bigmatko

Od filmov s temným rytierom som s DC univerza lepšie filmové spracovanie týkajúce sa batmana a supermana nevidel. Ak berieme iba kinovú produkciu. Ak by táto verzia bola aj prvotne pustená do kín tak by hodnota značky batman a superman určite stúpla alebo by sa minimálne udržala na kvalitných popredných priečkach. stále sa ale brzdia v temnote a drsnej akcii. Aj seba lepšie pseudo drsné seriály na streamovacích službách sú drsnejšie. každopádne to je ale film ktorý po takmer ročnej absencii nahradil kino aspoň na chvíľu. určite stojí za to obetovať tie štyri hodiny a užiť si iný pohľad na ligu spravodlivosti s prekvapeniami ktoré aj zapadajú do DC univerza. ()

Rom4n

Nevidel som verziu z roku 2017, ale možno si ju pozriem na porovnanie. Ak človek nehľadá vo všetkom nejakú logiku, ale nechá sa iba unášať decentným fantasy, tak tento film rozhodne splnil svoj účel. Dáva si to načas, dozvieme sa tam dosť o všetkých postavách, čo považujem za jeho najlepšiu prednosť. O všetkých hlavných postavách je tam toho dostatočne, čiže ich samostatné filmy mi ani moc nechýbajú. Dialógy sú tiež ok, a hlášok tak akurát. Má to rozhodne Snyderovsku atmosféru, ktorá tak chýba iným DC filmom. Škoda že si ich všetky nezobral pod svoju taktovku. Príbehovo je to ale priemer a žiadne vau efekt to nie je. Bavilo ma to ale od začiatku dokonca. ()

matej.perun

Som hodinu pred koncom a viem, že na viac než 2* to nepôjde. Pre istotu ich dávam teraz, lebo finále to určite pošle nižšie. A je to lepšie než "originál", samozrejme. Ale rozhodne nie natoľko aby som hoc na sekundu nadobudol dojem, žeby tento film fakt nepotreboval ďalšiu šancu. Bleh ()

Yamatosan

Vášně kolem tohoto filmu jsou neskutečně absurdní. Těžko pak hodnotit nezaujatě. Při srovnání ZSJL s JL2017 jde o tak razantní posun v kvalitě, že to až oslňuje - ale soudit jen na základě srovnání s dnem DC universa je moc snadné. Na filmu je totiž až moc vidět, že Snyders neměl žádnou korekci - a tu on fakt potřebuje. Film je zahlcen obludným množstvím zpomalovaček, které ho většinou jen zbytečně natahují. Podivně domontované náznaky pokračování, Martian Manhunter a Knightmare, rozbíjí ucelenost filmu. Přesto musím uznat, že to Snyders dokázal, a že kdyby toto, nejlépe rozděleno na dva díly, vyšlo namísto JL2017, mohl být osud DC universa jiný. ()

Camel91

Tak mam poctivě 4 hodiny odkoukane, Musím dodat že bylo ledacos napraveno/vylepšeno, příběh a chování hlavních postav mělo větší hlavu a patu (i těch zlých). Akce skoro stejná hold Digi bordel, ale to asi jinak udělat nejde. Za mě dobrý počin a dalo by se na tom stavět... Ale přiznám se, že jsem ty změny o proti původni verzi občas nezaznamenal, asi bych potřeboval, abych sledoval obě najednou, jasně je to ten stejný film takže asi se dalo čekat že spoustu věcí bude stejné.. Co se týká 4 hodin, je to ve výsledku adekvátní, je prostor alespoň vytváření nějakých vztahů a když si to vezmu že MCU své projekty vytvářeli přes 10let tak je jasný že za jeden film to udělat nešlo, převážně tedy pak v té původní verzi.. Říkám takto to mělo vzniknout rovnou i v takové nestandardní délce. Ted už zbývá jen 2017 verzi vymazat ze všech serverů, uložíšť, nosičů, televizí a bude svět lepší ()

Orion12

Snyderova vize jeho Justice League dopadla mnohem líp než ten blivajs co jsme viděli pár let zpátky. Aspon bylo vidět kolik málo materiálů natočil Whedon a těch pár věcí , co se mi líbilo na verzi z roku 2017 většinu natočil Snyder. Snyderova verze je o mnoho temnější a to je dobře , DC se mi líbi mnohem více tak , než kopírka Marvelu. Zlepšení určitě nastalo ve všech směrech , nejvíce ale asi v postavách , kde Cyborg a Flash oproti 2017 dostali enormní porci prostoru a dostali ucelenější příběh , který dával smysl a posunul postavy u mě o něco výše. Spoustu dialogových scén je zde přidaná , nebo je aspon v jiném pořadí , než jsme viděli ,takže jistá scéna dává více smysl. Superman zde v černém obleku a bez upraveného knírku nedostává tolik prostoru , ale když se objeví je super. Záporáci v čele s Steppenwolfem jehož origin i vzhled je dosti rozdílny oproti minulé verzi , vypadá ve svém brnění mnohem líp a jeho motivace je úplně odlišná. Darkseid a planeta Apokolyps super , jen mě mrzí že pravděpodobně neuvidíme více. Stejně jako podtitulkové scény lákající na další filmy Snydera , které už pravděpodobně nenatočí , škoda mohl z toho být skvělý temný univerz. Každopádně doporučuji každému , komu se nelíbila verze z roku 2017 nebo je fanda DC , Snydera , jedinou nevýhodou je verze 4:3 , která se nemusí každému líbit ale zvyknete si. Není to nejlepší komikosvý film , ale určitě nejlepší od DC po Aquamanovi , zlepšení ve všech směrech 8/10. ()

Kritickej

4/10 Jo, dlouho to vypadalo, že si Liga dojde pro upocené tři hvězdičky, ale brutálně natahovaný závěr mě otrávil natolik, že jsem nakonec snižoval. Ať už má člověk k tomuhle dílu připomínky jakékoliv, faktem je, že to trvá čtyři hodiny a já u toho dobrovolně ty čtyři hodiny vydržel. A to jsem neviděl původní verzi (jestli je fakt horší, musí to být peklo) ani předchozí díl. Pouze Aquamena (blbinka, která se z hlavy vykouří ještě před koncem titulků) a první díl Wonder Women (děs běs). Ale mediální masáž byla v tomto případě natolik důkladná, že jsem to holt zkusil. Vystříhat všechny zpomalené záběry, zkrátit začátek a konec, neváhal bych to označit za stejně "kvalitní" jako poslední díl Avangers. Tohle je ale přeci jenom o chlup horší. Jako filmovému fandovi mi vadili nepřehledné bitky a formá obrazu, jako comiscovému fandovi nevyrovnanost tohohle "týmu". Batman se nevyrovná těm ostatní a ti ostatní zase Supermanovi. Možná malichernost, ale tímhle se z toho vytrácí i ta trocha možného napětí. Je předem jasné, jak souboje dopadnou, což se mi v Avangers nestávalo. Asi to zakončím, že jsem na tenhle typ filmů už moc starej a raději si jdu znovu pustit Winter Soldier... ()

Ondak

No tak předem jsem o filmu téměř nic nevěděl a byl jsem asi nalákán reklamou. Čekal jsem jiný film než ten z roku 2017, ale je to dějově stejné. Jen je mnohem lépe vysvětlený děj. Vyprávění je ucelenější a neskáče tak velkým tempem dopředu. Více prostoru také dostanou jednotlivé postavy. Ono také ve 4 hodinovém filmu něco být musí. Film je rozdělený na kapitoly, takže přerušení sledování a následné vrácení do filmu není problém. Digitální bitvy, zpomalovačky a nespočet efektů nesmí chybět. U filmu jsem se bavil a ty 4 hodiny utekly jako voda, takže pro fanoušky univerza nutnost. Vlastně ve filmu není nic špatně, pouze občasné momenty, kdy jsem si říkal, že to moc nedává smysl, ale je toho minimum. Jediná věc je poslední kapitola. Jako rozloučení s filmem bych to bral, ale to co je potom? Nemyslím, že to tam patří, ale co, třeba je to náznak dalších filmů. ()

JB001

Oproti verzi z roku 2017 se mi tohle líbilo víc až na ten Epilog. Ten mohl být jednak kratší a hlavně ze samotného závěru jsem poněkud v rozpacích co se tam objevilo za nové stvoření. Evidentně kvůli "to be continued" ()

nudlis

Ne. Nejsem nadšenej jako spousta lidí, kteří mají rádi tyhle komiksovky. Jednak 4 hodiny už jsou fakt moc a za druhý: zas tak moc novýho v týhle verzi není. Jen je všechno straááááášně roztahaný. A Wonder Woman mě fakt sere + Gal Gadot nemám rád (tváří se a špulí držku jak Andželýna). A nakonec: Marvel tohle prostě umí daleko, daleko líp. ()

AmunRa

Oproti první verzi o dvě třídy nahoru, co v první verzi nefungovalo a vypadalo směšně a nedotaženě, tak najednou dostává smysl. Dokonce i digitální bordel je najednou smysluplný a zajímavý, ne jen věčné naběhnu - udeřím - nechám se rozplácnout. Dokonce i trocha humoru pronikla a prosvětlila jinak ponurý šedý snyderův svět. Herecké výkony jsou dobré, postavy dotažené a motivované. Za mě tedy palec nahoru. ()

chlemtilka

Délka tohoto filmu jen potvrzuje, že „veškeré kvaltování toliko pro hovado dobré jest“ a buď lze mít smysluplné postavy nebo ořezané omalovánky, které se sice vejdou do 2 hodin, ale figurky prostě vykreslit nezvládnete a jsou Vám upřímně fuk. Bohužel mě i zde tradičně za uši tahaly některé hrdinské dialogy, konec (coby podhoubí pro věci příští) mi přišel tak nějak navíc i když váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, dávám tři, protože vím, že se k filmu vracet nebudu... ()

Kulivier

Ale jo, rozhodně lepší než původní verze. Jasně, má to čtyři hodiny, ale ten feeling je o něčem jiným. Doufal jsem, že DC Comics půjde ve šlépějích Dark Knight, ne ve stopách Marvel Comics a sice to ještě není srovnatelné, ale rozhodně blíž než Aquaman, nebo Batman vs. Superman. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze