emocionální kovadlina a to jak Rocky běží s děckama patří též mezi ty nejvíce ikonický záběry, které jsem kdy viděl. Jak se všichni sjednotí v jednu harmonii jako vítězové.... celé je to dospělejší a má to i větší tah na branku. ()

JohnCZ

Oproti jedničce už takové tradičnější a víc se tu objevují takové ty hollywoodské prvky. Rocky už nepůsobí tak nahlouple a scénář je o trošičku promakanější. Výsledný dojem je prakticky stejný jako u jedničky, na kterou druhý díl přímo navazuje. Líbí se mi, že se film zaměřuje více na Rockyho než na sport a když už dojde na zápas, tak je řádně nervydrásající a řekl bych, že ještě o chlup lépe vygradovaný jak minule. ()

villon17

Pokračování veleúspěšné jedničky se jako většina druhých dílů potýkala s nedostatkem nápadů. Snaha o vyrovnání se Rockyho I se ale i tak celkem povedla a nemůžu než hodnotit film velmi kladně. Sylvester Stallone se i v tomto díle předvedl jako nesmírný vtipálek se smyslem pro humor. Ač vystupuje jako jednoduchý, obyčejný boxer, jeho talent mu vše vynahradí v ringu a člověk se dokáže vžít do jeho situace. Při poslední scéně, souboji se šampiónem Apollónem, jsem se do jeho postavení opravdu vcítila a přála si, aby vyhrál. A tohoto vtáhnutí do děje si u filmů velmi cením, proto na mne Rocky II silně zapůsobil. ()

corpsy

Možno budem mylne tvrdiť, že na prvý pohľad to už nieje o vzťahoch, ale čisto o boxe, aj keď technicky tu box hrá len druhé husle, prakticky je to z toho pohľadu. Ale samozrejme sa to po megaúspechu dalo čakať. A keď na súboj dôjde, je sa na čo pozerať. Skvelé pokračovanie legendárnej klasiky. ()

Marek1991

Toto nie je film, je to rozobranie niektorých niektorých detailov, ktoré neboli v prvej časti, dlhá nuda z konca 70. rokov do ktorej pridali nové vtipy, najmä naháňanie sliepky, je tam priveľa kecov a málo poriadnych myšlienok a akcie. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers