Sonnery

Není to jen lepší, je to přesně to, co od toho čekáte. Srát na první verzi. PS: Kluci z Moviezone se asi mezi sebou lechtali na koulích tak často, až ztratili ten naivně klukovský pohled, bez kterýho se na Justice League koukat nedá. ()

HoneyBunny

Zajímavější, hlubší a konzistentnější než verze dokončená Whedonem. Ale zároveň stále nevyrovnané a šíleně dlouhé. Na jednu stranu je skvělé, že mnohem větší prostor tu dostal Cyborg (asi už všichni chápeme rozhořčení Raye Fishera, když viděl theatrical release) a Amazonky, které jsou tu nejvíc badass, co jsme zatím viděli. I Stepenwolf má hlubší motivaci a jako záporák je mnohem zajímavější. Ale nemůžu si pomoct, takhle verze je prostě přeboptnalá a snaží se do jednoho filmu nacpat to, co mají dělat filmy tři. Člověk naznalý komiksů si nedomyslí, kdo je ta krásná dáma, kterou Barry zachrání při autonehodě. Nebude chápat, proč by ho měl zajímat Darkseid. Nebude znát (!spoiler!) Martian Manhutera (i když přiznávám, tuhle postavu znám z animované Justice League a jeho odhalení tady pro mě bylo "holy shit" moment). Na stranu druhou, když Snyder zafunguje, tak je to boží. Bitka Superman vs. Justice League je pořád skvělá, stejně jako Wonder Woman vs. londýnští teroristi. A nejlepší je jedna ze závěrečných scén - v alternativní realitě, na rozpadné dálnici a s hodně dospěláckým tónem - dialogy, herecké výkony i režie jsou tu na úplně jiné úrovni než je zbytek filmu. Kéž se někdy dočkáme DC filmu, který bude mít takové koule. PS: Za zamyšlení samozřejmě stojí, že bez korona krize bychom tu skoro určitě tuhle verzi Justice League nikdy neměli. Kdykoli jindy by toto pro studia bylo "moc drahé", "zbytečné", "zavádějící". ()

Anderton

Na za čiatku bola kocka... aha, to už bolo niekde inde. Tak na začiatku boli tri kocky, aby sme boli veľkolepejší. Dosť ale srandy, toto je komiks a podľa neho sa aj nakrúcal film. Zack Snyder realizoval svoju víziu, ale tí Transformers sa stále vynárajú na myseľ. Na myseľ sa vynára aj taký Návrat kráľa, ktorým by tento film medzi komiksovkami chcel byť, ale asi sa ním nestane. Prvý JL film vyvolával pocity trápnosti, ZS DC cut sa posunul vpred tým spôsobom, že pôsobí aspoň rozpačito. Dĺžkou by to byť nemalo, naopak, na 4 hodiny v tejto spoločnosti som sa tešil. Občas som bol ohúrený, inokedy som mal dojem, že zlyháva dramaturgia a nikto nevie, prečo sa odohráva práve to, čo sa odohráva. Celkovo prevláda spokojnosť, relatívne nižšie hodnotenie ale dávam preto, lebo ako jediný film z DC od Snydera si sem tam znova rád pozriem iba Man of Steel. JL možno už nikdy, snáď len tú čb verziu. ()

Frajer42

S hrůzou zjišťuji, že když jsem byl o 3 roky hloupější, tak se mi kratší verze tohoto multi kulturního, multi rasového a multi genderového snímku docela zamlouvala. Roztažení stopáže na 4 hodiny nedává pražádný smysl. Naštěstí mi po třech letech kratší verze takřka totálně vyšuměla z hlavy, takže jsem alespoň znovu objevoval Ameriku. Tentokrát to ovšem nebylo už tolik příjemné jako před lety. Zejména úvodní pasáže jsou šíleně natahované, než dá Affleck dohromady svoji skvadru, která má vzdorovat poměrně nezajímavému záporákovi, trvá v podstatě většinu stopáže a pak se to v samém závěru konečně trošku pomydlí. Přitom efekty nejsou úplně to pravé ořechové a mají opravdu znatelné rezervy, což je u podobného filmu škoda. [20 %] ()

AppleCore

Justice League 2017: "Film, ve kterym nebaví destrukce, nebaví postavy, akce, humor, prostředí, soundtrack, efekty, příběh ani Batman, prostě není dobrej! Teprve tohle je průser, kterej úspěšně neguje veškerou snahu předchozích DC fláků působit jinak oproti Marvelu a degraduje tak nejen film coby umělecký médium, ale i samotný komiksy!." Zack Snydes Justice League: Snyder z původního odpadu vydoloval solidní čtyřhvězdí. Whedon to tenkrát musel chtít záměrně pohřbít, aby pro WB náhodou nenatočil lepší komiks než pro Marvel. Jinak si neumim představit, že podle stejnýho scénáře natočil o pět levelů horší film! Příběh konečně dává smysl, dokáže odpovídat na otázky, a hlavně se tady projevuje, že měl Snyder jistou tvůrčí vizi už během Man of Steel. Vizuál je sice snyderovsky digitální, ale dokáže strhnout. Soundtrack tu máme na úplně jiný úrovni než fidlání od Elfmana, byť místy svými amazonskými tématy přechází až v kýč. Akce je dynamická a osudová, ačkoliv je to primárně o postavách a příběhu. Právě fakt, že tu akce nehraje hlavní roli, posouvá Justice League blíže k Watchmanům, zatímco původní verze šla nesmyslně stylem Avengers. Čtyři hodiny utekly k tomu všemu způsobem, že jsem se ani jednou nestihnul podívat na hodinky (Je zvláštní, jak si kde kdo stěžuje na délku filmu, ale pak jde a za jeden den přetaví celou sérii libovolnýho seriálu :D). Nuže jediným opravdovým záporem je formát obrazu 4:3, kterej by podobnýmu blockbusteru neseděl, ani kdyby ho natočil Eggers. Taky zvuk ochuzenej o prostorový dimenze tomu hodně ubírá, to je ovšem vina HBO Go. Záporem jest i to, jak je svět oproštěn od běžných smrtelníků. Takže nakonec je to výhra pro všechny, Zack dostal možnost dokončit svoji původní vizi, fandové i diváci jí dostali a HBO na tom vytvoří business jako prase! PS: KDO ŘEKNE, ŽE TO JE STEJNÝ JAKO VERZE OD WHEDONA, JE SLEPEJ, HLUCHEJ A JEŠTĚ K TOMU KOKOT! ()

Dzeyna

Nečekala jsem to, ale 4 hodiny uběhly jak nic. Psychicky jsem se na to připravila, že už tak v půlce to budu chtít vypnout a nic takového se nestalo. Což mě dost překvapilo. A taky mě to bavilo, což je snad ještě víc udivující. Nicméně za to může trochu i herecké osazenstvo, především Aquaman, protože koukat na něj je porno. Ale celkově je to super příběh plný akce a nevadilo mi vůbec nic. Možná trochu debilní výraz Supermana. ()

Kothy

Uf, to bylo ale dlouhé. A bylo to vůbec nutné? Krom pár výplňkových a vysvětlovacích scén jsme dostali úplně stejný film jako před čtyřmi lety. Je tady navíc Martian Manhunter, Bruceova závěrečná vize, jiné oživení Supermana a drobné cestování časem, jinak je to úplně stejné. Flash je furt nemehlo, které zakopává, to mě prostě vytáčí. Snyder si může říkat co chce, ale žádnou revoluci nepřinesl. "Buď v klidu, Alfréde, teď se o to postarám já." :D ()

DwayneJohnson

Solidní. Trochu moc dlouhé, ale na to už jsem si u podobných filmů zvykl. Udělat z toho part one a two, možná bych šel i výš, takhle jsem nucen zůstat na poctivém, zlatém středu. Chyběla mi tam větší epičnost, která u podobných Avengers doslova přetékala proudem, ale i tak v rámci žánru stále nadprůměr. ()

Ratemus

Tak konečně ta Releasesnydercut hysterie skončila a je to venku, je to lepší než kino verze? rozhodně ano, ovšem není to nejlepší DC film, není to nejlepší superhero film, je to v podstatě to samé jako kino verze, jen s nekonečným množstvím omáčky, která rozšiřuje charaktery snad všech postav, ale hlavní dějovou linku nikoliv, čili je to to samé jen delší s lepším kabátem, omáčkou a jinou hubou. A to by nebyl Snyder a jeho fetiš, aby ve filmu nebylo k posrání přehršel množství naprosto zbytečných zpomalovaček. Tohle je učebnicový příklad toho, proč jsou střižny tak důležité, opravdu není nic vizionářského na tom udělat čtyř hodinový film, když půlka toho je naprosto zbytečná. I přesto, že mám ovšem plno výhrad, tak se mi to celkem líbilo, je to rozhodně fajn film a po sračkách jako Birds, Shazam, WW84 je tohle velmi příjmená podívaná i když je v ní plno nesmyslů. To digi už je tak nějak Snyderův standart, postavy se snaží být strašně vážné, ale ve výsledku jsou tak nějak bez duše, každý má plno prostoru, převážně Cyborg, ale nakonec jsem si neudělal vztah k nikomu, prostě tomu chybí dobrý scénář nebo solovky, aby postavy nejprve uvedly. největší klady jsou Cyborg, který je paradoxně nejlepší postavou a padouch Steppenwolf. Sumasumárum je to fajn film, pokračování mě zajímá, ale rozhodně to není mistrovský kus, ortodoxní fans jsou nejspíš na prdeli, ale já nikoliv. Takový lepší zlatý střed, rozhodně se za sebe tento film nemusí stydět. ()

silentname

A je to. "Zack Snyder's Justice League" uzrelo svetlo sveta a pokúsilo sa napraviť chybu, ktorej sme sa dočkali roku 2017. Pravdou je, že si pôvodnú verziu, ktorú som videl v kine pamätám len absolútne minimálne. A viac si pamätám detaily, než reálny príbeh. No s určitosťou môžem povedať, že veľa veci, ktoré sa udiali hlavne v druhej polovici filmu sme v Whedonovej verzii absolútne nevideli. A nielen preto, že film trvá 4 hodiny. Ale preto, že sme sa stopercentne dočkali úplne iného vyvrcholenia. Pretože myslím si, že niečo tak epické a monumentálne ako je finále tohto filmu by som si určite pamätal. Na to by sa zabudnúť nedalo. Jediné čo si pamätám z Whedonovho finále je, že sa Flash so Supermanom pretekali kto zachráni viac ľudí a Superman bol schopný jednou cestou preniesť celý panelák. Ak to je najpamätnejšia časť filmu, tak film toho určite moc neponúkol. Tu pôsobia veci oveľa lepšie vykonštruované. Motivácie postáv dávajú väčší zmysel a oveľa viac ich stihneme spoznať. Obzvlášť Cyborga a Flasha, ktorých sme potrebovali spoznať viac. A rozhodne dodávajú tomuto filmu ten správny efekt. Akcia a efekty sú podľa mňa na vyššej úrovni, nemáme tu Henryho Cavilla s neskutočne divnou hornou perou lebo mu museli digitálne odstrániť fúzy a podobné veci, ktoré robili 2017 verziu oveľa menej zaujímavou. Keby som vtedy videl túto verziu, tak by som bol asi oveľa viac nadšený a zvedavý na to, čo príde do DC univerza nabudúce a kam sa celý príbeh posunie. Je mi jasné, že nie každý bude ochotný sedieť pred televíziou 4 hodiny a sledovať to, no ja som sa pri tomto filme nenudil ani raz. Bol som zvedavý ako to dopadne, Steppenwolf sa ukázal tentokrát ako schopný zloduch a mám z filmu celkovo dobrý pocit. Myslím si, že toto sme mali vidieť 3 a pol roka dozadu a boli by spokojní aj diváci aj kritici. No lepšie neskoro ako nikdy. Hodnotenie: A ()

Happens

Jako nejsou to Watchmeni, co dodat. Je to komiksové. Všichni tu čekáme na wake up supermana jak na smilování boží. Je to ale takové nemastné neslané. Něco jako Batman vs Superman. Včetně barokního batmana... ()

Larrysbride

Problém Zacka Snydere je, že si myslí, že je Wachovski. To však není a nikdy nebude. Snyder natočil jeden film a jeho fanatičtí fanoušci mu budou líbat nohy a žrát každé jeho slovo do konce života. On sám však (znovu) natočil a přetočil film, ve kterém si plete Wonder Woman s Flashem, snaží se (až zoufale marně) o scény, které by byly působivé jako kdysi Matrix či Klub rváčů a přitom nás přesvědčit, že to vše skutečně plánoval a v podstatě už natočil již před nějakými pěti lety. No, sorry, nejsem blbá ani slepá a komiksy a film mám až moc ráda na to, abych tomuto dala více jak dvě hvězdičky. A to v hodnocení nezahrnuji to trapné divadlo kolem tohohle (pseudo)cutu... Špatný film neuděláte dobrým tak, že mu dáte třikrát více nových postav a dvakrát více minut. Stejně jako u originálu, i zde za něco stojí jen poslední půl hodina (před epilogem) a Barryho vtípky (kterých tu je, paradoxně, ještě více než v kinoverzi). Možná příště by Snyder mohl prostě říct "Díky, žes mi kryl záda, když mi bylo nejhůř, toto však není film, který jsem chtěl lidem ukázat" a ne tvrdit, že kinoverzi nikdy neviděl, protože tohle je prostě tragikomedie... ()

Arsenal83

Ten istý film z roku 2019 má 59% a tento, ktorý tu fakt nič kvalitného nepridal, navyše to vizuálne spracoval do 4:3 má mať cez 80%? Nebláznime. ()

Marze

Jedine co jsem po shlednuti ctyrhodinoveho filmu o superhrdinech emocionalne pripraven rict je pocitacovy chaos vladne. Antikrist pojida sebe sameho. Ale tato predelavka je mnohem lepsi,nez jeji predchudce Liga spravedlnosti. Tam vladl scenaristicky chaos. Tato verze je rozdelena po pul hodinach,aby se na ni mohly pocetne zastupy fanousku divat i po castech. ()

Chrustyn

Přiznávám, nevěřil jsem. 4 hodinová komiksárna od Zacka Snydera zní jako dost šílený nápad, ale nejen, že jsem to dal na jeden zátah, já se i bavil. Původní Ligu Spravedlnosti jsem si vůbec nepamatoval, jen jsem věděl, že mě nebavila. Nevím zda jsem byl nyní jinak naladěn, nebo čekal to nejhorší, ale zklamání se neopakovalo. Je to přeplácané, některé postavy možná mají až zbytečně mnoho prostoru a násilí a krev tam je docela na sílu ale sedlo mi to. Pořád to není Marvel a je zde spousta věcí, které by šli udělat jinak a lépe, stejně tak mě štvalo rozhodnutí formátu 4:3, které je v dnešní době na sledování dost rušivé, ale když vezmu v potaz, že se opravdu jedná o čtyřhodinový komiksový film, s ne zrovna ideální vizuální stránkou, sám jsem překvapen, když napíšu, že to je dobrý film. ()

marhoul

Ale jo. Ve filmové okurce se na to dívat dalo s chutí. Tři za Henryho bez topu, Mamoa taky potěší zejména dívku smyslnou, uondanou rachitickými, pobledlými, veganskými, atestosteronovými sráči, které současná společnost zove mužem. Je docela možné, že žádní myslitelé zúčastnění chlapci nejsou, ale to nevadí. Jako super bytosti, jsou přesní a když tak nad tím přemýšlím, už aby motyka vystřelila a požadavky diváků se vrátili do bodu před sto lety, kdy se oko publika rádo mrklo na cosi syrově zajímavého ve stylu Douglase Fairbankse, Errola Flynna nebo chlapa všech chlapů ever Seana Conneryho. Biják je totiž biják, takže snad se dočkáme chlupů a svalů častěji. Primitivní? Njn. Jenomže takto přesně to funguje. ;) ()

Stanislaus

Přiznám se, že se mi (až na několik málo scén) podařilo téměř zapomenout děj původní Ligy spravedlnosti, takže jsem k této verzi přistupoval téměř jako k "novému filmu" (řeknu-li to trochu hloupě). V hlavě se mi uchovaly především negativní vzpomínky na špatně udělaného Supermana a Steppenwolfa, které v nové verzi naštěstí doznaly změn k lepšímu. Nechci tu však "házet špínu" na Snyder-Whedonův film, který už navíc nemám tolik v paměti, protože i přes viditelné audiovizuální rezervy a plytký scénář jsem se vesměs nenudil. Na ryze Snyderovu verzi se již dívá lépe (a to i přes všudypřítomnou tmavou temnotu) - líbila se mi změna ve ztvárnění Steppenwolfa a i když působily některé bojové scény zmatečně, nebyl to vyloženě takový digitální výplach jako u původního filmu. Některé scény byly dokonce tak dobře vybudované a vytvořené, že mi připadaly jako "obživlý komiks" (v tom dobrém slova smyslu). Zvedám palec nahoru i za vložení retrospektiv do děje - ať už s jednalo o první invazi Darkseida na Zemi či Victorův příběh. Film se vzhledem k přítomnosti většího množství postav, různých (nadpřirozených) národů, křížení realit a časoprostorů neubrání srovnání s marvelovskými Infinity War a Endgame, kde přece jen DC o nějaký ten krok pokulhává, ale i tak si myslím, že se této týmovce podařilo vyzdvihnout nad DC průměr. Vedle přehršle akčních sekvencí nabízí film i nějaký ten humor (díky, Flashi) a rodinně-vztahový patos, který mě však nijak výrazně nerušil. Za zmínku stojí rovněž drobné, ale dobře zapamatovatelné cameo postavy Jokera. Ve výsledku lehce pod čtyřmi hvězdami! ()

rikitiki

Příběh nechme stranou, není podstatný. Hlavní zbraní filmu jsou omamující záběry, jejichž emotivní kouzlo násobí četné zpomalovačky. Hodně ze záběrů si dovedu představit jako dramatické obrazy či aspoň jako plakáty. Je to dezert pro oči. A když se vrátím k příběhu, tak tato delší verze rozhodně dává smysl. SHRNUTÍ: Vizuální krása superhrdinů. ()

Jinny

Spokojených 70 %. Byť Zack Snyder napravil mnoho vad Úsvitu spravedlnosti, přidal zase nějaké nové. Tempo filmu je nevyvážené, spousta dialogových scén se měla prostřihat a některé opakojí informace, které už máme. Chápu samozřejmě, že je to úlitba fanouškům, kteří chtěli vidět všechno, co jim Snyder může nabídnout, ale chválit to nebudu. Téměř hlavní postavou se stává Cyborg, nicméně je to pro dobro věci - jeho role v příběhu je více než ospravedlněná. Obrovská změna nastala i u (na papíře) hlavního záporáka Steppenwolfa. Z generického blobu se stala regulérní postava a nemůžu si pomoct, jeho design je téměř... roztomilý? Ve výsledku je tohle solidní film s příliš velkých rozstřelem a počtem postav, nicméně vzhledem k tomu, že je stejně určený pro televizi, bych doporučila spíš formu minisérie ve třech nebo čtyřech částech. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze